Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Raceroom
[Yossarian]
post Fri, 10 Apr 2020 - 07:29
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Pod względem sztuczek akurat raceroom na wiele nie pozwala - bardzo tego pilnują by było bez wykorzystywania bugów fizyki. A przynajmniej ja ich wykorzystać nie umiem wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 10 Apr 2020 - 07:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Fri, 10 Apr 2020 - 08:19
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 08 Apr 2020 - 23:06) *
Nie wiem tylko gdzie tam pozmieniać przełożenie kierownicy - w Asseto Corsa mogę nie odrywać rąk, a w RaceRoom ciężko z tym.

wg mnie, najlepiej ograniczyć skręt sprzętowo, we właściwościach kierownicy (jak masz maksymalny kąt skrętu 900 stopni, to w opcjach w Windowsie ustawiasz maks. kąt 200st i masz święty spokój).

to na tym się jeździ?
https://www.youtube.com/watch?v=a--MMXNoe0s

jakieś wyścigi będą w planach, czy tylko jazda na czas? Gierkę ściągnąłem sobie, może wieczorkiem uda się zrobić zapoznanie z torem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 10 Apr 2020 - 09:53
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dzieki! Stab przód trochę zmiekczalem i mniej wyrzucało przód na tych ciasnych zakrętach ale żeby lepszy czas zrobić nie potrafiłem tego wykorzystać.
Maciek, co do wyścigu nie wiem, sami chyba sprawdzają jakie będzie zainteresowanie. Z kierownicą spróbuję jak piszesz.
A tor i auto to co wkleiles właśnie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 10 Apr 2020 - 10:07
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Mi się udało urwać jeszcze trochę i zrobić 1m 48.704s - niestety stronka drive cup interpretuje to jako 1m 48.07s tongue.gif

Do pierwszego posta tematu dorzuciłem dwa linki, które powinny nam umożliwić łatwiejsze śledzenie czasów smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 10 Apr 2020 - 10:09
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 10 Apr 2020 - 08:19) *
wg mnie, najlepiej ograniczyć skręt sprzętowo, we właściwościach kierownicy (jak masz maksymalny kąt skrętu 900 stopni, to w opcjach w Windowsie ustawiasz maks. kąt 200st i masz święty spokój).

To jest spoko tylko jeśli korzystasz z jednego symulatora i wozu.

w takim AC masz Soft i HW locka (poprzez Content managera) i mając na T300 1080 obrotu, w AC mogę jeździć czym chcę, bo i tak będę miał obrót ustawiony na tyle na ile trzeba.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Fri, 10 Apr 2020 - 12:38
Post #26


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 10 Apr 2020 - 10:07) *

Mi się udało urwać jeszcze trochę i zrobić 1m 48.704s - niestety stronka drive cup interpretuje to jako 1m 48.07s tongue.gif

Do pierwszego posta tematu dorzuciłem dwa linki, które powinny nam umożliwić łatwiejsze śledzenie czasów smile.gif


O kurde!!! Grubo! Mi się wczoraj wydawało, że szybciej to już się nie da tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 10 Apr 2020 - 14:05
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





ok na start 1:51,4 i już w miarę myślę co mogę urwać w setupie biggrin.gif
Ciekawe ile poprawię jako "teoretyk" i "ten leszcz co przetłumaczył kilka artykułów MotoIQ i się wymądrza" biggrin.gif

Btw:
1. Co oznacza "Grupa"?
2. Są te czasy weryfikowane? Bo tak śmiechowo jak tam widzę na Stronie Interii - 1:36 biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 10 Apr 2020 - 14:54
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Kunis @ Fri, 10 Apr 2020 - 12:38) *
O kurde!!! Grubo! Mi się wczoraj wydawało, że szybciej to już się nie da tongue.gif


