Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Nissan 370z plan na 400KM, N/A
gość_BitterAce12_*
post Mon, 02 May 2016 - 09:57
Post #41









Nareszcie przyszły graty, wiec mały update.




Przy okazji okleiłem pare elementów folią oraz przyciemniłem te małe czarne szybki z tyłu ( z tylną na cholerę nie mogłem sobie poradzić i będę musiał oddać to jakiemuś profesjonaliście, ale nie jest to priorytet)





Próbowałem zamontować wczoraj doloty jednak spotkała mnie miła a zarazem niemiła niespodzianka. Otóż mam chłodnice oleju tongue.gif ALE jest zamontowana w bardzo beznadziejnym miejscu i uniemożliwia instalacje dolotu. Jako, że to było pierwszy raz gdy coś dłubałem w komorze silnika, zrezygnowałem i muszę to oddać jakiemuś dobremu mechanikowi, żeby przeniósł ja w jakieś konkretniejsze miejsce.



W międzyczasie miałem drobną kolizje, typek nie popatrzył w lusterko gdy wyprzedzałem i wjechał mi na szczęście tylko w koło, poza zarysowana tylna prawą felga nie stało się nic. Poza tym potrąciłem ptaka ;/ i zrobiło mi się drobne wgniecenie w masce tongue.gif i jakiś gość na parkingu delikatnie przerysował mi tylne lewe nadkole. Tyle z pechowych przygód.

Poza tym SAM wymieniłem olej silnikowy i filtr biggrin.gif na VR1 5w50 silnik trochę ucichł na neutralu w porównaniu z helixem 5w40 no i wydaje mi się, że aż tak nie brudzi sie olej, bo wciąż jest złoty a nie brązowy jak poprzednik.
Na razie tyle, jak tylko znajdzie się jakiś termin u Coobcia lub kogoś kto ogarnia to pewnie wstawię jakieś kreski, gdy wszystko już wejdzie do środka.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 02 May 2016 - 09:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Coobcio
post Mon, 02 May 2016 - 11:19
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Jak doloty zdjąłeś teraz masz dostęp do kolektorów lepszy - ciekawe czy coś one zmienią biggrin.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 02 May 2016 - 14:50
Post #43


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
W międzyczasie miałem drobną kolizje, typek nie popatrzył w lusterko gdy wyprzedzałem i wjechał mi na szczęście tylko w koło, poza zarysowana tylna prawą felga nie stało się nic. Poza tym potrąciłem ptaka ;/ i zrobiło mi się drobne wgniecenie w masce tongue.gif i jakiś gość na parkingu delikatnie przerysował mi tylne lewe nadkole. Tyle z pechowych przygód.

a ludzie szukaja 20letnie samochody gdzie nie ma sladu zadnych stluczek wgniecen itd. i wytlumacz takiemu ze kazde auto musi miec slady po jakichs przygodach czy to kamieniach czy ptakach czy lekkich niechcianych stluczkach. norma. gratki zapalu. oby autko sie sprawowalo smile.gif


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 03 May 2016 - 13:08
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(BitterAce12 @ Mon, 02 May 2016 - 09:57) *
Poza tym SAM wymieniłem olej silnikowy i filtr biggrin.gif na VR1 5w50 silnik trochę ucichł na neutralu w porównaniu z helixem 5w40 no i wydaje mi się, że aż tak nie brudzi sie olej, bo wciąż jest złoty a nie brązowy jak poprzednik.

a to nie jest tak, że olej powinno się zlać z silnika brudny, bo ma też za zadanie zbierać zanieczyszczenia?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Tue, 03 May 2016 - 13:31
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





owszem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Tue, 03 May 2016 - 13:43
Post #46









Chodziło mi o to, ze ten helix zaraz po zalaniu(~1000km) zmienił kolor, a na tym vr1 przejechalem juz 2kkm i jest wciąż złotawy. Kolor na bagnecie oczywiście.

