Shoutbox 0 nowych PW 


62 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opinie o narzędziach i pytania o marki
Kamilbike
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:17
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 November 2006
Skąd: Warszawa





Moge powiedziec cos na temat proxxona, 4 razy wyjmowalismy skrzynie biegow z samochodu w ciagu 1.5mc, klucze bajer, zero zuzycia, procz rysek na 'lakierze' . Grzechotka odkrecalem sruby do ktorych robilem dzwignie z rury 50cm i dawala rade. Co do kluczy Yato nie mam ich za duzo, ale slyszalemze nei da superowe wink.gif To cos dla tych ktorych nie stac na to aby wydac 400zl na zestaw proxxona lub stanleya. Jonesway mam tylko klucz do filtra oleju, ale wiem od kumpla z roverki.pl ze firma bardzo konkretna cos w rodzaju proxxona ale troche tansza.


--------------------
Reklama na forum jest możliwa jedynie na określonych warunkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wielki
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:18
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





również polecam proxxona nasadki jak dla mnie niezniszczalne , grzechotki naprawdę dużo przeżyły są już delikatne luzy( 1/4 ) lecz wyszła już nowa poprawiona seria na 52 zębach więc warto spróbować

stanley / yato jak dla mnie porównywalnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warpi
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:22
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 17 May 2004
Skąd: LBI





Ja do amatorki polecam Honitona, stosunek ceny do jakosci IMO bardzo dobry


--------------------
CCWA i ARX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:28
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Ja tam sobie chwalę nasadki i płaskie klucze Stanleya , ukręciłem już niejedną śrubę M12 .
Mam również zestaw narzędzi Carolus , które w katalogu kosztowały w zeszłym roku 150euro ,a ja je wyrwałem za 150zł biggrin.gif , i zmieniam nimi oraz grzechotką z zestawu koła w mojej becie , podczas gdy ori klucz bmw już sie trochę pogioł. Z pracami przy silniku , zawiasie oraz napędzie Carolusy również dają radę bez problemu.
Co do imbusów to odradzam Gedore i Stahlwille natomiast polecam japońskie EIGHT-y.
Stahlwille zjechałem po roku ,a Eightami pracowałem 6 lat bez żadnego uszczerbku ,


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:37
Post #25


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





ja moge niepolecic tengtoolsa - grzechotki po miesiacu pracy maja luzy, nasadka 18 pekla(!) przy kreceniu dzwignia max 50-60 cm.

punktaki i przecinaki yato tepia sie momentalnie


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pheonix
post Sun, 12 Oct 2008 - 22:47
Post #26


User
Dołączył: Thu, 11 September 2008
Skąd: Bydgoszcz





Ja mam w swoim garazu (jezli chodzi o klucze, srubokrety, kombinerki itp) tylko Yato. Wszystko dziala jak nalezy i nie bylo sytuakcji kiedy mnie zawiodl ten sprzet. Jedyne ale mam do wkretakow, zwlaszcza plaskich... koncowki pekaja, wyszczerbiaja sie... Jak dla mnie padaczka...
Potwierdzam w/w opinie stosunek jakosc/cena to bajka. Mimo tego ze grzechotki raczej rzadko uzywane "tak jak trzeba" spokojnie wytrzymuja smile.gif

Polecam (oprocz wkretakow wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Pinio
post Mon, 13 Oct 2008 - 00:30
Post #27


User
Dołączył: Fri, 26 September 2008
Skąd: Wlkp





Coval to Chińszczyzna produkowana dla firmy z Bytowa i opakowana w ładny chromik biggrin.gif osobiście polecam Neo. niewiem jak teraz ale kiedyś polska Kuźnia robiła dobre klucze płaskie wink.gif


--------------------
Największe kłamstwo w Internecie - Szukałem, ale nie znalazłem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
J@RO
post Mon, 13 Oct 2008 - 06:33
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 21 January 2005
Skąd: New Jersey, USA





Stanley na Ameryke to chlam...To sa baaardzo kruche narzedzia-wszystkie stanleye. Nie polecam. Juz szybciej craftsman, husky.