1:46 jest najlepszym czasem ogólnym dla tego auta, więc te moje 1:48 to nie jest coś wybitnego tongue.gif. Swoją drogą dziwię się, że w tym Drive Cup wybrali akurat ten samochód. Mega trudno nim pojechać szybko - cały czas trzeba brać pod uwagę jego rozbudowaną aerodynamikę i do niej dopasowywać swoją jazdę. Czyli coś, co nie występuje zazwyczaj w autach widzianych na naszych trackdayach itp zawodach wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 10 Apr 2020 - 14:56
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Grupa wiekowa - do ilu lat : 35 to do 35ciu, 50 do 50ciu i ponad . I słusznie smile.gif Bo normalnie w DriveCup są grupy wiekowe aut - auta do lat 80tych, do laty 90tych , orginal, performance (z tego co wiem to rozważają tu w symulatorze performance - z kierownicą i pedałami, oryginal - na klawiaturze .)
Czas ten pierwszy to chyba ktoś tak próbnie podał albo z innego układu toru.
Organizartorzy : biuro@drivecup.pl , na pewno na wszystko odpowiedzą, próbnie to robią i próbują dostosować system który używali w realu do symulatorowego. Jest tablica z samej gry do której linki w pierwszym poście dodał Yossarian, tam się nie da pomylić/oszukać.

Ja znów siebie nie mogę objechać, ani z miękkimi ani std ustawieniami.
A wie ktoś czy jest tu jakaś opcja/nakładka typu Predictive laptime - żeby wiedzieć gdzie się jedzie szybciej a gdzie wolniej od dotyczasowego najszybszego okrązenia ?

Wiele chyba tego auta nhie wybierali, pewnie pierwsze z brzegu.

1:48 to przecież top litsty już taki skromny nie bądź smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 10 Apr 2020 - 15:11
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





@Andrzejsr

Może to Ci pomoże?
https://www.racedepartment.com/downloads/r3...e-widgets.6791/


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 10 Apr 2020 - 19:11
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 10 Apr 2020 - 14:54) *

1:46 jest najlepszym czasem ogólnym dla tego auta, więc te moje 1:48 to nie jest coś wybitnego tongue.gif. Swoją drogą dziwię się, że w tym Drive Cup wybrali akurat ten samochód. Mega trudno nim pojechać szybko - cały czas trzeba brać pod uwagę jego rozbudowaną aerodynamikę i do niej dopasowywać swoją jazdę. Czyli coś, co nie występuje zazwyczaj w autach widzianych na naszych trackdayach itp zawodach ;)



A jak tą aerodynamikę czuć ? - np na początku prostej startowej gdzie mimo coraz większej szybkości przodu nie wyrzuca choć logika podpowiada że zaraz wyrzuci ? i nawet dokręcam kierownicą a on zamiast tracić przyczepność przodu...dalej skręca. Na początku sądziłem że to wada raceRoom jakaś, bo w Asseto Corsa puszczały mi opony przednie w takich sytuacjach i to tak wyraźnie puszczały.

Mi póki co największą trudność sprawia przejechanie bez wypadów za zielone tarki i powtarzalnie, no i to, że jest dużo długich odcinków bez hamowania, i niewielka różnica w przejechaniu zakrętu poprzedzająjącego taki długi odscinek z gazem w podłodze, daje strasznie dużą różnicę na koniec tego odcinka. Mi póki co na minus - tzn ciężko mi poskładać wszystkie w miarę idealnie, jak jeden pójdzie dobrze to duszek mnie dogoni na następnym i przegoni. Choć jak się w miarę uda to jest progres.
Bio -tego dodatku nie instaluję, zbyt to skomplikowane. Póki co wykorzystuje duszka-ghost ze swojego najlepszergo okrążenia.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 10 Apr 2020 - 20:49
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Andrzejsr @ Fri, 10 Apr 2020 - 19:11) *
A jak tą aerodynamikę czuć ? - np na początku prostej startowej gdzie mimo coraz większej szybkości przodu nie wyrzuca choć logika podpowiada że zaraz wyrzuci ? i nawet dokręcam kierownicą a on zamiast tracić przyczepność przodu...dalej skręca.


