Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Silvia S15
Guziken
post Mon, 14 Jun 2010 - 08:09
Post #1


User
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Witam.
Zainteresowałem się tematem takiej nysy,ktoś w Pl juz przekladal? Jaki jest orientacyjny koszt? No i druga ważna kwestia to czy dużo elementów jest zamiennych z S14,chodzi mi o dostępność części,nie chciałbym czekać kilka tygodni na jakąś pierdółkę z jp.
pozdrawiam


--------------------
F30 330i xDrive '16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 14 Jun 2010 - 08:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Trool
post Mon, 14 Jun 2010 - 20:02
Post #2


User
Dołączył: Fri, 06 March 2009
Skąd: Jarocin





Tutaj możesz coś znaleźć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Mon, 14 Jun 2010 - 20:53
Post #3


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Ze dwa lata miałem okazję porównać S14a i S15 postawione obok siebie. Pod maską oba samochody wyglądały identycznie, z wyjątkiem układu kierowniczego i hamulcowego rzecz jasna. Nie dziwi to, zważywszy że S15 to takie S14 tylko z ładniejszym nadwoziem i wnętrzem. Kielichy, fartuchy, przegroda czołowa, belka przednia, belka pod silnikiem itp. w obu modelach wyglądały identycznie. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby części takie jak magiel, kolumna kierownicza czy wszystkie pompy były bezpośrednio wymienne.

Największym problemem będzie z pewnością deska. Z podpasowaniem tej z S14 byłoby o tyle ciężko, że nie obyłoby się bez modyfikacji części bezpośrednio przylegających do drzwi, gdzie w S14 wychodzi nawiew wylatujący kratką w drzwiach (w okolicach klamki), a w S15 jest po prostu plastik biegnący równolegle do drzwi. Poza tym w S14 deska jest zrobiona z grubego, czarnego plastiku, a deska z S15 jest szara. Przednie nawiewy w S15 są okrągłe, a te na górze, kierujące powietrze na przednią szybę i do górnej części kabiny powinno się dać bez problemu przełożyć do nowej deski. Deska w S15 jest zresztą symetryczna, co powinno ułatwić zrobienie nowej , chociażby z włókna szklanego pokrytego flokiem albo skórą w kolorze tapicerki.

Moim zdaniem najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby kupno S15 (tylko Spec-R, bo Spec-S ma gorsze hamulce i mniej sztywne nadwozie) i rozbitego europejskiego 200SX S14 lub S14a. Potem można by było sukcesywnie przekładać graty z S14 do S15, dodając po drodze wszystko to, czego brakuje albo to, co trzeba dorobić lub zamówić. Z czasem pozostałości S14 można by było rozparcelować i sprzedać, co pozwoliłoby na zwrot części kosztów przekładki czy chociaż zakupu dawcy. O ile mi wiadomo, to S15 o którym mówi Trool zostało przełożone na LHD, jednak szczegółów nie znam, bo nie miałem okazji porozmawiać z właścicielem w Poznaniu.

Podsumowując, rzeźbienie miałbyś najpewniej w tych obszarach:

- deska rozdzielcza,
- nawiew,
- boczki drzwi (przełączniki szyb, lusterek itp., reszta jest symetryczna),
- tapicerka (szczególnie załatanie lub dorobienie tej pod nogami po dawnej stronie kierowcy),
- kabelkologia (przedłużenie wiązki, zmiana umiejscowienia komputera itp.),
- techniczna strona projektu, czyli np. przespawanie przegrody czołowej z S14 i przełożenie układu kierowniczego, pompy hamulcowej i sprzęgła,
- wiele innych, o których nie mogłem sobie przypomnieć.

Mówiąc krótko, "uliczna" przekładka (z pełnym nawiewem, elektryką i ogólną jakością wykonania) będzie cię kosztowała mnóstwo researchu, czasu i pieniędzy, i nie jestem pewien, czy sam fakt posiadania S15 jest tego wart (zwłaszcza, że o ładną S14 nie jest aż tak trudno jak mogłoby się wydawać).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Mon, 14 Jun 2010 - 21:23
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





CYTAT(240Z @ Mon, 14 Jun 2010 - 20:53) *
Mówiąc krótko, "uliczna" przekładka (z pełnym nawiewem, elektryką i ogólną jakością wykonania) będzie cię kosztowała mnóstwo researchu, czasu i pieniędzy, i nie jestem pewien, czy sam fakt posiadania S15 jest tego wart (zwłaszcza, że o ładną S14 nie jest aż tak trudno jak mogłoby się wydawać).


