Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Montaż wydajniejszych hamulców, W co pójść ?
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 08:39
Post #1


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Witam wszystkich.

Chciałbym wzmocnić siłę hamowania w swoim aucie, gdyż z seryjnego układu nie jestem zadowolony - hamulce po prostu nie dają rady. Swap na większe nie wchodzi w grę, więc rozważam jedynie montaż tuningowych klocków i tarcz nacinanych i nawiercanych. Problem w tym, że do mojego auta ( VW Sharan z silnikiem 1.9 TDI 130 KM ) wielkiego wyboru nie ma. Rozważam założenie klocków hamulcowych Galfer 1050 oraz tarcz nacinanych i nawiercanych ( rozważam Black Diamond Combi ). Tylko zastanawiam się, czy nie lepiej założyć te klocki, ale z porządnymi gładkimi tarczami? Proszę Was o poradę jak wzmocnić hamulce bez swapa i nie pójść przy tym z torbami?

Będę wdzięczny za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Apr 2021 - 08:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nevada
post Tue, 13 Apr 2021 - 09:12
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





A to nie jest zacisk montowany w połowie VAGów? (pytam, bo nie wiem)
Gładkie tarcze i mocny klocek hamulcowy- z Ferodo DS Performance, DS2500, albo Uno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 09:29
Post #3


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Ferodo DS2500 / Performance jest niestety niedostępne do tego auta. Co do zacisków to raczej tak nie jest, ponieważ jak wybieram jakiś klocek z katalogu sklepu do swojego auta to pasuje on tylko do trojaczków w ówczesnych czasach produkowanych ( Ford Galaxy, Seat Alhambra i VW Sharan ), do innych aut nie pasuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Tue, 13 Apr 2021 - 15:52
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Albo jesteś grubym katem biggrin.gif albo masz hamulce do przejrzenia i serwisu. Śmigam galaxy i tam pedał jest typowo vagowski, czyli lekko naciskasz a auto mocno hamuje, problemu z zaświeceniem abs'u też nie ma więc do siły nie mam żadnych zastrzeżeń. Żeby przegrzać to trzeba się trochę postarać a umówmy się do wygłupów są inne auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 16:05
Post #5


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





No to możemy sobie porozmawiać na temat hamulców bo u mnie wygląda to zupełnie inaczej smile.gif U mnie problem polega na tym, że nawet na suchym trzeba się porządnie napocić, aby zmusić ABS do działania ( naprawdę porządnie ). Zaciski nowe, vacum nowa, serwo sprawne, pompa hamulcowa też, przewody i płyn hamulcowy nowe. Zostały do wymiany tylko tarcze i klocki, które same w sobie nie są w złym stanie ( 1/3 zużycia ). Pedał u mnie jest jakiś gumowaty i ma spory skok, tzn. auto nie hamuje od razu tylko dopiero po pokonaniu " luzu pedału " i czyni to jakby chciało, a nie mogło smile.gif

I pełna zgoda, że do wygłupów są inne auta smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 13 Apr 2021 - 16:22
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A jak tylne hamulce? Możesz mieć zapowietrzony tył i wówczas takie objawy


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 16:35
Post #7


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Z tyłu zaciski i przewody też są nowe, tarcze i klocki na bardzo podobnym stopniu zużycia co przód. Poza tym hamulce były już kilkukrotnie odpowietrzane, a " pompowanie " hamulca podczas hamowania nic nie zmienia, więc myślę, że zapowietrzony układ można wykluczyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 13 Apr 2021 - 16:41
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





'Pompowanie hamulca' nie odpowietrza układu. Najprawdopodobniej masz coś zepsute w układzie i po wyeliminowaniu usterki zacznie hamować normalnie na tych tarczach oraz klockach chyba że masz faktycznie jakieś dramat klocki.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 16:48
Post #9


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Tak wiem, że " pompowanie " nie odpowietrza układu, ale zwiększa ciśnienie, a skoro te się nie zmienia tzn, że na 99,9% powietrza nie ma. Nie mam bladego pojęcia, co może być zepsute w układzie. Może jakaś sugestia, gdzie szukać usterki? Mam założony komplet Zimmermann ( przód i tył ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 13 Apr 2021 - 17:25
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ciśnienie tętnicze krwi może i zwiększa, a w układzie hamulcowym zwiększa wciskanie pedału hamulca.

