Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 37 38 39 40 41 >  
Reply to this topicStart new topic
> V10 rozleciał się w drobny mak
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 18:20
Post #761


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





poszła łapka w górę do tej opinii wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 May 2019 - 18:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Wed, 15 May 2019 - 19:41
Post #762


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zaprosili Cie do salonu:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Sat, 18 May 2019 - 09:42
Post #763


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(MisioLBN @ Wed, 15 May 2019 - 19:41) *
Zaprosili Cie do salonu:)

Musieli coś napisać, żeby złagodzić treść opinii. Wydźwięk tej krótkiej odpowiedzi właściciela jest taki: Owszem było coś z naszej strony nie tak, ale sprawa jest już
wyjaśniona i pomyślnie dla klienta zakończona. Stąd serdeczne pozdrowienia i "zaproszenie" do salonu (w domyśle na zakup samochodu). Tu na forum każdy wie że to lipa, ale osoby z zewnątrz mogą sobie pomyśleć, że rzeczywiście taki jest obecny stan sprawy. Stąd moja uwaga na końcu opinii, że jest to kłamstwo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 18 May 2019 - 13:53
Post #764


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Szczerze, kto patrzy na wizytówki na google, przy zakupie nowego auta wink.gif To akurat najmniej ważne. Ciekawe kiedy sąd II instancji wyznaczy rozprawę apelacyjną.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Sat, 18 May 2019 - 18:16
Post #765


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(rwtnt @ Sat, 18 May 2019 - 13:53) *
Szczerze, kto patrzy na wizytówki na google, przy zakupie nowego auta wink.gif To akurat najmniej ważne. Ciekawe kiedy sąd II instancji wyznaczy rozprawę apelacyjną.
Przy zakupie nowego auta zapewne tak jest. Ale przy zakupie używanego, to już nie byłbym taki pewien. Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy. Ale od wpływu akt z okręgowego minęło na razie tylko miesiąc. Osobiście spodziewam się zakończenia do wiosny 2020 (ponad 8 lat od reklamacji).A jak będzie zobaczymy. Tak czy inaczej i tak nie mam innego wyjścia niż cierpliwe czekanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 18 May 2019 - 19:46
Post #766


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Nie jest tak źle, ja mam od 2013 w I instancji sprawę uszkodzenia auta o studzienkę kanalizacyjną. W końcu 22 maja ogłoszenie wyroku, ciekawe co się wydarzy;) Dlatego nienawidzę procesów cywilnych w Polsce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Sat, 18 May 2019 - 23:05
Post #767


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





Masakra wink.gif podziwiam wytrwałość i bardzo pochwalam autora, to jest mały kamyk do ogródka uzdrawiania szeroko pojętego rynku usług w Polsce...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:13
Post #768


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





Póki co, do sprawy doszli nowi pozwani mało powiedziane nowi, bardzo zacni pozwani. Firma Bursiak zrobiła tzw. przypozwanie: Audi AG Ingolstadt, VW Group Polska Poznań i jeszcze na dokładkę poprzedniego właściciela (leasingobiorcę) feralnego samochodu.Prawnicy na forum wiedzą co przypozwanie oznacza, ja tylko powiem jak najprościej.
Te 3 wymienione podmioty, zostały wezwane do wzięcia udziału w sprawie na zasadzie: chodźcie chłopy pomagać w mojej wygranej bo też macie w tej sprawie trochę "za uszami". Bo jak tego nie zrobicie a ja sprawę przegram, to was pozwę o zwrot wypłaconej temu upierdliwcowi kwoty. No i to na razie tyle. Swoją drogą wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby prawnicy Audi AG mieli zajmować się takimi pierdołami, no ale pożyjemy i zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:31
Post #769


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





no to kolejne latka zlecą...


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:44
Post #770


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(Leo @ Fri, 28 Jun 2019 - 10:31) *
no to kolejne latka zlecą...

Myślę że nie. Raczej jest to takie zabezpieczenie, na wypadek (w mojej ocenie prawie pewnej) przegranej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:45
Post #771


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Trzymam mocno kciuki za założyciela tematu i jego walkę.
Trzeba walczyć o swoje, mimo że sądy mamy jakie mamy.

Ja jestem stroną w procesie, który toczy się od 9 lat, a wcześniej działania prowadzone przez administrację samorządową oraz SKO w tej samej sprawie toczyły się przez 19 lat.
Czyli razem 28 lat sporu o oczywistą sprawiedliwość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 28 Jun 2019 - 11:39
Post #772


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





tak z ciekawości jak Audi wystawi swoich prawników po 500 ojro za godzinę to kto za nich zapłaci przy przegranej? Bursiak?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2019 - 11:51
Post #773


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(As_ @ Fri, 28 Jun 2019 - 11:39) *
tak z ciekawości jak Audi wystawi swoich prawników po 500 ojro za godzinę to kto za nich zapłaci przy przegranej? Bursiak?

