Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Szybkie rodzinne auto, najchętniej SUV, Budżet ok 130 tys
elmek
post Sun, 10 Feb 2019 - 15:51
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





Planuję zmianę auta (obecnie a4 3.0 tdi) na coś większego i nie wolniejszego. Ma mieć dobry wypas, najchętniej różne assisty + kamery, nic nie powinno skrzypieć, przebiegi ok 18 tys rocznie, dłuższe trasy kilka razy w roku. Prześwit musi umożliwić podjazd pod warszawskie krawężniki (obecne a4 ryje często podwoziem albo zderzakiem). Rodzina 2+2 musi się w miarę komfortowo mieścić na dłuższe jazdy.

Inne wymogi:
- silnik min 250 koni
- rocznik min 2013
- min 8 sek do 100 km/h
- automat
- 4x4
- vmax min 200 i pewne prowadzenie z tą prędkością przez dłuższy czas

Aktualne typy i uwagi:
- SQ5 TFSI - spełnia praktycznie wszystkie wymogi, ale niestety tylko import z USA więc cięzko o dobry egzemplarz, bać się tytułu salvage nawet po małej szkodzie? na mk2 nie ten budżet
- SQ5 TDI - naczytałem się o awaryjności jednostki 3.0 tdi biturbo i nie wiem czy warto się w to pchać, ale wybór zdecydowanie większy niż tfsi, szczególnie w DE
- A6 (allroad) TFSI - bardzo mało dobrych ofert, nie wiem jak to jedzie z 2.0 TFSI 252 KM - planuję się umówić na jazdę. Rozważam jeszcze TDI 272KM, wersji 313KM biturbo obawiam się z tych samych powodów do SQ5 TDI
- Touareg 4.2 TDI albo 3.0 TDI - czytałem różne opinie o jakości wykonania, nie wiem jak się sprawuje przy szybszej jeździe

Proszę o opinie użytkowników w/w aut, opinie o awaryjności 3.0TDI jak ktoś ma i inne typy które warto rozważyć.

Dzięki i pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Feb 2019 - 15:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bartez90_*
post Sun, 10 Feb 2019 - 17:54
Post #2









Moj wujek jezdzi q5. W srodku jest tyle samo miejsca co w a4, nic wiecej. Nie widze tego auta jako komfortowego wozidla rodziny 2+2 na dluzsze trasy.
Skup sie na a6 lub a6 allroad jesli chcesz cos wiekszego.
A jesli chcesz suva to np bmw x5 z 3litrowym dieslem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmek
post Sun, 10 Feb 2019 - 19:00
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





CYTAT
Moj wujek jezdzi q5. W srodku jest tyle samo miejsca co w a4, nic wiecej. Nie widze tego auta jako komfortowego wozidla rodziny 2+2 na dluzsze trasy.

Autocentrum mówi, że 5cm szersze wewnątrz. Rewelacji nie ma, fakt, ale ścisku też nie. Przynajmniej podjedzie pod krawężniki...

BMW to koszt ok 170tys więc sporo ponad budżet, ale dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Sun, 10 Feb 2019 - 19:27
Post #4









A to az taki masz problem z kraweznikami?
Sam jezdze po duzym miescie wojewodzkim a4 na zawiasie 1bv i nigdy jeszcze niczego nie pourywalem ani nie zarysowalem.
Dla mnie w tym budzecie idealne byloby a6 c7 3.0tfsi, no ale skoro taki problem z kraweznikami to tylko jakies suvy zostaja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Sun, 10 Feb 2019 - 23:51
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





To chyba nie jest odpowiedni dział dla tego tematu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luke555
post Mon, 11 Feb 2019 - 08:25
Post #6


User
Dołączył: Mon, 21 May 2007
Skąd: Wrocław





Rozważył bym Superb III 2,0 TFSi 280 KM 4x4, przestronne, szybkie, koszty eksploatacji rozsądne ...

Pozdrawiam,
Luke555


--------------------
[url]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/479807_457585747604990_1581591468_n.jpg[/url]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Thu, 14 Feb 2019 - 07:03
Post #7


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Miałem Touarega 4.2 TDi na pełnej opcji, strasznie czuć masę, na autostrady super auto, na miasto niekoniecznie. Skrzynia trochę wkurza, przeciąga pierwsze dwa biegi i robi się głośno, ciężko trafić w zakręt, słychać plastiki.
Miałem kilka drobnych awarii, niby pierdoły ale bardzo kłopotliwe.


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Thu, 14 Feb 2019 - 08:30
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Te warszawskie krawężniki są jakieś inne niż w reszcie kraju? pytam bo rzadko bywam na wschodzie kraju
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmek
post Thu, 14 Feb 2019 - 09:06
Post #9


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





CYTAT(lightman @ Thu, 14 Feb 2019 - 08:30) *
Te warszawskie krawężniki są jakieś inne niż w reszcie kraju? pytam bo rzadko bywam na wschodzie kraju

Może ja mam niefart i tam, gdzie muszę parkować (części centrum oraz służewiec), zawieszenie s-line w A4 jest za niskie, stąd wymóg zmiany.

