Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 288 289 290 291 292 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
andrzej11
post Mon, 05 Apr 2021 - 16:21
Post #5781


Rookie
Dołączył: Mon, 05 April 2021





Może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem, DET3 z wbudowanym MAP na 400kPa, wykonana konwersja z MAP sensora OEM na ten z DET3.
Podczas pracy z częściowo uchyloną przepustnicą sygnał wygląda OK, przy WOT pojawiają się jakby zakłócenia, na logu wejście 1 to oryginalny MAP sensor z auta. Włączona filtracja sygnału na niewiele się zdaje


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Apr 2021 - 16:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Mon, 05 Apr 2021 - 17:18
Post #5782


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Filtracje trzeba na raz włączyć w general settings i map sensor settings, inaczej sama się odznacza w det3, nie działa i są takie himalaje jak u Ciebie.

Pamiętaj też, że każde zachwianie przemnożone przez jakąś wartość urośnie siłą rzeczy.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrzej11
post Mon, 05 Apr 2021 - 19:07
Post #5783


Rookie
Dołączył: Mon, 05 April 2021





Z tym mnożeniem właśnie o to się obawiałem. Ciekawe jest to że nawet na 90% na TPS nie ma jakichś mocnych zachwiań. Dopiero przy pełnym WOT zaczyna tak "szumieć". MAP Sensor settings, chodzi Ci o FIT?
Tylko w tym miejscu znalazłem cokolwiek związanego z filtrem... Z góry dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Tue, 06 Apr 2021 - 23:47
Post #5784


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





Witam, muszę się poradzić bo jestem w kropce.
Problemem jest BMW silnik M42 na motronicu 1.7.2. Do niedawna samochód jeździł ze zmodyfikowanym mapami i nastawami w oryginalnym sterowniku, ale ze względu na zwiększenie pojemności, ostrzejsze wałki i za chwilę instalację ITB został zainstalowany DET3 w trybie FIT.
Wszystkie czujniki podłączone, wyskalowane, FIT skonfigurowany na razie w trybie speed density, wszystko poustawiane jak trzeba. Do motronica wróciła na wszelki wypadek kość z oryginalnym programem.

Silnik ciężko zapala - trzeba długo kręcić, trochę łapie, szarpie, załapuje na kilka sekund i raczej nie pracuje na wszystkich cylindrach a po chwili gaśnie - nie wychodzi poza tryb Afterstart. Nic nie daje modyfikacja nastawów ASE innych wzbogaceń ani mapyVE. problemem raczej nie jest paliwo bo zależnie od nastawów map AFR od 10-16. Iskra jest na wszystkich świecach, ale nie wiadomo czy nie ginie lub czy nie pojawia się nieregularnie. Co ciekawe, mimo że można zalogować RPM, to ciągle na dolnej listwie DETa widnieje NO SYNC i nie synchronizuje się przez cały ten krótki okres pracy. Już z 10 razy sprawdzałem wiązkę i połączenia i raczej wszystko jest OK. Obroty czyta raczej dobrze więc to też nie czujnik.

Zacząłem juz podejrzewać ECU. Sprawdzałem błędy w sterowniku i wyrzuca tylko błąd nr 100, który wskazuje na jakiś wewnętrzny problem sterownika lub problemy ze wzmacniaczem nr 1. Samochód wcześniej jeździł bez najmniejszego problemu. Czy ktoś ma pomysł jak zdiagnozować problem? Może to jednak coś z DET'em?
Będę zobowiązany za sugestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Wed, 07 Apr 2021 - 22:56
Post #5785


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





musisz mieć coś jednak źle podłączone , złą konfiguracje itp , det3 bezpośrednio odczytuje sygnał z czujnika położenia wału wiec fabryczne ecu nie gra tutaj żadnej roli , jesli widzisz NO SYNC to znaczy że det3 nie odczytuje poprawnie czujnika wału , musisz wszystko sprawdzić dokładnie , to może być nawet taka pierdoła jak opiłki metalu na czujniku wału itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalvw
post Thu, 08 Apr 2021 - 11:29
Post #5786


