Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Bolączki M54
dark6024
post Tue, 28 Feb 2017 - 21:29
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 28 February 2017





Jestem w trakcie swapa M54B25 do E34. Z racji tego, że silnik będzie na wierzchu to stwierdziłem, że zrobię mały serwis (uszczelki, rozrząd, panewki wału, pierścienie). Dodatkowo chciałbym wyrzucić całą zbędną ekologie. Sterownik będzie wysłany na korektę do HP-Performance (EWS out, dopalanie katalizatorów OUT, odcinka wyżej, dolanie paliwem).
Z tego co znalazłem i zostało mi przekazane (dzięki HP) to przy swapie rezygnuje z:
-pompy powietrza wtórnego (jeśli dawca posiada EU4, muszę to jeszcze sprawdzić)
-czujnika pedału sprzęgła
-sond za katalizatorami
-Wrzucam kolektory z M52 (tylko z jakiego? Ponoć X2 Vanos mają takie same jak M54)
Zastanawiam się na dodaniu OCT zamiast odmy.

Na bmwklub poradzono mi abym dał pierścienie z M52B25TU, ale ETK:
https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/...kL/sN/r2000/m10
Nie pokazuje, żeby pasowały zamiennie czy coś, mógłby ktoś rozwikłać tą zagadkę?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Feb 2017 - 21:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Tue, 28 Feb 2017 - 22:42
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





nie wiem czy w przypadku m54 wyrzucenie odmy będzie takie łatwe, odma jest dość skomplikowana i łączy się z całym kolektorem dolotowym.
Kolektory wydechowe z jakiegokolwiek m52 z pojedynczym vanosem, dobrym modem jest montaż baranów z m3 3.0 e36 lub można przerobić kolektory z m3 e46 (cena wychodzi podobna do gotowych schmiedmann), tylko nie wiem czy jest sens w przypadku b25.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dark6024
post Tue, 28 Feb 2017 - 23:07
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 28 February 2017





Szukałem B30, ale B25 trafił się tak tanio, że cena rekompensuje mi różnice mocy, ale wiem, że bez sensu za dużo w to inwestować dlatego pytam o kolektory z M52, bo mam taką rozbitą E46, ale na podwójnym Vanosie i nie wiem czy jest sens przerzucania kolektorów. Muszę zobaczyć czy różnią się wizualnie w ogóle.
Co do pierścieni tłokowych znalazłem informację, że:
"można ale tylko olejowy i drugi kompresyjny bo górny jest grubszy"
Więc może jest szansa na pozbycie się problemu pobierania oleju przez M54.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:30