Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy hothatch za 100 000
Honada
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:18
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Juke RS naprawdę niedoceniony model a zaskakująco dobry jako szybkie auto do miasta. Fiesta ST kapitalna. Ale rozumiem MiP bo też z tych 3 wziąłbym MX-5. Auto sportowe z krwi i kości, do tego wygodniejsze niż Fiesta (ST to decha, naprawdę), pięknie skręca i układa sie w zakręcie (jak na lekkie RWD przystało), absurdalnie oszczędne, z rewelacyjną skrzynią biegów, szperą, świetną pozycją za kólkiem (teraz jest regulacja też wzdłużna). Poprzednia MX-5 ND 160 KM robiła powtarzalne 6,5 s do setki więc 184 KM powinna robić 6,0 s a może i lepiej. Wada MX-5 to źle wyprofilowana podłoga po stronie pasażera, hałas (tylko RF jest cichy) i brak tylnej kanapy. Ale za te pieniądze bajka. Może ewentualnie używane GT86? Sporo dziewczyn widze w tym aucie na mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:22
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





QUOTE (ju-by @ Wed, 13 Mar 2019 - 14:37) *
Może nie jest to typowy HH ani najpiękniejsze auto swiata, ale warto rozważyć Nissana Juke Nismo RS z rocznika 2018.


a zrobili tam wreszcie dwuplaszczyznowa regulacje kolumny kierowniczej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:24
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Sporo sporo. Coraz czesciej widac dziewczyny w rwd to chyba znak naszych czasow kobiety w mocnych rwd i streetracerzy w trzycylindrowych fiestach fwd.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:35
Post #44


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





".....Poprzednia MX-5 ND 160 KM robiła powtarzalne 6,5 s do setki więc 184 KM powinna robić 6,0 s a może i lepiej.."

Że niby co? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:38
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Proszę nie zmuszaj mnie do szukania loga z RL sprzed 3 lat smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 13 Mar 2019 - 15:49
Post #46


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Ale błagam biggrin.gif Nie ma opcji żeby ten kondom zszedł poniżej 7s.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 13 Mar 2019 - 16:03
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No trzeba przyznac, mx5 ma troche za slabe motory. 250 KM powinno byc.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vvojt
post Wed, 13 Mar 2019 - 16:06
Post #48


Rookie
Dołączył: Wed, 12 October 2016





CYTAT(Type-R @ Wed, 13 Mar 2019 - 15:49) *
Ale błagam biggrin.gif Nie ma opcji żeby ten kondom zszedł poniżej 7s.

Wg Zeperfs z 15 źródeł średnio 6,9 wink.gif 184KM w 6,4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 13 Mar 2019 - 16:18
Post #49


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 13 Mar 2019 - 16:03) *
No trzeba przyznac, mx5 ma troche za slabe motory. 250 KM powinno byc.



jak Lotus Elise 250 Cup ? wink.gif

spoko, moze byc, ale cena bedzie x3 wink.gif

w MX5 nie oto chodzi... majac w garazu auta po 900 koni czlowiek az chce zaczerpnac tej "motoryzacji" i dla checy miec to MX5... po prostu...


a dla autora tematu hmmm.. Fiesta ST smile.gif pare modów i pokazac jak rządzi 3gary turbo wink.gif a pozniej POLO GTI, tam tez ładne mozna moc wydobyc, tylko przy zakupie nie sugeruj sie cennikiem z konfiguratora, obecnie, mozna naprawde dobre rabaty zdobyc, bo walka o klienta trwa jak o samice wsród wilków wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 13 Mar 2019 - 16:50
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Skyline @ Wed, 13 Mar 2019 - 16:18) *
jak Lotus Elise 250 Cup ? wink.gif

spoko, moze byc, ale cena bedzie x3 wink.gif

w MX5 nie oto chodzi... majac w garazu auta po 900 koni czlowiek az chce zaczerpnac tej "motoryzacji" i dla checy miec to MX5... po prostu...


a dla autora tematu hmmm.. Fiesta ST smile.gif pare modów i pokazac jak rządzi 3gary turbo wink.gif a pozniej POLO GTI, tam tez ładne mozna moc wydobyc, tylko przy zakupie nie sugeruj sie cennikiem z konfiguratora, obecnie, mozna naprawde dobre rabaty zdobyc, bo walka o klienta trwa jak o samice wsród wilków wink.gif


Gdzie ta moc w Polo mozna wydobyc, bo za jakies pare dni dopiero RaceChip bedzie mial boxa. Nie ma wsadow do tego silnika, nawet w innym temacie byla o tym mowa, ze poki co niewiele sie da zrobic, watpie zeby sie cos zmienilo w kilka tyg.

