Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hyundai i WRC, przekucie sukcesu w rynek
MadeInPoland
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:23
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





_adams_ Hyundai zdobył WRC w tym roku. I30N w obecnej formie nie jest tym o co zapytałem, koledzy wyjaśnili, że trwają prace nad AWD i czekam na rozwój wydarzeń.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:29
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Ja to bym chcial zeby Honda zrobila nastepnego Civica z jakims zacnym napedem AWD. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:30
Post #23


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





...i z normalnym wyglądem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:31
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Hahahaha +1 biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 03 Dec 2019 - 18:43
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Nie sądzę, że się doczekamy. Chyba że w hybrydzie I elektrycznym silnikiem na tylnej osi.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Tue, 03 Dec 2019 - 19:16
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(toner7 @ Tue, 03 Dec 2019 - 18:30) *
...i z normalnym wyglądem


No właśnie...

Jeżdżę kapciejącym powoli Megane III RS Cup i od jakiegoś czasu drapię się po głowie czym to zastąpić. "Mentalnym sukcesorem", jak to mówią dziennikarze, jest Civic TypeR, ale dla mnie ten samochód wygląda jak chińska zabawka... 9 jeszcze jak cię mogę, na 10tkę nie mogę patrzeć.

Jeździłem I30N Performance i to to naprawdę fajny i angażujący samochód. Niestety, przesiadłem się z powrotem do Megane, zrobiłem identyczną trasę - w Megane wszystko w kwestii prowadzenia było podobnie, tylko lepiej. Najbardziej zawiodła mnie trakcja na zakrętach i ospałe działanie dyfra (czyli ponownie trakcja). Brakowało oddechu przy wyższych prędkościach, ale ja mam 320 koni, więc to nic dziwnego. Stąd moje pytanie o opcje na podniesienie mocy, które notabene szału nie robią (dzięki jackkpl!) - 320 koni wymaga dolotu, DP, wydechu, IC Wagnera i z tego co poczytałem... sprzęgła biggrin.gif. Trochę smutek, biorąc pod uwagę że takim Leonem Cuprą jedziesz na soft i masz 360 koni.

Nowe Megane bardzo spoko, ale jednak bardziej grzeczne i mniej angażujące (tutaj miałem dokładne porównanie bo jeździłem nim po torze). Choć skuteczne, z tym nie dyskutuję.

Wspomniany wyżej Leon Cupra to przy powyższych relanium na kołach, niesamowicie szybkie a przy tym mało angażujące auto.

To się pożaliłem i nawaliłem OT - w każdym razie Hyundai jest bardzo fajną opcją na dzisiejszym rynku i ja akurat niewiele bym w nim zmieniał, wydech nie jest za głośny, zawieszenie aktywne więc można ustawić jak się chce - od betonu po relatywny komfort. Trochę tandetne wnętrze, ale bez jaj, to w końcu HotHatch. Jedyne co moim zdaniem kwalifikuje się na śmietnik w zasadzie od razu po wyjeździe z salonu to opony, ale to moja prywatna opinia (+jeździłem głównie po wilgotnej nawierzchni). Koniec końców dla mnie odpadł przez niedobór mocy.

Żeby było w temacie, wydaje mi się, że AWD i automat zabije ten samochód i zrobi z niego gorzej wykończonego i wolniejszego Golfa R.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bananowy_Joe
post Tue, 03 Dec 2019 - 21:53
Post #27


User
Dołączył: Tue, 14 December 2010





Seryjne Pirelli P Zero to badziewie. Na suchym jest przyzwoicie, na mokrym gorzej, jak robi się chłodno jest fatalnie. Do tego dochodzi ten beznadziejny wheel hop. Na początku nie mogłem uwierzyć, że opony mogą mieć na to taki wpływ i myślałem nad poduchą silnika od Powerflexa.
Zmieniłem na zimę zgodnie z zaleceniem instrukcji na 225/40 R18. Kupiłem Conti TS850P i dodatkowy komplet felg. Różnica na plus jest spora, zero wheel hopa, trakcja na mokrym zaczęła istnieć. W dodatku na całym zestawie udało mi się zaoszczędzić ok. 11 kg względem seryjnych 19". Poprawa dynamiki jest wyraźnie odczuwalna.
Mi akurat 235/35 R19 odpowiada. Po założeniu R18 na początku było jakoś zbyt miękko, później się przyzwyczaiłem. Chociaż nie jest chyba tak źle skoro w trybie N Custom nie usztywniłem zawieszenia i zostało na Normal. Na lato kupuję Michelin PS4S i może jakieś lekkie felgi. Zbyt często w Polsce pada deszcz, żeby męczyć się z P Zero.

