Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> DSG a moment obrotowy
PiSi
post Sat, 14 Apr 2007 - 14:30
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 01 May 2006





Sporo swojego czasu pisało sie o tym, że DSG słabo toleruje duży moment i ewentualne modyfikacje powodujące znaczący przyrost NM moga źle wpływac na tego typu skrzynie. Pytanie zatem jest takie:

1. Czy ktoś już widział lub słyszał o autach, które z tego typu skrzynią osiagnęły moment 500 NM lub wiecej ?

2. Czy w kontekscie ewentualnych przeróbek auta lepiej wziąć manuala i sie nie martwic o skrzynię czy tez może lepiej wziać DSG i rzeźbić z nadzieją, że dużo wiekszy moment skrzyni nie rozwali (np. 500-600 NM)?

3. Co by musiło być zmodyfikowane w samej skrzyni aby DSG wytrzymała tak duzy moment?

Nie ukrywam, że podobam mi sie ta skrzynia i fajnie by było mieć jej szybkosć zmiany biegów, ale jak ma to zablokować możliwosć modyfikacji to IMHO bez sensu ją wtedy brać.

Ps. Coś mi sie kojarzy, że Ex w swoim aucie (chyba Seat) ma taka skrzynie i nawet pomimo dłubniecia skrzynia daje radę przenieść wiekszy moment. Niestety nie wiem ile tam jest NM.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 14 Apr 2007 - 14:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 14 Apr 2007 - 14:44
Post #2









CYTAT
1. Czy ktoś już widział lub słyszał o autach, które z tego typu skrzynią osiagnęły moment 500 NM lub wiecej ?

2. Czy w kontekscie ewentualnych przeróbek auta lepiej wziąć manuala i sie nie martwic o skrzynię czy tez może lepiej wziać DSG i rzeźbić z nadzieją, że dużo wiekszy moment skrzyni nie rozwali (np. 500-600 NM)?


1. Bugatti Veryon (o ile mnie pamięć nie zawodzi)
2. Zadzwoń do przypadkowych 5 (pięciu) ASO i dowiedź się ile z nich potrafi wykonać banalną wydawało by się czynność....a mianowicie przeserwisować taka skrzynie czyli wymienić olej i filtr oleju.

Możesz być zaskoczony


Wydaje mi się, że jeżeli chcesz tuningować auto to raczej nie na tej skrzyni... jeszcze nie.

Sama skrzynia jest rewelacyjna do czasu jak sie nic w niej nie zepsuje i nie będziesz musiał jeździć na lawecie po całym regionie aby ja naprawić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atur
post Sat, 14 Apr 2007 - 14:48
Post #3


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: Warszawa





http://www.hgp-turbo.de

Wyglada na to ze DSG w R32 wytrzymuje 500Nm a za grube sumy w EUR mozna ja wzmocnic do 650 Nm i wiecej.

Tak na marginesie, z tej strony mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy, np takich ze wg tunera silnik VR6 24V jest niezniszczalny, tzn seryjny dol wytrzymuje (po odprezenu) 500+ PS. A stosowana metoda odprezenia sa dwie uszczelki i przekladka. U nas drut, u nich hi-tec


--------------------
Pozdro, Alek

Sprzedam E90 335i. Wiadomośc PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Sat, 14 Apr 2007 - 14:57
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





No własnie uscisle za PiSi'ego: rozchodzi się o modyfikacje Golfa r32 własnie w HGP Jakie jest Wasze zdanie o tej firmie? Oni do tych 500PS nawet nie wrzucają kucizny? Z niemieckiego jestem noga wiec moglby ktos przetłumaczyc poszczególne setupy?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiSi
post Sat, 14 Apr 2007 - 19:38
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 01 May 2006





CYTAT("atur":vko8k2v1)
www.hgp-turbo.de

Wyglada na to ze DSG w R32 wytrzymuje 500Nm a za grube sumy w EUR mozna ja wzmocnic do 650 Nm i wiecej.

Tak na marginesie, z tej strony mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy, np takich ze wg tunera silnik VR6 24V jest niezniszczalny, tzn seryjny dol wytrzymuje (po odprezenu) 500+ PS. A stosowana metoda odprezenia sa dwie uszczelki i przekladka. U nas drut, u nich hi-tec


Myśłałem włąsnie o hgp i to głównie dlatego, iż patrząc na ich strone można zobaczyć, iż auta, które wychodzą spod ich reki maja przeprowadzone modyfikacje pomimo skrzyni DSG. Niestety nie znam niemieckiego więc nie wiem co robia przy tych srzyniach, ze auta daja rade osiagnąć 500 i 600 NM.

