Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Braki części zamiennych
Rezor
post Tue, 21 Jun 2022 - 20:05
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Jak już dyskutujemy sobie o cenach paliw covidach itp.
Czy też zauważyliście braki części zamiennych do samochodów? Im bardziej nietypowa część, nie eksploatacyjna tym gorzej. Czy tylko ja mam takie szczęście?
Głupie linki do ręcznego w 300c awd, mechanik mi upierniczył bo miał problem z demontażem a okazuje się że nigdzie nie ma biggrin.gif części blacharskie do mojego mustanga, czujniki itp były jeszcze 3 lata temu dostępne, teraz nawet nie idzie numeru części znaleźć. Ostatnio ktoś szukał przewodów do chyba mazdy cx7 od wspomagania, samochód 2012 rok i brak nowych. Do 3.0 od vm motori też brak różnych części (tylko używki). Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Z przewodami od wspamagania pomogło zakucie. O linki ręcznego dzwoniłem dzisiaj do firm robiących linki do sprzęgieł itp jedna już powiedziała że tylko katalog, jak nie ma to nie zrobią


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Jun 2022 - 20:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lemur
post Tue, 21 Jun 2022 - 20:21
Post #2


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Heh, Mazda to w ogóle specyficzny temat jeżeli chodzi o części. Albo nie ma , albo ASO za miliony jak np kawałek uszczelniacza półosi za 1500 zł. Za to vw , Mercedes do wyboru do koloru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 21 Jun 2022 - 20:55
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Nigdy nie miałem problemu z częściami w samochodach, teraz internet i nawet zagraniczne marki można było spokojnie zamówić ostatecznie licząc się z dłuższą dostawą. Teraz mam wrażenie że coś zaczyna się niedobrego dziać. O ile klocki, części zawieszenia czy szyby idzie dostać to ciesz gorzej z nietypowymi częściami. Co do merca znajomy na początku roku też szukał czegoś do okulara i też mówił że był problem. Mam wrażenie że producenci zamienników zaczęli się wykruszać a producenci OE już tyle co na magazynie mają. Koszty robocizny u nas są też tak wysokie że toczenie jakiegoś gówienka u tokarza to czasem spory ulamek wartości samego samochodu, że o czujnikach i innych elementach elektronicznych nie wspomnę


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Tue, 21 Jun 2022 - 22:44
Post #4


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





W mojej opinii problem jeżeli występuje to w Europie. W stanach raczej wszystko od ręki - przynajmniej jeżeli chodzi o mazdę. Już nie wspomnę o różnicy w cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Wed, 22 Jun 2022 - 00:25
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Wszystko zależy do jakiego auta potrzebujemy części. Prędzej jeżeli jakiejś wersji wolumen sprzedaży był śmieszny to jeśli już nie ma i to pewnie nie będzie. Co robić? Dobierać, dorabiać, przerabiać. A co innego? W międzyczasie można się podenerwować. W popularnych jak nie ma to może się trafić że ktoś zacznie robić albo i nie smile.gif.
Każdy ma pewnie inne doświadczenia bo zależy do czego szuka. Nie określałbym że to wina kontynentu ale stricte rynku. Na pewno łatwiej znajdziesz części jeśli pojazd na danym rynku występował. Jak choćby Daewoo, FSO u nas.

Macie jakieś doświadczenia z regeneracją przegubów, kogoś polecacie, warto samemu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Wed, 22 Jun 2022 - 01:44
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Nie zauważyłem. Robię mały remoncik i wszytsko dostałem. Aczkolwiek, pewna uszczeleczka, która tuż przed wybuchem wojny, kosztowała w ASO BMW 40 zł, teraz stoi po 140.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Wed, 22 Jun 2022 - 11:52
Post #7


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Części są pewnie w sklepach typu rockauto.com ale mnie porażają ostatnio ceny transportu. Shipping byle pierdoły ze Stanów kosztuje po 50$ bez cła i vatu

@Rezor, sprawdziłem linki są smile.gif ale jak mówiłem transport 200 PLN huh.gif

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk...96&jsn=1024
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 22 Jun 2022 - 12:19
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(mihau_dst @ Wed, 22 Jun 2022 - 11:52) *
Części są pewnie w sklepach typu rockauto.com ale mnie porażają ostatnio ceny transportu. Shipping byle pierdoły ze Stanów kosztuje po 50$ bez cła i vatu

@Rezor, sprawdziłem linki są smile.gif ale jak mówiłem transport 200 PLN huh.gif

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk...96&jsn=1024


To nie jest tak jak mówisz bo rockauto posiada różne magazyny + do tego mają coś w ofercie na co trzeba poczekać bo dopiero zamówią. Więc może się okazać że daną część zamawiasz i jej nie ma.

