Shoutbox 0 nowych PW 


23 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> CLIO MAXI TIME ATTACK, Maszynka do zabawy na torze
CZUCZU
post Wed, 11 Jan 2012 - 15:44
Post #41


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Po naprawie spodu postawiłem auto na koła. W pierwszej kolejności naprawiłem mocowanie kolumny kierowniczej i wziąłem się za wiązkę.

Oczywiście, nigdy nie może być z górki więc okazało się że po wymianie żarówek na nowe nie działa światło stop. Znalezienie przyczyny pochłonęło 8 roboczogodzin, zmieniłem przełącznik świateł i myślałem że usunąłem wszystkie patenty ale jeden pominąłem. Po przepięciu kabli i przelutowaniu w komorze kilku kolejnych problem wyeliminowałem.
W międzyczasie zamontowałem korektor siły hamowania do ręcznego.

Przez Internet zamówiłem trochę trytytek i peszli niezbędnych do zmontowania wiązek w całym aucie.

Jako, że tylną wiązkę i tak wyciągnąłem celem sprawdzenia postanowiłem ją przejrzeć.

Po przeanalizowaniu co jest zbędne usunąłem parę kabli, od ogrzewania szyby, wycieraczek i innych zbędnych rzeczy.

Chwila zabawy z peszlami i mamy takie coś.

A tu widać ile kabli wyleciało, podpowiem więcej niż zostało.

Z tyłu zamontowałem już na stale pudełko na akumulator z mocowaniami zgodnymi z fia, popodpinałem przewody, zamocowałem wiązkę tylną, poprowadziłem przewód do belki tylnej prawidłowo i podpiąłem lampy tylne. Przewody paliwowe czekają w kolejce do poprowadzenia w kabinie.


W kabinie zamocowałem mocowania pasów szelkowych i przymierzyłem przewody hamulcowe.

Wiązka jest dalej w rozsypce bo postanowiłem ją przejrzeć nieco dokładniej bo znalazłem ponadrywane przewody i takie całkowicie zbędne jak zdublowane przewody od absu.
Jako że naprawienie tego potrwa parę dni więc pewnie następnym razem będę robił coś innego bo nie mam ochoty babrać się w wiązce kolejny raz.

A tu widać przerobione ogrzewanie w aucie zostaje wyłącznie nawiew na przednią szybę, cała reszta wyleciała. Dzięki temu będzie dużo miejsca na przerobioną wiązkę. W planie mam dokończyć to co jest rozpoczęte i zbieranie budżetu na silnik i skrzynie. Będę chciał to wszystko uruchomić by działało jak trzeba, by przetestować auto.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Jan 2012 - 15:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KAMILcom
post Wed, 11 Jan 2012 - 15:51
Post #42


Super User
Dołączył: Tue, 13 March 2007
Skąd: WGM





Do przodu. Żebyś tylko nie pomylił dzwigni przy zaciąganiu ręcznego wink.gif

PS. ten środek do zabezpieczenia profili co leży w tle od razu wyrzuć do kosza.


--------------------
size is nothing... boost is EVERYTHING
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 11 Jan 2012 - 15:58
Post #43


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Ten środek który leży w tle słuzył do zakonserwowania ponad 40 letniej przyczepy z traktorka "Dzik" teścia,a kosztowal 12 zł za puche i starczy. Ja remontuje clio, teściu traktor i przyczepki swoje.
W górach ręcznego się nie używa więc nie pomylę. musze jeszcze zmatowic podkład na wajszce i pomalowac ją ale chęci brakuje. Pewnie na wiosnę to się dopiero zrobi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stilo_kielce
post Thu, 12 Jan 2012 - 19:39
Post #44


User
Dołączył: Mon, 10 May 2010
Skąd: Kielce





Spoko że cały czas działasz. Powodzenia
PS Błotnik rzeczywiście zagięty przy przewracaniu na bok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 13 Jan 2012 - 17:25
Post #45


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





O dziwo nie. Dzisiaj trochę pobawiłem się i doczyściłem rozpucholem zacieki ibłotnik cały. Gorzej drzwi w okolicach klamki ale naprostowane.

I na koniec tygodnia szybki updejt. Skończyłem co się dało przed zapowiadaną zimą.
Korzystając z ciepła wszedłem pod auto i podpiąłem przewody hamulcowe i je podokręcałem i założyłem spinki. Gdy tylko zdobędę brakujące elementy idące obok tarczy mam zamiar zamknąć całkowicie tył.

Deska rozdzielcza została poprzycinana i powycinana tak by dało się dobrze ułożyć wiązkę. Schowek wyleciał bo tam znajdzie się cała elektryka.

Kolega Screw dosłał sanki i plastik którego mi brakowało więc plastik poszedł na czarno.

