Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Auto detailing , mycie auta / samochodu , woskowanie , pielęgnacja, Temat o pielęgnacji aut
cichyg60
post Fri, 09 May 2014 - 00:46
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 29 October 2003
Skąd: Warszawa / cultstyle.pl





Joker najlepiej przecierac po 1 elemencie, tzn psikasz lekka mgielke np na drzwi i od razu wycierasz do sucha. BSD jesli go za duzo napiskasz potrafi byc pozniej trudny w docieraniu, ogolnie to robi bardzo ladne kropelki ale niestety zupelnie nie nadaje lakierowi gładkosci jak niektore QD wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 09 May 2014 - 00:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joker
post Fri, 09 May 2014 - 08:24
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Czyli nie chodzi tyle o czas co o to, że za dużo go napsikałem? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubik_CDTi
post Fri, 09 May 2014 - 10:13
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 18 May 2007
Skąd: Białystok





To jest środek,którym najlepiej od razu polerować po psiknięciu,także,nie ma co rozkminiać,tylko poprawić przez ponowną aplikację tongue.gif


--------------------
Szczęśliwi paliwa nie liczą ;)
Chipped by MR Motors
Go to the top of the page
 
+Quote Post
etam
post Sat, 10 May 2014 - 19:16
Post #44


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007





tu masz dobrą instrukcję czyszczenia auta
http://www.detailingworld.co.uk/forum/show...ad.php?t=338559



--------------------
s2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 10 May 2014 - 21:36
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Chłopaki jestem zupełnym laikiem w temacie, a lakier mam mocno zapuszczony. Co znaczy korekta lakieru - wizyta u lakiernika?

Możecie dać przykładowe linki z namiarem na konkretny polecany przez Was produkt? Wolałbym uniknąć szukania po omacku i przepłacania.

Dzięki za wskazówki rolleyes.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Sat, 10 May 2014 - 22:48
Post #46


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





^"polerka"


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:02
Post #47


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





Trochę odrzeję. Chciałem nabyć jakiś dobry szampon i wosk do auta. Ale - lakier (Civic VII '02) mam już podniszczony, na masce odpryski, na drzwiach troche porysowany (auto po kobiecie...), więc glinkowanie nie za bardzo ma sens, bo uwidoczni wszystkie niedoskonałości. Celem jest czysty samochód i zabezpieczony lakier, ponieważ często bywam w Krakowie (lepki syf na całym aucie), a w pracy parkuję w okolicy drzew (żywica, ptasie gówna, jakieś kawałki kwiatków). Bywam czasem na myjni bezdotykowej i efekt po myciu z woskiem jest dla mnie wystarczający wizualnie, ale jak sami wiecie - nietrwały, auto po 2 tygodniach wygląda już dodupnie, a wydawanie co miesiąc 25 pln na myjnie mija się z celem.

Co potrzeba dla trwałego efektu? Myślałem, żeby zaopatrzyć się w mikrofibrę, szampon i wosk. Czy polecany tu Collinite 476 będzie ok na początek? Czy taki zestaw wystarczy do tej trwałości powłoki w okolicach 3-4 miesięcy, o której mówicie?

Wszelkie lekko ścierne specyfiki sobię podaruję, jestem amatorem i więcej pewnie bym popsuł. Efektu 'wow' bez ingerencji lakiernika nie uzyskam, to też nie zależy mi na usuwaniu rys, chcę po prostu móc łatwo utrzymać czystość karoserii.

Pozdr wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeB
post Thu, 05 Jun 2014 - 17:07
Post #48


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





No to umyj, wyglinkuj, umyj po glince, wysusz fibrą i nałóż wosk. Coolnite to pancernik, podobnie jak #16 z Megsa. Bez glinkowania zabezpieczenie będzie słabsze. Jeżeli lakier jest mocno złachany to może zastanów się nad Auto Glym SRP slbo SwirlX, przykryją mniejsze ryski i poprawią ogólny wygląd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Thu, 05 Jun 2014 - 18:38
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki wink.gif SRP sobie chyba podaruję, wiele godzin pracy, a efekt raczej nie urwie dupy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
binkowski91
post Thu, 05 Jun 2014 - 22:48
Post #50