Jak dla mnie S15 jest zdecydowanie ładniejsza od S14 ale to w sumie kwestia gustu, chyba ze mowimy o S14a to faktycznie nie jest to kolosalna roznica smile.gif
Osobiscie mysle ze jesli to ma byc auto dla siebie to wydaje mi sie ze warto robic S15 LHD - auto bardzo rzadkie i przyciaga uwage.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Mon, 14 Jun 2010 - 22:56
Post #5


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Oczywiście, ale jeśli wszyscy skupialibyśmy się na wyglądzie, to witryna nazywałaby się nie Racingforum, tylko Fashionforum. wink.gif Nie chcę perswadować pomysłu założycielowi wątku, jednak w moim przekonaniu przełożenie ceny, nakładu pracy i kosztów do efektu znacznie korzystniej wypadają dla europejskiego S14a po lekkich modach niż do S15, które w dobrym stanie kosztuje duże pieniądze. Ładny Spec-R to ok. 15k $ bez kosztów sprowadzenia, przełożenia kierownicy i rejestracji, a w tych pieniądzach można mieć bardzo świeże S14a w dobrej wersji, sprowadzone bez żadnych komplikacji z Niemiec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Tue, 15 Jun 2010 - 11:10
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





240z -oczywiscie napisalem ze to kwestia gustu smile.gif , i ze wlasciciel zrobi co chce , osobiscie uwazam s15 robi wiekszy wow, ale oczywiscie 240z w pelni sie z Tobą zgadzam - S14 jest rozsadniejszym wyborem na polskie realia od S15.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robacek
post Tue, 15 Jun 2010 - 13:31
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 August 2008





jak komus zalezy na wyglądzie to taniej i raczej lepiej wyjdzie kupic ładną zrobioną s14/s14a a sa takie naprawdę doinwestowane w PL i kupic kit na konwersje s14,5 i zostajemy tylko z brzydką dupą s14 a przod jest identyczny jak s15 bo wymiarowo samochody sa takie same. kit jest do kupienia w pl np u stana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav.
post Tue, 15 Jun 2010 - 13:38
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 19 November 2007





a jakie przeznaczenie tej s15 ? jeśli drift, to rhd można nie ruszać, a jeśli to ma być taki weekendowy, dośc szybki lans-car to są fajniejsze mocne RWD, typu m3 e46, czy bardziej rozsądna alternatywa s14a.

W ogóle to przekładka ze sprowadzeniem np z Japonii takiego s15 spec R wyniesie, 15k usd za sam samochód +1.5k usd transport + prowizja dla importera (chyba że sam to ogarniesz) + łączne opłaty (cło 10%, akcyza 3,1%, vat 22%) więc to będzie ok 23k usd, więc 75k pln, a do tego dojdzie jeszcze przekładka go na lhd, licząc min 10k , lub 15k + przy fachowej robocie. Nie liczę już nerwów i całej rzeźby w nietypowym aucie...

Stosunek cena/osiągi - koszmarny, ale jak ktoś się uprze mieć lhd s15, czemu nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 15 Jun 2010 - 13:42
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Ja myślę, że z Anglii można przyprowadzić S15 taniej, a nawet przy fachowej robocie przekładka nie musi kosztować 15k+ smile.gif
Swoją drogą komplet lamp do S15, przednich, to ponad 3000zł...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
240Z
post Tue, 15 Jun 2010 - 14:36
Post #10


SHIFT_oldschool
Dołączył: Sun, 14 November 2004





Można taniej, ale z tego co widziałem wynika, że w zdecydowanej ilości przypadków tanie S15 z UK to Spec-S.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav.
post Tue, 15 Jun 2010 - 16:09
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 19 November 2007





Spec-R w uk to rzadkość, golasy są tanie w UK, właściwie to s15 w uk kosztuje tyle co w Japonii (biorąc pod uwagę wszystkie opłaty), aczkolwiek w Japonii mamy wybór w dziesiątkach egzemplarzy, a w uk niestety jest z tym słabo.

CYTAT
a nawet przy fachowej robocie przekładka nie musi kosztować 15k+

różnie ludzie liczą, ale za robotę nietuznikowego japońca z ingerencją w sciane grodziową trzeba liczyć podwójnie co losowego BMW, którego przekładka jest prosta jak drut, a i tak e46 rhd -> lhd kosztuje ~8k, a części do e46 jest przecież w bród.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:18
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(Rav. @ Tue, 15 Jun 2010 - 16:09) *
Spec-R w uk to rzadkość, golasy są tanie w UK, właściwie to s15 w uk kosztuje tyle co w Japonii (biorąc pod uwagę wszystkie opłaty), aczkolwiek w Japonii mamy wybór w dziesiątkach egzemplarzy, a w uk niestety jest z tym słabo.


różnie ludzie liczą, ale za robotę nietuznikowego japońca z ingerencją w sciane grodziową trzeba liczyć podwójnie co losowego BMW, którego przekładka jest prosta jak drut, a i tak e46 rhd -> lhd kosztuje ~8k, a części do e46 jest przecież w bród.