Na tą chwilę sądzę że większy problem jest z jakością niż z dostępnością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Wed, 22 Jun 2022 - 12:22
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Tak, mają zarówno swoje mahazyny w USA i Kanadzie oraz poddostawców ale zamawiałem sporo gratów i nigdy nie miałem sytuacji, że czegoś nie dostałem jeżeli w momencie składania zamówienia dało się ją dodać do koszyka

Edit: W kwestii jakości pełna zgoda, niestety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 22 Jun 2022 - 14:55
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(mihau_dst @ Wed, 22 Jun 2022 - 11:52) *
Części są pewnie w sklepach typu rockauto.com ale mnie porażają ostatnio ceny transportu. Shipping byle pierdoły ze Stanów kosztuje po 50$ bez cła i vatu

@Rezor, sprawdziłem linki są smile.gif ale jak mówiłem transport 200 PLN huh.gif

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk...96&jsn=1024

To jest linka przednia smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Thu, 23 Jun 2022 - 08:29
Post #11


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Ups blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Sun, 26 Jun 2022 - 22:13
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Faktycznie częsci zaczyna brakować. Np wariatory do PSA 2.2 i 3.0, kiedyś były dostępne w zamiennikach w dobrych cenach, dobrej jakości zamienniki. Teraz kolega szukał do peugeota to nowych wogole nie ma, nawet oryginałów w ASO nie ma, tylko używki - niewiadomej jakości, pewnie większosc nadaje sie na szrot bo te części sie szybko zużywają, a auta rozbierane na części to najczęsciej swoje przebiegi mają....


Osobiście szukałem blaszek mocujących przedni zderzak do błotnika z obu stron do dość popularnego auta - Infiniti FX pierwszej generacji - org. zardzewiały. W ASO nie mieli, w żadnym magazynie w całej UE nie mieli, mogli mi zamówić w Japonii - cena 500zł za sztukę, a potrzeba 4, no i oczekiwanie do 8 tygodni....
Zdolny blacharz dorobił mi 4 sztuki z bdb materiału za 200zł. No ale niektórych rzeczy nie dorobi się tak łatwo jak tych blaszek...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Mon, 27 Jun 2022 - 00:04
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Sankcje nałożone na polskę za to, że rosja najechała ukrainę zaczynają być co raz bardziej widoczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 27 Jun 2022 - 08:28
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Frolik @ Sun, 26 Jun 2022 - 22:13) *
Faktycznie częsci zaczyna brakować. Np wariatory do PSA 2.2 i 3.0


Z którego roku są to auta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Mon, 27 Jun 2022 - 12:02
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





heh, chyba zależy od szczęscia.
Ostatnio pojawiły się zamienniki napinaczy łańcucha sygnowane przez HEPU do V6 z audi a4 b5/a6 c5. Jestem zdziwiony, że do takich starych kibli pojawiło się coś nowego tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reaper
post Thu, 30 Jun 2022 - 10:22
Post #16


Super User
Dołączył: Fri, 10 December 2004
Skąd: Malbork/Gdańsk





Używanych części jest jak na lekarstwo, kiedyś do przekładki Anglika wpisywało się na Allegro „xxxxx przekładka” i można było wybierać, teraz trzeba cudować, kompletować


--------------------
VW CC GT 2014
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 30 Jun 2022 - 10:36
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Z używkami jest jeszcze jeden problem, często przychodzą uszkodzone, bo sprzedający liczy, że "pójdzie". Zmawiałem 2 chłodnice do klimatyzacji, obie przyszły mocno uszkodzone, jedna nadawała się na złom, druga do lutowania. Lampa kupiona, prawie wszystkie uchwyty były upaćkane błotem, po umyciu okazało się, że spawane/lepione, jeden uchwyt odpadł.

Zmarnowany czas, nerwy.. Patologia. Tylko przez allegro bezpiecznie kupować i dokładnie oglądać co przyszło.

Nowe też nie lepsze, chłodnica wody cieknie ze spustu, nowe oringi nie pomogły, trzeba rozbierać auto i na reklamację dawać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 30 Jun 2022 - 10:44
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Nanab @ Mon, 27 Jun 2022 - 00:04) *
Sankcje nałożone na polskę za to, że rosja najechała ukrainę zaczynają być co raz bardziej widoczne.

No toż nie po to budowano unię, żeby teraz Niemcy ponosili konsekwencje jakichś sankcji smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 02 Jul 2022 - 09:28
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(nomad66 @ Thu, 30 Jun 2022 - 10:36) *
Zmawiałem 2 chłodnice do klimatyzacji, obie przyszły mocno uszkodzone, jedna nadawała się na złom, druga do lutowania.

Jeśli samochód, do którego kupowałeś te chłodnice to nie jakiś wynalazek co nie ma nowych części to uważam, że spotkała Cię zasłużona kara cool.gif
Kto kupuje używane chłodnice?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sat, 02 Jul 2022 - 16:13
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(Misior @ Sat, 02 Jul 2022 - 09:28) *
Kto kupuje używane chłodnice?

Każdy myślący logicznie i potrafiący liczyć+każdy dbający o środowisko. Bo nikt normalny nie kupi nowych, 5x droższych od używek, a działających gorzej i padających prędzej. A nie ba nic bardziej eko niż ograniczenie produkcji nowych gratów+ponowne używanie starych które się jeszcze do tego nadają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 16:22