Mój taki czuły na paliwo nie jest. Na początku lałem 95, później 98. Wydaje mi się, że chętniej strzela z wydechu na 98 i to jedyna różnica. Chociaż to też może być dyskusyjne i związane bardziej z rosnącym przebiegiem (ECU?). Różnicy w spalaniu też nie odnotowałem.

Civic Type R w niemal wszystkich testach bije na łeb konkurencję. Tylko jego wygląd odrzuca mnie tak bardzo, że nawet nie brałem go pod uwagę. Jedni mówią, że i30N wygląda zbyt normalnie. Zgoda, ale moim zdaniem wciąż lepiej mieć auto zbyt normalne, a nie choinkę...
Do Megane 4 RS też wzdychałem, ale jednak brak adaptacyjnego zawieszenia jest duża wadą. Już w salonie trzeba wybrać między normalnym i Cup. Przy braku możliwości bezpośredniego porównania (jeden po drugim, po tej samej trasie) nie byłby to prosty wybór.

Ponoć już sam box daje sporą różnicę w osiągach. Bez dolotu, IC, DP i sprzęgła. Nie ma co się czarować, w serii jest niedosyt osiągów.
Wnętrze jest trochę tandetne. Czuć, że na tym przyoszczędzili trochę kasy. Z drugiej strony, jeżeli miałbym dopłacać 10 tyś zł za trochę lepsze tworzywa i milej dla ucha zamykające się drzwi to wolę żeby było jak jest.

Podtrzymuję to co napisałem w moim pierwszym poście. Nie mam potrzeby dłubania w tym aucie. Oczywiście oprócz letnich opon, bo pzero to szajs... Dobrze byłoby też zaoszczędzić kilka kg na letnich felgach, tak jak udało się na zimowych.

Pytanie do właścicieli: używacie w ogóle trybów Eco i Sport? Na początku jakoś bawiłem się tymi trybami. Teraz używam Normal do rozgrzewania auta lub szanowania spokoju sąsiadów, N Custom do jazdy na co dzień (wszystko jak w N, oprócz zawieszenia i ukł. kier. w Normal) i czasami N.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Wed, 04 Dec 2019 - 08:58
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Większość czasu używam Normal
Sport często włączam na trasie i autostradzie.
Eco raczej nic nie daje a do tego wkurza ospała reakcja na gaz.
N custom mam ustawione na miekkim zawieszeniu, na mokry tor lub hałasowanie po mieście
N używam na suchym torze.

P zero jest słabe ale należy pamiętać że to opony z homologacją HN czyli do Nki więc i tak mogłoby być gorzej


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Wed, 04 Dec 2019 - 15:21
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Opony PZero HN: wheel hop na mokrym i głośne na maksa. Na 19" po sezonie felgi do prostowania (mam 2 komplety: fabryka i aftermarket). No i 23kg na koło, to już sporo jest. Wczoraj zmieniałem to, jak obliczyłem, przerzuciłem pół tony kół smile.gif
Normal na codzień, N custom (wszystko N oprócz twardości zawieszenia) na wyprzedzajki i popcorn smile.gif

Rozmawiałem z człowiekiem, który robi programy pod fabryczne ECU i wg niego tryby nie różnią się od siebie. Zmienione jest przełożenie pedału gazu vs przepustnica i to powoduje inną reakcję na poszczegónych trybach. Paliwo, zapłony to samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 06 Dec 2019 - 20:52
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010







Zamiast I30N AWD mogliby wypuścić takiego z homologacją drogową.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 07 Dec 2019 - 07:11
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(done4 @ Fri, 06 Dec 2019 - 20:52) *
Zamiast I30N AWD mogliby wypuścić takiego z homologacją drogową.