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





Panowie. Det3 fit +edis dorwałem koło 36-1 zaadaptowałem silnik odpalił nawet ładnie chodził. Dziś po wielu próbach auto odpala i gasnie nawet po dodaniu gazu. Fuel cut no. Zapłon synchronized. Z afterstart przechodzi na runing chwilę pochodzi i gasnie. Czas wtrysku jest obroty itd. Nie mam już pomysły czego się czepić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dabrowsky94
post Thu, 08 Apr 2021 - 13:13
Post #5787


Frequent User
Dołączył: Tue, 13 December 2016
Skąd: Radom





CYTAT(ecru @ Tue, 06 Apr 2021 - 23:47) *
Witam, muszę się poradzić bo jestem w kropce.
Problemem jest BMW silnik M42 na motronicu 1.7.2. Do niedawna samochód jeździł ze zmodyfikowanym mapami i nastawami w oryginalnym sterowniku, ale ze względu na zwiększenie pojemności, ostrzejsze wałki i za chwilę instalację ITB został zainstalowany DET3 w trybie FIT.
Wszystkie czujniki podłączone, wyskalowane, FIT skonfigurowany na razie w trybie speed density, wszystko poustawiane jak trzeba. Do motronica wróciła na wszelki wypadek kość z oryginalnym programem.

Silnik ciężko zapala - trzeba długo kręcić, trochę łapie, szarpie, załapuje na kilka sekund i raczej nie pracuje na wszystkich cylindrach a po chwili gaśnie - nie wychodzi poza tryb Afterstart. Nic nie daje modyfikacja nastawów ASE innych wzbogaceń ani mapyVE. problemem raczej nie jest paliwo bo zależnie od nastawów map AFR od 10-16. Iskra jest na wszystkich świecach, ale nie wiadomo czy nie ginie lub czy nie pojawia się nieregularnie. Co ciekawe, mimo że można zalogować RPM, to ciągle na dolnej listwie DETa widnieje NO SYNC i nie synchronizuje się przez cały ten krótki okres pracy. Już z 10 razy sprawdzałem wiązkę i połączenia i raczej wszystko jest OK. Obroty czyta raczej dobrze więc to też nie czujnik.

Zacząłem juz podejrzewać ECU. Sprawdzałem błędy w sterowniku i wyrzuca tylko błąd nr 100, który wskazuje na jakiś wewnętrzny problem sterownika lub problemy ze wzmacniaczem nr 1. Samochód wcześniej jeździł bez najmniejszego problemu. Czy ktoś ma pomysł jak zdiagnozować problem? Może to jednak coś z DET'em?
Będę zobowiązany za sugestie.


Podłącz się pod drugi przewód z czujnika wału. Ja walczyłem z M50 z DETem. Wszyscy mówili - żółty przewód, chociaż na pinie z instrukcji był czarny. Wpiąłem w zółty i było szukanie, cudowanie, marnowanie czasu, a wystarczyło przepiąć się na czarny i wszystko trybi jak trzeba. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 08 Apr 2021 - 22:29
Post #5788


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(Rafalvw @ Thu, 08 Apr 2021 - 11:29) *
Panowie. Det3 fit +edis dorwałem koło 36-1 zaadaptowałem silnik odpalił nawet ładnie chodził. Dziś po wielu próbach auto odpala i gasnie nawet po dodaniu gazu. Fuel cut no. Zapłon synchronized. Z afterstart przechodzi na runing chwilę pochodzi i gasnie. Czas wtrysku jest obroty itd. Nie mam już pomysły czego się czepić


A zobacz czy na popularnym plaku silnik pochodzi. Może problemem jest edis? Podobno padają jak muchy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Thu, 08 Apr 2021 - 23:28
Post #5789


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





CYTAT(Dabrowsky94 @ Thu, 08 Apr 2021 - 13:13) *
Podłącz się pod drugi przewód z czujnika wału. Ja walczyłem z M50 z DETem. Wszyscy mówili - żółty przewód, chociaż na pinie z instrukcji był czarny. Wpiąłem w zółty i było szukanie, cudowanie, marnowanie czasu, a wystarczyło przepiąć się na czarny i wszystko trybi jak trzeba. wink.gif

Próbowałem już tego, akurat u mnie schemat był OK.
Problem praktycznie już rozwiązałem. Połączyłem z powrotem przewód od czujnika wału a DET tylko był wpięty by widział obroty i silnik zapalił. Pali tylko na 2 cylindry. Uwalona jest jedna końcówka mocy i coś z obsługą sygnału czujnika bipolarnego na pinie 9 - DET do naprawy. A praktycznie nowy. Tyle czasu zmarnowałem i zawracałam głowę Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalvw
post Fri, 09 Apr 2021 - 16:36
Post #5790


