Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dane świadka w sprawie o wykroczenie drogowe
Rezor
post Tue, 19 Apr 2022 - 12:18
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Możne ktoś na forum był świadkiem w sprawie o wykroczenie biggrin.gif Mam dość głupi problem. Jakiś czas temu czekałem na transport, mam utrudniony podjazd do posesji, a sąsiedzi notorycznie parkują samochody na drodze. Strefa zamieszkania, a obok osiedle "klatek" z niedoborem miejsc parkingowych. Ponieważ przed podjazdem stały samochody utrudniające dojazd zadzwoniłem na policję z prośbą o interwencje. Policja przyjechała i spisała wszystkie pojazdy źle zaparkowane, a potem zapukali do drzwi i poprosili o moje dane jako świadka w ewentualnej rozprawie o wykroczenie trochę się zdziwiłem ale pomyślałem "trudno", prosiłem wielokrotnie tych sąsiadów o nie parkowanie i zdarzało się nawet, że prawie dochodziło do rękoczynów, no i wieczne wytłumaczenie "Deweloper powiedział, że tutaj są zapasowe miejsca parkingowe!".
Sytuacja zmieniła się diametralnie bo jeszcze ktoś zaczął dzwonić na straż (przynajmniej taka informacja wyszła od straży), która jeździ i wypisuje na razie pouczenia na całym sąsiednim osiedlu. Jak można się domyślić rozpętała się burza i polowanie na czarownice
O ile na konfrontację z 4-5 sąsiadami byłem przygotowany, tak z całym osiedlem średnio. Jak można sie domyślić przy ewentualnym dostępie do moich danych czeka mnie ostracyzm więc zastanawiam się na ile osoby, które dostały wezwanie od policji będą miały do nich dostęp i jak mogę "zastrzec" moje dane albo wymigać się od akcji z policją wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 19 Apr 2022 - 12:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
LAWNOWERMAN
post Tue, 19 Apr 2022 - 21:42
Post #2


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





Podczas zeznan na policji mozesz zastrzec adres i miejsce pracy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 19 Apr 2022 - 21:48
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Ogólnie to skończyło się gównoburzą na fb, I wojna osiedlowa, rzeź partyzantów parkingowych itp biggrin.gif jedna wielka komedia, przy okazji odezwały się osoby, które dostały wezwanie na policje i podobno przyjęły mandat więc chyba nie będzie problemu biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Wed, 20 Apr 2022 - 10:59
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Musisz być z siebie strasznie dumny. Gratuluję.

Może teraz urząd skarbowy powinien się przyjrzeć skąd mają pieniążki na te mieszkania i auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 20 Apr 2022 - 12:30
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(ju-by @ Wed, 20 Apr 2022 - 10:59) *
Musisz być z siebie strasznie dumny. Gratuluję.

Ciekawe co byś zrobił na moim miejscu gdyby buraki z osiedla stawiały Ci pod domem notorycznie samochody i utrudniały wyjazd wink.gif Żeby nie było: tłumaczyłem i rozmawiałem ale ludzie mają w bani coś przestawione, że na jakiekolwiek zwrócenie uwagi reagują jak na obelgę. Jak mnie koleś opierdala bo prosiłem go żeby odjechał bo mi śmieciarka nie chciała śmieci odebrać i krzyczy "to dzwoń na policję!" to co mam robić?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 20 Apr 2022 - 13:30
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No najlepiej jakbyś jeszcze swój podjazd i garaż udostępnił gratis. Że w ogóle chciało ci się z takimi rozmawiać i tłumaczyć oczywistość, przecież taki typ parkując zastawiając albo ma innych w d, albo nie ma za grosz wyobraźni, a raczej jedno i drugie , więc wiadomo że rozmowa na nic.

A co do rodo itd w policji... ostanio byłem wzywany na świadka w nieważnej sprawie, siedziałem przy jednym biurku z drugim gościem zeznającym w innej sprawie. Jeden pokójk, dwa złączone w jedno biurka, dwóch policjantów, dwóch świadków, dwie sprawy, lecą sobie daty, nazwiska, okoliczności .. cudnie smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Wed, 20 Apr 2022 - 14:32
Post #7


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





CYTAT(ju-by @ Wed, 20 Apr 2022 - 10:59) *
Musisz być z siebie strasznie dumny. Gratuluję.

Może teraz urząd skarbowy powinien się przyjrzeć skąd mają pieniążki na te mieszkania i auta.


Ty tak na poważnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Wed, 20 Apr 2022 - 16:08
Post #8


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Chcesz żeby nie było aut w okolicy twojego wjazdu?
To niech wiedzą kto strzela z ucha żeby już tam nie parkowali.
Pokaż że jesteś kozak a nieee jakiś miękiszon.


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 20 Apr 2022 - 16:17
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Czytaj ze zrozumieniem...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 20 Apr 2022 - 17:01
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(KRT @ Wed, 20 Apr 2022 - 16:08) *
Chcesz żeby nie było aut w okolicy twojego wjazdu?
To niech wiedzą kto strzela z ucha żeby już tam nie parkowali.
Pokaż że jesteś kozak a nieee jakiś miękiszon.



