Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto dla kobiety do 10k, Dosyć małe, ok 100KM
dany_47
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:35
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Siemka,

Panowie, moja dziewucha planuje zmienić auto. Aktualnie buja się fiestą MK5 1.2
Budżet na auto 10k PLN [do nagięcia o 2k]
Potrzebne coś co jest trwałe, żeby nie stało więcej u mechanika niż jeździło.
Musi być 5D, coś w miarę świeżego i przyjemnego dla oka jak na ten budżet, silnik w okolice 90-100-110KM mile widziany, raczej benzol [ewentualnie +LPG] bo do lokalnego turlania się, żadnych tras.
Gabarytowo nie mniejsze jak ta fiesta.
Wiadomo jakaś klimka w środku, może fajne audio...
Może jakieś auto w pakiecie usportowionych zderzaków Wiecie jak z kobietami jest, musi być ładne biggrin.gif



Będę wdzięczny za pomoc.

Miłego dnia,
Dany


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 22 Jan 2018 - 23:19
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Sister śmigała przez kilka lat Corsa C, teraz w tym budżecie jest D. Auto dla kobiety całkiem ładne, tanie w naprawach i w sumie małoawaryjne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Tue, 23 Jan 2018 - 03:47
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Auto dla kobiety... To może ja coś napisze, bo ja lubie babskie auta laugh.gif Bo podobno jak małe i okrągłe, to babskie he he.

10 czy nawet 12k to nadal nie jest budżet na corse D. Za mało. Za tyle to będą najtańsze oferty na rynku, a chyba wiadomo co to oznacza. Jakaś goła wersja z 3cylindrowym 1.0, no może jakieś 1.2. Na jakiś normalny silnik, czyli 1.7cdti albo którąś turbobenzyne nie starczy. 1.4 n/a praktycznie nie występuje w ogłoszeniach. W tej kasie będzie jeszcze 1.3cdti z mega turbodziurą, którym włączając sie do ruchu niewprawny kierowca stworzy zagrożenie na drodze. Ten 75KM dramat, 90 może troche lepiej, ale ile razy trafi mi tym jechać, to biore melise na uspokojenie. Trzeba pamiętać, że corsa D sporo waży jak na tak mały samochód i te najsłabsze silniki naprawde słabo jadą. Jako wieloletni fan opla nie wybacze mu tego, że w tej budzie (przed liftem) nie ma żadnej normalnej benzyny bez turbo, czyli np. jakiegoś 1.6 100-110KM. Ogólnie samochód przyjemny, bardzo czułe elekryczne wspomaganie, nawet aż za, bo na początku trudno sie do tego przyzwyczaić, minus za fotele w podstawowych wersjach, mnie już męczą po godzinie jazdy.

Clio 3, ale to też bedzie jakieś gołe 1.2.

Najłatwiej to chyba będzie kupić peugeota 207, bo ich najwięcej na sprzedaż do tych 12tys, ale to też będą tylko podstawowe wersje.

Ibiza 3 i polo 9n przed liftem to dla mnie paskudztwo przy tych wyżej wymienionych. To już bym wolał poliftową 206stke jak ta moja w avatarze, bo to chociaż mimo swoich lat nadal sie jeszcze jakoś broni swoim wyglądem i ma dobre silniki N/a pod lpg.

Na fieste mk7 nie starczy.

Ogólnie to do 10-12k da sie kupić już coś małego, w miare współczesnego z roczników 06-08, ale niestety to nie będzie żadna wersja ze 100konnym silnikiem, napompowanymi zderzakami, lotką, itp. w ,,pakiecie sport".


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 23 Jan 2018 - 07:53
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Peugeot 206 polift, najlepiej 1.6 16v lub chociaż 1.4.

Chyba ze na sile musi być nowszy model, to 207 czy Clio, ale wtedy albo kiepski stan techniczny albo bieda edition albo jedno i drugie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Tue, 23 Jan 2018 - 08:58
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





no 206'tka wygląda OK ale ciężko znaleźć z 1.6 pod maską takiego który nie jest kombi a jak jest to bieda w środku.
Przejrzałem właśnie allegro i bieda.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 23 Jan 2018 - 10:54
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Da się kupić za dychę przyzwoite grande punto, tyle że raczej 3 drzwi. Mój szwagier szukał właśnie czegoś jak w temacie dla żony i kupiliśmy punto 1,4 16v z pakietem sport ciut poniżej dychy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Tue, 23 Jan 2018 - 19:09
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Suzuki Swift, tylko nie wiem czy nie za twardy będzie i zbyt mały.


