Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fiat Stilo Multiwagon 1.6 103km, Podniesienie mocy
gacek2424
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:04
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 30 May 2017





Witam, posiadam stilona 1.6 103km 03r fakt faktem mało mi mocy w tym samochodzie i zastanawiam się nad podniesieniem mu mocy. Rozważałem SWAP, aczkolwiek przy kosztach przekładki zastanawiam się czy nie lepiej te pieniądze wsadzić w ten silnik. Zmienić walki na sportowe, zrobić porting, wcisnąć kompresor itp. co wy byście doradzili, nie ukrywam że na start myślałem wrzucić 10tys większość prac z demontażem i montażem wykonam sam kwestia mniej więcej kosztów modyfikacji od czego zacząć tuningiem się jeszcze nie bawiłem mechanika owszem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
willu243
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:21
Post #2


Rookie
Dołączył: Mon, 26 December 2016





Bendąc na twoim miejscu zrobiłbym swap na 20vt z Lanci Kappy Bądź Fiata Coupe lub Lanci Thesis oraz skrzynię z Thesisa 6b manual i powinna podejść plug&play. Zwłaszcza że stilo Abarth miał 2.4 20v. A przy 20vt masz już spore możliwości. Seryjny silnik znosi pod 350km.Ale to tylko moje zdanie na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:22
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





swap 1.4 t-jet, nic innego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willu243
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:25
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 26 December 2016





Czemu tylko 1.4 t-jet? Osprzęt z Abartha stilo typu łapy i całe 20vt bez problemu włożysz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:38
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Masz racje, nie wiemy w jakie moce i ilość prac autor celuje, podałem t-jeta jako rozsądny swap do mapowania, 20vt warto rozwążyć pod rebuild na większe moce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:50
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





I tak nic z tego nie będzie, tak więc tego.
Ile to kosztuje ? 8 tyś, 10 tyś?
Niech sobie sprzeda i kupi z normalnym silnikiem jak chce mieć szybszego fiata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willu243
post Thu, 31 Aug 2017 - 21:54
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 26 December 2016





Kupić Stilo gt z zabitym silnikiem 2.4 20v i wtedy włożyć 20vt A GT posiada manuala 6b a nie selspeeda jak Abarth.A mając Gt 2.4 20v To wszystko idzie plug&play jedynie IC trzeba dołożyć i dolot i wydech zrobić.A stroić można na seryjnym ECU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiat Turbo I.E
post Thu, 31 Aug 2017 - 22:40
Post #8


User
Dołączył: Fri, 21 June 2013
Skąd: Przemyśl





Ja mam 1.6 16vT i po zmianie tłoków i dołożeniu natrysków na denka znosi 270km/340nm, A wiem ze zniesie znacznie więcej. Seryjne tłoki padną przy 180-200KM
Jak chcesz i masz chęci się z tym pobawić to temat do ogarnięcia smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gacek2424
post Fri, 01 Sep 2017 - 13:52
Post #9


Rookie
Dołączył: Tue, 30 May 2017





CYTAT(Fiat Turbo I.E @ Thu, 31 Aug 2017 - 22:40) *
Ja mam 1.6 16vT i po zmianie tłoków i dołożeniu natrysków na denka znosi 270km/340nm, A wiem ze zniesie znacznie więcej. Seryjne tłoki padną przy 180-200KM
Jak chcesz i masz chęci się z tym pobawić to temat do ogarnięcia smile.gif.


wiadomo że apetyt rośnie w miare jedzenia smile.gif dlatego nie zatrzymuje się że skończę na 200 smile.gif

lemur z całym szacunkiem, w tego trochę wsadziłem i wole mieć coś czego nie ma nikt inny niż mieć zwykłego fiata a mieć Kombi zrobione na 200hp+ jest tego warta smile.gif