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





U mnie wyżej pisałem posta to samo 2 końcówki uwalone. Wtryski cały czas otwarte. Macie jakiś namiar na te końcówki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Sat, 10 Apr 2021 - 23:30
Post #5791


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





CYTAT(Rafalvw @ Fri, 09 Apr 2021 - 16:36) *
U mnie wyżej pisałem posta to samo 2 końcówki uwalone. Wtryski cały czas otwarte. Macie jakiś namiar na te końcówki?


Co do tych tranzystorów to są to BTS 3142, ale ogólnie dość ciężko je dostać. Można zastosować zamiennik BTS 133TS dostępny w Eltronie (jest mocniejszy od oryginalnie montowanego bo ma max prąd 7A). Ale chyba lepiej odesłać do Ecumaster'a by to naprawili - no chyba, że jesteś biegły w lutowaniu i masz czas ;-).

Natomiast to co napisałeś - że po spaleniu tranzystora wtrysk jest cały czas otwarty - wskazuje na to, że u mnie wszystko jest OK.
DET nie jest jednak popsuty
Dzisiaj zrobiłem doświadczenie, podłączyłem nowy wyjęty z pudełka DET - wgrałem mu firmware '1.46_SA', wczytałem projekt z nastawami i też nie pali na 2 cylindrach.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co jeszcze trzeba ustawić w konfiguracji FIT by oba wyjścia mocy działały?

Moja konfiguracja (kolejność zapłonów 1-3-4-2 silnika):
- wtryski 1 i 4 podpięte do Power Out #1 (pin 20) - działa
- wtryski 2 i 3 podpięte do Power Out #2 (pin 18) - nie działa
- power ground (pin 19)
Zamieniałem piny miejscam (18-20) - działają tylko wtryski podpięte do 20
Podpiąłem wszystkie jako "Batch Fire Output 1" pod wyjście 20 i wszystkie działają a silnik normalnie pracuje

Ustawienie 'Injectors'
- wielkość:214
- czas:0.775
- korekcja względem napięcia: 0.125
- divider: 1 (zmiana na 2 nic nie wnosi)
- injection mode: bank fire

Czy jest jeszcze gdzieś opcja, która aktywuje obydwa banki?
Czy jest jakiś nowszy firmware do Implanta, może do wina softu?
Będę zobowiązany za pomoc - uparłem się na tę pół sekwencję i nie chcę odpalać wtrysków w full grupie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 11 Apr 2021 - 09:43
Post #5792


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(ecru @ Sat, 10 Apr 2021 - 23:30) *
Co do tych tranzystorów to są to BTS 3142, ale ogólnie dość ciężko je dostać. Można zastosować zamiennik BTS 133TS dostępny w Eltronie (jest mocniejszy od oryginalnie montowanego bo ma max prąd 7A). Ale chyba lepiej odesłać do Ecumaster'a by to naprawili - no chyba, że jesteś biegły w lutowaniu i masz czas ;-).

Natomiast to co napisałeś - że po spaleniu tranzystora wtrysk jest cały czas otwarty - wskazuje na to, że u mnie wszystko jest OK.
DET nie jest jednak popsuty
Dzisiaj zrobiłem doświadczenie, podłączyłem nowy wyjęty z pudełka DET - wgrałem mu firmware '1.46_SA', wczytałem projekt z nastawami i też nie pali na 2 cylindrach.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co jeszcze trzeba ustawić w konfiguracji FIT by oba wyjścia mocy działały?

Moja konfiguracja (kolejność zapłonów 1-3-4-2 silnika):
- wtryski 1 i 4 podpięte do Power Out #1 (pin 20) - działa
- wtryski 2 i 3 podpięte do Power Out #2 (pin 18) - nie działa
- power ground (pin 19)
Zamieniałem piny miejscam (18-20) - działają tylko wtryski podpięte do 20
Podpiąłem wszystkie jako "Batch Fire Output 1" pod wyjście 20 i wszystkie działają a silnik normalnie pracuje

Ustawienie 'Injectors'
- wielkość:214
- czas:0.775
- korekcja względem napięcia: 0.125
- divider: 1 (zmiana na 2 nic nie wnosi)
- injection mode: bank fire

Czy jest jeszcze gdzieś opcja, która aktywuje obydwa banki?
Czy jest jakiś nowszy firmware do Implanta, może do wina softu?
Będę zobowiązany za pomoc - uparłem się na tę pół sekwencję i nie chcę odpalać wtrysków w full grupie.



