Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Corsa D OPC
darckdraco
post Sun, 04 Mar 2018 - 13:31
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





Hej wam
Mam do was pytanie
Bo mam w planach zmodyfikowac troszke osiagi mego autka

Myslalem o stozku K&N w boxie i takich jak w linkach rzeczach
https://www.ebay.de/itm/232590062563
https://www.ebay.de/itm/401227384070
https://www.ebay.de/itm/112793484566
co do blow offa to czytalem u kogos ze niby sterownik jeszcze jakis do tego powinien byc jedynie czy to prawda ?
Mysle tez o turbo timerze
wymiane na kucirzne tylko jaka marke dobrych kutych rzeczy polecicie smile.gif

Silnik to A16LER/LES

Co do timera podlanczal to ktos sam tu bo pisze ze w sygnal z kompa sie w piac ale nie umiem znalesc nigdzie ktory to kabel w necie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Mar 2018 - 13:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Sun, 04 Mar 2018 - 16:18
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zamiast blow offa zainwestuj w DV hybrydowy, np. ProPerfekt, nie będzie problemów z przelewaniem silnika/falowaniem obrotów/zbyt bogatą mieszanką/strzelaniem w wydech/gaśnięciem.

Turbo timer naprawdę jest Ci potrzebny?
Dolot K&N i rurka dolotowa może być, resztę kasy wolałbym przeznaczyć na DP i program w tym aucie, ewentualnie wtryski i turbo większe. Nie śpiesz się z zakuwaniem silnika.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darckdraco
post Sun, 04 Mar 2018 - 17:14
Post #3


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





turbo timer to z apexi teraz moge miec nowy za 13€ wiec to nie pieniadz

a DV http://fmic.eu/zawory-uniwersalne/249-bov-typ-dv.html bedzie ok smile.gif
http://allegro.pl/blow-off-bov-dv-vw-audi-...7092344962.html bo tego u mnie znalesc nie umiem nigdzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sun, 04 Mar 2018 - 19:57
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





te mody co wymieniłeś to sa takie mody do pochwalenia się ze są, a nie zeby cos dały.
Na turbo idealnie pasuje 3"DP (turbina ma v-band wiec bajka) , ale w części wchodzacej pod miske zredukowałbym na 2,75 bo 3" z bandażem jest na styk. Ja miałem z16 i coś mi sie kojarzy, że w A16 juz sterownik widział pozbycie się pierwszego kata, drugiego oczywiście nie bo nie ma sondy za nim.
Ja miałem 3" DP pociągniety w okolice polowy drzwi potem kawałek seryjnego i końcowy 3"(ktoś wywalił ori końcowy i zrobil jakies druciarstwo zeby było głośniej, ja chciałem zrobić całość na 3", ale juz nie zdążyłem bo sprzedałem)-wtedy to było koszmarnie głośne i wyciszyłem wrzucajac seryjnego 2 kata, ale zrobionego pod 3" i długa wkładke wyciszającą w tłumik końcowy. taki wydech miał rezonans miedzy 2-3k obr/min i wrzuciałem rezonator wg tego co znalazłem w necie, miał wyciac rezonans własnie w zakresie 2-3k rpm , ale wyciał tylko w 2-2,5k obr/min - byc może nie zadziałał zgodnie z teoria bo też nie był przez brak miejsca zgodnie z teoria zamontowany. Jeśli robiłbym to jeszcze raz to albo 2,75 do końca, albo jeszcze zredukował na 2,5 i tak do końca, tylko chyba ori wydech jest bardzi blisko 2,5. Ogolnie 3" tylko DP bo dobrze pasuje na turbine, potem jak kto chce jesli chodzi o dB.
Poza DP miałem większy IC, który obnizył temp w dolocie chyba o 15 st latem(a moze wiecej, może 15 to było min co zmierzyłem) miałem zrobione alu adaptery wpięte w ori przewody-czyli mod w pełni odwracalny. Adaptery były połączone z IC z fmic.pl.
Strojone to nie było i wypluło 211KM w stosunku do 201 zmierzonych na rurce zamiast końcowego tlumika(swoja drogą pieknie to waliło w wydech jak sie zmianiało przy odcince), moge wrzucic fotki jak coś. Te 10KM doszło powyzej 6000 obr.
Generalnie turbo wstawało lepiej 200-300 obr i duzo bardziej było słychac DV. generalnie fajny wozek, ale troche za mocno pluł przodem i mnie przeszkadzał lag, ale mialem rownolegle podkrecone n/a z podpisu. Wg angoli bez kucia przyjmuje 230KM, ale jak dołem nie byłoby dowalone Nm to pewnie wiecej by przyjął.
Takze jesli masz zamiar kupowac te głupoty co podlinkowałes i boxa to zmień lozyska w skrzyni jeśli jeszcze tego nie robiłeś, a skrzynia ma juz objawy.
Mody i program, jakies stozki i rurki nic nie dadza bo filtr jest na tyle przepustowy, że nie jest restrykcją( w puszce filtra nie miałem tej rurki, ktora idzie w błotnik.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Mon, 05 Mar 2018 - 08:22
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





jakbyś szukał dp, to widziałem w ofercie baq garage


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Mon, 05 Mar 2018 - 17:57
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





zanim zaczniesz cokolwiek modzic wsadz wieksze wtryski bo seria po programie gora moze byc uboga wink.gif


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 05 Mar 2018 - 20:21
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Na ile starczą fabryczne wtryski?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Mon, 05 Mar 2018 - 21:23
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





220 raczej max, trza bogato stroic bo egt jest wysokie, turbo zdrowe da rade do 250, ale dodatkowo ic, dp, i poprawic dolot.