Przymierzyłem go do deski i zamontowałem shift light.

Teraz musze jeszcze pociągnąć instalacje do obrotomierza i podpiąć shift light.

Do kompletu z deską w czarnym macie mam flokowany daszek ( materiał podobny do floku ).
I zakończyłem też tylne nadkole. Musiałem wyciąć sporo blachy i wspawać od środka wzmocnienie w kształcie kątownika. Po wspawaniu łatki powycinałem co przeszkadzało od spodu. Na zewnątrz tylko kilka spawów punktowych bo blacha była cieniutka.

Gdy tylko skończę wiązkę przednią mogę zakładać deskę i odpalić na próbę auto. Realnie gdy tylko miną mrozy biorę się za wszystko, natomiast teraz robimy przerwę zimową.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 27 Jan 2012 - 18:03
Post #46


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Robię aktualizacje zbiorczą bo mrozy na zewnątrz są konkretne i nic nie zapowiada by do końca lutego się to zmieniło. W związku z powyższym podsumowanie tego co zostało zrobione do chwili obecnej.
Jakiś czas temu odebrałem zaciski tylne z regeneracji.
Zakres prac:
- piaskowanie
- nowe prowadnice
- nowe mocowanie klocków
- nowe uszczelnienia
- regeneracja głównego tłoczyska plus nowe uszczelnienia
- rozwiert odpowietrzników które ktoś pourywał....
Tutaj fotki:



Na fotkach zacisk jest jeszcze niepomalowany i czekam na komplet śrubek nowych i zaciski przednie które tez poszły do regeneracji.
Irek górny dosłał elementy dolotu do silnika.


Do tyłu kupiłem spryskiwacz z Łady z mocowaniem i pompką – jest mały, pompka wydajna i będzie sobie leżało z tyłu, przewody już opeszlowane i całość czeka na montaż.

Na allegro zamówiłem komplet szyb bocznych, ponieważ zawieruszyły się plastiki mocujące boczne szyby. Taniej wyszło kupić komplet szyb niż jedno mocowanie w aso. Przy okazji okleiłem je.

Kierownica została odsadzona dystansem. Dzięki temu będę miał wygodną pozycję.

Boczki zostały oklejone carbonem, nie naklejką a prawdziwym włóknem. Zważywszy na fakt że materiał główny miałem za friko opłacało się.

Re5pect dosłał filtr ITG i mogłem w spokoju skompletować i złożyć dolot.


Brakuje tylko złączki do połączenia całości i rury do nadmuchu.
Po przemierzeniu układu wydechowe zamówiłem plecionkę, redukcję, rurę, tłumik przelotowy i katalizator. Teraz trochę zabawy migomatem ( kolega który jest spawaczem to zrobi ) i cały układ gotowy bo kolektor u dwururka też leży już w garażu.

Niestety z planów z silnikiem 2.0 nie wyszło nic i będzie 1.8 również zgodne z homologacją złożone dosyć lajtowo tak by wczuć się w auto. Na wałkach powinno i tak jechać, a jak odkuje się z kasą będzie mocne 2.0.
A gdyby ktoś szukał to chyba jedyny blueprint Williamsa, nie ma tego nigdzie, a do projektu oklejenia przydatne.

I to by było na tyle, czekamy na wiosnę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 19 Feb 2012 - 21:17
Post #47


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Jako że odwilż zapowiadają to prace nad clio ruszają na dniach. Zimę wykorzystałem na zakupy żeby teraz poszło szybko.
Kolega Reich sprzedał mi wałki kenta.

Także mam fajny komplecik, musze jeszcze od Barylaxa program kupić.
Postanowiłem też wyeliminować problem ciśnienia oleju i we Francji kupiłem sprężynkę do pompy oleju.

Jako że dwa przewody chłodnicze wymagały wymiany, a cena w aso powalała razem ze sprężynką kupiłem zestaw który polecają Brytyjczycy.

Podobno rewelacyjnie izolują ciepło w komorze silnikowej.
Kolega Szachu oddał mi kuwetę z cc, która przerobił pod clio.

Jako że Bilstein kosztował spory worek kasy kupiłem też w Anglii śruby eibacha.

Dlatego w anglii bo jak mi polski oddział wycenił je to kupiłem za pół ceny z wysyłką tam, w końcu Brytole to biedny naród nie to co my.
Jako że szukamy tanich koników to w Anglii na forum clio kupiłem zestaw uszczelek teflonowych.

Co to daje można poczytać w gogle przy produktach hondata. Zestaw to uszczelka pokrywy zaworów, przepustnicy i kolektora ssącego. Podobno rewelacyjnie izoluje ciepło co przetestuje.
Kolega Muzyk zaś postarał się żebym dostał wszystkie elementy do regeneracji silnika i dzisiaj odebrałem je w Warszawie.

