Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przygotowanie gaźnika pod turbo
AdamTC
post Tue, 04 Nov 2014 - 12:46
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 19 January 2014





Od dłuższego czasu szukam dokładnych informacji o przygotowaniu gaźnika pod turbo. Jest tego całkiem sporo, ale wszędzie przewija się to samo- przeróbka gaźników Dellorto nadciśnieniowy KITem, Solex 32 DIS z Renault 5 Turbo/Fuego, zamknięcie gaźnika podciśnieniowego w szczelnej puszce i opcja Draw Through.
W moim wypadku wszystkie opcje odpadają, dodatkowo w grę nie wchodzi temat wtrysku, czy ITB.
Samochód buduję hobbystycznie, według dokładnej historycznej specyfikacji metodą "sztuka dla sztuki", więc o unowocześnienia nie może być mowy. Do rzeczy:
gaźnik to Polskiej produkcji Weber 34DCMP, lub jak kto woli gaźnik od Poloneza/125p. Jak wiadomo słabą stroną wszystkich gaźników spiętych z turbo jest szczelność i wytrzymałość pływaków.

Rozwiązaniem problemu zgniatających pływaków może być przerobienie tradycyjnego pływaka na korkowy. Jest w sieci kilka poradników odbudowy seryjnie produkowanych korkowych pływaków stosowanych w oldtimerach, więc jest to do zrobienia. Pytanie tylko jakiego korka użyć, bo domyślam się, że bo jabolu raczej nie podejdzie cool.gif. Skontaktowałem się z kilkoma firmami, na razie zdążyła odpowiedzieć tylko jedna. Podobno korek lity jest odpowiedni do topienia w benzynie i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.

Kolejna sprawa to uszczelnienie komory pływakowej. Docięcie uszczelki pod konkretny gaźnik nie stanowi dzisiaj najmniejszego problemu i można przebierać w materiałach. Uszczelkę z jakiego materiału najlepiej zastosować? O tradycyjnych, dostępnych w sklepach motoryzacyjnych i allegro nie ma nawet co wspominać z racji jakości. Użycie sylikonu nie jest wskazane z racji na możliwość przyblokowania dysz.

Co jeszcze powinno się przemyśleć przy przebudowie takiego gaźnika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Nov 2014 - 12:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
killme
post Tue, 04 Nov 2014 - 13:50
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Ja co prawda mam doświadczenie z Keihinami CVK z motocykla, ale myśle ze poza mną nikt nie próbował tematu turbogaźników w takim stopniu zaawansowania w PL.
Na początku bym nie dramatyzował, bo też sie obawiałam że pływaki się zgniotą i wszelkie możliwe uszczelki szlag trafi.
Moje pływaki wytrzymały 1,4 bara chwilowe i stałe 1-1,1 bara już drugi sezon. Seryjne, nowe, japońskie uszczelki pod komory pływakowe to samo.
Proponuje zrobić podstawowe mody aby na nadciśnienieu leciało paliwo z dysz w wymaganej ilości i potem tylko testować.

Pozdrawiam


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdamTC
post Tue, 04 Nov 2014 - 14:13
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 19 January 2014





Dzięki za info. Przewidziane ciśnienie w moim projekcie jest o połowę niższe niż u Ciebie, więc może faktycznie nie będzie dramatu.
P.S
Zbieg okoliczności, ale wczoraj dostałem do Ciebie namiar od Roberta (PN 1.6T), bo mam kilka pytań właśnie o gaźnik.
Pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zorro529
post Sat, 08 Nov 2014 - 10:56
Post #4


User
Dołączył: Sun, 27 April 2014





daj gaznik przed turbo i dodatkowa przepustnice za turbo zeby oleju nie wysysalo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MArcin91
post Sat, 08 Nov 2014 - 17:14
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: Poznań





CYTAT(zorro529 @ Sat, 08 Nov 2014 - 10:56) *
daj gaznik przed turbo i dodatkowa przepustnice za turbo zeby oleju nie wysysalo


To dodatkowa przepustnica jedyne co da to brak wolnych obrotów. Tu nie chodzi o podciśnienie. Dynamiczny uszczelniacz (aktualnie stosowany), który działa podobnie jak pierścień tłokowy utrzyma olej, ale ciągły kontakt z paliwem będzie zmywać film olejowy i szybko padnie. Bez turbosprężarki z uszczelniaczem węglowym nie ma co się zabierać za draw through. Znaleźć turbosprężarkę lub sam zestaw do odbudowy z uszczelniaczem węglowym jest ciężko.


--------------------
Fiat 126p 650 Turbo
Peugeot 106 1.0 Turbo ->1.6 Turbo
Peugeot 205 1.1 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zorro529
post Sat, 08 Nov 2014 - 17:47
Post #6


User
Dołączył: Sun, 27 April 2014





przestudiuj materiały techniczne a nie cisnij bzdur -jak dasz dodatkową przepustnice za turbina po po zamknieciu przepustnicy w turbinie nie bedzie podcisnienia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MArcin91
post Sat, 08 Nov 2014 - 19:28
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 27 September 2010
Skąd: Poznań





CYTAT(zorro529 @ Sat, 08 Nov 2014 - 17:47) *
jak dasz dodatkową przepustnice za turbina po po zamknieciu przepustnicy w turbinie nie bedzie podcisnienia

Bez podciśnienia nie ma wolnych obrotów.

Uwierz, podciśnienie nie jest tu problemem.


--------------------
Fiat 126p 650 Turbo
Peugeot 106 1.0 Turbo ->1.6 Turbo
Peugeot 205 1.1 Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zorro529
post Tue, 02 Dec 2014 - 20:32
Post #8


User
Dołączył: Sun, 27 April 2014





jedno pytanie - ile zrobiłeś gaznikowców turbo i ile normalnie jezdziło ? tylko prosze nie ściemniaj
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:16