Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> klocki hamulcowe POWERSTOP Z23
djrobo
post Fri, 10 Aug 2018 - 13:49
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 21 April 2016





Założyłem niedawno do Chryslera 300c SRT8 (dość mało znane na naszym rynku) klocki ceramiczne Powerstop Z23 na tarcze EBC Turbo Groove (w dobrym stanie zostały po współpracy z EBC Yellow ) .
Zrobiłem już prawie 3000km na nich i jest bardzo dobrze . Dość długo trwało docieranie gdyż założyłem je na lekko zużyte tarcze (starte 0,7mm z dopuszczalnych 2mm grubości) . Na samym początku zastosowałem docieranie zalecone przez producenta ( 10 mocnych hamować z 50 do 5km/h bez zatrzymania + ostudzenie hamulców minimum 5km). Potem przez ok 1000km starałem się unikać ostrego czy długotrwałego hamowania ...Myślę że było warto!
Moim zdaniem klocki są znakomite. Zupełnie nie piszczą , praktycznie nie pylą (a pył jest bezbarwny, felgi ciągle są srebrne po 1500km zrobionych bez myjni na wczasach).
Auto hamuje teraz wyraźnie lepiej niż na klockach EBC Yellow (zresztą Z23 maja współczynnik tarcia 0,45-0,55 , natomiast Yellow - 0,35-0,45). Zdarzało mi się hamować kilkukrotnie z 270 do 90 km/h i na hamulcach nie zrobiło to żadnego wrażenia. Awaryjne hamowanie przy 160kmh powoduje natychmiast włączenie ABS... Generalnie można się zdziwić jak łatwo jest zablokować koła przy pełnym bucie na pedale hamulca...
Ponadto zauważyłem że Z23 hamują bardzo dobrze już od pierwszego porannego hamowania, gdzie przy klockach Yellow pierwsze hamowania były dość słabe, można się było wystraszyć smile.gif Na kierownicy czy pedale hamulca nie czuć żadnych wibracji niezależnie z jakiej prędkości hamujemy.
Jedyne co jeszcze mnie interesuje to ile klocki wytrzymają . Producent obiecuje że klocki ceramiczne zużywają się wolniej niż zwykłe klocki, a przy tym także mniej zużywają tarczę. Czy tak jest faktycznie, dopiero się przekonam smile.gif
Podsumowując, klocki jak najbardziej polecam, szczególnie osobom które lubią ostrzejszą jazdę mocnym i ciężkim samochodem. A osoby zaglądające na tor mogą też rozważyć klocki Z26, w których stosuje się tą samą ceramikę, ale wytrzymują większą temperaturę dzięki zastosowaniu mocowania które lepiej odprowadza ciepło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 10 Aug 2018 - 13:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:05