A dla kogos kto ma warsztat to snap-on - ale te ceny... :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek_GSi
post Mon, 13 Oct 2008 - 09:22
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Busko-Zdrój





Ja mogę polecić narzędzia firmy King Tony.
Od kliku lat mam używam ich w warsztacie i są bardzo wytrzymałe.
Nieporównywalnie mocniejsze od Yato czy Stanley'a


--------------------
Calibra V6 BiTurbo - ET: 12.994s - FWD
Lancer EVO 3 - ET: 12.087s - AWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenet
post Mon, 13 Oct 2008 - 09:26
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 July 2004
Skąd: Warszawa





Ja mam TAKI zestaw i jestem bardzo zadowolony. Jakość wykonania bije w/w firmy (Yato, Stanley i Honiton). Grzechotki można całkowicie rozkręcić jak będzie potrzeba. Nie boją się przedłużek, żaden element jeszcze mnie nie zawiódł. Bardzo polecam, zestaw jest świetny dla kogoś kto lubi sam podłubać. Bardziej profi to już jak koledzy wspomnieli Proxxon.


--------------------
Pure driving, real racing...that makes me happy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 13 Oct 2008 - 09:56
Post #31


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ja mam zestaw Yato i np imbusa 8 juz złamałem odkręcając jarzmo zacisku... ale do domowego dłubania chyba wystarczą - producent to TO-YA (YA-TO)

z profi polecam CRAFTSMANa z USA, tez mają dożywotnią gwaranacje


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Franio
post Mon, 13 Oct 2008 - 17:54
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 23 October 2006
Skąd: Kraków / BK





Zgadzam się z poprzednikami, proxxon daje radę. Nie można narzekać choć czasami dostają prawdziwy wycisk.


--------------------
- Nissan 200sx s14a 2.0T
- Daily use Audi A3 8P Sportback 2.0 TDi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pluto
post Mon, 13 Oct 2008 - 18:22
Post #33


User
Dołączył: Sun, 27 January 2008





Ktoś jeszcze może wypowie się na temam Jonneswaya?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekS
post Mon, 13 Oct 2008 - 18:55
Post #34


Frequent User
Dołączył: Thu, 16 October 2003
Skąd: 100lica





Irwin - klucz do świec 16 mm stoczony o 40% (świece w silnikach GDi mają średnicę kanału większą od średnicy świecy o 0.6 mm) przy ogólnym osłupieniu tokarza (że tak twarde cholerstwo), pozwolił na ukręcenie świecy, służy mi dzielnie od 4 lat

Yato - kupiłem długą nasadkę 14, po 1 użyciu ma spore luzy - nie polecam

Stanley - ładnie pochromowany badziew - na śrubach głowicy dokręcanych 80 Nm oblazł chrom na nasadce (10 12-kątna)....popłynęła, ale nie pękła

Proxxon - potwierdzam są niezniszczalne od 5 lat używam, ukręciłem jak na razie przedłużkę odkręcając półośkę (nasadka 32) przy pomocy 2 m rurki - śruba poszła dopiero u wulkanizatora przy użyciu klucza udarowego do odkręcania kół w tirach. Zaniosłem do sklepu, gdzie kupiłem 2 części przedłużki, odebrałem 1 bez żadnego gadania po 4 latach...... Zestaw mam ręczny, ale używam go ręcznie i udarowo - nasadki 12, 14, 17 praktycznie nie wykazują zużycia przez 5 lat (bieżące naprawy dla siebie i przyjaciół + 4 swapy), a w Mitsubishi to podstawowe rozmiary...

PS. Jonnesway'a mam tylko przyrząd do zakładania pierścieni tłokowych - wykonany jest badziewnie, ale spełnia swoje zadanie


--------------------
Mitsumaniak

Legnum VR-4 '99
Space Wagon '99 Swap 2.5 V6-24 - żonoidzieciowóz
Galanty A161 '82 i A164 '81 - zabytki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maxZ
post Mon, 13 Oct 2008 - 20:28
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 November 2006
Skąd: Warszawa/Poznan





Witam.
Z mojego doświadczenia (warsztat samochodów ciężarowych cięęężkie życie dla kluczy) sprawa ma się tak:

Jeżeli potrzebujesz kluczy do ciągłego użytku pod obciążeniami to warto zainwestować w porządne produkty w moim wypadku są to King Tony i Jonesway - Za te marki mogę ręczyć (choć oczywiście i one kiedyś nie wytrzymują).
Jeżeli poszukiwałbyś kompromisu cena/jakość to polecam Yato- jak narazie nie mam zastrzeżeń choć w użyciu od jakiegoś roku a poprzenie marki od lat.