No i to jest właśnie ta aerodynamika wink.gif

Generalnie ją w cholerę ciezko wyczuć, temu jazda takimi autami w symulatorach jest najtrudniejsza. Prawdopodobnie realnie jest łatwiej bo więcej czuć auto całym ciałem, a nie tylko przez FF na kierownicy. Ale dopóki mi ktoś takim prototypem nie pozwoli pojeździć to mogę tylko zgadywać tongue.gif. Obserwuj przy jakich prędkościach właśnie możesz jeszcze dokręcać kierownicę i auto się tego słucha. Ja sie już w tylu symulatorach najeździłem rozmaitymi autami, że łatwiej mi się przyzwyczaić, że czasem szybciej znaczy bardziej przyczepnie wink.gif Generalnie musisz złapać ten balans między wchodzeniem w zakręty dość szybkim by aerodynamika działała i na tyle wolnym by to jej działanie wystarczyło do utrzymania auta tam gdzie trzeba.

Jeszcze możesz spróbowac pobawić się ustawieniami zawieszenia - poczytaj podpowiedzi z ekranu setupu to Cię powinny nakierować co i jak ustawiać smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 10 Apr 2020 - 21:21
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja też nie miałem okazji z aero korzysdtać, ale Jacekpl który jest b dokładny, pomierzył że nawet na wolnych zakrętach dużo daje. Na logikę faktycznie - szybciej dojeżdżając do zakrętu mamy większy docisk więc i krótsze hamowanie.
Z zakrętami w tym naszym przypadku nawet wolnymi też jest jak piszesz - wydaje mi się że wylecę bo trochę szybciej wjechałem a ten się trzyma i jeszcze daje radę ciut zacieśniać! choć tutaj może mieć też znaczenie nachylenie w zakręcie - niektóre je mają wyraźne, niektóre odwrotne na zewnątrz więc wcale nie lepiej od jak najbardziej zewnętrznej wchodzić , tu jest fajny instruktarz toru - z reala :

https://www.youtube.com/watch?v=tUJFKqIpPcc


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz Ważyński
post Sat, 11 Apr 2020 - 06:42
Post #34


Rookie
Dołączył: Fri, 10 April 2020





Witam, to ja prowadzę całą tą zabawę więc chętnie odpowiem na pytania bo jak widzę są jakieś wątpliwości. Tak ogólnie to w związku z odwołaniem zawodów w "realu" stworzymy sobie namiastkę zawodów w internecie. Do zgłoszeń, prezentacji wyników i klasyfikacji używamy "narzędzi" z normalnych zawodów, RR zastępuje nam jedynie trasę i pomiar czasu. To co teraz widać to tylko próba, zbieramy uwagi i propozycje. "prawdziwe" zawody ruszą pewnie w przyszłym tygodniu. Postaram poodpisywać wszystkim którzy mieli dotychczas jakieś wątpliwości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz Ważyński
post Sat, 11 Apr 2020 - 06:51
Post #35


Rookie
Dołączył: Fri, 10 April 2020





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 09 Apr 2020 - 07:57) *

Nie ogarniam tego drive cup. Jakąś grupę trzeba podać przy rejestracji wybierać i nie widzę wyjaśnienia o co chodzi, najlepszy czas w ich tabeli jest o 20 sekund lepszy od leaderboarda oficjalnego na raceroom dla tego auta i toru tongue.gif

Zawody w RR będą wzorowane na naszych w "realu" dlatego zrobimy podział zawodników na grupy: wiekową (teraz do 25,35,50 i powyżej) oraz ze względu na narzędzia do gry (klawiatura/kierownica). Czasy wpisują zawodnicy, więc mogą się zdarzyć pomyłki, wybraliśmy do zabawy RR właśnie dlatego, że można tam weryfikować czasy. Inkryminowany został usunięty, nie spieszyło się nam bo na razie tylko sprawdzamy jak to wszystko działa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz Ważyński
post Sat, 11 Apr 2020 - 06:56
Post #36