Jak zrobisz takie ciśnienie że uda Ci się skroplic azot i tlen wówczas faktycznie się odpowietrzy smile.gif

Odpowietrz jeszcze raz wszystkie koła od tego trzeba zacząć. Odpowietrzales tylko po złożeniu czy też po rozgrzaniu układu?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 17:28
Post #11


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Tylko, że tak jak już pisałem - powietrza nie ma w układzie, więc przyczyna musi leżeć gdzieś indziej, bo hamulce są po prostu słabe.
Hamulce były odpowietrzane zarówno zaraz po złożeniu, jak i po przejechaniu kilkudziesięciu km ( teraz to już nawet kilku tysięcy km ) i to kilkakrotnie. Powietrza nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 13 Apr 2021 - 19:07
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(wskers @ Tue, 13 Apr 2021 - 17:28) *
Tylko, że tak jak już pisałem - powietrza nie ma w układzie, więc przyczyna musi leżeć gdzieś indziej, bo hamulce są po prostu słabe.
Hamulce były odpowietrzane zarówno zaraz po złożeniu, jak i po przejechaniu kilkudziesięciu km ( teraz to już nawet kilku tysięcy km ) i to kilkakrotnie. Powietrza nie ma.

Czy pedał nie zapada się jak go dłużej przytrzymasz? Miałem kiedyś dziwny objaw w Saabie 900NG, pedał delikatnie się zapadał, auto hamowało mega słabo, tył prawie w ogóle nie pracował. Wymieniłem pompe hamulcową, odpowietrzanie, serwis zacisków i dalej dupa.
Jedna sekcja w pompie ABS okazała się zepsuta i przepuszczała gdzieś płyn (nie na zewnątrz, wycieku nie było). Przez to tył w ogóle nie hamował.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Tue, 13 Apr 2021 - 20:59
Post #13


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Na zapłonie opada, na wyłączonym nie. A co do hamowania to hamują obie osie i według mechanika poprawnie ( sprawdzane na SKP ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 13 Apr 2021 - 21:13
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(wskers @ Tue, 13 Apr 2021 - 20:59) *
Na zapłonie opada, na wyłączonym nie. A co do hamowania to hamują obie osie i według mechanika poprawnie ( sprawdzane na SKP ).

Na zapłonie,czy jak pracuje silnik. Pedał nie powinien się zapadać ani tak ani tak.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Wed, 14 Apr 2021 - 07:20
Post #15


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Z tego co się orientuję to jak się zapada na zapłonie to znaczy, że serwo jest sprawne i to jest całkowicie normalne ( podkreślam na zapłonie ). Z kolei jak się nie zapada na wyłączonym zapłonie to podobno świadczy o tym, że pompa hamulcowa jest sprawna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Wed, 14 Apr 2021 - 10:53
Post #16


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





A co ma serwo do zapłonu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Wed, 14 Apr 2021 - 12:51
Post #17


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Podobno to, że na włączonym zapłonie właśnie sprawdza się, czy serwo jest sprawne. Na wyłączonym sprawdzić się tego po prostu nie da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 14 Apr 2021 - 13:09
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dlatego właśnie jeszcze raz proponuję odpowietrzyc dobrze hamulce najlepiej przy pomocy kogoś kto ma dobre hamulce po tym jak sam je odpowietrzal.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Wed, 14 Apr 2021 - 13:15
Post #19


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Tylko problem polega na tym, że wszystkich właścicieli VAG-ów których znam odpowietrzali układ hamulcowy u mechaników, nikt nie robił tego sam. A tak się składa, że tylko u mnie auto hamuje słabo, mam porównanie z innymi autami które hamują zdecydowanie lepiej. Hamulce w moim aucie były już naprawdę wiele razy odpowietrzane i to, że uchowało się jeszcze jakieś powietrze zakrawałoby naprawdę na wyjątkową sytuację. Co ciekawe na diagnostyce SKP wychodzi, że niby wszystko jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 14 Apr 2021 - 14:19
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(wskers @ Wed, 14 Apr 2021 - 13:15) *
Tylko problem polega na tym, że wszystkich właścicieli VAG-ów których znam odpowietrzali układ hamulcowy u mechaników, nikt nie robił tego sam. A tak się składa, że tylko u mnie auto hamuje słabo, mam porównanie z innymi autami które hamują zdecydowanie lepiej. Hamulce w moim aucie były już naprawdę wiele razy odpowietrzane i to, że uchowało się jeszcze jakieś powietrze zakrawałoby naprawdę na wyjątkową sytuację. Co ciekawe na diagnostyce SKP wychodzi, że niby wszystko jest ok.

No dobra a czy heble sa dobrze założone ? smile.gif Sprzedałem raz fajny zestaw hebli ze swojego auta wszystko sprawne świeżutkie może 2-3kkm przelotu i typ mi pisze że coś jest zjeb,... bo pedał sie zapada w podłoge i że już odpowietrzał wiele razy i nic. Pierwsza myśl źle założone i strzał w 10, na fotkach widze odpowietrzniki do dołu smile.gif to jak ot sie ma odpowietrzyć. Przerzucił stronami zaciski jak kazałem i zaraz wiadomość że auto staje dęba i wszystko juz git smile.gif Nie wiem jak tam w szmelcvagenie ale pewnie da sie równiez za odwrot zalożyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:10