Powyższe dotyczy głównie kluczy (nasadowych/płaskich) Co do śrubokrętów itp. to nigdy jeszcze nie trafiłem na produkty które by mnie zadowalały sad.gif

Aaa i odradzam lansowaną często markę Beta.
Pozdrawiam.


--------------------
___/==\*/==\___\ 75 nowy nabytek, wymaga trochę pracy

(Oo( =I= )oO) 123 perfect condition
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Tue, 14 Oct 2008 - 17:24
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Stanley z USA chlam? Moze teraz.

Mam sporo kluczy ktore moj ojciec kupil kiedy byl jeszcze w moim wieku, sa juz lekko wytarte ale dalej sa to swietne klucze ktore wytrzymja wszystko co nimi chce zrobic (a sily nieraz uzywam bardzo duzo, nie zawsze zgodnie z zalozeniem producenta), tyczy sie to nasadek, kluczy plaskich i grzechotek (ktore JESZCZE zyja). Narzedzia sa w wlasciwie ciaglej eksploatacji w warunkach posiadania 5 aut w domu, ciaglego ich serwisu + ogromnej ilosci majsterkowania. Chromu juz owszem na nich prawie nie ma ale w niczym to nie przeszkadza.

Oprocz tego uzywam Hansa (takze sie swietnie spisuja, zaden jeszcze sie nie ukrecil, nie wyszczerbil a czesto brakuje mi rozsadku jak mnie jakas sroba doprowadzi do furii). Plaskie bardzo fajnie sie uzywa, grzechotki jak narazie panerne i nie zuzywaja sie, torxy i inne cudaki tez ok.

W generalnym rozrachunku kazde z w/w narzedzi ukrecilo albo upastycznilo juz wiele srob, mowimy o srobach 10.9 i w gore, 5.8 ani 8.8 nie licze bo to byle gowno potrafi ukrecic.

Nie sa to warunki warsztatowe gdzie eksploatacja jest dzien w dzien ale kazdy klucz przynajmniej raz na tydzien na siebie zarabia (8, 10, 13, 15, 17, 19).

Srobokrety plaskie stanleya to niestety chlam, nie wytrzymuja bardziej brutalnego uzytkowania, odlamuje sie ten wzmocniony fragment koncowki, krzyzaki bezproblemowo znosza kating.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samcrk
post Tue, 14 Oct 2008 - 19:17
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 September 2006
Skąd: ARS Serwis 4x4





co do wkrętaków polecam forch, złego słowa powiedzieć nie mogę. poddają się dopiero kiedy zaczyna się ich używać jako przecinaków laugh.gif ... sprawdzone. Ale generalnie bez problemu wymieniają na gwarancji wink.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Tue, 14 Oct 2008 - 22:32
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(neranr1 @ Sun, 12 Oct 2008 - 20:45) *
Jeśli do pracy zarobkowej to polecam Toptula może znana może nie ale klucze trudne do zaje...mam całą szafkę i nic się nie popsuło od 2 lat a pracuję przy ciężarówkach a nie rowerach inne klucze dajmy na to niemiecki Unior czy Mannesman to shit


Co prawda mi się nie zdarzyło jeszcze na Toptula narzekać, ale u nas na serwisie w Rexroth, gdzie są tego dwie szafki ma opinię "wiurów". Przy rozkręcaniu przekładni planetarnych gdzie przedłużkami są 3 metrowe rury, Toptul nawet nie wchodzi w grę. GEDORE, SANDVIK - te klucze mają dobrą opinię na serwisie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wb78
post Sun, 31 May 2009 - 09:18
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 March 2008





Odkopuje żeby nie zakładać nowego tematu. Potrzebuję kupić sprawdzony klucz dynamometryczny. Którą firmę możecie polecić? Proxxon będzie ok? Jaki zakres klucza będzie najodpowiedniejszy? Oczywiście do użytku garażowo-warsztatowego.
edit:
Tak teraz przeglądam ebaya i za ok. 85 euro można dostać klucz Gedore-Carolus, jak z jakością tego klucza w porównaniu do np. Proxxona czy samego Gedore?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qbejs
post Sun, 31 May 2009 - 10:56
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sun, 30 April 2006
Skąd: Skarżysko-Kamienna / Warszawa Wawer





Ja używam YATO i daje radę bez problemu choć używany sporadycznie z racji uzytku czysto hobbystycznego.


--------------------
VW 16V++ :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

62 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:13