Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Ea113 daza turbo przerywa
Mis
post Tue, 21 Dec 2021 - 17:26
Post #121


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





1 kanał wrzuć, bo coś czuję, że na 130bar może korekta być wysokutko i stąd nestabilna lambda miejscami.
Reszta wygląda bardzo ładnie. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Dec 2021 - 17:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Tue, 21 Dec 2021 - 18:05
Post #122


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Dostane w srode korekte softu z dolanym paliwkiem.
Loga jeszcze wrzuce jak sje uda cokolwoek zlogowac bo zimno i slisko ale zimowki juz na aucie xd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 21 Dec 2021 - 18:11
Post #123


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





A jak odpalanie i praca na zimnym bez klapek obecnie? smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 21 Dec 2021 - 18:16
Post #124


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Chyba widziales jak to odpalalo...
Wczoraj zmrozone auto ze drzwi przymarzly i zamki.
Ledwo krecil az przygasal ale zalapal po mysle 3s krecenia.
I uwaga... Pracowal serio calkiem okej bez telepawki idrgawek w miare rowno.
Wczesniej to byla tragedia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Tue, 21 Dec 2021 - 18:22
Post #125


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





No i super. Czyli potwierdziło się, iż wgrany gotowiec z dupy, niedostosowany do samochodu. Kto to stroi teraz? Znowu 3k za strojenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 21 Dec 2021 - 19:21
Post #126


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





też się chętnie dowiem kto to ogarnął. Cena nie jest istotna przy dobrej robocie.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 21 Dec 2021 - 21:37
Post #127


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Okej auto stoi u mnie. Przejechaliśmy się trochę.
Nie da sie go zlogować w taka pogodę, jak na cargo pojechaliśmy to dopiero na S2 udało się 1x przycisnac zeby trakcji nie zgubil ale juz nie logowalismy natomiast byl podglad live.
Rzeczywiście przy pełnym ogniu jak złapał trakcje jebnał korektą +25 i ją trzymał przez jakiś czas ale nie wiem jakie obroty bo trzymałem kierownice i tylko zerknalem na ekran natomiast kolega patrzył nonstop i potwierdza że +25 było przez pewien zakres obrotow. AFR wg wskazań oscylowało w okolicy 12,3 przy wot i nie zauważyliśmy żeby było 13.
5 bieg od 4 do 5k to ma nonstop ujemne korekty, generalnie nawet przy ogniu korekty są raczej ujemne z chwilowym +25 także nie ma co meczyc auta, w czwartek dostane soft z podciągnietym paliwem.

Co do wrażeń to auto stało się sporo szybsze i szczerze bałem się nim jeździć, nie wiem czy to przez zimową aurę czy przez to że nawet jak staram sie bardzo delikatnie ruszyc z miejsca i delikatnie dociskam to gubie trakcje.
Zdecydowanie bardzo brutalnie pojawia się boost, spokojna jazda 2,5k rpm lekko przycisniesz dsg redukuje i auto przestaje skrecac bo motor juz przy odcieciu. Lekko mam na mysli serio delikatne nacisniecie zeby np wbic sie w luke.
Myślę że potrzebuje multimap na jakieś 1b doładowania max bo strach jeździć.

W skrócie cała sytuacja
Wymieniliśmy sporo rzeczy bez sensu bo było troche strzelanie co jest nie tak zarówno przez nas jak i osobę która mi zakuła motorownie i złożyła auto.
Diagnozy były nie trafione głownie z uwagi na to że skupialiśmy się na rzeczach które były niewymienione lub używane. Kolejna nauczka -> zawsze pamietaj że wszystko moze być zjeb włącznie z nowymi częściami z pudełka.
Zaworek wymieniliśmy na końcu bo przeciez ten co miałem był nówka to czemu miała by być jego wina ?
Szukając problemu poprawiliśmy trochę rzeczy które były niechlujnie zrobione, na szybko lub po prostu zepsute ale nikt nigdy nie zauważył.
Wyszedł nam problem z głowica który potwierdził się po zdjęciu czapki.