Raczej nie uniknie się takich sytuacji, tym bardziej, że to daily. Mi to tam jakoś nie przeszkadza specjalnie, jak lakier bedzię już w na prawde słabym stanie to położy się nowy.

Za kolektory nawet sie nie zabieram, bo nie mam narzedzi, skillsow i jajek żeby z tym się bawić. Jak sie dobrze ułoży to Ty mi to złożysz biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Tue, 03 May 2016 - 13:47
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





olej jeśli ma dodatki czyszczące silnik to powinien się robić ciemny.. żebyś nie zastał silnika jak po castrolu hehe skoro ten olej dalej jest taki żółciutki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 03 May 2016 - 13:53
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





ja bym się zastanowił czy to na pewno jest valvo, bo vr1 5w50 kilka razy zlewałem z auta i był normalnie ciemny/czarny...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajman500
post Tue, 03 May 2016 - 16:23
Post #49


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 July 2012





VR1 5W50 po 2kkm nie robi sie czarny. Na bank zlewaliscie po wiekszym przebiegu, ja tego przelalem mala cysterne to wiem a auto lekko nie ma. Odcinke widzi codziennie.


--------------------
--
B18c = 210hp/195nm
K20z4 = 255hp/235nm
STi = 350hp/500nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 03 May 2016 - 19:11
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





To zalezy od samochodu. Ten sam motul 5w40 leje do 2.0 turbo lpg (przebieg silnika to pewnie 200-300tys) i po 10tys km jest czysty.
Wlewam do k20 kompresor uzywanego glownie na dojazdy na tory i tory (benzyna) i ten sam olej po 3tys km jest juz brudnawy (ale nie czarny). Po 8 tys jak zmienialem w tym roku to byl czarny.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Tue, 03 May 2016 - 19:31
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





na lpg to sie o polowe mniej brudzi kazdy olej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Tue, 03 May 2016 - 19:54
Post #52









Specjalistą w tej kwestii na pewno nie jestem, jedynie podaje moje subiektywne odczucia i spostrzeżenia.
Co aż tak źle wygląda rynek olejów w Polsce w kwestii podróbek itp?
Do tej pory na helixie wcinała mi całkiem sporo oleju bo myślę, że przez zime ~8-9k km dolalem z 2l, nie wiem czy to kwestia warunków pogodowych czy po prostu oleju(filtru oleju czy cuś). Wplyw na to moglo również mieć to, że pierwszy mechanik jakiemu oddałem zetke nie wiedział, ze są 2 filtry powietrza i wymienił tylko 1 sleep.gif... Ogólnie straciłem zaufanie do takich byle speców(a niby warsztat porządny bla bla bla) dlatego wszystko w miarę możliwości próbuje robić sam. Póki co nie mam nikogo zaufanego, ale z drugiej strony Z to jakby nie patrzeć w miarę bezawaryjny samochód smile.gif

Pozdrawiam

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Wed, 04 May 2016 - 05:42
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Fajny silnik 9tys zrobione 2l oleju zjedzone... Generalnie temat lekko z dupy, pisanie o samodzielnej wymianie oleju czy też nie wymianie dolotu bo była kolizja czy oklejenie czarna folia detali.... Większe mody robią gimnazjaliści samodzielnie pod blokiem w skuterach...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 04 May 2016 - 16:37
Post #54


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Olej brudny bo w środku nagar. Podczas wymiany rozrządu wymyłem co mogłem, dwie szybkie zmiany oleju po 3 tys km i oleju nie można znaleźć na bagnecie. Nie piszcie że olej sie brudzi tylko jak jest oryginał bo ludzie to jeszcze łyknął i pójdzie w świat. Wymyjcie nagar z silnika!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w0wacik
post Thu, 05 May 2016 - 18:03
Post #55


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 November 2003
Skąd: Wwa





CYTAT(m6nj @ Wed, 04 May 2016 - 16:37) *
Wymyjcie nagar z silnika!
A

I do tego najlepszy jest Lotos, który w dodatku pokaże które uszczelniacze są do wymiany (z reguły wszystkie po nim biggrin.gif ). A po 2 szybkich wymianach Lotosa można lać normalny olej.