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Tue, 23 Jan 2018 - 20:19
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(Lincoln e30ix @ Mon, 22 Jan 2018 - 23:19) *
Sister śmigała przez kilka lat Corsa C, teraz w tym budżecie jest D. Auto dla kobiety całkiem ładne, tanie w naprawach i w sumie małoawaryjne.


był już taki temat...

corsa d? dlaczego? skąd ten pomysł? materiały z gównolitu, silniki gówniane, palą od cholery, skrzynie nie wiem jak dopasowywali, środek okrutny, parę dużych napraw od nowości, 1.4 100km pali 9l przy normalnej jeździe, przy 100km/h 3,5k obrotów, głośno w środku, podwójny słupek przedni powoduje rozjeżdżanie przechodniów na pasach, co za debil to projektował?

Czemu kupiona? Bo miała takie ładne duże oczka...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Wed, 24 Jan 2018 - 03:23
Post #9


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(Łukasik @ Tue, 23 Jan 2018 - 20:19) *
był już taki temat...

corsa d? dlaczego? skąd ten pomysł? materiały z gównolitu, silniki gówniane, palą od cholery, skrzynie nie wiem jak dopasowywali, środek okrutny, parę dużych napraw od nowości, 1.4 100km pali 9l przy normalnej jeździe, przy 100km/h 3,5k obrotów, głośno w środku, podwójny słupek przedni powoduje rozjeżdżanie przechodniów na pasach, co za debil to projektował?

Czemu kupiona? Bo miała takie ładne duże oczka...


Miałem siedzieć cicho, ale nie moge przejść obojętnie słysząc takie głupoty. Jeżeli ktoś od 10cioletniego auta z tego segmentu oczekuje komfortu, ciszy i wykonania jak w nowej limuzynie klasy premium to delikatnie mówiąc musi być niepoważny...

-materiały z gównolitu
To bezpośrednia konkurencja sprzed 10ciu lat miała coś lepszego? laugh.gif
-silniki gówniane
Szału nie ma, ale wystarczyło kupić corse z normalnym silnikiem, a nie z gównem pod maską.
-środek okrutny
Konkurencja robiła lepsze? Chyba o czymś nie wiem ohmy.gif laugh.gif
-skrzynia, przy 100km/h 3,5k, głośno
Konkurencja w małych benzynacj n/a miała dłuższe 5tki??? Było ciszej? he he Tu już nawet w najsłabszym dieslu 1.3 była skrzynia 6.

Corse D przed liftem trzeba kupować z głową, tzn. 1.7cdti, albo 1.6T 150, a nie z gównem pod maską, później taki narzeka, że 20 lat temu maluch był od tego lepszy.
Podobno to takie awaryjne, a u mnie lata kilka sztuk z dużym przebiegiem i jakoś to ku&estwo wciąż nie chce sie popsuć. No i najważniejsze, dobra corsa D to w chwili obecnej 15k i więcej.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Wed, 24 Jan 2018 - 11:19
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(BlackDaro @ Wed, 24 Jan 2018 - 03:23) *
Miałem siedzieć cicho, ale nie moge przejść obojętnie słysząc takie głupoty. Jeżeli ktoś od 10cioletniego auta z tego segmentu oczekuje komfortu, ciszy i wykonania jak w nowej limuzynie klasy premium to delikatnie mówiąc musi być niepoważny...

-materiały z gównolitu
To bezpośrednia konkurencja sprzed 10ciu lat miała coś lepszego? laugh.gif
-silniki gówniane
Szału nie ma, ale wystarczyło kupić corse z normalnym silnikiem, a nie z gównem pod maską.
-środek okrutny
Konkurencja robiła lepsze? Chyba o czymś nie wiem ohmy.gif laugh.gif
-skrzynia, przy 100km/h 3,5k, głośno
Konkurencja w małych benzynacj n/a miała dłuższe 5tki??? Było ciszej? he he Tu już nawet w najsłabszym dieslu 1.3 była skrzynia 6.

Corse D przed liftem trzeba kupować z głową, tzn. 1.7cdti, albo 1.6T 150, a nie z gównem pod maską, później taki narzeka, że 20 lat temu maluch był od tego lepszy.
Podobno to takie awaryjne, a u mnie lata kilka sztuk z dużym przebiegiem i jakoś to ku&estwo wciąż nie chce sie popsuć. No i najważniejsze, dobra corsa D to w chwili obecnej 15k i więcej.


Głupoty... Ok to jedziemy...

Auto było kupione w 2011 dobrze doposażone... Nawi, klima, skórzana kierownica itp...