Za naprawę zapłaciłem bardzo mało a dodam że zrzut głowicy, wymiana sprzęgieł DSG cała masa kombinowania przekładanmia itd itp a na koncu cena jak za wymiane całego zawiasu w takim golfie. Cena taka a nie inna bo auto stało tam juz pare razy rowniez z innymi tematami a 2x że ta osoba też bardzo chciała mi już pomóc z tym autem. Fajnie kiedy jeszcze jest jakas pasja a nie tylko klient.

Soft w aucie dalej należy do pierwotnego tunera ale został zmodyfikowany tj. kalibracja wtrysków plus zmiana raila bo mialem zadane 139,9b a na zaworku 140b to nie pojedzie tak.

Dodatkowo auto stalo przez 2 tyg u tunera ktory sobie wieczorami po troche cos dlubal to auto i to on nam powiedział zdejmujcie głowice. Tuner nie wziął ode mnie ani 1zł, a softy pisalismy tylko na fb ze potrzebujemy kolejny i na 2gi dzien był.
Oczywiście auto na wiosne zostanie wstawione do tej osoby na pełen soft od 0 bo inaczej sobie nie wyobrazam teraz za to jak bardzo nam pomogl.

Co do pierwotnego stroiciela oraz skladającego. Ze stroicielem nigdy kontaktu nie miałem, przepraszam 1x zadzwonilem z 2 lata temu ale poczulem sie troche jak intruz ktory zawraca dupe juz od pierwszych słow.
Składający moge powiedzieć że pomagał przy próbie naprawy auta, wysyłalem logi i też podpowiadał, dostarczał części w dobrej kasie albo na próbe za free. Uważam że mogliśmy sie nie dogadać na zasadzie że ja odebralem zepsutre auto i nie chcialem robic awantury bo to nie w moim stylu, a on nie napisał oddaj auto naprawie tylko stwierdził ze sam sobie poradze bo lubie sobie grzebac... Nie ważne teraz. Myślę że auta poprostu chciał sie pozbyć bo to już nie jest jego target i na szybko poskladali i wyjazd. Wydaje mi się że na tyle grubo zmodzone auta wypada chwile potestowac nie wiem pojeździć do domu z warsztatu i zobaczyc jak sie zachowuje, jak z rana odpala zanim się odda.

Nie chce żeby w jakikolwiek sposób moje posty i ten temat były traktowane że składający zjebał auto wypiął się na mnie i elo. Był kontakt, pomagał zdalnie.

Auto zaczeło jeździć po ogarnieciu głowicy, zmianie zaworka i delikatnej korekcie w sofcie tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Tue, 21 Dec 2021 - 23:39
Post #128


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





To super, że opanowane!

A kto jest tym nowym składającym i tunerem? Przydałaby się rekomendacja

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 22 Dec 2021 - 10:37
Post #129


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Auto stało w Hard Customs w Wyszkowie.
Soft już gotowy obciete doładowanie górą plus podniesiony rail na 135b, jutro wgramy. Do wiosny sobie pojeżdżę i wystroimy to jak ludzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 22 Dec 2021 - 11:36
Post #130


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W tych autach wiele problemów właśnie stoi po stronie paliwa nic nowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 22 Dec 2021 - 16:29
Post #131


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(rwtnt @ Fri, 10 Dec 2021 - 20:39) *
Ile już się męczysz z tym autem ? bo mi np tuner zbudował w około 2mc r32 turbo plus minus 600 koni z swapem na dq500 i od 2 miesięcy śmigam jako daily bez problemów. Jak tak czytam to chyba źle trafiłeś albo masz pechowy egzemplarz.


