Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Volkswagen Passat B6 3.2 FSI czy coś innego
Sankylo
post Sun, 11 Feb 2018 - 21:36
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Cześć, poszukuję samochodu za około 30 tysięcy złotych.
Pewnie jak większość na forum, poszukuję samochodu, który da się pokochać i będzie dawał frajdę z jazdy.

Moje wymagania:
Rocznik : Nie ważne, aczkolwiek fajnie by było powyżej 2000.
Przebieg : Jakoś specjalnie nie mam ciśnienia na mniejsze przebiegi, ale wiadomo czym mniejszy tym lepszy. Choć bariere 300 tysięcy może być dla mnie ciut krępująca, choć wiem,że bywa tak,że będzie w lepszym stanie.
Moc : Powyżej 200KM

I teraz najważniejsze, szukam raczej samochodu bardziej komfortowego niż wyczynowego. Fajnie by było mieć pod maską v6. Koniecznie benzynka.


Wertowałem setki samochodów, od hyundaie po mercedesy i bmw.
Czytałem na prawdę dużo i zgupiałem. Jak znalazłem fajny samochód, okazywało się,że wymiana rozrządu to 8 tysięcy.

Dlatego w/w passat to według mnie fajne połączenie komfort/przestrzeń/moc/dzwięk/cena.

I teraz mam kilka pytań. :
- Jak sprawuje się silnik? Czy ma jakieś typowe bolączki? Trudne do usunięcia?
- Jak z DSG? Jakie koszta naprawy?
- Coś w tym modelu jest wadliwe?

Czy może lepiej uderzyć w 2.0 TFSI? A może Audi A4 b7 z tym samym silnkiem?


Patrzałem też na :
- w211 ( 2.4 v6 / 3.2 ) - Tutaj wiadomo, większy komfort, ale starsze sztuki, większe przebiegi i ceny mercedesa.
- A6 C6 - w moim budżecie 2.4 - Niby muł + bardzo drogii rozrząd + duzo zajechanych sztuk
- Honda accord VII - 2.4 bardzo fajny samochodzik, ale nim jeszcze nie jeździłem.
- GS 300 - względnie fajny ale nie odpowiada mi jego design, troche staroświecki.
- Saab 9-3 2.0T - Też fajny, ale na pewno nie faworyt. Stawiałbym go w ostateczności
- BMW e60 - nie mój budżet. E39 - Cieżko o dobry egz.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 11 Feb 2018 - 21:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ledziu
post Sun, 11 Feb 2018 - 21:50
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





A po co interesujesz się gs300 jak do tej kwoty będzie gs430 i pozamiatane wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomal
post Sun, 11 Feb 2018 - 21:54
Post #3


User
Dołączył: Thu, 04 August 2016





mialem takiego passata z 3.2

z plusow:

- przewaznie te wersje maja max wyposazenie
- dzwiek super
- ilosc miejsca


z minusow:

- jezdzilem bardzo dynamicznie, spalanie 13-14l i wiecej
- od mocnego ruszania klekal tylny dyfer, dwa razy robilem regeneracje, w koncu ukrecil mi sie wal z przodu i sprzedalem samochod
- w dsg wysrala sie mechatronika, ale tu silnik nie ma znaczenia
- zjadal olej 1L/1000km smile.gif
- urwalem w sniegu wydech, oryginal jest drogi


szukaj czegos z turbina jesli chcesz passata


===



doczytalem, ze accord chodzi ci po glowie, tez mialem biggrin.gif, w przeciwienstwie do vw masz 3 silniki na krzyz, wszystkie sa spoko, benzyna 2.0 155 jedzie ok i jest bezobslugowa (taka mialem), 2.4 bedzie troche szybszy i troche wiecej spali


passat wiekszy, honda lepsze prowadzenie


--------------------
403/507 fwd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Sun, 11 Feb 2018 - 22:50
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





Pomyśl jakiego auta szukasz bo BMW 5 albo A6 a Passat to przepaść.
Nie chcesz Lexusa bo staroświecko wygląda, ma być frajda z jazdy a celujesz w Passata B6 rolleyes.gif
Lexus będzie trwalszy, tańszy w utrzymaniu i konkretne V8 z extra osiągami.

Passat to FSI wtrysk do tego w A6 z tym silnikiem były problemy z łańcuchem rozrządu, a DSG było ok jak było nowe. Także taki Passior może wyjśc sporo drożej niz Lex GS

Jak dla mnie to właśnie szukaj propozycji Ledzia GS430 albo BMW ale tutaj wg mnie starczy e90 już 325i będzie ok.


