Shoutbox 0 nowych PW 

Reply to this topicStart new topic
> ASN wariatory - rozrząd -mity i fakty
Heniek22
post Thu, 18 Feb 2021 - 19:00
Post #1

Frequent User

Siemanko

Mam pytanie odnośnie ASNa.
Czy ktoś próbował kiedyś ustawić rozrząd i mieć synchro na 0 ? Temat rzeka w necie.
Kupiłem fajnego po kosztach ... Silnik w miare zdrowy ale rozrząd do wymiany i przy okazji chce rozebrać wariatory . Teraz tak wydech już słyszę że na zimnym dzwoni po nocy. Podobno norma zanim ciśnienie oleju go nabije ale skoro dzwoni to ten bolec / blokada juz tam pewnie wystukał fasolkę z otworu.
Korekty paliwowe ma całkiem przyzwoite i bliskie zera
natomiast synchro to : 2 3 10 7
Podobo po wymianie rozrzadu nawet z blokadami nie ma bata żeby uzyskać to co było a tym bardziej żeby zbliżyc sie do 0 . Podobno to tez słyszałem od kilku ludzi że tam 0 nie będzie bo ona ma tolerancje w której będzie pracować.

Może ktoś wałkował ten temat bo mam zamiar zregenerowac te wariatory bo silnik całkiem przyzwoicie jedzie bierze mało oleju (odziwo) nic nie kopci. geometria kolektora dizała elegancko i auto nigdy nie widziało gazu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Feb 2021 - 19:00
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
kris4cars
post Thu, 18 Feb 2021 - 20:33
Post #2

Super User

dłubałem w ASN, nawet w kółkach i z tego co pamiętam to te synchro podają fazy księżyca.
Wymieniłem rozrząd, auto śmigało pół roku od czasu do czasu wywalając błąd wypadania zapłonu, złej fazy, przegrzanych katów.
Według kompa sychro ~30 czyli dużo. Po wymianie świec synchro nagle wskoczyło w zakres +/- 10. Ale nadal potrafiło siać dziwnymi błędami. Po wymianie sond na inne błędy znikły i auto znowu latało jakiś czas bez zająknięcia. Później znowu coś zaczeło się krzaczyć i właściciel chciał regenerować kółka i fazatory, po wymianie cewek zapłonowych znowu wszystko wróciło do normy i synchro znowu wróciło do normy laugh.gif dziwne te ASN-y

+Quote Post
Heniek22
post Fri, 19 Feb 2021 - 04:51
Post #3

Frequent User

W tej usuwam sai i katy bo wydech jest jak ser szwajcarski więc i tak musze zrobić od nowa cały. A że wyjmuje silnik żeby go przejrzeć i uszczelnić w kilku miejscach to mam to po drodze.
Jedno co mnie dziwi .... one nie mają sond za katem ?
Tak jak mówię auto nie ma jakiś problemów ... sprzedający poinformował mnie że auto ma uszkodzoną przepływkę ale żadnego takiego błedu nie ma auto jedzie dobrze ma do wymiany tylko rozrząd i słyszę przy odpalaniu ten jeden wariator.

Nie chce przekombinować i zagłębić się tam za bardzo puszczając przodem moje ego i pedantyczne zachcianki że ma być igła bo jak faktycznie są takie jaja to moge potem się nie wygrzebać z tego tematu biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
Mis
post Fri, 19 Feb 2021 - 10:37
Post #4

Forum Clubber

Mają fabrycznie sondy za katem. Przednie szerokopasmowe, tylke wąskopasmowe. Tylnej sondy nie mają na przykład 1.8tsi BZB (a przednia wąska) i kilka innych tsi/tfsi jako ciekawostka fabrycznie (a potrafią wywalić P0420). smile.gif
Kąty adaptacji każdego wałka z osobna podają realne, a nie z księżyca.
Rozrząd w nich ustawia się na blokady, a potem koryguje zgodnie z odczytem synchro bez blokad już.
Wariatory pieprzą się i zacinają w nich na potęgę, można mieć różne synchro przez 5minut stygnięcia i ponownym odpaleniu na jednym wałku jak wariator kutasi.
Ten silnik to śmieć pomieszany z gównem, nawet nie chce mi się wspominać o głowicach, blokach, uszczelkach, a zdarzają się stosunkowo często nawet takie co krzywkę wałka zjadają albo panewkę.

--------------------
E36 329i 9xxHP 10xxNM @1,xbar by 109-Performance

+Quote Post
Heniek22
post Fri, 19 Feb 2021 - 10:53
Post #5

Frequent User

Czyli ustawia się go coś jak w TDi PD w kanale 4 tylko dla każdego wałka z osobna ? Popuszcza się ta śrubę na ten specjalny klucz i reguluje ?

+Quote Post
Mis
post Fri, 19 Feb 2021 - 14:34
Post #6

Forum Clubber

W PD nie masz fazatora sterowanego PWM, więc pokazuje synchro na sztywno i fazator Cię nie ratuje na zero doprowadzając wałek.

W ASN tak, każdy wałek osobno ustawiasz, blokady służą tylko do pierwszego odpalenia, żeby dalej dokończyć temat diagnostyką.

Jak pokazuje Ci 7 stopni adaptacji to tyle fazator musi ratować temat ze względu na ustawienie wałka mechaniczne.

--------------------
E36 329i 9xxHP 10xxNM @1,xbar by 109-Performance

+Quote Post
Heniek22
post Sat, 20 Feb 2021 - 06:54
Post #7

Frequent User

Ok czaje ... no to się zabawię tym gównolitem ... Dzisiaj jak zdążę to z ciekawości shamuje to i zobaczę ile to odbiega od serii

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 February 2021 - 00:38