Nie ma zadnych rabatow na samochody z roku produkcji 2019 ale moga obowiazywac w momencie odbioru samochodu wtedy dostaniesz rabat. Ale rownie dobrze cena samego samochodu moze wzrosnac. Wiec nie wiem skad masz te informacje i o jakiej walce mowisz, bo poki co to jest walka o to zeby ten samochod dostac, a nie odwrotnie, ze maja ich na tyle, ze chca wszystko upchnac. Chyba, ze 2kpln nazywasz dobrym rabatem bo takie dostalem wyliczenie nawiazujac do tego co napisalem w poprzednich zdaniach. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 13 Mar 2019 - 16:55
Post #51


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(Tom-Lee @ Wed, 13 Mar 2019 - 16:50) *
Gdzie ta moc w Polo mozna wydobyc, bo za jakies pare dni dopiero RaceChip bedzie mial boxa. Nie ma wsadow do tego silnika, nawet w innym temacie byla o tym mowa, ze poki co niewiele sie da zrobic, watpie zeby sie cos zmienilo w 2tyg.

Nie ma zadnych rabatow na samochody z 2019 ale moga obowiazywac w momencie odbioru samochodu wtedy dostaniesz rabat. Ale rownie dobrze cena samego samochodu moze wzrosnac. Wiec nie wiem skad masz te informacje i o jakiej walce mowisz, bo poki co to jest walka o to zeby ten samochod dostac, a nie odwrotnie, ze maja ich na tyle, ze chca wszystko upchnac.



z innej planety jestes, w sumie sie nie dziwie, jak wejdzie do salonu ,taki kołcz co wszystko wie wink.gif
o jakich Ty boxach mowisz ? sa inne metody zwiekszania mocy, ale dla ludzi co wiedza czego chca a nie pieczatki jako "gwarancja" wink.gif

nie jedno auto nowe zamawialem za duzo wieksze pieniadze, wiec te madrosci to se w kieszen schowaj, ale tak jak mi kolega powiedzial... kiedys tu byli ludzie a teraz gimbaza i bank jako wlasciciel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 13 Mar 2019 - 17:15
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Skyline @ Wed, 13 Mar 2019 - 16:55) *
z innej planety jestes, w sumie sie nie dziwie, jak wejdzie do salonu ,taki kołcz co wszystko wie wink.gif
o jakich Ty boxach mowisz ? sa inne metody zwiekszania mocy, ale dla ludzi co wiedza czego chca a nie pieczatki jako "gwarancja" wink.gif

nie jedno auto nowe zamawialem za duzo wieksze pieniadze, wiec te madrosci to se w kieszen schowaj, ale tak jak mi kolega powiedzial... kiedys tu byli ludzie a teraz gimbaza i bank jako wlasciciel.


Jesli chodzi o box: https://www.youtube.com/watch?v=7LixQejv_fw

Jesli chodzi o silnik, a w Polo jest EA888 Gen.3b: http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=148176 Podaj mi prosze te inne metody zwiekszania mocy, byc moze o czyms nie wiem i cos uleglo zmianie...Tylko chodzi mi o jakis realny przyklad.

Co do rabatow to info mam z pierwszej reki ale tez nie twierdze, ze sie nie da dostac wiekszego rabatu. Powiedzialem jaka jest sytuacja. Twoja argumentacja to, ze cos kiedys zamawiales...wspaniala wiadomosc.