Po co człowiekowi wciskasz BMW ....jak temat,zapytanie jest o Nissanie. Jakby chciał jeździc BMW pewnie skorzystałby z szukajki. BMW jezdzi mnóstwo po drogach .....s15 niestety nie wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:20
Post #13


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Różowych wartburgów pewnie jeździ jeszcze mniej niż S15.. i co z tego?


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:27
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(rennen @ Tue, 15 Jun 2010 - 18:20) *
Różowych wartburgów pewnie jeździ jeszcze mniej niż S15.. i co z tego?


Temat jest o nissanie dla tego.

Sorry za OT


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:32
Post #15


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Ja to rozumiem, rozumiem również ludzi którzy opisują trudności przy sprowadzeniu/przekładce/rejestracji/serwisie i podają jaki jest realny koszt takiej zabawy i ewentualnie jakieś alternatywy w tej kwocie. Autor sobie przemyśli sam, czy aż tak bardzo pragnie S15 że te koszty go nie przerażą albo weźmie pod uwagę inne auta lub nie. Każdy chce mieć coś wyjątkowego, bo to normalna cecha ludzi, ale jak coś jest dobre to zwykle dużo osób chce to mieć. Jest na tyle duża grupa bogatych osób, że trudno mieć coś bardzo wyjątkowego i niepowtarzalnego szczególnie na tak małym (relatywnie) rynku jak samochodowy. Dlatego przeważnie rzeczy które są bardzo wyjątkowe nie są obiektywnie warte swojej ceny.

Mnie osobiście również bardzo podoba się nissan S15, ale jest to opcja dla totalnych fanatyków ponieważ za taki koszt można kupić młodsze auta o lepszych osiągach.

Natomiast za cholerę nie rozumiem czemu piszesz post, by ludzie nie sugerowali tego, bo temat jest o tamtym i że S15 jest niespotykane na naszych drogach, dlatego tylko napisałem o wartburgu.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:49
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





jak ktoś jeżdzi...:
CYTAT
E70|E90|race E36

to o wyjątkowości rozmawiać nie wypada wink.gif zwłaszcza tak blisko piaskownicy, bo można grabkami od moda oberwać biggrin.gif JAk ktoś chce sobie kupić/przekładać s15 to na jakie bmw Wy go chcecie namówić ? (retoryczne)


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav.
post Tue, 15 Jun 2010 - 18:53
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 19 November 2007





I znowu pojawi się gadka o wyższosci 2 CV , no offence.

ale zamiast rzeźby z s15, wolałbym r34 GTR - bez swapa na lhd oczywiście, zarejestrować go i się cieszyć unikatem i badź co bądź szpanerskim autem. GT-R jeździ wiecej w UK niż spec-R więc nie byłoby problemu z wyszukaniem konkretnego auta. A skoro autor przewiduje 90k na s15 to i wygrzebie się kilka tysi więcej na GT-R. A jesli autor chce rwd, japońskie z turbo, to niech poszuka r34 GTT, nie ma najmniejszego problemu.

Ja nie będe się już więcej tu wypowiadał póki autor tematu się nie odezwie, bo dyskusje nieme nie mają sensu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 15 Jun 2010 - 20:00
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(Taffarel @ Tue, 15 Jun 2010 - 18:49) *
jak ktoś jeżdzi...:

to o wyjątkowości rozmawiać nie wypada wink.gif zwłaszcza tak blisko piaskownicy, bo można grabkami od moda oberwać biggrin.gif JAk ktoś chce sobie kupić/przekładać s15 to na jakie bmw Wy go chcecie namówić ? (retoryczne)


Dokładnie to miałem na myśli...... wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rav.
post Tue, 15 Jun 2010 - 20:39
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 19 November 2007





chłopacy, ale po co ta spinka? IMHO niech autor wreszcie się wypowie, czy po pierwsze ma taką kasę na to auto i po drugie czy chce ją wydawać na to auto, bo tak tę dyskusje możemy prowadzić w nieskończoność a nie o to tutaj chodzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 15 Jun 2010 - 20:48
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





ja sie nie spinam....zawsze na końcu posta puszczam- wink.gif

Sorry za OT jeszcze raz


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 09:54