Jak ma być A4 B7 to nawet bym się nie zastanawiał i szedł w 1,8T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 11 Feb 2018 - 22:57
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





w pasku B6 jest VR6 a w A6 V6, to nie ten sam silnik.
Również jestem za GS430 będzie pan zadowolony, o ile go znajdzie, podaż nie rozpieszcza.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nbkbtw
post Sun, 11 Feb 2018 - 22:59
Post #6


Rookie
Dołączył: Thu, 22 September 2016





Nie ten dział. Szukanie takiego samochodu eksploatacyjnego odbywa się w dziale off topic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sun, 11 Feb 2018 - 23:50
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Mondeo mk4 2.5t (moim zdaniem r5 brzmi lepiej niz r6). Jeszcze zalezy czy fradja ma byc na prostej czy na zakrecie, ale widząc propozycję passata/a6 itp zakładam że mowa o prostej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Mon, 12 Feb 2018 - 08:26
Post #8


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





Tak, samochód tak jak napisałem - nie ma być jakiś super hardcorem, nie będzie wykorzystywany do jazdy po torze - chyba,że raz na rok. Bardziej samochód do codziennej ekslopatacji z lekkim pazurkiem.

Widzę,że na allegro jest kilka sztuk GS 430 z moim budżecie i do tego dosyć zadbane. Dlaczego tak polecacie ten silnik? Jak z jego eksploatacją?
Nie ukrywam,że boję się tego v8. Co prawdą nie mam jakiś sentymentów żeby wydać kilka tysięcy w serwisie na samochód, bo wtedy bym w ogóle nie brał takiej opcji pod uwagę.
Kilka pytań odnośnie GS 430.

- Czy coś zależy od rocznika? Jakieś zmiany, które wpływały na bezawaryjność, wygodę po liftingu ?
- Jak z tym silnkiem? Jak z dostępnością cześci?
- Z gazem raczej nie powinno być problemu?
- Jak ze skrzynią?

Jak porónwacie go do chociażby w211?

____

Mondeo fajny samochodzik, jeździłem właśnie tym 2.5T. Bardziej bym się skłaniał dołożyć i kupić Volvo V70 III - chyba ten sam silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 12 Feb 2018 - 09:12
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Kup i kochaj passata.

Na wszystkie.Twoje pytania padały już odpowiedzi. Wystarczy poszukać.

Nie ten dział.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 12 Feb 2018 - 09:17
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Sankylo @ Mon, 12 Feb 2018 - 08:26) *
Mondeo fajny samochodzik, jeździłem właśnie tym 2.5T. Bardziej bym się skłaniał dołożyć i kupić Volvo V70 III - chyba ten sam silnik.

Ten sam silnik, to samo podwozie itd. W silniku lubi pęknąć tuleja niestety, przez to silniki drogie. Zdecydowanie lepsze były starsze silniki volvo 2.3t i 2.4t, nie do zabicia, rozrząd grosze i lpg da się bez problemu założyć. Miałem v70II i v70III, zdecydowanie wolałem II generację, do tego manual i wspomniane 2.3/2.4 albo gs430, rewelacyjny silnik.

W w211 trzeba uważać na silniki, m271/m272/m273 to problemy z rozrządem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Mon, 12 Feb 2018 - 09:41
Post #11


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





@driftman

Przepraszam jeśli nie ten dział - w życiu bym nie wpadł na to,że rozmowa o samochodach na forum samochodowym będzie w off-topic. Mogę prosić moderatora o przeniesienie?
Nie upieram się przy żadnym samochodzie, zresztą jakbym się upierał to bym tutaj nie pisał.

Pytania na odpowiedzi może padły, ale dla osoby, która nie grzebie w samochodzie ciężko znaleść odpowiednie frazy, ja wpiszę :
- Silnik mercedes 3.2 eksploatacja
Ty jako osoba, która siedzi w temacie pewnie bardziej sprecyzujesz keywordsy z oznaczeniem silnika czy też skrzyni.
Dlatego prosiłbym o wyrozumiałość. Dlatego też proszę jeszcze raz o przedstawienie informacji o Lexusie GS430/300. Najbardziej interesuje mnie jak z jego eksplotacją. Z rzeczy, które wyczytałem to, to ,że można dosyć tanio sprawdzić cześci z USA, bo tam to niby dosyć popularny krążownik dla normalnych ludzi. Nie siedziałem jeszcze w tym samochodzie, więc czy mógłby ktoś porównać jego komfort do w211 z którym dość często mam kontakt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 12 Feb 2018 - 12:18
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





e39 lub e60 z m54b30 pod maską, bez przesady, że do 30tyś nic nie kupi, za 30 tyś w e39 wybiera się w czym chce (nie licząc chorych ogłoszeń z mega niskim przebiegiem spod koca w serwisie w Monachium) W e39 nie ma co bać się automatu, w razie czego używka kosztuje śmieszne pieniądze. Raczej nie ma jakichś bardzo drogich przypadłości powodujących stanie na drodze, zakładasz gaz i możesz walić spore przebiegi w niezłym komforcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 12 Feb 2018 - 14:27
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





czy jest sens pakowania się w bardzo stare i zużyte auto, z niedopracowaną skrzynią biegów, gdzie wymiana rozrządu kosztuje 1/3 wartości pojazdu? Passaty B6 były problematyczne, gdy były nowe (mowa tu nie tylko o awaryjnym silniku 2,0TDI i katastrofalnej skrzyni DSG, ale i wpadkach typu klekoczące zawieszenie, urywające się kolumny kierownicy, świszczące uszczelki itd), a w tym wątku mowa o egzemplarzach kilkunastoletnich, z realnym przelotem 300-400 tysięcy kilometrów. Nie lepiej kupić coś słabszego, ale mniej zjechanego i młodszego? Papierowo może i będzie wolniejsze, ale w praktyce, ze względu na ogólny lepszy stan techniczny, na trasie będziesz szybszy w o połowę młodszym samochodzie. Za 30k jest w czym wybierać:
6-7-letnia Lancia Delta T-Jet 150KM, albo Multijet 165KM
6-7-letnia Astra 165 CDTI
itd