Ps. Jak to w ogóle możliwe iż juz powyzej 500 koni oni nie robia kucizny Myślałem, iz 400 koni to juz max wartość bez kucizny. A co dopiero 500

Może ta firma to jacyś druciarze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qbejs
post Sat, 14 Apr 2007 - 22:52
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 30 April 2006
Skąd: Skarżysko-Kamienna / Warszawa Wawer





Można zrobić i 500 koni na seryjnym dole ale pytanie ile przejedzie taki samochod bo nie sztuka przejechac 10m i np. ukrecic korby . A tak na serio to z tego co wyczytalem bo w 2.9 VR6 zakuwaja silnik przy 300ps+ ale myśle ze wytrzymaja wiecej tylko pytanie czy warto ryzykować.


--------------------
VW 16V++ :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Szyd(L)o_*
post Sun, 15 Apr 2007 - 16:40
Post #7









Tak myśląc łopatologicznie to DSG od strony konstrukcyjnej to dwie skrzynie biegów pracujące na zmiane w zależności od biegu czyli wytrzymałość mechanizmów powinna być większa teoretycznie. Zaś jeżeli wynikną jakieś problemy to będzie to, co i w każdej normalnej skrzyni przy takim momencie czyli sprzęgło. Jak wiadomo w DSG są dwa i chyba największym kłopotem byłoby ich wzmocnienie. Ciekawe jeszcze jak na zmiany w silniku (zakres obrotów) zareaguje komputer sterujący DSG ale jeżeli odpowiada tylko za zmiane biegów to może nie będzie kłopotu. Tak więc, ja bym radził narazie dłubać przy manualu i poczekać, aż helmuty sprawdzą jaki max moment przenosi DSG i ewentualnie wyprodukują mocniejsze sprzęgła. Bo może się okazać, że przy takim momencie nie będzie jazdy. A jak wiadomo lepiej uczyć się na cudzych błędach .
To tyle moich przypuszczeń .
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atur
post Sun, 15 Apr 2007 - 16:49
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: Warszawa





Zestawy HGP obejmuja modyfikacje sterownika skrzyni. A jesli chodzi o sama skrzynke, to wymieniane sa plytki sprzegiel na mocniejsze, zalecaja to dopiero przy stage2, 580 Nm. W specyfikacji Stage1 530 Nm nic nie ma o wzmacnianiu skrzyni.


--------------------
Pozdro, Alek

Sprzedam E90 335i. Wiadomośc PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 15 Apr 2007 - 18:06
Post #9









A wiesz jakie są przynajmniej szacunkowe koszty stage1 i stage2 w przypadku DSG ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atur
post Sun, 15 Apr 2007 - 18:25
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: Warszawa





Tam jest napisane, od 16 kEURO z montazem w gore. Mody skrzyni tez w tysiacach EURO.


--------------------
Pozdro, Alek

Sprzedam E90 335i. Wiadomośc PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hulaj
post Sun, 15 Apr 2007 - 19:06
Post #11


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 December 2006
Skąd: Chełm





Czytalem gdzies na forum usa ze jest "magiczna granica" 350 Nm, ale znam takich co maja 380 Nm i nic sie nie dzieje. pewnie dzwignie jeszcze wiecej ale ja nie zaryzykuje . Z dsg jest jak z kazda nowa rzecza nie dowiesz sie az sie nie stanie. Ja np. wlasnie dlatego ze nie wiadomo ile tak naprawde dzwignie dsg , zrobilem wydech, planuje dolot, jakis wiekszy FMIC i dopiero zrobie program. Do tego czasu moze beda jakies oficialne wiadomosci. Moze ktos powie ze sie zabieram od dupy strony , ale taki mam wlasnie plan.


--------------------
www.vwgolfv.pl _ Największe polskie forum Golfa V.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiSi
post Sun, 15 Apr 2007 - 21:19
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 01 May 2006





Dzieki wszystkim. Czyli rzeczywiscie jeśli juz cos dłubać to lepiej brać juz dla bezpieczeństwa manula.

