Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> O co chodzi z tymi samochodami w Danii ?
TeddyBear
post Sun, 10 May 2020 - 05:28
Post #1


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Szukam sprawdzonych informacji.
Jadę na 3 lata do Danii. Potrzebuję na miejscu mieć dwa auta osobowe.
Jedno miejskie dla Pani, drugie dla mnie, co dwa tygodnie ma latać do Pl więc większe i mało palące.
Jak to zrobić żeby nie zbankrutować ? Chore ceny aut i chore podatki w porównaniu do Pl.
Wiem, że jest jakiś podatek od spalania i wagi auta. Jakiś jeszcze ?
Koszty ubezpieczenia ? Przeglądy, koszty ?
Najlepiej to kupić Citroena C1. Do miasta ok, ale potrzebuję jeszcze auto do latania do Pl i tu zaczynają się schody.
Mogę pisać trochę chaotycznie bo jestem w ciężkim szoku. Mógłby mi to ktoś pomóc ogarnąć ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 May 2020 - 05:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Sun, 10 May 2020 - 13:15
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Jeśli masz kogoś pod opieką w Polsce (np. schorowanych rodziców, tylko musi być to niezle udokumentowane) w związku z czym Twoje "centrum życiowe" to Polska to jest opcja na zezwolenie na użytkowanie czasowe auta zarejestrowanego u nas (pozwolenie też płatne, do tego musisz mieć te podróże dobrze udokumentowane). Działało przy dwuletnim kontrakcie 2016-18, mogę jutro podpytać o szczegóły. Mało kogo w Danii stać na dwa auta. Fakt, ze masz taki pomysł może być przeszkodą w uzyskaniu owego pozwolenia...

Zamiast auta w stylu C1 lepiej szukać czegoś w stylu czterokołowca lekkiego, jakiś AIXAM czy coś w takiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 07:53