Stary kapeć z mocnym silnikiem zawsze oznacza bardzo duże wydatki, żeby doprowadzić auto do przyzwoitego stanu technicznego, dlatego Niemcy bardzo chętnie pozbywają się takich aut za małe pieniądze. I z tego powodu, jak ktoś ma E39, z udokumentowanym niskim przebiegiem, bezwypadkowe, w stanie technicznym adekwatnym do niskiego przebiegu, to życzy sobie 'chorej ceny'. A jak kupisz rozklekotany, mocny wóz, z wylanymi amortyzatorami, łysymi oponami, luzami w zawieszeniu, wiotką karoserią, to potem stajesz się bohaterem youtuba, który wpada w poślizg na prostym odcinku drogi.

Stary, mocny samochód, jako weekendowy funcar, czy youngtimer rozumiem jak najbardziej - ale jako auto codziennego użytku lepiej jest wybrać coś młodszego.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Mon, 12 Feb 2018 - 15:14
Post #14


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





w211 z silnikiem 3.2 benzyna jest bezproblemowy. Jeśli chodzi i silnik i skrzynie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 12 Feb 2018 - 16:48
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





autor chce mocne benzynowe V6 a racingforum poleca klekota r4. Świat się kończy wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Mon, 12 Feb 2018 - 17:27
Post #16


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Skoro Passat B6 by Ci "leżał", to warto rozejrzeć się za wersją R36. W zeszłym roku jak rozglądałem się za autem to trzy takie "wisiały" na alledrogo.
Mam wrażenie, że za niedługo będzie to być może jedyny pasek w tej budzie nie tracący wartości jak lawina. Auto ma sześć cylindrów i 300KM...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Mon, 12 Feb 2018 - 18:49
Post #17


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Legacy H6 lub jeszcze lepiej Spec B jeśli sie ufa znaleźć.

Alfa 159 3.2?
Nie miałem i nie wiem za dużo o tym aucie, ale na papierze spełnia kryteria...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sankylo
post Mon, 12 Feb 2018 - 20:33
Post #18


Rookie
Dołączył: Sat, 29 April 2017





@Maciek1234 - Wiem, że masz rację. Nowy to zawsze nowy, ale na dzień dzisiejszy nie potrzebuję samochodu do klepania kilometrów. Taki już posiadam, w spadku dostałą go moja dziewczyna, także w razie czego można nim gdzieś pojechać. Ale dałeś mi do pomyślenia z leasingiem nowszego samochodu równie mocnego. Np.: Passat B7 2.0 tsi, Wypasiony citroen c5 z 3.0

@toner7
Chyba by było aż za grubo, takiego potworka nie potrzebuję. Dodatkowo dochodzi problem ze zwykłego 3.2 + do tego turbo

@QbaqBA
Alfa Romeo 159 - Super samochód, mega mi się podoba. Ale niestety z 1.75 są za drogie + szału w ciężkiej budzie nie robi. Diesel 2.4 byłby ok, ale nie chce diesla. Robię za krótkie odcinki.

Podsumowując - poszukuję samochodu, którym będę robił około 10-15 tysięcy rocznie. Nie szukam samochodu do sprintów, wolę v6 z lepszym dzwiękiem niż r4, które będzie robiło sekunde szybciej setkę.

Passata odrzuciłem.

Teraz biorę pod uwagę GS oraz W211. Muszę gdzieś podjechać zobaczyć jak GS wygląda na żywo i jak się nim jeździ. W211 pasuje mi pod każdym względem, tylko jeśli mówicie,że GS jest lepszy to trzeba obadać.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Mon, 12 Feb 2018 - 21:20
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Passat R36 to nie turbo tylko 3,6 L N/A

GS jest odczuwalnie mniejszy od W211. Komfort w W211 robi Airmatic. Pytanie czy ty chcesz pneumatyke.

Jeśli benzyna V6 to skłaniałbym się do Lexusa (mimo, że sam mam W211, ale diesel).
Jeśli benzyna V8 wchodzi w rachubę to GS430 jak najbardziej, ale i E500 bym nie odrzucał (sprawdzić tylko SBC temat)


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 12 Feb 2018 - 22:23
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Generalnie temat jest prosty w211 ma swoje plusy i minusy tak samo jak gs mk2 sprawdzenie ich uzależniałbym od przejechania się jednym i drugim. Natomiast jednego możesz być pewny przy gs v8 tańszego w użytkowaniu v8 sprawiającego frajdę z jazdy nie kupisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:51