--------------------
"When driving a car in real life, please remeber to be a safe driver by wearing a seat belt, using your turn signal and using good judgment"

Mercedes C270CDI T
Mercedes 280CE (C123)
Volkswagen Golf 1.9 TDI
Opel Combo

Pozdrawiam

w0wacik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Tue, 07 Jun 2016 - 09:33
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





No już coraz bliżej tych 400KM choć jeszcze i tak od cholery brakuje biggrin.gif
Z smsów jakie wymieniem z właścicielem różnicę bardzo ale to bardzo odczuł na +

Tak więc maszyna wpadła w moje ręce, właściciel przywiózł ze Sobą doloty Stillna oraz jakieś dziwne chińskie kolektory wydechowe...
No to do dzieła, kolekotory seryjne out, orazu porównanie serii do new chinola:


Coś te New Chinole nie do końca chciały pasować, tak wiec rozwierciliśmy w nich otwory we flanszach na fi14mm no i nachodziły ale...
żeby je przykrecić do głowicy trzeba by dać nakrętki z małymi łbami to raz a dwa i tak nie możliwe było jej nakręcenie na ostatnich garach - trzeba by wykrecić szpilki i tak zostawić,
bowiem szpilka opierała się o kolektor a ponadto nie było miejsca na nakrętkę:


Nie tracąc czasu sięgnąłem na półkę gdzie od jakiś paru ładnych latek kurzyły się kolekotry Exotic Speed dedykowane do 370Z:


Kolega miał farta bo o mały włos nie sprzedałem ich Cudnemu - hehe pewno jakby tak się stało to Czerwona Diablica miała na nich z 850KM wink.gif
Żeby zamontować doloty trzeba było pruć przód auta i przenieść aksesoryjną chłodnicę oleju, zeszło się trochę ale udało się:


Z misi pomocą:


No to czas na rolki:


Seria na wydechu MG Motorsport ze sportowymi katami wyszła bardzo bardzo ładnie jeśli chodzi o moment obrotowy, natomiast górę załatwiły kolektory, doloty oraz storjenie ECU...
Standardowo poza zapłonem, paliwem, wprowadziłem zmiany że jak daje się gaz do deski to przepustnica otwiera się na maksa no i limiter obrotów podniesiony został do 7800obr.min, efekt:


Na hamowni tego nie czuć ale na drodze jest lepsza reakcja na gaz jak się całkowicie do końca depnie, takie pierdolnięcie czuć a nie leniwe, łagodne nabieranie mocy... smile.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Wed, 15 Jun 2016 - 11:24
Post #57









Po wizycie u Kuby mega! Różnica w reakcji na gaz - kozak, mocy z góry na + a przez to, że doszło sporo niuta z dołu to na początku straciłem pewność w prowadzeniu na mokrym biggrin.gif. Komplikacji było sporo, szczególnie z tymi zasranymi kolektorami. Koniec końców się udało, ekipa bardzo fajna, ludzie od Z również(niemały zlot się zrobił pod garażem, można było zawiesić oko, na paru na prawdę fajnych furkach). Szkoda, że nie udało się zrealizować ustawki na testy drogowe biggrin.gif



Wracajac jeszcze do kolektorów, bez problemu można je przespawać, więc może uda mi sie je sprzedać, bo zwracanie tego do USA chyba niezbyt się opłaca, chociaż i tak napisze do producenta.
Zmienił się również trochę dźwięk, co w sumie mnie cieszy. Trochę ucichło z dołu i juz nie jest tak uciążliwie gdy cruisin down the street in my... biggrin.gif



Po powrocie odrazu zabrałem się za serwis auta.
Na pierwszy ogień zmieniłem oliwę i filtr na mobila 5w50, żeby troszku przeczyścić silnik z nagaru(zrobie ze 2-3 zmiany tak po 4-5k km).
Potem wziąłem się za wymianę klocków hamulcowych, poszło bez problemowo, jednak chyba zbędnie bo klocka było więcej niż 1/2, a jedyne co to chyba się zeszklił i przez to słabiej hamował.