To by było zbyt piękne wink.gif
Nakłady finansowe na homo pewnie w pierdyliardach euro a sprzedaż pewnie na poziomie 1 promila tego co I30N AWD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bananowy_Joe
post Sat, 07 Dec 2019 - 16:50
Post #32


User
Dołączył: Tue, 14 December 2010





CYTAT(Misior @ Sat, 07 Dec 2019 - 07:11) *
To by było zbyt piękne wink.gif
Nakłady finansowe na homo pewnie w pierdyliardach euro a sprzedaż pewnie na poziomie 1 promila tego co I30N AWD.


Też nie wierzę, że coś takiego kiedykolwiek wejdzie do produkcji. Raczej wszystko na co można liczyć to za kilka lat I30N AWD.

Obawiam się niestety, że oczekuję od Hyundaia zbyt wiele. Zapewne dostaniemy za kilka lat wersję max. 300 konną z 7DCT i AWD zaadaptowanym z Kony czy Tucsona. Czyli tak jak ktoś wspomniał wcześniej taki Golf R z Korei. AWD na Haldexie z dołączaną dupą, gdzie trzeba będzie się nieźle nagimnastykować, żeby poślizgiem poszła tylna oś. Tego bym nie chciał. To będzie alternatywa dla Golfa R czy Cupry 4drive, prawdopodobnie w podobnej cenie.

Idealnym wg mnie scenariuszem byłoby pójście w stronę Focusa RS lub nowego AMG A45S (a przynajmniej w to co prezentują na filmach z drift mode).

Miałem tylnonapędowe BMW, później przesiadłem się do 4x4 (na haldexie, ale w sumie daje radę), teraz mam FWD. W tym momencie jestem niemal pewny, że kolejne auto, które kupię będzie RWD lub 4x4 "zamiatające dupą".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 07 Dec 2019 - 21:05
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Bananowy_Joe @ Sat, 07 Dec 2019 - 16:50) *
Też nie wierzę, że coś takiego kiedykolwiek wejdzie do produkcji. Raczej wszystko na co można liczyć to za kilka lat I30N AWD.

Obawiam się niestety, że oczekuję od Hyundaia zbyt wiele. Zapewne dostaniemy za kilka lat wersję max. 300 konną z 7DCT i AWD zaadaptowanym z Kony czy Tucsona.

gdzieś czytałem, że ktoś już to mierzył i w cywilnym i30 można wsadzić już AWD z Kony. Podłogi podobno identyczne


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 20 Dec 2019 - 11:31
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Sat, 30 Nov 2019 - 14:01) *
Hyundai zdobył tytuł WRC wśród producentów.
Wprawdzie konkurencja nie jest ogromna, ale sukces jest.
Nie znam modeli hyundai, ale może wsparłbym ich za ten sukces i nabył jakiegoś nowego hyundai, który przekuwa sukces WRC w rynkowy wóz.
Czy hyundai oferuje jakiś samochód odnoszący się do WRC z napędem na 4 koła i mocnym silnikiem?
Czy idzie w ślady citroena, który wstydził się sukcesu xsary czy C4 i wersja c4 by Loeb różniła się od VTS podpisem Loeba na nadwoziu?


Będzie taki samochód, ale nie z Korei :-) Yaris GR4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 22 Dec 2019 - 08:05
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





ju-by śledzę temat GR4 i wygląda, że ma mieć R3 250KM, o ile R3 jest do zniesienia to 250KM hmm... po co tam 4 koła napęd?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 22 Dec 2019 - 10:35
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dobre AWD zawsze jest atutem. W tak małym aucie to ewenement na światowa skalę. Fajnie że inżynierowie zrozumieli, że sama elektronika wszystkiego nie zastąpi.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 22 Dec 2019 - 14:09
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Na dodatek w Yarisie GR będzie Torsen o regulowanym rozłożeniu momentu napędowego miedzy obie osie.
http://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/n...dy-na-co-dzien/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Sun, 22 Dec 2019 - 20:20
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Torsen to będzie w przednim dyfrze w pakiecie performance czy jakkolwiek się on będzie nazywał. Tam nie będzie centralnego dyfra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sun, 22 Dec 2019 - 21:18
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Byc moze i nie ma, ale potrafi przeniesc wiekszosc momentu na tyl, tak wynika z podanych informacji.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Sun, 22 Dec 2019 - 23:31
Post #40


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Być może, chodzi o rzetelność dziennikarską.
Na filmikach z toru nie widać żadnych boków, a jeśli ten yaris będzie chętny do takich zabaw to powinni się tym chyba chwalić..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 16:48