Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mazda 6Speed '07 2.3T, 430KM/595Nm
torek
post Mon, 28 May 2018 - 13:28
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Hm.. ogólnie rzecz biorąc był problem z wystrojeniem auta.. więc zacząłem szukać przyczyny. Okazało się, że koło pasowe jest źle ustawione (stąd tez problem z checkiem wyskakującym o kocie P0012). Niestety warsztat w któym byłem, nie był wstanie odkręcić tej śruby, bo jak się okazało, została zakręcona fest mocno (książkowo jest na 120Nm, a poprzednik zakręcił na 300Nm + klej do gwintu). Więc pojechałem do serwisu z Tirami, tam użyli dużego Pneumata, odkręcili, a zakręcili małym.. na podobno 110-120Nm. Ja się doturlałem do mojego warsztatu, a oni, zamiast wepchnąć auto na stanowisko, to wjechali.. a raczej chcieli, bo przy drugim dodaniu gazu śruba się poluzowała.. i tłoki cmoknęły zawory. Efektem czego na 3 cylindrze kompresja 0 bo tam zawory najmocniej dostały. reszta w bardzo minimalnym stopniu.

Natomiast, po otworzeniu silnika.. komory spalania są masakryczne.. widać, że auto jeździło mega zalane.. poniżej fotki - przebieg to nie całe 20k km od zakucia.
Dodatkowo okazało się, że na dwóch pierwszych cylindrach przy gniazdach zaworowych głowica nosi ślady minimalnego nadtopienia przy linii uszczelki . Dlatego zakupiłem już drugą głowicę. Będzie sprawdzona, wyczyszczona, z nowymi uszczelniaczami itp. Także wtryski chce wysłać do wyczyszczenia do firmy TOP Setup (jako jedni z nielicznych mają aparaturę do wtryskiwaczy z bezpośredniego wtrysku), żeby tu mieć pewność, że wszystko działa. Bo możliwe, że to kwestia jazdy nie wystrojonym autem (poprzednik tak jeździł), taki syf zrobiła.. a może coś tu nie domaga. Niby AFR jest idealny, a na pomiarze na hamowni (gdzie wynikiem raczej nie będę się chwalił) przy odcince poszło tyle dymu, że nawet diesle się chowają.
Na poniższym zdjęciu widać, że są jak by odbicia zawrów na tłokach, ale to jest ledwie wyczuwalne pod paznokciem. Bardziej zszedł nagar niż tłok się uszkodził.


Zawory mocno zapaćkane






Także cóż.. miało być szybko, tylko strojenie i ogień.. a jak widać kupiłem trochę jajko niespodziankę.. niby auto zakute z wieloma fajnymi dodatkami.. ale nie skończone bo nie wystrojone..
Jeszcze i tak będę musiał turbo zmienić, bo to puszcza olej. Tu pewnie wjedzie turbina z FMIC.pl replika GTX2871R JB. Więc spokojnie 400+ na niej osiągnę.




--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 28 May 2018 - 13:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
moritz86
post Mon, 28 May 2018 - 19:43
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





W bezpośrednim wtrysku przeważnie tak zawory wyglądają.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Tue, 29 May 2018 - 22:31
Post #63


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





zawory nie są płukane benzyną więc nie ma się co dziwić że tak wyglądają :<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matrix_991
post Wed, 30 May 2018 - 11:50
Post #64


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





Warsztatu pozazdrościć . . .
Szkoda, że na starcie nie pojechałeś do kogoś ogarniętego, żeby to porządnie wystroił i zdiagnozował. Teraz w cenie strojenia masz remoncik mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 30 May 2018 - 15:50
Post #65


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Te Mazdy takie nieszczęśliwe, wystarczy podpytać kolegę z podobnego tematu na rf.pl. tongue.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Wed, 30 May 2018 - 20:16
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Hehe.. niestety.. gościa od strojenia mam dobrego.. ale poprzednik zostawił trochę fuck upow. A o jazdach już trochę wiem, bo to druga moja tongue.gif więc co nie co o silniku wiem.. no ale.. nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. W piątek mają przyjechać wtryski z czyszczenia i kalibracji. A 12.06 będzie składany silnik.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 01 Jun 2018 - 12:39
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Dziś przyjechały wtryski z kalibracji. Niby wielkich różnic nie ma, ale atomizacja się po prawiła, a to jest istotne, gdyż wtryski nie będą lać.






--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 04 Jun 2018 - 06:53
Post #68


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(torek @ Mon, 28 May 2018 - 13:28) *
(...) Niestety warsztat w któym byłem, nie był wstanie odkręcić tej śruby, bo jak się okazało, została zakręcona fest mocno (książkowo jest na 120Nm, a poprzednik zakręcił na 300Nm + klej do gwintu). Więc pojechałem do serwisu z Tirami, tam użyli dużego Pneumata, odkręcili, a zakręcili małym.. na podobno 110-120Nm. (...)