Rookie
Dołączył: Wed, 09 February 2011





Nie powiedziałbym, żeby nałożenie cleanera maskującego rysy trwało kilka godzin, np. Za 30 złotych możesz nabyć Auto Finesse AIO, przykryje rysy (oczywiście nie wszystkie) a nałożenie go trwa tyle samo co nałożenie wosku. W ramach oszczędności można kupić tester Fk Hi-Temp 59 ml za 20 złotych, na jedno auto wosku za dużo nie schodzi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qub@
post Fri, 06 Jun 2014 - 14:48
Post #51


User
Dołączył: Mon, 03 August 2009
Skąd: Wlkp.







CYTAT(binkowski91 @ Thu, 05 Jun 2014 - 22:48) *
Nie powiedziałbym, żeby nałożenie cleanera maskującego rysy trwało kilka godzin, np. Za 30 złotych możesz nabyć Auto Finesse AIO, przykryje rysy (oczywiście nie wszystkie) a nałożenie go trwa tyle samo co nałożenie wosku. W ramach oszczędności można kupić tester Fk Hi-Temp 59 ml za 20 złotych, na jedno auto wosku za dużo nie schodzi smile.gif



Pisz precyzyjnie, AIO to nie nazwa konkretnego specyfiku tylko środki, które usuwają lekkie holsy, przygotowują powierzchnie i zabezpieczają. Autofinesse posiada tego typu specyfik, bardzo dobry - AUtofinesse Tripple, mogę go polecić, z pewnością wygląd poprawi, choc tyłka nie urwie, jeśli lakier zaniedbany.


--------------------
540i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Fri, 06 Jun 2014 - 16:05
Post #52


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





A jak to później wygląda? Tzn mycie, glinka, mycie, środek na ukrycie rys (myślałem o PB White Diamond), wosk, mijają te 3 miesiące i trzeba znów nałożyć wosk. Robimy wtedy całą procedurę od nowa, czy np. sama glinka i wosk? Czy wszystko tak samo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
binkowski91
post Fri, 06 Jun 2014 - 16:36
Post #53


Rookie
Dołączył: Wed, 09 February 2011





CYTAT(Qub@ @ Fri, 06 Jun 2014 - 14:48) *
Pisz precyzyjnie, AIO to nie nazwa konkretnego specyfiku tylko środki, które usuwają lekkie holsy, przygotowują powierzchnie i zabezpieczają. Autofinesse posiada tego typu specyfik, bardzo dobry - AUtofinesse Tripple, mogę go polecić, z pewnością wygląd poprawi, choc tyłka nie urwie, jeśli lakier zaniedbany.


Nie wiem czego nie napisałem precyzyjnie, zaprzeczyłem, że nałożenie SRP, trwa kilka godzin, a jeśli jest więcej niż jedno AIO firmy AF za 30 zł, to chętnie je zobacze smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qub@
post Fri, 06 Jun 2014 - 20:37
Post #54


User
Dołączył: Mon, 03 August 2009
Skąd: Wlkp.





Javie, White diamondem nie ukryjesz rys, predzej czymś takim, polecam http://showcarshine.pl/640-meguiars-ultima...mikrofibra.html




--------------------
540i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Fri, 06 Jun 2014 - 23:28
Post #55


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





Czy to nie jest coś a'la SRP?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubolak
post Fri, 06 Jun 2014 - 23:40
Post #56


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009





Musisz się zastanowić ile wysiłku chcesz w to wkładać, bo jak kupisz SwirlX albo Ultimate Compound (oba od Megsa) to czeka Cię "trochę" machania ręką. Jeśli nie masz na to ochoty to możesz "przelecieć" auto jakimś AIO (SRP jest dobrym wyborem) i zajmie Ci to 1-2 godziny ręcznie.
Dwa pierwsze są czymś na kształt past polerskich do pracy ręcznej, więc rysy usuniesz (na zawsze) i po 3-6 miesiącach pojawią się nowe, ale będzie ich mniej. Natomiast AIO po paru miesiącach spłynie i stan lakieru będzie taki jaki był + nowe rysy.
Japońskie auta mają miękki lakier, więc z UC nie będzie źle.