Fiat Turbo I.E Masz ten 103km czy 105km? Ile mniej więcej wyszła Cie modyfikacja silnika pod turbo chodzi mi o doprowadzenie smarowania i wysterowanie tego czy ogarnął to komputer seryjny czy ładowałeś zewnętrzny?? smile.gif Masz jakiś link do swoich prac i kosztów poniesionych? smile.gif od czego zastosowałeś heble czy zawieszenie utwardzałeś? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Fri, 01 Sep 2017 - 15:08
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(gacek2424 @ Fri, 01 Sep 2017 - 13:52) *
wiadomo że apetyt rośnie w miare jedzenia smile.gif dlatego nie zatrzymuje się że skończę na 200 smile.gif

lemur z całym szacunkiem, w tego trochę wsadziłem i wole mieć coś czego nie ma nikt inny niż mieć zwykłego fiata a mieć Kombi zrobione na 200hp+ jest tego warta smile.gif

Fiat Turbo I.E Masz ten 103km czy 105km? Ile mniej więcej wyszła Cie modyfikacja silnika pod turbo chodzi mi o doprowadzenie smarowania i wysterowanie tego czy ogarnął to komputer seryjny czy ładowałeś zewnętrzny?? smile.gif Masz jakiś link do swoich prac i kosztów poniesionych? smile.gif od czego zastosowałeś heble czy zawieszenie utwardzałeś? smile.gif


Schemat jest zawsze ten sam:
1: chcę turbo, albo kompresor, albo nitro, albo mocnego wolnegossaka! Ile to kosztuje?
2: Sprzedaj to, kup coś z potencjałem, bo wsadzisz wywrotkę kasy i dalej będziesz miał niedosyt.
1: Nie sprzedam, wsadziłem kupę kasy, poza tym chcę mieć coś innego. Znam się na mechanice i zrobię wszystko sam!
2: Kosztuje to xx kpln
1: Spoko, pozbieram kasę, wie ktoś jak wsadzić turbo?

A po 3-4 latach ktoś to odkopuje i słuch zaginął. Jak chcesz, to poszukaj w archiwum, wątków takich było na pęczki.

A już wracając do meritum:
Co do zawiasów i hebli to fiat jest rozpracowany na każdą stronę. W sieci znajdziesz tego bardzo dużo, tylko nie pisz, że nie ma, bo jest. Odpal google i poszukaj na włoskich i angielskich forach. Co do kosztów, to również wszystko jest napisane. Nawet to, żeby wyliczoną kwotę pomnożyć razy 2.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Sat, 02 Sep 2017 - 08:23
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Kup JTD jak już się uparłeś na to stlio. Temat i tak pewnie zaraz wyleci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gacek2424
post Sat, 09 Sep 2017 - 14:53
Post #12


Rookie
Dołączył: Tue, 30 May 2017





Pinin jak piszesz tylko po to żeby nabić sobie staty to nie pisz w ogóle są tutaj też Ci co mają tutaj coś konkretnego do powiedzenia doradzenia, zakładając tutaj temat chciałem poprostu poznać opinie jak zaplanować modyfikacje czy najpierw wkładać kompresor i lepsze wtryski dolot wydech czy może najpierw zmienić walki i zrobić porting takiego typu odpowiedzi chciałem uzyskać ale widzę że dla nie których lepiej jest pomarudzic że temat umrze, nie dziwię się że takie tematy umierają jak ktoś dochodzi do tego sam to już nie ma ochoty się dzielić na forum. Mam na początek 10tyś i chciałbym się dowiedzieć jak to zaplanować żeby się zmieściło na początek jak będzie dalej mało koni to będziemy myśleć nad kolejnymi modyfikacjami. Co do pytania o zawias i chleble chciałem się dowiedzieć co siedzi w jego aucie przy takiej mocy jaka tarcza pompa i zaciski a nie że mam szukać co wsadzić do swojego Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Sun, 10 Sep 2017 - 04:03
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Tak sie sklada ze Pinin nie pisal zeby "nabic sobie staty", to co napisal to tylko prawda, daj znac jak zrobisz cos z tym stilo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Sun, 10 Sep 2017 - 04:03
Post #14


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Tak sie sklada ze Pinin nie pisal zeby "nabic sobie staty", to co napisal to tylko prawda, daj znac jak zrobisz cos z tym stilo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duct tape
post Sun, 10 Sep 2017 - 09:18
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