W jakiej budzie to masz zrobione?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 22 Dec 2021 - 16:31
Post #132


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Audi tt 8j
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 22 Dec 2021 - 21:24
Post #133


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Wleciał dziś catch tank bo okrutnie smierdzialo po upalaniu w aucie. Smrod oleju, smaru h wie czego ale no masakra... Dasz w palnik zatrzymasz sie i wali ze oczy lzawily. Zobaczymy czy catch tank pomoze. Nawet o zalozeniu kata juz mysle bo tez spaliny sa mega duszace...
Nie wiem jak to w tych 7r bez katow dziala ze stoisz kolo auta i nic nie smierdzi a u mnie wracam z trasy i zona mowi ze smierdze samochodem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 23 Dec 2021 - 11:24
Post #134


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Soft zmieniony 135b raila zadane i uciete lekko doladowanie gora.
Efekt: Lambda 0,8 po całości korekty +-10 natomiast teraz na railu pojawia sie po 145b co powoduje uchylenie zaworu i wtedy jest szarpniecie. Potwierdziło się że winny był zaworek który musiał się uchylać za wcześnie.
Na poniedzialek moze bd miec softa 130b raila jak porzednio ale dolane paliwa czasami wtrysku.
Na wiosne stroimy porzadnie od 0 auto bo teraz to jest tylko tyle żeby zaczal jezdzic.

Szukam zaworka 165/175b jak ktos ma dostepna nówke to chetnie kupie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 19 May 2022 - 10:11
Post #135


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Telenoweli ciąg dalszy smile.gif

Z racji że moc około 400km mnie nie zadowala to wleciał nowy zaworek Dynodrome 175b. Auto z miejsca zaczeło szarpać smile.gif
Soft nie ruszany 130b zadane i nie ma opcji szarpie tak jak wcześniej. Nawet jadąc na 1 biegu dosłownie uchylajac przepustnice tyle żeby dobić do 6k rpm auto od razu przy 6k szarpie (brak boostu czy obciazenia).
Dynodrome twierdzi że stroić nie umiemy, auto stoi od miesiąca u tunera i zero poprawy. Propozycja od Dynodrome 800 euro wyślę Ci soft smile.gif Gdybym miał gwarancję że będzie jeździć to nie ma problemu zapłace 800 euro.... Generalnie soft ktory był w aucie to totalny śmietnik i na 300% gotowiec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Thu, 19 May 2022 - 12:03
Post #136


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





ten z HardCustoms ?


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 19 May 2022 - 13:26
Post #137


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





HardCustoms mi składa i pomaga diagnozować auto -> gorąco polecam człowieka smile.gif
Wstawiłem swoj soft na jakim auto wyjechało rok temu razem z logami i dostałem tylko zwrotki że soft tragedia, źle pokalibrowany i generalnie nie pasuje pod moje graty także gotowiec jak nic.

Tuner gdzie stoi teraz auto to zupełnie inna osoba która poświęciła miesiąc swojego czasu za free walcząc z tym autem.

Dynodrome to Grek który grube auta wypuszcza i swoje części sprzedaje. Od niego mam zaworek z lifetime warranty chyba ze złota i tytanu i diamenty. Jak pisałem od razu po jego wrzucie auto szarpie wink.gif
Wg. Dynodrome poprostu nie potrafimy stroić i tyle.
Przyjechała do mnie nowa pompa HPFP wydajniejsza niż Oem plus wkład vis. Wracam do zaworka rs4 i stroje ile tylko sie uda nadmuchać z tego turbo przy dostepnym aktualnie paliwie tj 130b na railu.
Co ciekawe widze wykresy że taka sprężąra to przy 3k juz ma boosta w 2.0 a u mnie jednak 4k na lekko odprężonym motorze.
Jeszcze zamieniam pozycje wtrysków z RS3 bo wsadzenie ich jak ori skutkuje czarna chmura za autem, poprawnie trzeba zrobić dziurke w głowicy i je obrócić o jakieś 45* -> dostałęm szablon od innego tunera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:27