Nowe uszczelki, pompa wody, rozrząd, pasek, łożyska, uszczelniacze, simeringi, świece, przewody, chłodnica i nagrzewnica itp. – dzięki temu szybko zbuduje się silnik na nowo.
Bez jego pomocy nie dałbym rady także polecam firmę moto-partner.pl
Na włoskiej stronie zamówiłem też ostatni element dolotu a grupowego który montuje się w podszybiu ( tak zwany odkurzacz ) który zostanie skopiowany bankowo bo jest coraz trudniejszy do zdobycia. Teraz czas na dokończenie wiązki, odpalenie silnika, jak odpali i będzie działać biorę się za komorę. Chciałbym żeby auto do końca kwietnia jeździło, ale ostatnie zakupy nadszarpnęły budżet bardzo mocno. Ale lepiej zrobić raz a porządnie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Muzykancik
post Sun, 19 Feb 2012 - 21:48
Post #48


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 January 2009
Skąd: Piaseczno





Go Czuczu, Go smile.gif


--------------------
gg 4727283 , mail: mpolec@motopartner.pl :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 03 Mar 2012 - 19:32
Post #49


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Odświeżamy:
Po złożeniu wiązki kabinowej okazało się że nie odpala silnik.

Po wielu poradach osób z klubu Clio okazało się że moja wiązka jest dosyć nietypowa, mianowicie ktoś połączył dwie sekcje ze sobą i pozamieniał kolory.
Z pomocą przybyli Denis, Pershing i Benker i po wielu bojach odpalili moje auto wymieniając wiązkę kabinową, silnikową i łącznik.

Auto odpaliło bez wydechu itp.

Koledzy byli mocno zniechęceni i myśleli że nie uda się już.
Wiązka silnikowa była ok, ale brakowało wielu wtyczek, wycieraczek, świateł, nawiewu i kilku innych mniej ważnych rzeczy. Mając starą wiązkę złączyłem brakujące kable i mam w pełni sprawną seryjną wiązkę.


Z komory silnikowej wyleciała instalacja absu, pompa hamulcowa i przewody. Wszystko wylądowało w śmieciach bo układ będzie bez absu.
Dzisiaj od 10 rano dokończyłem wiązkę silnikową, i zacząłem poprawiać izolacje przewodów w kabinie i peszlować. Z pomocą szwagra o 17 wiązka wyglądała tak:

Po przetestowaniu przymierzyliśmy deskę rozdzielczą.

Wiele rzeczy wymaga tam jeszcze ułożenia i podpięcia.
Aha nowa seryjna wiązka od denisa była znacznie lżejsza niż moja stara po odchudzaniu więc mając wiązkę z alarmem najlepiej podmienić ją na wiązkę bez alarmu.
Teraz składam środek i wydzieramy silnik.
Ps. Wie ktoś może od czego to jest:

W mojej starej wiązce tego po prostu nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lexy
post Sat, 03 Mar 2012 - 22:44
Post #50


Frequent User
Dołączył: Fri, 13 February 2004
Skąd: www.prochip.com.pl





mogę fure wystroić na seryjnym kompie pod te wałeczki,rególowane kółka by się przydały


--------------------
Hamownia Obciążeniowa-Strojony Chiptuning
WWW.PROCHIP.COM.PL
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 03 Mar 2012 - 22:48
Post #51


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Kolego przydałyby się. Pewnie w stage 2 będą. Stage 2 to silnik 2.0 i profi strojenie odezwe się bo blisko mieszkasz jak widzę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Sun, 04 Mar 2012 - 13:10
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(lexy @ Sat, 03 Mar 2012 - 22:44) *
mogę fure wystroić na seryjnym kompie pod te wałeczki,rególowane kółka by się przydały


wydechowy +2,ssacy -1?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=wasq=-
post Mon, 05 Mar 2012 - 20:04
Post #53


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 April 2004
Skąd: Łódź





uloz wiazke tak jak powinna byc i wyjdzie ci mniewiecej gdzie siega ta wtyczka w jakie okolice i juz bedziesz wiedzial czego szukac smile.gif widac ze kabel nie jest za dlugi wiec opcji za duzo tez nie bedzie


--------------------
Łódzki Związek Motorowy
_http://www.motosportklub.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 05 Mar 2012 - 20:07
Post #54


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





hehe czujnik otwarcia maski, w moim clio tego nie ma, już usuniete
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 17 Mar 2012 - 18:30
Post #55


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Taki wiosenny up.