A jak ustawisz batch fire output 1&2 to pali na wszystkie cyl?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Sun, 11 Apr 2021 - 11:35
Post #5793


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





CYTAT(kris4cars @ Sun, 11 Apr 2021 - 09:43) *
A jak ustawisz batch fire output 1&2 to pali na wszystkie cyl?


Przy tym ustawieni też działa tylko jeden bank (bank 1 - pin 20).
Sprawdzane na obydwu DET'ach.
Czy jest gdzieś dostępny może jakaś poprzednia wersja softu (starsza niż 1.46)?

Jakieś sugestie dodatkowych ustawień?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 11 Apr 2021 - 23:08
Post #5794


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(ecru @ Sun, 11 Apr 2021 - 11:35) *
Przy tym ustawieni też działa tylko jeden bank (bank 1 - pin 20).
Sprawdzane na obydwu DET'ach.
Czy jest gdzieś dostępny może jakaś poprzednia wersja softu (starsza niż 1.46)?

Jakieś sugestie dodatkowych ustawień?



Pytanie:
Sterujesz też boostem przez det-a?
jeśli tak to spróbuj wyłączyć i zobacz wtedy.
Albo odłącz wtryski od power out 2, podłącz jakąś małą żarówkę i w boost control zaznacz invert output.
Wtedy będzie pewne że det sprawny przynajmniej laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalvw
post Mon, 12 Apr 2021 - 15:13
Post #5795


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





Tych tranzystorów też brak xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Mon, 12 Apr 2021 - 16:32
Post #5796


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





CYTAT(Rafalvw @ Mon, 12 Apr 2021 - 15:13) *
Tych tranzystorów też brak xD

A tutaj?
https://allegro.pl/oferta/bts133tc-switch-n...;bi_m=reco&
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalvw
post Thu, 15 Apr 2021 - 09:30
Post #5797


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





Bts133 zamontowane. Są nieco większe trzeba trochę lakieru zedrzeć ale to nic idę zobaczę czy będzie chodził
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalvw
post Thu, 15 Apr 2021 - 09:57
Post #5798


User
Dołączył: Sun, 27 July 2014





Niestety Bts133 nie działają. Przy puszczeniu kluczyka by już nie kręcił rozrusznik wtryski dopiero puszcza raz lub max 2 razy paliwo i to wszystko różne ystawienia deta nic nie dały.panowie jeśli chodzi o wysyłkę do serwisu ecu master czy to będzie ten adres co na stronie? I ciekawe czy po wymianie końcówek będą chcieli robić?ECUMASTER
ul. Studzienki 18
32-085 Modlnica
Polska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PawelD90
post Tue, 20 Apr 2021 - 21:31
Post #5799


User
Dołączył: Sun, 05 April 2020





Witam ponownie. Ja tylko z szybkim pytankiem. Podczas jazdy subarką, turbo na zegarze dobija mi do 0,7 bar tyle ile chcem. Lecz w Log det3 pokazało mi 1,63 bar ohmy.gif . Det z wbudowanym map. W ustawieniach tylko do wyboru det z wbudowanym map 400khp. Wiec taki ustawilem. Na skali mam od 0-3bar. Ale w ustawieniach dla analog 2 czyli ory map mam 0v -80bar 5v 3bar. Tera pytanie. Czy mam zle skalibrowany oryginalny map w det 3 o ile trzeba go kalibrować, czy może chiński zegar boost kłamie ( ale aż o połowę ?). Dodam że autko śmiga ok i trzyma AFR nic sie niedzieję. Ale niechciał bym aby uszczelki sie posypały jeżeli naprawdę turbo mam wysterowane na 1,6 bar max. A i to ważne, wężyk od map podpiety do kolektora w odzielną rurke niż zegar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 20 Apr 2021 - 22:50
Post #5800


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Bierzesz pod uwagę ciśnienie atmosferyczne?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 288 289 290 291 292 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 13:41