Doakladnie. Trzeba wypić piwo które się naważyło.
Niemniej rozumiem dlaczego to zrobiłeś i nie widzę w tym nic złego, bo skoro po ludzku się niedalo to trzeba było w ten sposób.
Nie rozumiem tylko teraz "wstydu" i potrzeby uchylania się przed tym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Wed, 20 Apr 2022 - 17:15
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Rozumiem motywację autora do uporządkowania pewnych kwestii. Z drugiej strony jak się powiedziało A trzeba powiedzieć i B smile.gif A tak na serio, znając życie większość i tak przyjmie mandaty w wykroczeniowym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 20 Apr 2022 - 17:38
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(specnaz14 @ Wed, 20 Apr 2022 - 17:01) *
Nie rozumiem tylko teraz "wstydu" i potrzeby uchylania się przed tym.

Nie chodzi o wstyd smile.gif gdzieś miałem ze trafi to do tych kilku osób. Trochę słabo wyszło że akurat straż zaczęła ludzi pouczać na całym osiedlu biggrin.gif wczoraj był taki chaos, że myślałem że zaraz pójdą w ruch widły i pochodnie. Ogólnie przyznałem, że dzwoniłem już na policję, nie straż bo i tak zaczęli mnie wiązać z tą akcją rolleyes.gif skończyli się na tym, że ogarnięci zrozumieli, cześć uważa, że zna lepiej przepisy, a patusy grożą wpierdolem jak dowiedzą się który to biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Wed, 20 Apr 2022 - 17:52
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(Rezor @ Wed, 20 Apr 2022 - 12:30) *
Ciekawe co byś zrobił na moim miejscu gdyby buraki z osiedla stawiały Ci pod domem notorycznie samochody i utrudniały wyjazd wink.gif Żeby nie było: tłumaczyłem i rozmawiałem ale ludzie mają w bani coś przestawione, że na jakiekolwiek zwrócenie uwagi reagują jak na obelgę. Jak mnie koleś opierdala bo prosiłem go żeby odjechał bo mi śmieciarka nie chciała śmieci odebrać i krzyczy "to dzwoń na policję!" to co mam robić?

Większość ludzi w dzisiejszych czasach jest powalona, kiedyś oglądając jakieś stopcham czy podobne kanały myślałem, że to co tam pokazują to ustawki albo przypadki jeden na milion, a okazuje się że większość na proste zwrócenie uwagi reaguje jakbyś go zwyzywał od pedałów i napluł w pysk.
CYTAT(specnaz14 @ Wed, 20 Apr 2022 - 17:01) *
Doakladnie. Trzeba wypić piwo które się naważyło.
Niemniej rozumiem dlaczego to zrobiłeś i nie widzę w tym nic złego, bo skoro po ludzku się niedalo to trzeba było w ten sposób.
Nie rozumiem tylko teraz "wstydu" i potrzeby uchylania się przed tym.

A potem nagle jego samochód będzie się dziwnie szybko rysować i powietrze z kół będzie schodzić bo prawilne polactwo będzie się mścić za "konfidencenie".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 Apr 2022 - 17:54
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rezor @ Wed, 20 Apr 2022 - 17:38) *
Nie chodzi o wstyd smile.gif gdzieś miałem ze trafi to do tych kilku osób. Trochę słabo wyszło że akurat straż zaczęła ludzi pouczać na całym osiedlu biggrin.gif wczoraj był taki chaos, że myślałem że zaraz pójdą w ruch widły i pochodnie. Ogólnie przyznałem, że dzwoniłem już na policję, nie straż bo i tak zaczęli mnie wiązać z tą akcją rolleyes.gif skończyli się na tym, że ogarnięci zrozumieli, cześć uważa, że zna lepiej przepisy, a patusy grożą wpierdolem jak dowiedzą się który to biggrin.gif

U mnie na osiedlu notorycznie parkujemy wzdłuż chodnika (niedozwolone - strefa zamieszkania). Ktoś dzwoni na straż miejska, ta ma też już ich dość, ale zgłoszenie jest, to jest interwencja. Wyrozumiałość jest u wielu co do parkowania, ale jeden zadzwoni i mandaty lecą. Widły nie szły w ruch, takie mamy prawo i jak ktoś parkuje źle , to świadomie ryzykuje. Po akcji straży miejskiej nagle samochody miescxa się w garażach, chwilę później już nie smile.gif.
Jeśli ktoś Ci utrudnia wyjazd, to zgłaszaj i się nie martw. prawo jest prawem, nawet , jeśli jest głupie.
W.razie w umieść kamerkę w aucie, żeby mścicieli nagrać. Mogą próbować ci uszkodzić samochód. Takich na osiedlu też mam, co rysują drzwi w samochodach, bo źle zaparkowały wzdłuż chodnika.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 20 Apr 2022 - 21:01
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Rezor @ Wed, 20 Apr 2022 - 13:30) *
Ciekawe co byś zrobił na moim miejscu gdyby buraki z osiedla stawiały Ci pod domem notorycznie samochody i utrudniały wyjazd wink.gif
kiedyś się załatwiało takie sprawy nożem w opony laugh.gif ale czasy pięknych lat 90-tych, gdy wyprzedzało się na 3-ciego, gnało przez wioski pakę czterdzieści, a dwie mocne (115-konne) fury na czerwonym świetle oznaczały wyścigu, już dawno minęły i takie zachowania są teraz ganione - więc po prostu dzwoni się na policję biggrin.gif mieszkałem kiedyś w bloku, auta notorycznie parkowały na trawniku, więc szły donosy. Policja przyjeżdżała, wystawiała mandaty i był spokój na kilka miesięcy.

CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 20 Apr 2022 - 14:30) *
A co do rodo itd w policji... ostanio byłem wzywany na świadka w nieważnej sprawie, siedziałem przy jednym biurku z drugim gościem zeznającym w innej sprawie. Jeden pokójk, dwa złączone w jedno biurka, dwóch policjantów, dwóch świadków, dwie sprawy, lecą sobie daty, nazwiska, okoliczności .. cudnie smile.gif
to jest pełna patologia. Jak zgłaszałem kolizję auta na parkingu i ucieczkę z miejsca, to po godzinie zeznań, znałem imię i nazwisko uciekiniera, łącznie z dokładnym adresem. I to mimo, że w ogóle o to nie prosiłem.

Także jeśli zgłosiłeś coś na policję, a sąsiadów wezwali na przesłuchanie, to możesz być pewny, że sąsiedzi wiedzą, kto zgłaszał laugh.gif

Może blokadę na koła warto by kupić? 2-3 stówki kosztuje, ale zabawy z telefonami od sąsiadów miałbyś co niemiara laugh.gif Jak policja nie chce się zająć, to przecież istnieje coś takiego, jak zatrzymanie obywatelskie wink.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 20 Apr 2022 - 23:24
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(KRT @ Wed, 20 Apr 2022 - 16:08) *
Chcesz żeby nie było aut w okolicy twojego wjazdu?
To niech wiedzą kto strzela z ucha żeby już tam nie parkowali.
Pokaż że jesteś kozak a nieee jakiś miękiszon.

Ta? A po co? Żeby ktoś twojego pokroju kluczem po lakierze przejechał? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 21 Apr 2022 - 00:07
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Nanab @ Wed, 20 Apr 2022 - 17:52) *
Większość ludzi w dzisiejszych czasach jest powalona, kiedyś oglądając jakieś stopcham czy podobne kanały myślałem, że to co tam pokazują to ustawki albo przypadki jeden na milion, a okazuje się że większość ..


To nie jest większość. Im tak się w pustych łbach wydaje , bo tworzą piaskownice wspólnej adoracji i trąbią o swoich "wyczynach" na lewo i prawo. Zawsze był margines i patole, ale czuli że są marginesem, i jakieś resztki wstydu mieli. Teraz mają dostęp do mediów i zdaje im się że nie sa sami i że patologia jest normą. A nie jest.
Normalność nie jest medialna, a debile są.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Thu, 21 Apr 2022 - 06:53
Post #18


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





CYTAT(maaaad @ Wed, 20 Apr 2022 - 23:24) *
Ta? A po co? Żeby ktoś twojego pokroju kluczem po lakierze przejechał? biggrin.gif


Heyyyyy nie każdy robi tak jak ty jeśli ma problem z jakimś kierowcą. Ja po kryjomu takich numerów nie odpier.....m bo to zwykłe frajerstwo.
Jak mam z kimś problem to mówię to prosto w twarz!
To do mnie potem któryś ze zbulwersowanych kierowców miał problem kiedy z nimi pojechałem że parkują na trawie i zastawiają przejazd. No i pojechał mi kluczem któryś po cuprze. Do tego przez długi czas przed wyjazdem z pod bloków musiałem sprawdzać koła czy dokręcone. Bo ciągle odkręcał mi ktoś tylne koło od strony pasażera. Pewnie bał się powiedzieć że unnn na wsi parkował na trawie a w mieście już nie może.


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 21 Apr 2022 - 07:54
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Rezor @ Wed, 20 Apr 2022 - 13:30) *
Ciekawe co byś zrobił na moim miejscu gdyby buraki z osiedla stawiały Ci pod domem notorycznie samochody i utrudniały wyjazd wink.gif Żeby nie było: tłumaczyłem i rozmawiałem ale ludzie mają w bani coś przestawione, że na jakiekolwiek zwrócenie uwagi reagują jak na obelgę. Jak mnie koleś opierdala bo prosiłem go żeby odjechał bo mi śmieciarka nie chciała śmieci odebrać i krzyczy "to dzwoń na policję!" to co mam robić?


Oczywiście płakałbym w rękaw dzielnicowemu. Może jako zasłużony sygnalista możesz wystąpić o ochronę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LAWNOWERMAN
post Thu, 21 Apr 2022 - 08:19
Post #20


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





CYTAT(ju-by @ Thu, 21 Apr 2022 - 07:54) *
Oczywiście płakałbym w rękaw dzielnicowemu. Może jako zasłużony sygnalista możesz wystąpić o ochronę?



Małego świadka koronnego
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 07:19