Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Drgania przy prędkościach powyżej 140km/h, FWD
RasPL
post Sun, 03 Jul 2016 - 14:32
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Podniesc najpierw lewa strone, odpiac abs jak jest, wbic 3 i lekko gazem patrzac co sie dzieje, z kolem bez kola, tarczy, polosi itp. Potem prawa strona to samo. Na koniec mozna rozpiac obie polosie od skrzyni i pociagnac na 5 biegu. Ja tak nieraz odnalazlem klopot.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Jul 2016 - 14:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bolus1
post Sun, 03 Jul 2016 - 16:17
Post #22


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





imo jak kolega mówi smile.gif na holu się najlepiej sprawdza smile.gif pierw won półosie (ofc zostawić przeguby zew.) i na hol smile.gif jak nic nie da to zrzucać dalej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Mon, 04 Jul 2016 - 12:18
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





januszq:

- fajna reklama wink.gif
- poruszyłeś bardzo istotną kwestię, nad którą też się nieraz zastanawiałem: dlaczego część producentów uparcie doważa tarcze, a część twierdzi, że ma odlew idealny
- ważenie obecnych tarcz sobie odpuszczę, za to nowe przed montażem chyba wrzucę do kogoś na wyważarkę, żeby wykluczyć kolejny element układanki. W przypadku dużych tarcz jest to niejako obligo, ale przy takich spodeczkach (275mm) jak tu, to nie myślałem, że może to mieć aż taki wpływ

RasPL:

- przerabiałem to wczoraj, najbardziej drży z kołami, mniej z tarczami, praktycznie wcale po zdjęciu tarcz, jednak do zupełnego wyciszenia drgań nie doszedłem

bolus1:

- z całym szacunkiem, ale nie namówisz mnie do jeżdżenia 160km/h na holu (nawet sztywnym)



Wczorajszy dzień nie przyniósł żadnych rewelacji, choć okazało się jeszcze parę rzeczy do zrobienia. Doczyściłem przednie piasty (2-3 setek bicia), doczyściłem i ustawiłem tarcze (lewa 3 setki, prawa 2 setki), sprawdziłem tłoczki, prowadnice - bez zmian. Co jeszcze zauważyłem w czasie jazdy, to w granicach 160-190km/h drgania rytmicznie wędrują z kierownicy na nadwozie i z powrotem w wymienionym wcześniej interwale 2-3s (w sensie, że albo masuje ręce albo tyłek... a ludzie płacą za fotele z masażem... laugh.gif )

Wymieniłem dwa poliuretany w tylnym zawieszeniu na gumę - drgania nie niosą się już tak bardzo po karoserii, jednak nie zmniejszyły się ani nie ustały - wciąż trzęsie.

Zamówiłem komplet nowych tarcz ATE na przód - zobaczymy. Cały czas myślę jednak, że to kwestia kół... Auto będę miał dopiero za tydzień lub dwa do dyspozycji, więc do tego czasu będę zgłębiał teorię drgań dziwnych.

Wpadłem też na pomysł, że jeśli wszystko zawiedzie, to wykorzystam bliźniaczą mechanicznie Camry jako fantoma. W niej drgania nie występują, więc będę sukcesywnie przekładał do niej elementy z ES'a, dopóki nie zacznie trząść biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Norakus
post Wed, 05 Feb 2020 - 14:08
Post #24


Rookie
Dołączył: Wed, 05 February 2020





Cześć. Odgrzewam temat bo w mojej Audi mam bardzo podobny problem. Czy udało Ci się dojść co powoduje te pulsujące / sinusoidalne wibracje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 06 Feb 2020 - 01:49
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Skad wiesz jaki maja charakter skoro nie mierzyles ? Ale nie czepiajac sie słów, dupoleptycznie i uchometodą, stopą na nadkolu czy kto jak wyczuje ustalic czy pochodzą z przodu auta z tylu z lewa prawa. co dalej ? - masz metodę wyżej.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 11:32