Budżetowo porting i wałki + strojenie albo grubiej turbo/kompresor z rozsądnym doładowaniem. Może Rewar zrobi jakieś sensowne profile do daily z zacięciem? Przy 140~150km i pod 160nm (w serii tylko 145nm) różnica powinna być zauważalna. Nie wiem na ile dławią go seryjnie kolektory, przepustnica, tłumiki itd. ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 10 Sep 2017 - 20:09
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Miałem abartha stilo 170KM, nawet fajnie to jechało ale do szybkiego auta to było mu jednak daleko....do tego paliło 12-14 w mieście. Stilo jest wygodny i nawet spoko wygląda ale w życiu bym nie pakował w niego $. Jeśli ma być szybkie to do wymiany jest wszystko..swap, zawieszenie, hamulce. Bezsens finansowy. Odpuść albo najlepiej sprzedaj i to co masz wydać na tuning przeznacz na inne auto. Jeśli ma być fiat to Punto 1,9 jtd (130km w seri jakoś) po programie jezdzi bardzo przyzwoicie i daje frajdę...masakrował by stilo abartha na każdym biegu. Albo poszukać 1,4 benzyna i wtedy można juz mocno iśc z mocą w miarę normalnych pieniądzach.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sun, 10 Sep 2017 - 20:46
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





W wolnossaka nie idź, wydasz worek, a gówno nie przyrosty. Tylko doładowanie.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 10 Sep 2017 - 21:11
Post #18


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





Mimo że i tak temat upadnie z braku progresu to wtrącę swoje 3 grosze:
10k na tuning to na starcie mało. A całkiem jeśli w tym stilo siedzi oplowskie 1.6.
Dróg jest kilka, można zakuć i uturbić ten silnik (o ile to fiatowskie SOHC) ale 10k to raczej nie starczy, ale finalnie moce w okolicy 300+ nie są problemem.
Bawienie się w rozwijanie wolnossącego silnika mija się z celem bo wsadzeniu worka siana pomodzone SC 1100 będzie robić go na światłach przy szczątkowym nakładzie kasy.
Druga droga to swap na silnik turbo czyli 20VT z fiata coupe/lancia kappa na łapach z 2.4 i na jego elektronice i ponad 200 KM ale również nie starczy 10k na to.
Trzecia opcja wg mnie najprostsza to wsadzić Tjeta na łapach z 1.4. Zmienić wtryski i turbo oraz FMIC i 200KM to pikuś dla tego silnika, no ale i tu 10k nie starczy.
Całkiem inna droga to wstawić 1.9 jtd, pomodzić go (a 200KM to nie problem w tych silnikach). Ale też poza workiem kasy trzeba mieć wiedzę by to ożenić.
Tak więc masz rozpiskę co można zrobić, teraz weź sobie zeszycik, sprawdź ceny części do tego potrzebnych i wtedy wróć jak się rozeznasz w temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Mon, 11 Sep 2017 - 08:54
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Przy tak starych i mało wartościowych autach jakakolwiek droga nie ma żadnego sensu ekonomicznego, to proste i logiczne. Natomiast jak robisz to dla funu, żeby mieć coś nietuzinkowego to dlaczego nie, ja dopieszczałem swojego i przestałem liczyć ile kasy wchłonął. Za to banan na twarzy jest bezcenny jak sprawisz chłoste czy to na zwykłej krajówce czy na autostradzie jakiemuś władcy pierscieni np biggrin.gif


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Mon, 11 Sep 2017 - 16:42
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Jeżeli jesteś przykuty łańcuchami do swojego stilo jak zielony do drzewa w puszczy to swapuj na 20VT biggrin.gif Ale 10K zł to maaaało. Jeżeli jesteś realistą to sprzedaj tego, kup JTD i tam małymi modami i programem można ogarnąć fajną moc smile.gif

Ale na pewno nie rzeźb w wolnossaku - bez sensu robota bo może i jakoś moc zrobisz, ale cywilne to 1,6 już nie będzie, a i tak każdy koń zaboli finansowo. Nie turb tego 1,6 bo to też bez sensu. Kompresor tym bardziej nie.


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:48