Nie wiem jak to wygląda w Mazdzie ale zwykle koło pasowe dokręca się momentem i kątem aby finalnie osiągnąć właśnie takie "fest" momenty dokręcenia. Klucze dynamometryczne są najczęściej do 200 Nm więc aby nie komplikować życia podaje się np.: 90 Nm + 90*. Jak to było sprawdzane, że jest tak mocno dokręcone? W autach VAG w wielu nawet starych motorach był to moment finalnie w okolice 350-450 Nm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 21 Jun 2018 - 11:07
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Czas na lekki update.
Po złożeniu silnika i wsadzeniu wtryskiwaczy po regeneracji auto zwariowało, a a raczej totalnie nie pracowało. AFR na wolnych rzędu 22-26, falowanie obrotów i wrażenie jakby( po mimo wskazań) auto nie przepalało benzyny, gdyż za samochodem czuć było wahę.
Z powrotem został zrzucony kolektor ssący i wstawione zostały stare wtryskiwacze. U przednio jeszcze raz sprawdzenie rozrządu, czy aby na pewno został dobrze ustawiony. Rozrząd był, a na starych wtryskach auto normalnie zapaliło.
Coś jednak zmiana ustawienia koła pasowego zmieniło, bo obecnie auto znów kompletnie zalane.. Przy WOT afr spada do 10.. natomiast teraz nie bedziemy robić żadnej korekty, gdyż.. w piątek odstawiam auto na wyspawanie kolektora wydechowego pod nowe turbo smile.gif GTX2871R od Fmica (replika). Więc strojenie będzie po zmontowaniu, zwłaszcza, że i tolot trzeba będzie zmienić na 3' po całości, gdyż wlot do turbiny ma 3' smile.gif

Oczywiście.. nie może być tak, łatwo. Po mimo ustawienia na znakach rozrządu znów wczoraj pojawił się check przy spokojnej jeździe i znów ten sam błąd..P0012 W tym momencie możliwości zostały tylko dwie.. wg zagranicznych for, do wymiany jest albo OCV, albo wariator zmiennych faz.. przy ustawianiu rozrządu, wariator był sprawdzany, teoretycznie nie ma luzów i powinien być sprawny, więc na razie wymienię OCV.. mam nadzieję, że to to.


No i na koniec.. jakiś Kutafon przeorował mi bok... Sprawa już zgłoszona do ubezpieczyciela.. ale no cóż.. Auto jest na prawdę jakieś pechowe sad.gif DO wymiany przedni błotnik, drzwi przednie, tylne i próg.. Szczęście w nieszczęściu że tylne nadkole nie ruszone.. :/


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Thu, 21 Jun 2018 - 21:29
Post #70


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Trochę ciasne na wydechu to turbo do 2,3 l.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 21 Jun 2018 - 22:20
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Wg Fmic.pl jest od 1.8 do 3.0... więc 2.3 idealnie się plasuje.. Muszla gorąca jakaś mała nie jest..


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 22 Jun 2018 - 20:26
Post #72


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Wszystkie chińskie gt28 jakie widziałem miały ar 0,64, ale może fmic ma coś nowego w ofercie


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Fri, 22 Jun 2018 - 21:55
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





nie ma letko to auto.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 22 Jun 2018 - 23:30
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Chyba właściciel.. dry.gif dry.gif
Al Ed Upek tak, ona ma ar 0.64 ale nie powinno być to za małe. Chodziło mi o to by turbina nie wstawała przy 5k obr..
Ale jak będzie się okaże. Auto już odstawione na wysławianie kolektora. Mam nadzieję że nie bawem się przekonam czy dokonałem słusznego wyboru.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Tue, 03 Jul 2018 - 14:18
Post #75


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Jest postęp wink.gif

Kolektor już wyspawany i przykręcony do silnika. Pozostało zrobić jeszcze dolot 3' i w poniedziałek odbiór auta.




--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Tue, 10 Jul 2018 - 08:59
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa






Wczoraj mazda została odebrana.
Turbo zamontowane, dolot przerobiony po całości na 3' i w kolektorze zaślepiony egr. Dodatkowo wymieniony czujnik zmiennych faz rozrządu. Puki co check (P0012) nie wyskakuje.
Ze wstępnych logów, które robiłem, turbo wstaje późno względem serii.. obecnie 1.b jest przy 4k obr... dry.gif natomiast do samego końca rośnie. przy odcince jest 1.65b
Fajnie że w końcu auto nie zdycha górą... ale rozpęd tej turbiny jest hm.. co najmniej słaby.. dry.gif


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Tue, 10 Jul 2018 - 19:19
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





No a co sie spodziewałeś przeciez ta turbina to chińskie BB


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 10 Jul 2018 - 20:28
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





oddaj do wywazania i jezeli ona jest rozmiare/wydatkiem inna od serii to prosisz sie o klopoty bez programu


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 10 Jul 2018 - 21:37
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie chcę być złym prorokiem, ale kiepskie wybory dokonywane są w tym projekcie.
Inwestując tyle siana raz za razem lepiej byłoby wstawić coś porządnego, nawet EFRa...


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Tue, 10 Jul 2018 - 22:07
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





RasPl, turbina jest większa od serii, nie po to ja wkładałem. Auto.kest na bieżąco logowane i strojone.
Mis, czytałem i zasięgnąłem opinii o tych turbinach i wielu użytkowników sobie chwaliło. Jedyne co, to mogłem wziąć na łożyskach kulkowych.. wtedy na pewno szybciej by wstawała.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:59