Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster det 3 problemy, niewidzialny czujnik halla
golfman
post Sun, 27 Dec 2015 - 18:29
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Witam kolegów. Pacjent:
Golf III 2.0 8v
Jak w temacie, problem polega na tym ze det3 nie widzi halla, wszystko podlaczone zgodnie z instrukcja, w opcji steput odpowiednio wybrane hall effect sensor, mimo to brak poloczenia a silnik nie odpala. Macie jakies pomysly?
Z gory dzieki za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 27 Dec 2015 - 18:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kris4cars
post Sun, 27 Dec 2015 - 18:31
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





po pierwsze
-nie łączy się czy brak sygnału?
po drugie
- pull-up zrobiony?
po trzecie
- w trybie piggy back czy FIT?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Sun, 27 Dec 2015 - 18:42
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Nie laczy sie wogole
Zrobiony
Piggy back
Dodam ze przeplywke czuj.tepm powietrza i wody widzi normalnie, wbudowany map sensor tez dziala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 27 Dec 2015 - 21:21
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





det widzi obroty?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Sun, 27 Dec 2015 - 22:21
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Nie widzi, bo z czytuje je właśnie z halla o ile sie nie myle prawda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Mon, 28 Dec 2015 - 10:30
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Dzieki kris za zainteresowanie tematem, problem z hallem udalo mi sie rozwiazac.
Podlaczylem halla na walku rozrzadu a nie wale korbowym, obroty sa i mam synchronizację.
Teraz mam tylko pytanie czy jest możliwość ustawienia parametrów czuj. Powietrza i wody bo pokazuje za wysokie temperatury? Jeszcze pytanie co musze przestawić w ustawieniach zeby wydłużyć obroty? Tzn przesunac odcinke? Aktualnie jest na 5.5tys.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toffic
post Mon, 28 Dec 2015 - 11:10
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 23 February 2009





CYTAT(golfman @ Mon, 28 Dec 2015 - 10:30) *
Dzieki kris za zainteresowanie tematem, problem z hallem udalo mi sie rozwiazac.
Podlaczylem halla na walku rozrzadu a nie wale korbowym, obroty sa i mam synchronizację.
Teraz mam tylko pytanie czy jest możliwość ustawienia parametrów czuj. Powietrza i wody bo pokazuje za wysokie temperatury? Jeszcze pytanie co musze przestawić w ustawieniach zeby wydłużyć obroty? Tzn przesunac odcinke? Aktualnie jest na 5.5tys.

Masz odcinkę na 5500 obr/min bo ECU jest w trybie awaryjnym, normalnie jest znacznie wyższa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Mon, 28 Dec 2015 - 12:32
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Aha rozumiem, to juz tak zostanie czy idzie to zmienić?
W teorii mogło by tak zostać, bo orginalnie mial odcinke przy 6tys wiec nie jest duzo nizej.
Mógłbyś poradzić cos jeszcze na te czuj. Temp?
[img] http://20160105_095130.jpg [img]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 28 Dec 2015 - 18:50
Post #9


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Zaraz zaraz...
Dla mnie to det powinien być wpięty w czujnik położenia wału (bo to on określa zapłon) a czujnik wałka tylko określa w której fazie znajduje się silnik. Więc powinno zacząć się od 0.
Najlepiej na początek wpiąć deta aby tylko czytał obroty i sprawdzić czy widzi obroty i czy są prawidłowe. Druga rzecz to jaki jest triger zapłonowy wału. Trzecia to ustalenie czy jest hall czy vr. Wtedy można ustawić i pociąć kable.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Mon, 28 Dec 2015 - 19:46
Post #10


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





W tym silniku nie ma czujnika położenia wału. Zapłon jest na kopułce i czujnik halla w aparacie zapłonowym. Wszystko ma prawo jak najbardziej dobrze działać, kwestia ustawień w DET cliencie.

Co do czujników temperatury - tak, można zmienić charakterystykę czujnika by prawidłowo były wskazywane wartości. W PDFce jest to ładnie i prosto opisane. Jedyny mankament - charakterystykę można tylko wysłać na DET3. Po zamknięciu okienka parametrów i ponownym jego otwarciu nie odczytasz co poprzednio zapisało się (przyjmuje wartości domyślne), więc przy próbie dopasowania wskazań te parametry jednocześnie sobie warto zapisywać gdzieś z boku na kartce.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 28 Dec 2015 - 21:05
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Tak podejrzewałem ale nie znam się na VAG-ach tongue.gif
Czyli pewnie źle podpięty det i/lub uwalone wejście/wyjście w decie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Mon, 28 Dec 2015 - 22:16
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Masz odcinke na 5500 wlasnie przez walnietego halla. Tez mialem golfa z tym silnikiem, tez to mialem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Tue, 29 Dec 2015 - 00:04
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