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 05 Mar 2018 - 22:15
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(darckdraco @ Sun, 04 Mar 2018 - 17:14) *
http://allegro.pl/blow-off-bov-dv-vw-audi-...7092344962.html bo tego u mnie znalesc nie umiem nigdzie

Masz z aukcji prosto od producenta, ten robiłby "psstt" i jednocześnie nie gryzł się ze sterownikiem silnika.

CYTAT(Porszak @ Sun, 04 Mar 2018 - 19:57) *
te mody co wymieniłeś to sa takie mody do pochwalenia się ze są, a nie zeby cos dały.
Na turbo idealnie pasuje 3"DP (turbina ma v-band wiec bajka) , ale w części wchodzacej pod miske zredukowałbym na 2,75 bo 3" z bandażem jest na styk. Ja miałem z16 i coś mi sie kojarzy, że w A16 juz sterownik widział pozbycie się pierwszego kata, drugiego oczywiście nie bo nie ma sondy za nim.
Ja miałem 3" DP pociągniety w okolice polowy drzwi potem kawałek seryjnego i końcowy 3"(ktoś wywalił ori końcowy i zrobil jakies druciarstwo zeby było głośniej, ja chciałem zrobić całość na 3", ale juz nie zdążyłem bo sprzedałem)-wtedy to było koszmarnie głośne i wyciszyłem wrzucajac seryjnego 2 kata, ale zrobionego pod 3" i długa wkładke wyciszającą w tłumik końcowy. taki wydech miał rezonans miedzy 2-3k obr/min i wrzuciałem rezonator wg tego co znalazłem w necie, miał wyciac rezonans własnie w zakresie 2-3k rpm , ale wyciał tylko w 2-2,5k obr/min - byc może nie zadziałał zgodnie z teoria bo też nie był przez brak miejsca zgodnie z teoria zamontowany. Jeśli robiłbym to jeszcze raz to albo 2,75 do końca, albo jeszcze zredukował na 2,5 i tak do końca, tylko chyba ori wydech jest bardzi blisko 2,5. Ogolnie 3" tylko DP bo dobrze pasuje na turbine, potem jak kto chce jesli chodzi o dB.
Poza DP miałem większy IC, który obnizył temp w dolocie chyba o 15 st latem(a moze wiecej, może 15 to było min co zmierzyłem) miałem zrobione alu adaptery wpięte w ori przewody-czyli mod w pełni odwracalny. Adaptery były połączone z IC z fmic.pl.
Strojone to nie było i wypluło 211KM w stosunku do 201 zmierzonych na rurce zamiast końcowego tlumika(swoja drogą pieknie to waliło w wydech jak sie zmianiało przy odcince), moge wrzucic fotki jak coś. Te 10KM doszło powyzej 6000 obr.
Generalnie turbo wstawało lepiej 200-300 obr i duzo bardziej było słychac DV. generalnie fajny wozek, ale troche za mocno pluł przodem i mnie przeszkadzał lag, ale mialem rownolegle podkrecone n/a z podpisu. Wg angoli bez kucia przyjmuje 230KM, ale jak dołem nie byłoby dowalone Nm to pewnie wiecej by przyjął.
Takze jesli masz zamiar kupowac te głupoty co podlinkowałes i boxa to zmień lozyska w skrzyni jeśli jeszcze tego nie robiłeś, a skrzynia ma juz objawy.
Mody i program, jakies stozki i rurki nic nie dadza bo filtr jest na tyle przepustowy, że nie jest restrykcją( w puszce filtra nie miałem tej rurki, ktora idzie w błotnik.

Nie rozumiem po co w takim wozie układ wydechowy o średnicy więcej, niż 2,5 cala? Lepiej zrobić sam DP bez kata, test kata i tylną sondę wyrzucić w sofcie. 2,75-3 cale to w tym chrabąszczu można robić jak się szykuje 350KM+.
Ten silnik bez problemu przyjmuje na klatę bez otwierania słupka ponad 250KM.

CYTAT(Mjecio @ Mon, 05 Mar 2018 - 17:57) *
zanim zaczniesz cokolwiek modzic wsadz wieksze wtryski bo seria po programie gora moze byc uboga wink.gif

Też jestem zwolennikiem zapasu DC wtryskiwaczy, ale tu się nie zgodzę, nie widzę nic złego w zrobieniu w takim wozie płaskich 210KM górą przy fajnym overbooście nm środkiem na seryjnych wtryskach, wiadomo jeśli więcej w planach to wtryski obowiązkowo. smile.gif

CYTAT(Mjecio @ Mon, 05 Mar 2018 - 21:23) *
220 raczej max, trza bogato stroic bo egt jest wysokie, turbo zdrowe da rade do 250, ale dodatkowo ic, dp, i poprawic dolot.