A tak na masrginesie to patrząc na ich strone mozna wyczytać, ze przy mocach rzedu 450 Koni i 580 Nm nie stosują Oni kucizny tylko odprężaja silnik jakimiś dwoma magicznymi uszczelkami. Zakładając nawet zatem, iż ogarniaja Oni temat uturbienia R32 niezwykle szeroko, to czy przy takich mocach nie może dojsc do najzwyklejszego wydmuchania uszczelki i w efekcie bum. Co o tym sądzicie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Szyd(L)o_*
post Sun, 15 Apr 2007 - 22:49
Post #13









Mi się wydaje, że to poprostu ze względu na koszty i konkurencję jaka panuje w Niemczech. Chcą być najtańsi i mieć najwięcej klientów. Być może w Niemczech sporo jest osób, których interesuje tylko moc a na zagadnieniach technicznych się nie znają. Dają samochód do tuningu i nie obchodzi ich co i jak jest w nim zrobione, liczy się moc. Choć z drugiej strony jeżeli stać kogoś na r32 to drutex powinnien omijać. Chyba, że jestem w błędzie i silnik R32 to cudowna jednostka, która na seryjnych gratach znosi wszystko. Gdyby mnie było stać na r32 i miałoby to mieć 400+km to bym się nawet nie zastanawiał. Przecież liczy się też trwałość i bezawaryjność a napęd 4wd to jednak większe obciążenie dla silnika niż fwd czy rwd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiSi
post Sun, 15 Apr 2007 - 23:04
Post #14


Frequent User
Dołączył: Mon, 01 May 2006





CYTAT("Szyd(L)o":2lmdft1r)
Mi się wydaje, że to poprostu ze względu na koszty i konkurencję jaka panuje w Niemczech. Chcą być najtańsi i mieć najwięcej klientów. Być może w Niemczech sporo jest osób, których interesuje tylko moc a na zagadnieniach technicznych się nie znają. Dają samochód do tuningu i nie obchodzi ich co i jak jest w nim zrobione, liczy się moc. Choć z drugiej strony jeżeli stać kogoś na r32 to drutex powinnien omijać. Chyba, że jestem w błędzie i silnik R32 to cudowna jednostka, która na seryjnych gratach znosi wszystko. Gdyby mnie było stać na r32 i miałoby to mieć 400+km to bym się nawet nie zastanawiał. Przecież liczy się też trwałość i bezawaryjność a napęd 4wd to jednak większe obciążenie dla silnika niż fwd czy rwd.


PRoblem właśnie w tym, że Oni tani nie są bo ceny rzędu 15 tysiecy Euro to minimum. Zatem na pewno nie sa konkurencyjnie jesli chodzi o cene. Z drugiej wszak strony podobno jeździ sporo Golfów jakie wyszły spod ich ręki. Sam tuner zreszta podobno też ma opinię jednego z najlepszych jeśli chodzi o uturbianie R32. Ponadto znajac niemców aż mi sie nie chce wierzyc, żeby wypuscili jakiś produkt bez uprzedniego przetestowania. Tam klient jest Panem, który płaci i żąda. Coś tu zatem jest dziwnego. Sam już nie wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Szyd(L)o_*
post Sun, 15 Apr 2007 - 23:40
Post #15









To tylko moja taka sugestia nie twierdze wcale, że silnik r32 tego nie zniesie. Jednak w 100% perfekcyjność niemieckich tunerów nie wierze, kiedyś na forum był poruszany temat o audi tt, w którym po programie w firmie mtm poupalały się elektrody od świec. A klienta wcale nie potraktowano jak pana o ile dobrze pamiętam. Lepiej zaufaj naszym tunerom.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Fri, 08 Apr 2011 - 12:27
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





Odgrzewam kotleta z racji upływu czasu. Jak to teraz wygląda? Jest więcej samochodów, więcej doświadczeń...


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Fri, 08 Apr 2011 - 13:35
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Rzuć okiem na ten temat http://www.racingforum.pl/Golf-V-R32-DSG-T...ort-t82849.html
Sporo było tam na temat wytrzymałości DSG. Ze wzmocnionymi sprzęgłami daje radę z 650NM, seria 450NM.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Fri, 08 Apr 2011 - 14:01
Post #18


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Znajomy który tuninguje VAG mówił mi że są sprzęgła do DSG nawet do 900Nm, tanie nie są, ale istnieją wink.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Fri, 08 Apr 2011 - 14:41
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





No chodzi o to żeby za drogo nie było.


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Fri, 08 Apr 2011 - 15:18
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





nie ma czegoś takiego jak dsg upgrade i tanio

tutaj masz pierwszy przykład z brzegu, w popularniejszym jezyku
http://www.hpamotorsports.com/dsg-stages.htm


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:26