Siedziałeś w takiej Corsie? Przyciskałeś guzik od zamykania drzwi od środka? Czułeś jakość tego plastiku? Mydelniczka z 70'tych lat chyba była pierwowzorem materiału... Jest taki gównolit w Polo? Nie... No ale to wyższa półka, Fabia? Dotykałeś guzików w Fabii? Są o niebo lepsze.

Skoro 1.4 16V 100 km to nienormalny silnik to jaki miałem kupić? Diesla do miasta? Jeździłeś 1.2? laugh.gif

Który będzie lepszy u konkurencji? Choćby 1.4 16V VAGa z tamtych lat, Przy 130km/h pali 1,5 litra mniej...
Przy 100km/h nie da się już rozmawiać... Wsiądź do jakiegokolwiek auta z 4 cylindrowym 1.4 i się rozpędź do tej prędkości... poczujesz co to luksus.

Środek... Dotykałeś materiałów na fotelach? Siadając strach się bać że coś się rozerwie w miejscu przy uchwycie od podnoszenia siedzenia...

Lewarek wystaje jak w Jelczu, odpryskują chromy na nim, materiały na drzwiach wyblakły choć auto garażowane...

Podobno takie pancerne... Nonstop coś, jakiś dziwne hałasy po rozgrzaniu, klima robiona już 2 razy, padająca cewka zapłonowa.

Auto ma przebieg 63kpln. Jeżdżone bardzo delikatnie...

Siedziałeś kiedyś w Corsie D? Jeżdziłeś?

Czytałeś mojego posta? Czytałeś kto kupił sobie auto? 1.6T dla kobiety do miasta?

Czytałeś posta autora tematu? 90-110 km, raczej benzyna a Ty wyskakujesz z dieslami i 1.6T...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Jan 2018 - 15:17
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Coś starszego i lepszego a3 1.6, 5d to pewnie tylko 8l w tej kwocie więc stare. Mam takiego osiolka, po przesiadce z citroen c3 to wręcz limuzyna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 24 Jan 2018 - 16:16
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Ibiza 6l
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Wed, 24 Jan 2018 - 16:48
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





jak z silnikami 1.4 100KM w Ibizie 6L?

Swift gabarytowo nie za ciekawy no i odpadł bo brzydki biggrin.gif

Bełkot 206 1.6 16V wszystko w kombi.....

207 dosyć ładne auto ale za 12k ciekawe czy ładnego da się kupić. są na allegro między 10 a 12k z 1.4 albo 1.6 pod maską ale siepa kupić to nie problem


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 24 Jan 2018 - 16:54
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





1.4 100 , nie wiem czy nie lepsze do miasta 1.4 75 jeśli chodzi o vw . Dół podobno lepszy , silniki też jakieś super nie są . Jeśli to to samo co 1.6 16v z tamtych lat to ja bym podziękował .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 24 Jan 2018 - 19:22
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





1.3 z dziurą? (w sumie 1.2 powinien sie nazywać tongue.gif ) 70ps i jedzie bez problemu od 1500obrotów, może ma coś popsute sister, w końcu ponad 250k przebiegu.
Jakość wnętrza jak u konkurencji (chociaż nie: Fiesta czy Ibiza gorzej się prezentują), przynajmniej farba nie schodzi jak u klasy prawie premium biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Wed, 24 Jan 2018 - 20:31
Post #16


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(Łukasik @ Wed, 24 Jan 2018 - 11:19) *
Głupoty... Ok to jedziemy...

Auto było kupione w 2011 dobrze doposażone... Nawi, klima, skórzana kierownica itp...

Siedziałeś w takiej Corsie? Przyciskałeś guzik od zamykania drzwi od środka? Czułeś jakość tego plastiku? Mydelniczka z 70'tych lat chyba była pierwowzorem materiału... Jest taki gównolit w Polo? Nie... No ale to wyższa półka, Fabia? Dotykałeś guzików w Fabii? Są o niebo lepsze.

Skoro 1.4 16V 100 km to nienormalny silnik to jaki miałem kupić? Diesla do miasta? Jeździłeś 1.2? laugh.gif

Który będzie lepszy u konkurencji? Choćby 1.4 16V VAGa z tamtych lat, Przy 130km/h pali 1,5 litra mniej...
Przy 100km/h nie da się już rozmawiać... Wsiądź do jakiegokolwiek auta z 4 cylindrowym 1.4 i się rozpędź do tej prędkości... poczujesz co to luksus.

Środek... Dotykałeś materiałów na fotelach? Siadając strach się bać że coś się rozerwie w miejscu przy uchwycie od podnoszenia siedzenia...

Lewarek wystaje jak w Jelczu, odpryskują chromy na nim, materiały na drzwiach wyblakły choć auto garażowane...

