Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Volvo 940 2.3 turbo, jak to odpalić na easyecu3
oldtimer2000
post Sun, 13 Mar 2016 - 20:37
Post #41


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





Ustawienia stukowego zmienione


Mapa VE zrobiona na podstawie tej z megasquirta

Crank PW poprawione zapala bardzo łatwo przy każdej temperaturze silnika.

Nie wiem jak zrobić mapę engine noise.

Kupiłem lampę strobo ustawiłem zapłon w tabeli na 0 i znak na kole pasowym pokrywa się ze znakiem na pokrywie rozrządu idealnie.

Jak był zimny to musiał mieć podpartą przepustnicę później już chodzi bez dodawania gazu ale trochę za nisko chwilami.

Div na twoich ustawieniach IAC również nie chce działać po podłączeniu obroty spadają i zaczyna kuleć.Odłączony jest uchylony bo jak go zaślepiłem gaśnie natychmiast .

Trigger error jest rzadko i tylko przy odpaleniu lub jak gaśnie.

No i niestety ale AFR w programie już mi nie pokazuje taki jak na wskaźniku a wydaje mi się że było dobrze,na wskazówce np.14 to w programie ~ 15,8

Zrobiłem zrzut ekranu pracy silnika:



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 13 Mar 2016 - 20:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GMS.
post Sun, 13 Mar 2016 - 23:17
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





zostaw ustawienie knoka w spokoju po co ci to do odpalenia i poprawnej jazdy ja na ee2+ w ogóle tego nie mam i upalam auto już któryś rok
Jak mapa zgrywa się z rzeczywistym zapłonem to dobrze właśnie to sprawdza się to lampą
IAC zrób na 200 jak gaśnie całkiem zaznacz reverse może masz taki typ zaworu że po podaniu napięcia zaczyna się zamykać i w tym problem
Co do afr nie wiem dlaczego są różnice może problem masy natomiast widać po tym co pokazałeś że masz ubogo podlej trochę i obroty na pewno się ustabilizują, masz przed sobą jeszcze dużo wypalonego paliwa i pracy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 14 Mar 2016 - 06:07
Post #43


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Zawór wolnych obrotów gdy jest odpięty utrzymuje około 1300rpm gdy się go podepnie to najpierw zaczyna się zamykać a dopiero potem otwierać. Taka konstrukcja, nic nie zrobisz.

Zrób afr około 13, wtedy wyregulujesz wolne a potem dopasujesz afr do 14,7
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Div
post Mon, 14 Mar 2016 - 13:19
Post #44


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 October 2009
Skąd: Kraków





Podlej to na 13afr i wtedy uruchamiaj zawór wolnych, takie życie że jak masz ubogo na niepodłączonym, to jak dostanie powietrza to zdechnie. Chyba normalne, prawda?


--------------------
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oldtimer2000
post Tue, 22 Mar 2016 - 11:55
Post #45


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





AFR pokazuje już prawidłowo dzięki producentowi,który wrzucił mi do firmware charakterystykę mojego kontrolera,więc teraz można działać.
Z wolnymi obrotami nie ma postępów,przy zwiększaniu idle reference table obroty maleją więc chyba to będzie valve reverse,aczkolwiek zaznaczenie tej opcji niewiele zmienia w temacie. Podlewałem na 13 i na 12 i na 11 i niewiele to wnosi do wolnych obrotów przy podłączonym IAC .Odłączona wtyczka z IAC ,ciepły ~850 obr,zimny schodzi tak nisko ze telepie i zgaśnie,podłączona wtyczka ciepły ~650 a zimny to samo telepie i gaśnie.Żeby upewnić się że te wtryski z tym zaworem mogą mieć wolne obroty podłączyłem oryginalnego kompa i wolne obroty są prawidłowe,więc coś jest jeszcze nie ta,szukam próbuje.
Wrzuciłem mapę zapłonu z takiego samego projektu,która wygląda podobnie do oryginalnej mapy tego auta.
Jeździłem trochę delikatnie żeby sprawdzić jak się zachowuje i dało by się tym już dojechać gdzieś.
Plan jest taki że przygotować auto na ile moja wiedza wystarczy ,bo finalnie po wszystkich zaplanowanych modyfikacjach pojadę na strojenie na hamownie.
Mapę paliwa da się poprawić na podstawie obserwacji AFR,ale żeby bawić się zapłonem no to albo prawidłowo skonfigurowany knock albo stetoskop,bo na słuch to się może źle skończyć.No chyba że są jakieś bezpieczne dla silnika metody wystrojenia "na ulicy".Auto jeździ na Pb 98

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Tue, 22 Mar 2016 - 13:35
Post #46


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Masz idle valve na 2 cz 3 piny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oldtimer2000
post Tue, 22 Mar 2016 - 15:58
Post #47


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





2 piny,plus i minus podłączone tak samo jak z ori ecu
Zawór typ 0 280 140 516
Wymontuje go i zobaczę co się dzieje po podłączeniu 12V



Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Tue, 22 Mar 2016 - 16:28
Post #48


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Zaślep w kolektorze otwór i podpięty obserwuj. Aczkolwiek mówię że początkowo będzie się zamykać a dopiero potem otwierać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Div
post Tue, 22 Mar 2016 - 20:05
Post #49


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 October 2009
Skąd: Kraków





masz mieć 12v pod 1pin, pod drugi do sterownika. Musi robić.
Mój robi, a to ten sam krokowiec.