Następnego dnia wrzuciłem dystanse 22mm na stronę, przód + tył.

i efekt:


No i na koniec z pomocą kolegi założyliśmy sprężyny obniżające. W sumie całkiem prosta sprawa, ale bez klucza pneumatycznego nie poradzilibyśmy sobie.

i efekt końcowy:

Koła zajebiście wypełniły nadkola(z tyłu wciąż jest opona 30 zamiast 35, więc jeszcze lepiej będzie to wyglądać gdy wrzucę 35, trakcja i ogólnie przyczepność na mega mega plus, autko klei jak szalone. Ciężko wprowadzić teraz Z w poślizg samym gazem biggrin.gif

No i na koniec pojechałem na zbieżność i trafiła mi się mega przykra sytuacja.

Jeden z serwisantów postanowił bez mojej wiedzy i zgody przeprowadzić jazdę testową. Wyjechał samochodem poza teren warsztatu i ostro skatował zimny silnik co zaowocowało przegrzaniem.
Włączył się tryb awaryjny, Check Enginge Light, olej zagrzany do prawie 110*C (gdzie przy spokojnej jeździe, temperatura oleju nie przekracza 90*C w cieple dni z racji dodatkowej chłodnicy oleju), a nie było go zaledwie 5-10min. Mówie mu, jakim prawem wyjechał tym autem i katował je do odcinki, a on mi z tekstem, że kręcił tylko do 6k... Myślałem, że rozwale gościa na miejscu. CEL dalej jest, kod błędu P0605, ECU failure. Na pewno tego tak nie zostawie. Zgłosiłem już sprawe do PZU. Co radzicie zrobić w tej sprawie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 15 Jun 2016 - 11:36
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(BitterAce12 @ Wed, 15 Jun 2016 - 11:24) *
No i na koniec pojechałem na zbieżność i trafiła mi się mega przykra sytuacja.

Jeden z serwisantów postanowił bez mojej wiedzy i zgody przeprowadzić jazdę testową. Wyjechał samochodem poza teren warsztatu i ostro skatował zimny silnik co zaowocowało przegrzaniem.
Włączył się tryb awaryjny, Check Enginge Light, olej zagrzany do prawie 110*C (gdzie przy spokojnej jeździe, temperatura oleju nie przekracza 90*C w cieple dni z racji dodatkowej chłodnicy oleju), a nie było go zaledwie 5-10min. Mówie mu, jakim prawem wyjechał tym autem i katował je do odcinki, a on mi z tekstem, że kręcił tylko do 6k... Myślałem, że rozwale gościa na miejscu. CEL dalej jest, kod błędu P0605, ECU failure. Na pewno tego tak nie zostawie. Zgłosiłem już sprawe do PZU. Co radzicie zrobić w tej sprawie?


Nie PZU, tylko na Policję o uszkodzenie mienia. Do tego rzeczoznawca.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasz GDY
post Wed, 15 Jun 2016 - 11:43
Post #59


Super User
Dołączył: Mon, 09 October 2006
Skąd: Gdynia





Jaka jazda testowa po zbieżności?! Z drugiej strony to gdzie w tym czasie byłeś, ustawienie zbieżności to max 30min. Sprawy bym tak nie zostawił i nie jestem pewien, czy nie powinieneś wezwać policji.


--------------------
Sierra RS Cosworth 2.0T YB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 15 Jun 2016 - 12:12
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





przez takich patafianów zawód "mechanik" nie jest dażony zaufaniem. Rozszarpał bym gościa chyba...

EDIT

swoją drogą sprawdź nadkole tylne czy nie jest obrzucone gumą bo tak zgrzać olej bez palenia kapora to naprawdę wyczyn w takim czasie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:41