Podobno takie pancerne... Nonstop coś, jakiś dziwne hałasy po rozgrzaniu, klima robiona już 2 razy, padająca cewka zapłonowa.

Auto ma przebieg 63kpln. Jeżdżone bardzo delikatnie...

Siedziałeś kiedyś w Corsie D? Jeżdziłeś?

Czytałeś mojego posta? Czytałeś kto kupił sobie auto? 1.6T dla kobiety do miasta?

Czytałeś posta autora tematu? 90-110 km, raczej benzyna a Ty wyskakujesz z dieslami i 1.6T...


Uprzedzam pytania... Nie mam w domu ołtarzyka opla, ani opel corsa nie jest samochodem moich marzeń, który śni mi sie po nocach rolleyes.gif
Miałbym pisać o corsach nie użytkujjąc ich na codzień? Że tak zapytam, wszystko ok? Hello...
Jeździłem każdą wersją silnikową. Najwięcej w pracy, bo od kilku lat mamy. Mają grubo ponad 200kkm. Jakieś zaczarowane, bo nic nie odpada, nie blaknie i nie psują sie. Nikt ich nie oszczędza, bo to nie nasze. Najlepiej jeździ mi sie 1.7cdti, bo jedna taka też jest. Bratowa ma 5ciodrzwiową 1.6T 150 i lepiej mi sie tym jeździ niż np. passatem b6 2.0fsi brata. Bratowa też ją woli.

Tak, corsa to gówno. Ale co nie jest gównem w tym segmencie... Zapomniałem, polo i fabia są super biggrin.gif Corsa ma wnętrze jak w każdym innym, małym, tanim samochodzie. Polo, fabia, grande punto, clio 3, 207, micra, colt, yaris, swift nie oferują wewnątrz nic ponad to co ma corsa. Wizualnie niektóre z nich wypadają nawet gorzej w środku.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 08:01
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Ibiza 6l 1.4 75 km..... całkiem sprawny mały pomykacz... jeździłem trochę takim pojazdem, subiektywnie sprawia wrazenie jakby był nieco mocniejszy niż te 75 km (mysle ze mocny dół i normalny moment obrotowy za to odpowadaja, a nie jak w silniczkach od kosiarki często spotykanych w tej klasie aut).
Na problemy tego konkretnego egzemplarza którym jezdziłem skladala się pojawiajaca się tu i ówdzie korozja i zwiększony pobor oleju (zaczał się pow. 200 tys km). Ale wlasciciel nie oszczedzal autka i jeździł nim nawet na autostradowe wycieczki na drugi koniec Europy, często z prędkościami bliskimi maksymalnej.

Nota bene dla mnie na trase 3 razy lepszym autem było e36 czy kapciowaty peugeot 406 ,a miałem okazje taką Ibiza jechać na południe Francji...

Ale do miasta auto jak najbardziej OK!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:41
Post #18


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Potwierdzam to co napisał Frolik o Ibizie 6l 1.4 75. Użytkowałem taką z przebiegiem 220 tyś km. Pobór oleju to jakieś 200-250 ml na 1000 km. Spalanie w mieście ok. 8 l. W "mojej' delikatnie podjadało progi za przednią osią. Wysiadła pompa wspomagania, podobno typowa bolączka ze względu na jej umiejscowienie, 2 warsztaty namawiały mnie na nową za ok. 1600 zł, ale znajomy mechanik ogarnął to za 350 zł, nie wiem co on tam zrobił, ale działa ponad rok. Czujnik światła stopu też często wariował, ale wymiana tego jest prosta a czujnik tani.
Generalnie to nic poza tym się nie działo przez niemal 2 lata i 30 k km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Fri, 26 Jan 2018 - 13:03
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Kurde ciężko się odnaleźć w tym wszystkim.

Auto jeździ kilka razy w tygodniu trasę 40-60km w obie strony więc nie za dużo. Ale może jednak jeszcze diesla wziąć pod uwagę?


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 26 Jan 2018 - 13:15
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Nie jestem znawcą rynku aut tej klasy, ale boje się ze diesel w cenie do 10 tys zł będzie miał pól mln przebiegu i będzie solidnie zmeczony. To jednak w 95% były firmowki, flotowki których nikt nie oszczędzał tylko dawał w palnik i jazda...

Zawsze jest tak - w każdej klasie aut - im mniejszy silnik benzynowy, to dużo latwiej o prawdziwego cukierka i zadbane auto od prawdziwego emeryta... a diesel to przebieg benzyniaka z tego rocznika razy 2 lub 3.... i cudów nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:28