Nie spinaj buły bo ja tez nie lubie jak ktos pisze farmazony, ale przedstawilem rzeczywisty obraz a nie swoje widzimisie. I nie na poziomie Twojego zrozumienia czym jest leasing bo jak mniemam to sugerowales. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 13 Mar 2019 - 17:24
Post #53


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(Tom-Lee @ Wed, 13 Mar 2019 - 17:15) *
Jesli chodzi o silnik, a w Polo jest EA888 Gen.3b: http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=148176 Podaj mi prosze te inne metody zwiekszania mocy, byc moze o czyms nie wiem i cos uleglo zmianie...Tylko chodzi mi o jakis realny przyklad.


dobra rada wink.gif nie sugeruj sie tym co fb i forach bo tam mozna pod klienta cuda zdzialac wink.gif masz mozg to mysl 2.0 T mozna modzic mozna, wiec instrukcji nie potrzeba wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 13 Mar 2019 - 17:28
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Tylko, ze to jest najnowsza generacja tego silnika, nie chce nikogo wprowadzac w blad, natomiast nic nie znalazlem o modach (oprocz wspomnianego boxa), a nie bede wertowal tego calymi dniami bo az tak mnie to nie interesuje.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 13 Mar 2019 - 17:30
Post #55


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(Tom-Lee @ Wed, 13 Mar 2019 - 17:28) *
Tylko, ze to jest najnowsza generacja tego silnika, nie chce nikogo wprowadzac w blad, natomiast nic nie znalazlem o modach (oprocz wspomnianego boxa), a nie bede wertowal tego calymi dniami bo az tak mnie to nie interesuje.



ten kto umie to robic, a sa tacy Panowie, to i tak na necie tego nie opisza a Ty tym sie sugerujesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Wed, 13 Mar 2019 - 19:16
Post #56


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





<Tu był bardzo głupi post o Fiacie 124, ale już go nie ma, bo Fiat się nie nadaje - gdyż nie ma kanapy - co wynika z treści poprzednich postów.>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Wed, 13 Mar 2019 - 19:57
Post #57


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Jestem przekonany że skoro odrzucił mx-5 ze względu na brak tylnej kanapy to 124 się nada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 14 Mar 2019 - 21:59
Post #58


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(wizard @ Tue, 12 Mar 2019 - 18:41) *
Nowa Fiesta ST na większości torów kręci czas na poziomie nowej Megane RS, która ma 65KM więcej. O czymś to świadczy.


megane musialo by byc wyjatkowo ciulowym autem (a nie jest podobno) zeby to bylo choc tyci prawdziwe. Wystarczy sprawdzic sobie np tu:
http://www.zeperfs.com/en/duel7324-7179.htm
Fiesta moze sobie konkurowac z clio, polo i innymi "drogowymi" hatchami o podobnej mocy i tam moze jest szybsza od nich... moze tongue.gif tu np vs clio http://www.zeperfs.com/en/duel7324-5673.htm

na dole dueli masz czasy z roznych torow gdzie akurat oba auta byly mierzone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Thu, 14 Mar 2019 - 23:28
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





behbeh ja sprawdzałem to porównanie http://www.zeperfs.com/en/duel7324-7000.htm gdzie na 2 torach Fiesta szybsza, na dwóch pozostałych Megane. Logiczne , że na torach z dłuższymi prostymi różnica mocy zrobi swoje na korzyść dużo mocniejszej Megane. Zeperf traktuję jako dane orientacyjne, ale nie traktuję ich jako 1:1, gdyż czasy okrążeni są uzyskiwane przez różnych kierowców, w różnej temp itd.

Tu porównanie w tych samych warunkach, skrzynie manual
https://www.youtube.com/watch?v=LARCDlXPgwI



--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Fri, 15 Mar 2019 - 00:00
Post #60


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





Jasne, ze im wezszy tor, z krotszymi prostymi itd, tym roznice beda mniejsze., ale oczekiwanie ze fiesta bedzie sie scigac realnie z megane, czy czymkolwiek w sumie z klasy wyzej jest wg mnie... no optymistyczne smile.gif Sam piszesz, ze im wiecej prostych tym bedzie gorzej, zreszta nawet w porownaniu na yt jest wolniejsza, a nie szybsza. 0.3 na 47s torze (wygaldajacym na gokartowy), nie wiele, ale wystarczy roznica w oponach zeby z 0.3 zrobilo sie 1.3... nawet na "cywilnych" gumach. Pojedyncze testy na yt wspominaja cokolwiek o oponach tongue.gif

Wierz w co chcesz, ale czysto pod katem czasow wg mnie to jest inna klasa. Fun z tego co pisza o fiescie zarowno nowej jak i poprzedniej.. to juz inna bajka tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 10:34