Rookie
Dołączył: Fri, 10 April 2020





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 10 Apr 2020 - 10:07) *

Mi się udało urwać jeszcze trochę i zrobić 1m 48.704s - niestety stronka drive cup interpretuje to jako 1m 48.07s tongue.gif

Do pierwszego posta tematu dorzuciłem dwa linki, które powinny nam umożliwić łatwiejsze śledzenie czasów smile.gif


Na stronie jest dokładnie to co wpisują zawodnicy, błąd wziął się stąd, że wpisano "1:48,70s" i apka miała z tym problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomasz Ważyński
post Sat, 11 Apr 2020 - 06:58
Post #37


Rookie
Dołączył: Fri, 10 April 2020





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 10 Apr 2020 - 14:54) *

1:46 jest najlepszym czasem ogólnym dla tego auta, więc te moje 1:48 to nie jest coś wybitnego tongue.gif. Swoją drogą dziwię się, że w tym Drive Cup wybrali akurat ten samochód. Mega trudno nim pojechać szybko - cały czas trzeba brać pod uwagę jego rozbudowaną aerodynamikę i do niej dopasowywać swoją jazdę. Czyli coś, co nie występuje zazwyczaj w autach widzianych na naszych trackdayach itp zawodach ;)


Na razie auto i tor nie mają znaczenia, tylko testujemy i się uczymy. Na zawody będzie zmiana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Sat, 11 Apr 2020 - 16:10
Post #38


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 10 Apr 2020 - 14:54) *

1:46 jest najlepszym czasem ogólnym dla tego auta, więc te moje 1:48 to nie jest coś wybitnego tongue.gif. Swoją drogą dziwię się, że w tym Drive Cup wybrali akurat ten samochód. Mega trudno nim pojechać szybko - cały czas trzeba brać pod uwagę jego rozbudowaną aerodynamikę i do niej dopasowywać swoją jazdę. Czyli coś, co nie występuje zazwyczaj w autach widzianych na naszych trackdayach itp zawodach ;)



Kurde, siedziałem dziś dobre 4h żeby się do Ciebie zbliżyć i trochę się udało tongue.gif Ale, nie powiem żeby to była dobra zabawa sad.gif
Podoba mi się w tej grze reakcja na zmianę suwaków, na prawdę praktycznie każdą zmianę czuć! Zrobiłem te 1:48, ale 1:46 to dla mnie jest jakiś kosmos. To trzeba robić jak by wszystko inaczej, ja po prostu nie mam już pomysłu jak pojechać to lepiej ani jak lepiej ustawić auto. To co pojechałem to może jeszcze 0,2s to zbicia i ani grama więcej...
Da się włączyć Twojego ducha? Czy tylko swojego można?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sat, 11 Apr 2020 - 23:03
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Da sie, na leaderboardzie masz przycisk Challenge.

Oho, widzę że się zbliżyłeś do mojego czasu bardzo. W przyszłym tygodniu muszę nad nim popracować wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 14 Apr 2020 - 08:07
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Jakoś tak drewniany jest ten symulator. Każda nad- i podsterowność kończy się obrotem auta bez względu na to, co robimy kierownicą, czy gazem. No i te irytujące granice toru, gdy wystarczy wyjechać piksel poza trasę i już kara biggrin.gif

Próbowaliście jechać wyścig górski w V8? Masakra, ale daje trochę satysfakcji.

Ogólnie, jak na darmową gierkę to krzywdy nie ma. Fizyka jazdy przypomina mi GT Legends, czy Race 07. Natomiast daleko jej do również darmowego, Live For Speeda.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:49