Kroki ustaw między 120-150 próbuj. Do tego próbuj przestawiać feedback +/-


--------------------
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Tue, 22 Mar 2016 - 21:44
Post #50


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





U mnie też ten sam krokowiec a kroków 220 około więc może cały czas za mało masz ustawione?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 23 Mar 2016 - 09:15
Post #51


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Dlatego niech go wyjmie i zobaczyć przy ilu krokach przesłona się otwiera, wtedy będzie wiedział jak to ustawić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oldtimer2000
post Tue, 29 Mar 2016 - 22:11
Post #52


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





Zawór bez zasilania jest zamknięty. przy 12 V otwiera się całkowicie,nie zacina się,czysty.
Przy całkowicie otwartym silnik ma ~3000 obr.
Po ustawieniu 255 otworzył się całkowicie,przy zmniejszaniu obroty spadają do 1100 przy 211,przy obniżeniu do 210 duży skok i jest na granicy zgaśnięcia(zimny gaśnie).Zostawiam na 211 chodzi na 1100 obr. Gaszę zapalam i znowu na granicy zgaśnięcia .Zmieniając inne ustawienia zawór reaguje ale albo wysokie obroty albo falowanie 600-1500 albo gaśnie.Będę jeszcze z tym walczył w wolnej chwili,na razie kablologie i EE3+ odkładam na kilka dni.Kompletuje graty i za kilka dni wyciągam silnik,jest już kolektor , uszczelka MLS , śruby głowicy 12.9 i parę innych gadżetów



Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Tue, 29 Mar 2016 - 22:27
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Zobacz mniejsze wartości bo z tego co pamiętam jak kiedyś to miałem w rękach to on się otwiera potem zamyka i znów otwiera. Weź go wywlecz i bez włączonego silnika zadawaj mu wartości od 0 co 20-30 i patrz co się dzieje. Spróbuj go ustawić tak żeby pracował przy niższych wartościach wypełnienia, może wtedy będzie stabilniejszy, u mnie bezbłędnie regulował wolne.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oldtimer2000
post Thu, 31 Mar 2016 - 07:13
Post #54


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





Potrzebuje dobry warsztat obróbki ,remont głowicy,honowanie planowanie bloku,wyważnie .Północna,środkowa Polska.Krótki termin, rzetelna robota.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marhtbtm05
post Thu, 31 Mar 2016 - 11:57
Post #55


Rookie
Dołączył: Sun, 24 August 2014
Skąd: PL





Tylko Auto szlif dziak z Lublina spełnia te wymagania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 31 Mar 2016 - 12:34
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





O ile uznajemy Lublin za srodkowa polske ohmy.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marhtbtm05
post Thu, 31 Mar 2016 - 13:04
Post #57


Rookie
Dołączył: Sun, 24 August 2014
Skąd: PL





To chyba bez znaczenia jak ktoś chce mieć dobrze zrobione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Thu, 31 Mar 2016 - 19:22
Post #58


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Też chciałem polecić Dziaka ale nie spełniał kryterium środkowej Polski. Robiliśmy u nich kilka red blocków,mi wstawiali większe zawory w głowicę,wyważałem u nich swój rdzeń 19T i roztaczali mi muszlę. Wszystko bez zarzutu i dobrej cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oldtimer2000
post Thu, 31 Mar 2016 - 20:10
Post #59


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 May 2014
Skąd: Iława





Przeglądam forum i szukam opinii,warsztatów,do Dziak dzwoniłem kilka dni temu,rozmawiałem ,no ale niestety czas przesyłki w dwie strony plus czas na robociznę jest za długi dla mnie.Sprawa jest specyficzna bo będę w Polsce około 16 dni, w tym czasie muszę wyjąć i rozebrać silnik dać do remontu złożyć wystroić poprawić fuckupy,bo na pewno coś wyjdzie i auto musi po tym jeździć o własnych siłach.Będzie mnóstwo mniejszych lub większych innych rzeczy do zrobienia w międzyczasie,tarczę na Skoczylasa wyślę,bo będzie przerabiana na spiek ,będzie spawanie aluminium, dorabianie flansz,wstawianie chłodnicy oleju dorabianie dolotu i.t.d .Dlatego fajnie jak by to był warsztat do którego mogę podjechać zostawić i odebrać osobiście graty wtedy zaoszczędzę na czasie wysyłki i będę miał prace pod kontrolą.Do lublina mam 550 km,trochę daleko W poniedziałek wyciągam silnik.Będzie siedzenie po nocach w garażu. Mission impossible ,cóż takie życie.
W PL stacjonuję w Iławie wiec dlatego północna środkowa Polska.Po prostu chciałbym żeby ktoś nie schrzanił roboty bo nie będę miał czasu tego wyprostować.
Widzę że w Wa-wie polecają kilka miejsc,hmm
Zacząłem trochę dłubać w głowicy



mam już sprężyny i zawory 46/38



Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Thu, 31 Mar 2016 - 20:49
Post #60


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Wydech możesz wyrezać ale dolotu nie musisz tak męczyć to nie silnik atmosferyczny. Ile kg te sprężyny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:12