Na początek zamontowałem nakładki na pedały. Hamulec jest ustawiony jak lubię pod hamowanie lewą nogą. Gdy dawałem pedał prosto noga się ześlizgiwała, a tak jest ok. Aczkolwiek napisze kartkę chyba że tak ma być bo jak zawsze każdy mi uwagę zwracał że krzywo.

Zanitowałem obydwa boczki drzwiowe, zostało dodać mocowanie uchylnych szyb.
Trzy popołudnia walczyłem z wiązką i jest skończona kabinowa. Wszystko działa, wiązka poukładana i jestem na etapie kompletowania elementów deski rozdzielczej.
Jak zamocuje finalnie wszystko dorobie brakujące elementy. Najdłużej zajęło naprawienie licznika i poprawa jednej wtyczki, po wielu kombinacjach dolutowałem wtyczkę z przewodami ze starej wiązki i wszystko już pasuje.


Tak to wstępnie wygląda, zamontuje jeszcze gdzieś obrotomierz, hebel i bezpieczniki zamiast schowka. Ale to wszystko zrobię razem chwilowo robię inne rzeczy.
Z Włoch dotarła paczuszka z dolotem a tam niespodzianka:

Dolot pochodzi z francji, do zestawu mam fakturę ze stycznia tego roku ktoś kupił i nie dokończył projektu więc spora kasa oszczędzona, a towar markowy.

Tak to wygląda po zrobieniu otworu w podszybiu. Dolot zgodny z homologacja clio i podobno daje najlepszy efekt w tym aucie. Przerobie jeszcze podszybie ale ogólnie ciekawa część.
I na koniec doszedł hak holowniczy na tył, styl hondy ale cena śmiesznie mała, drożej by mi wyszło samemu to wycinać.



Zderzak już pod to przerobiony i mam z tym spokój, moje mocowanie wyleciało przy remoncie podłużnic. Zderzak mocowany z tyłu na zapinki, a po bokach na trytytki więc demontaż w 30 sekund.

I na koniec zaciski.

Od dwóch tygodni maluje je i wkońcu zmieniłem producenta farby bo 5 warstw i ledwo dało blady kolor. Niestety po pomalowaniu ucierpiały trochę nie z mojej winy, ale po pierwszym hamowaniu śladu nie będzie.

A tu po założeniu wszystkich śrub od klatki i nowych śrub od zacisków sprawdziłem jak wszystko opasuje do siebie.

Tyle dałem rady zrobić w wolnych chwilach których zbyt wiele nie mam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didos239
post Sun, 18 Mar 2012 - 20:27
Post #56


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 January 2012
Skąd: Wroc





Widać, sporo roboty i kasy poszło w skarbonkę bez dna ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 18 Mar 2012 - 20:31
Post #57


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





póki co roboty. Finansowo tragedii nie ma bo wyprzedałem garaz z części do fiatów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didos239
post Sun, 18 Mar 2012 - 20:44
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 January 2012
Skąd: Wroc





Ja też sobie składam rajdóweczke, tylko ze na bazie opla tylko ze jestem już przy końcu smile.gif

ta twoja klatka ile cię kosztowała??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sun, 18 Mar 2012 - 20:47
Post #59


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Ja w sumie tez prz końcu. Skrzynia stanie na długo, a silnik to kwestia obcej pomocy. gdyby nie komplikacje rodzinne to 6 dni od rana do nocy i wsio gotowe do wkładania silnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 31 Mar 2012 - 19:31
Post #60


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Wrzucam kolejna małą aktualizacje i standardowo nie wiem kiedy kolejna bo chwilowo dłubie Patrola pod rajd terenowy i clio czeka w kolejce.
Kolega Reich pobawił się na Ebayu i zdobył dla mnie chłodnicę oleju Mocal i złączki niezbędne do podłączenia jej. Teraz trochę roboty kolegi od przewodów i zestaw złożony.

Wyszło z wysyłką do Polski sporo taniej niż u nas.
Denis dosłał demontowany pas przedni i aluminiową listwę paliwową która to niweluje problem rozwalonych króćców w mojej alu.

Zamontowałem też wyłącznik prądu, włącznik wentylatora i jeden wolny cos się pod to podepnie, ramka póki co tylko przymierzona.

A tu to co zajęło najwięcej czasu – bezpieczniki i przekaźniki wylądowały wreszcie na swoim finalnym miejscu. Wiązka położona tak jak trzeba.

W miejscu nawiewu mam bezpieczniki z podszybia, musze jeszcze zamontować schowek w lewym dolnym rogu bo krzywo przekaźniki wiszą na razie.
Na sam koniec zrobiłem nowe boczki deski rozdzielczej.

I w sumie to tyle, sytuacja rodzinna, wyjazdy i inne zajęcia stopują pracę w garażu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:02