--------------------
Renttner Apartamenty - Warszawa -> www.renttner.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Javie
post Sun, 08 Jun 2014 - 17:15
Post #57


Super User
Dołączył: Sat, 12 July 2008





No okej, a czym się różni UC od WD? I ponawiam pytanie - po tych paru miesiącach cała procedura od nowa, tak?

Edit: Czyli mam rozumieć, że SRP do cleaner, a WD to odżywka?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
binkowski91
post Sun, 08 Jun 2014 - 17:36
Post #58


Rookie
Dołączył: Wed, 09 February 2011





"SRP to produkt typu All In One. Czyści, poleruje, wypełnia drobne niedoskonałości lakieru oraz zabezpiecza go. Idealny dla wszystkich rodzajów i kolorów nowych lub umiarkowanie zużytych lakierów pojazdu. Okresowe polerowania delikatnie usuwa szkodliwe zanieczyszczenia wód powierzchniowych i nadaje połysk oraz wytwarza barierę ochronną dla wszelkich zanieczyszczeń drogowych. Na produkt możemy dodatkowo położyć swój ulubiony wosk."

WD to glaze, tylko i wyłącznie przykrywa rysy.

Cała procedura od nowa.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sun, 22 Jun 2014 - 12:46
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(marcin986 @ Fri, 02 May 2014 - 20:20) *
Rewelacyjnym produktem dla początkujących jest Quick detailer firmy SONAX środek nazywa się BSD siedzi na lakierze (czyt. kropelkuje) jak głupi utrzymuje się do 3-4 myć, daje świetne efekty na stosunkowo miękkich lakierach, na mojej lagunie II potrafi przykryć hologramy. W tym roku z racji braku czasu (wykończenie domu) używam tylko i wyłącznie BSD, polecam początkującym ponieważ środek daje fajne efekty a przedewszystkim jest prosty w użyciu

Ok, udało mi się chyba dobrze położyć BSD po ostatnim konkretnym myciu ręcznym. Powiedz, czy te 3-4 mycia to chodzi Ci o ręczne, czy jak wcześniej wlecę na myjki ciśnieniowe to też schodzi? Rzeczywiście, jest jakiś efekt dodatkowy...tylko czy te relatywnie częste nakładanie go po myciu nawet mięciutką mikrofibrą nie doprowadzi mi czarnego lakieru do czarnego matu biggrin.gif Na auto chucham dmucham jak mało kto, ale w nocy jak zajadę na stację benzynową to pod jarzeniówkami widać, że mimo wszystko lakier łapie rysy - tego się chyba nie uniknie.


CYTAT(Kubik_CDTi @ Sun, 04 May 2014 - 01:48) *
Odezwij się kiedyś to dam Ci trochę Zymola Titanium,zobaczysz,że nie zawsze tak jest wink.gif

Odzywam się smile.gif Ale póki co z pytaniem - to wosk, kwarc, czy coś innego? Daje efekt na długo? (Mi Collinite rzekłbym do 10 m-cy się trzymał, ale nie myłem auta bardzo często ręcznie, doperio jak był widoczny osad nie schodzący po myjkach ciśnieniowych)

Chciałbym kupić jakiś wosk/kwarc cokolwiek (cena nie gra roli), co po dobrym nałożeniu utrzyma się do roku czas - jest takie coś?
http://mrcleaner.pl/collinite-no-915-marqu...wosk-p1067.html - to jest coś więcej warte niż 476s ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cichyg60
post Wed, 25 Jun 2014 - 23:04
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Wed, 29 October 2003
Skąd: Warszawa / cultstyle.pl





Mam w domu czarną honde i robilem juz 3 podejscia do skatowanego lakieru recznie (pad tri color). Bylo SRP, byl swirlX i Ultimate Compound. Ostatecznie stwierdzam ze wszystkie 3 na takich lakierach sa bez sensu i szkoda czasu, po kilku myciach nie ma sladu ze cokolwiek bylo robione.. Wiec polecam odlozyc ta kase na porzadna korekte zamiast kupowac kolejne buteleczki wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 14:50