Touarega rozważam jeszcze właśnie w 4,2 tdi, ale te plaski i jego nieporęczność przemawiają bardziej za SQ5, dzięki za opinię.

Superba niekoniecznie - pomimo iż bardziej zdrowo rozsądkowy wybór, jakoś nie mogę się przemóc do kury na masce. Nic nie poradzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Thu, 14 Feb 2019 - 09:35
Post #10









Dziwna sprawa wybór suva, wcale nie jakiegoś przestronnego dla samych krawężników...
Jakoś mam znajomych jeźdzących na gwintach i dają radę. W zwykłym s-line z a4 mieć takie problemy to dla mnie nienormalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek
post Thu, 14 Feb 2019 - 10:06
Post #11


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





Ja wcześniej jeździłem przez 6 lat Audi A5 coupe i też jakoś sobie nie wyobrażałem jeździć suvem. Kupiłem tak na próbę Touarega przejeździłem prawie dwa lata i teraz ponownie kupiłem suva.
Zdecydowanie łatwiej się jeździ po mieście: parkowanie, wsiadanie/wysiadanie, dziury.
Ja teraz szukam jakiegoś "hot hatcha" jako auta na weekendy to troszkę mi tego brakuje rolleyes.gif


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmek
post Thu, 14 Feb 2019 - 12:44
Post #12


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





CYTAT(bartez90 @ Thu, 14 Feb 2019 - 09:35) *
Jakoś mam znajomych jeźdzących na gwintach i dają radę. W zwykłym s-line z a4 mieć takie problemy to dla mnie nienormalne.

Po prostu może chcę SUV'a lub wyższe auto, nie wiem co w tym nie normalnego. A6 Allroad albo SUV temat krawężników rozwiązują, ale są też właśnie inne zalety takiego auta jak chociażby wygodniejsze wsiadanie/lepsza widoczność, jak kolega wyżej napisał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 14 Feb 2019 - 13:15
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(elmek @ Thu, 14 Feb 2019 - 12:44) *
Po prostu może chcę SUV'a lub wyższe auto, nie wiem co w tym nie normalnego. A6 Allroad albo SUV temat krawężników rozwiązują, ale są też właśnie inne zalety takiego auta jak chociażby wygodniejsze wsiadanie/lepsza widoczność, jak kolega wyżej napisał.


Po prostu przychodzi taki czas że chce się trochę więcej komfortu (krawężniki, wsiadanie) i tyle smile.gif Ja to świetnie rozumiem, poza tym 20cm prześwitu to nie 14cm i to jest duża różnica w komforcie psychicznym - że nie trzeba ciągle pilnować się żeby gdzieś nie przywadzić.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Thu, 14 Feb 2019 - 14:58
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





I jak przyjdzie taki czas, to może nie warto dyskutować o tym na racingforum...

Ciekawe jak ta anty motoryzacja zachwyca również entuzjastów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmek
post Thu, 14 Feb 2019 - 15:11
Post #15


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





CYTAT(burski @ Thu, 14 Feb 2019 - 14:58) *
Ciekawe jak ta anty motoryzacja zachwyca również entuzjastów.


Może nie skupiajmy się zatem na krawężnikach.

Najbardziej interesowałby mnie silnik 3.0 BiT - czy warto go wybrać kupując przykładowo SQ5 lub A6? Do takich bud jest na pewno wystarczający.
Czy lepiej olać temat i wybrać 3.0 TFSI (których jest niestety bez porównania mniej).

Dzięki i pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 14 Feb 2019 - 18:05
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





A może warto roważyć PORSCHE CAYENNE II?
Budżet prawie na wersję 4.2 diesel z 8 biegowym automatem. Już w serii idzie ładnie (0-100 poniżej 5,5sek) a po programie to już przeciąg robi (łamie granicę 5 sek)... komfort jest i wszyscy z przed maski uciekają smile.gif


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanLexus
post Thu, 14 Feb 2019 - 18:29
Post #17


Rookie
Dołączył: Mon, 08 May 2017





Jeśli nie musi być Audi to Lexus RX350. Niezawodny SUV z prostym wolnossącym (zaleta lub wada) V6 o sporej mocy. Będzie komfortowy i przyjemny w codziennym użytkowaniu. Ewentualnie BMW X3 3,0D, będzie trochę dynamiczniejsze od L i lepiej się prowadzi ale już o takiej trwałości można zapomnieć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmek
post Fri, 15 Feb 2019 - 07:48
Post #18


Rookie
Dołączył: Tue, 22 April 2008





Szczerze mówiąc to obie zaproponowane pozycje - Cayenne II oraz Lexus RX - mi się podobają, ale niestety odrzuciłem z powodu trochę za małego budżetu:
Cayenne II za mój budżet kupię mocno wymęczone albo jakiś powypadek
Lexus RX - jedynie wchodzi w grę najnowsza generacja ale tutaj wygląda że musiałbym dołożyć ok 40 tys.

BMW mi się nie podoba, więc odpada. Dzięki za sugestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 15 Feb 2019 - 10:36
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





racingforum i temat o zakupie suva biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphaOne
post Fri, 15 Feb 2019 - 16:30
Post #20


User
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: WRO / WAW





masakra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:55