W tym silniku może być czujnik położenia wału Hall na triggerze 60-2 i do tego też Hall w aparacie (ADY i AGG), lub tylko Hall w aparacie (2E) ale nie ma w nim czujnika położenia wałka rozrządu. Teraz pytanie który silnik ma autor i czy wszystko na pewno ma dobrze ustawione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toffic
post Tue, 29 Dec 2015 - 10:32
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 23 February 2009





CYTAT(peerbe111 @ Mon, 28 Dec 2015 - 22:16) *
Masz odcinke na 5500 wlasnie przez walnietego halla. Tez mialem golfa z tym silnikiem, tez to mialem.

Nie koniecznie musi być od razu walnięty, co nie zmienia faktu, ze autor tematu zamiast naprawić auto chce coś kombinować. Odczytać kody błędów i zrobić logi na wolnych z grupy 007
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Thu, 31 Dec 2015 - 14:32
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Co ty mi toffic piszesz ze zamiast naprawic auto to coś kombinuje? Jak byś umiał czytać to na początku postu od czytal bys ze po wpieciu det jest odcinka 5.5tys po od pięciu jest normalnie, i ty jak i poprzednicy uważacie ze hall jest walniety? Psuje sie po podlaczeniu deta a gdy go odlaczam to dzieje sie magia i sie naprawia. Wow. Ok, super diagnoza. Ja jednak mimo to uwazam ze cos jeszcze zle mam ustawione w decie. Tyle.
Dzieki MichalSt za inf.
Tom cio moj silnik ADY.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toffic
post Thu, 31 Dec 2015 - 16:57
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 23 February 2009





CYTAT(golfman @ Thu, 31 Dec 2015 - 14:32) *
Co ty mi toffic piszesz ze zamiast naprawic auto to coś kombinuje? Jak byś umiał czytać to na początku postu od czytal bys ze po wpieciu det jest odcinka 5.5tys po od pięciu jest normalnie, i ty jak i poprzednicy uważacie ze hall jest walniety? Psuje sie po podlaczeniu deta a gdy go odlaczam to dzieje sie magia i sie naprawia. Wow. Ok, super diagnoza. Ja jednak mimo to uwazam ze cos jeszcze zle mam ustawione w decie. Tyle.
Dzieki MichalSt za inf.
Tom cio moj silnik ADY.

A napisałem ci, ze masz walniętego Halla?? Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że masz zepsute auto (a dokładnie to wygląda, ze Ty sam go zepsułeś) i ECU w trybie awaryjnym, więc o co się czepiasz??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Thu, 31 Dec 2015 - 22:44
Post #17


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





zepsute auto? biggrin.gif
nie bede dyskutować bo to bez sensu a tobie kolego proponuje darować sobie takie wypowiedzi bo nic mądrego do tematu nie wnosisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 01 Jan 2016 - 20:07
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(golfman @ Thu, 31 Dec 2015 - 22:44) *
zepsute auto? biggrin.gif
nie bede dyskutować bo to bez sensu a tobie kolego proponuje darować sobie takie wypowiedzi bo nic mądrego do tematu nie wnosisz.

Chyba się zapędziłeś kolego, Toffic wystroił już kupę takich wynalazków i ma pojęcie o tych sprzętach. Dostałeś podpowiedź, zloguj odpowiednie kanały z wpiętym DET3 i bez dla porównania, a następnie wrzuć logi zamiast się dąsać.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golfman
post Sun, 03 Jan 2016 - 11:36
Post #19


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2015
Skąd: lubuskie





Dąsać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo_82
post Sun, 12 Mar 2023 - 17:16
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 14 November 2010
Skąd: Kraków





Witam.
Podepnę się pod temat. Czy nie ingerując w oryginalny układ zapłonowy, który jest całkowicie odzielny od ECU w aucie można w pełni sterować paliwem za pomocą DET3?
Mam na myśli wtryski w układzie fullgroup + czujnik temp, map, tps, zwykła sonda, no może szerokopasmowa do dostrojenia mapy. Silnik jedynie co to podaje sygnał na obrotomierz, brak jest triggera na wale.
Nie szukam mocy a jedynie prostego rozwiązania na wtrysku elektronicznym. Czy mimo wszystko muszę posiadac koło z missingtooth aby uruchomić DET3 w Fuelimplant lub w innym trybie?
Z góry dziękuję za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:33