To nie tak działa. Proces toczy się w Polsce, a tu obowiązują stawki ustalone nie od godziny, tylko od wielkości dochodzonej pozwem kwoty. Ale tak czy owak, jest to kilka tysięcy (ale złotych).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 28 Jun 2019 - 12:29
Post #774


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Od poczatku pisalem, ze bez ustosunkowania sie producenta wyrok nie bedzie powazny. Smiesznie sie zrobi jak audi napisze ze nie zna tematu wadliwych srub w swoich pojazdach, opinia bieglego obarczona jest wada logiczna i obraza zasad logicznego myslenia i pomyleniem przyczyny ze skutkiem, pojazd byl zuzyty i nie byl juz objety gwarancja producenta co dla kazdego normalnego i zdrowego czlowieka oznacza, ze moze sie w kazdej chwili zepsuc i w ogole jako marka z wieloletnia ibecnoscia na rynku wyrazaja zdziwinie nad czym Polski sad sie pochyla i jak ktos z bioracych udzial procesie oczekuje od audi czy kogokolwiek innego pewnego pojazdu objetego gwarancja to zapraszamy do salonow.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Fri, 28 Jun 2019 - 12:47
Post #775


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Rozsądek i logika często mają niewiele wspólnego z przepisami prawa, które bez wątpienia jest po stronie Georga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 28 Jun 2019 - 13:21
Post #776


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zgadza sie stad takie absurdalne wyroki. Spor prawnonaturalny z pozytywizmem prawniczym widac nawet w tej dyskusji. Audi to niemiecki koncern i dla nich formula Radbrucha to pewnie dobrze znany temat.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2019 - 14:36
Post #777


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 28 Jun 2019 - 12:29) *
Od poczatku pisalem, ze bez ustosunkowania sie producenta wyrok nie bedzie powazny. Smiesznie sie zrobi jak audi napisze ze nie zna tematu wadliwych srub w swoich pojazdach, opinia bieglego obarczona jest wada logiczna i obraza zasad logicznego myslenia i pomyleniem przyczyny ze skutkiem, pojazd byl zuzyty i nie byl juz objety gwarancja producenta co dla kazdego normalnego i zdrowego czlowieka oznacza, ze moze sie w kazdej chwili zepsuc i w ogole jako marka z wieloletnia ibecnoscia na rynku wyrazaja zdziwinie nad czym Polski sad sie pochyla i jak ktos z bioracych udzial procesie oczekuje od audi czy kogokolwiek innego pewnego pojazdu objetego gwarancja to zapraszamy do salonow.

MadeInPoland, masz rację że pojazd nie był objęty gwarancją. Jednak nie zauważasz, że był objęty rękojmią.
Osobiście nie miałem doświadczeń z reklamacjami takich przypadków w DE, jednak czytając niemieckie fora wiem, że jeśli coś takiego wydarzyłoby się w Niemczech, to niemiecki dealer nie plątałby się po sądach, tylko załatwił sprawę inaczej (szczególnie jeśli reklamacja była złożona w ciągu roku od zakupu). Uważam że podobnie powinno być również w Polsce. Przecież w końcu jesteśmy w Unii i obowiązuje u nas to samo prawo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 28 Jun 2019 - 15:57
Post #778


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(George 540 @ Fri, 28 Jun 2019 - 14:36) *
jednak czytając niemieckie fora wiem, że jeśli coś takiego wydarzyłoby się w Niemczech, to niemiecki dealer nie plątałby się po sądach, tylko załatwił sprawę inaczej (szczególnie jeśli reklamacja była złożona w ciągu roku od zakupu).


CYTAT(George 540 @ Fri, 28 Jun 2019 - 14:36) *
Uważam że podobnie powinno być również w Polsce. Przecież w końcu jesteśmy w Unii i obowiązuje u nas to samo prawo.

laugh.gif
Każdy przypadek jest inny, a na forach piszą różne rzeczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Sun, 30 Jun 2019 - 13:42
Post #779


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





CYTAT(rwtnt @ Sat, 18 May 2019 - 13:53) *
Szczerze, kto patrzy na wizytówki na google, przy zakupie nowego auta wink.gif To akurat najmniej ważne. Ciekawe kiedy sąd II instancji wyznaczy rozprawę apelacyjną.

Oj chyba jednak ktoś patrzy. Bo po raz drugi opinia przepadła jak kamień w wodę. No chyba że Wy ją widzicie, a mnie napadła jakaś ślepota.
Ale chyba to nie jest przypadek że wsiąkła. Trudno, jak się nie pojawi napiszę jeszcze raz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 30 Jun 2019 - 13:52
Post #780


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mało kto patrzy bo internet wszystko przyjmie, w szczególności lamenty frustratów i życiowo nieporadnych ludzi. Mało który zadowolony zapracowany człowiek traci czas na pisanie jakichś tam opinii. Co nie zmienia faktu, że na pewno ktoś patrzy, na pewno ktoś, kto kupując wóz myśli, że robi właśnie interes życia, a takich ludzi też nie brakuje.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 37 38 39 40 41 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:29