Ciężko na tym turbo zrobić 250KM w większości egzemplarzy nawet z dp, odnośnie AFR i EGT to w serii te silniki jak większość doładowanych Opli jest przelana zbyt mocno. Polecam uboższy AFR, niż seryjnie przy bucie, ale zostawić korekcję EGT w ecu w łagodniejszym od seryjnego wydaniu. Przetestowane w wielu Oplach 1.6T, 2.0T, 2.8T, żaden nie popłynął.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darckdraco
post Tue, 06 Mar 2018 - 06:50
Post #10


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





ja bym tak do okolo 300 chcial dobic jak narazie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 06 Mar 2018 - 14:04
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





No to pompa, wtryski, FMIC, DP z wydechem, turbo, TIP i strojenie. Nie polecam szaleć z momentem i boostem w peak'u na takiej konfiguracji.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darckdraco
post Tue, 06 Mar 2018 - 17:37
Post #12


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





a jakiej firmy czesci bys polecil by tez jakis zapas zostal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 06 Mar 2018 - 19:16
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Mis też nie wiem po co, taki kaprys wtedy miałem. Teraz zrobiłbym DP i końcowy przelot zamiast serii i tyle.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Tue, 06 Mar 2018 - 22:47
Post #14


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





wtryski minimum 440 bosch/siemens, pompa dw200, wieksza przeplywka 80mm, turbo moze gdyby twoje zeliwo nie bylo pekniete to pokusilbym sie o hybryde ze zwiekszonym a/r (wiekszy slimak), ew. rzezba kolektorem i k04/gt28, fmic /wydech kupic gotowca lub rzezbic, do tego pierdoly jak dv lepsze, zimniejsze swiece, zegar egt chociaz itp. grunt na seryjnym slupku nie przekraczac zbytnio 350nm wink.gif


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Junak
post Wed, 07 Mar 2018 - 14:04
Post #15


Rookie
Dołączył: Wed, 11 April 2012





Angole zalecają kute graty powyżej 260 KM, eksperymentował ktoś z większą mocą na seryjnych? Czy problemem jest za duży moment? Pamiętajcie, że czwarty tłok jest mocno obciążony termicznie i nawet seryjne silniki potrafiły się zesrać. No i co z przeniesieniem napędu, sprzęgło i skrzynia tyle wytrzymają?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Wed, 07 Mar 2018 - 20:25
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





co z tym 4 tlokiem? woda tam juz mało ciepła odbiera?
angole maja zimniejsze termostaty, a moze w serii są dostępne inne na cieplejsze kraje z niższa temp otwarcia. tak było w wypadku CB jak mnie pamięć nie myli.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Wed, 07 Mar 2018 - 22:35
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Kształt kolektora dolotowego i ilość powietrza którą dostaje czwarty cylinder.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 07 Mar 2018 - 23:36
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Mjecio @ Tue, 06 Mar 2018 - 22:47) *
wtryski minimum 440 bosch/siemens, pompa dw200, wieksza przeplywka 80mm, turbo moze gdyby twoje zeliwo nie bylo pekniete to pokusilbym sie o hybryde ze zwiekszonym a/r (wiekszy slimak), ew. rzezba kolektorem i k04/gt28, fmic /wydech kupic gotowca lub rzezbic, do tego pierdoly jak dv lepsze, zimniejsze swiece, zegar egt chociaz itp. grunt na seryjnym slupku nie przekraczac zbytnio 350nm wink.gif

Dobrze gada, polać mu.
Od siebie dorzucę, że przy tuningu tego silnika można podpierać się klamotami z Astry OPC jak łatwo się domyśleć.
Wtryski lepsze Bosch, bo na Siemensach kultura pracy jałowych obrotów jest niższa.
Przepływka z Astry OPC może? Do tego przepisana linearyzacja i powinno banglać jak fabryka.
Turbo hybryda albo rzeczywiście iść grubo i zapodać GT28. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darckdraco
post Thu, 08 Mar 2018 - 06:48
Post #19


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





a wtryski z insygni opc nie byly wydajniejsze ? pytam bo ostatnie silniki z rodziny opla to mialem x i c smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Thu, 08 Mar 2018 - 11:05
Post #20


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





insignia ma pedaly, lepsze beda z astry h opc, volvo zielone bosche, lin 630 z porsche bolt on na dlugim rozpylaczu smile.gif siemensy dla mnie sa ujowe, po zmianie na bosch takze 630 korekty leca po 25%. przeplywka moze byc leh lub 3.2 z vc obie mam 80mm, courtney ma kolektory na szerokich kanalach i zaadaptowana k04 wiec 300 na lajcie, z hybryda pewnie 350+, lub jesli zdrowy seryjny od k03 pociac go zrobic mu wiekszego slimaka, i posadzic koras k04 ^^


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:14