Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> M5 F10, czy do końca mina?
jakub1t
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:21
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 04 Apr 2018 - 12:13) *
jakub1t miałeś tam pomiar temperatury oleju gdzie załatwiłeś panewki?
Ile już zrobiłeś w tym Twoim jednym?

Zwykle seryjne e34 535. Kupiłem w celu startowa nią w zawodach driftu. Co dwa tygodnie mniej więcej zawody lub treningi, plus codzienna jazda. Zrobiłem 30tkm w 6 miesięcy i właśnie wtedy trzeba było wymienić panewki. Wał był cały. O temperaturze oleju to ja nic wtedy nie słyszałem. Po prostu jeździłem. Chłodnicy oleju nie było. (na co dzień LPG było)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:25
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





To i tak nieźle, stary rupieć chłostany pół roku bez wymiany oleju. Teraz można pomarzyć o takim silniku.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:28
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Raz wymieniłem po 15 tys. biggrin.gif tak podaję instrukcja smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:28
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Wed, 04 Apr 2018 - 13:25) *
To i tak nieźle, stary rupieć chłostany pół roku bez wymiany oleju. Teraz można pomarzyć o takim silniku.

Też to chciałem napisać. Stary silnik w 323F jeździł na byle czym (40-50zł/5l) ,silnik miał ze 250tyś km, LPG , później kompresor i nic...
Raz jak go pałowałem 0-160 parę razy pod rząd to coś zaczęło stukać w głowicy, panika,a to prawdopodobnie hydro popychacze od temperatury oleju przestały trzymać. Ostygł i gitara smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:32
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





hexx 2 nie wiem jaki temu przyświeca cel, ale wywracasz kota ogonem. Tłok jest uszczelniony w cylindrze, pierścienie i ścianki cylindra rozgrzane, wszyscy o tym wiemy, ale oczywiście pomijasz ten fakt. Nie ma sensu dyskusja z Tobą w tym stylu. Gdyby tak było jak próbujesz tutaj banały ludziom wciskać to diesle miałyby ropę zamiast oleju w skrzyni korbowej ponieważ wszyscy wiemy, że ropa ma wyższą temperaturę wrzenia, diesle się słabiej grzeją i wtryski potrafią lać bez opamiętania, do tego mają chipy i leją jak z wiadra. A fakty są takie, że pomimo powyższego zużyty olej w dieslu ma lepkość smoły. Weź pisz coś konkretnego jak masz, a nie walisz banały i tłumaczysz jak kropelki paliwa atakują tłoki. Każdy wie, że paliwo dostaje się do oleju, ale oleje po przebiegu mają wyższą lepkość więc jak wiesz dlaczego obserwacja przeczy teorii to się pochwal, ale pisz konkrety zamiast dziecinnych haseł o wielkości kropli.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:00
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nic niczemu nie przeczy.
Ty naprawdę nie ogarniasz czy tylko się zrywasz ? laugh.gif
Bo dałem się wkręcić.

PS
a czym jest uszczelniona przestrzeń między pierścieniem a gładzią cylindra ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:03
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





OK, już nie mam do Ciebie pytań, dzięki za wyjaśnienia.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:05
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Zadajesz dziecinne pytania.. to odpowiadam jak dziecku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:18
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Można jeszcze podejrzewać, że co prawda zużyty olej w niskich temperaturach płynie jak smoła, ale w wyniku 'rozcieńczania' przez paliwo spada jego lepkość w wysokich temperaturach w porównaniu do nowego.
Tutaj praca, z której wynika, że VI rośnie wraz ze zużyciem oleju:
https://ac.els-cdn.com/S1877705813020419/1-...57b42257fb2778e

Przeczytałem kilka publikacji teraz i w zasadzie poza spadkiem 'buforu zasadowego' nie ma parametru, który powodowałby 'bezużyteczność' oleju pomimo jego używania. Wpływ zawartości siarki w różnych paliwach na poziom buforu jest znany więc każdy niech sobie wyciągnie własne wnioski.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:24
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 04 Apr 2018 - 14:18) *
Można jeszcze podejrzewać, że co prawda zużyty olej w niskich temperaturach płynie jak smoła, ale w wyniku 'rozcieńczania' przez paliwo spada jego lepkość w wysokich temperaturach w porównaniu do nowego.
Tutaj praca, z której wynika, że VI rośnie wraz ze zużyciem oleju:
https://ac.els-cdn.com/S1877705813020419/1-...57b42257fb2778e

Przeczytałem kilka publikacji teraz i w zasadzie poza spadkiem 'buforu zasadowego' nie ma parametru, który powodowałby 'bezużyteczność' oleju pomimo jego używania. Wpływ zawartości siarki w różnych paliwach na poziom buforu jest znany więc każdy niech sobie wyciągnie własne wnioski.

Oleje do statkow maja parukrotnie wyzszy "bufor zasadowy" (czyli to cos, co neutralizuje kwasne produkty spalania, chyba KOH) i dzieki temu taki statek moze dlugo na oleju chodzic bez wymiany smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:24
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Chwila..
ustalmy czy piszemy o silniku diesla czy o silniku PB czy o silniku ze statku... i na tym jednym się skupmy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 14:35
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A silnik jak ze statku to już musi być atomowy? smile.gif Wszyscy wiedzą o jaki silnik chodzi, tylko niektórzy próbują za wszelką cenę wywrócić kota do góry ogonem, a kot jak wiemy zawsze spada na cztery łapki.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 04 Apr 2018 - 16:16
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Tak głośno myślę...niesprawne wtryskiwacze + pierwsze rozruchy? Czyli po nocy, ssanie itd.

Może tu się najwięcej dzieje?

Gdzieś też czytałem, że w niektórych przypadkach auto na wolnych obrotach z bezpośrednim wtryskiem paliwa (w przypadku benzyny) pozostawione na dłużej w pewnym stopniu (na pewno nic po 10 razach się nie stanie ale pewnie chodzi o czas) nie daje rady, by ta wtryskiwana benzyna w całości odparowała...czy to dotyczy rozgrzanego motoru czy startu na zimno niestety nie pamiętam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 16:21
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Joker @ Wed, 04 Apr 2018 - 16:16) *
Gdzieś też czytałem, że w niektórych przypadkach auto na wolnych obrotach z bezpośrednim wtryskiem paliwa (w przypadku benzyny) pozostawione na dłużej w pewnym stopniu (na pewno nic po 10 razach się nie stanie ale pewnie chodzi o czas) nie daje rady, by ta wtryskiwana benzyna w całości odparowała...czy to dotyczy rozgrzanego motoru czy startu na zimno niestety nie pamiętam...

TSI/TFSI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:11
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Joker wiadomo, że tak jest, chociaż ten olej motul 20w60 to się nazywa LeMans, że niby w trakcie 24godzin jak noga w podłodze non stop to bogata mieszanka jest i tak dalej...

Benzyna ma tak niską temperaturę wrzenia oraz tak niskie ciepło parowania, że paruje natychmiastowo inaczej nie moglibyśmy mówić o jakiejkolwiek jednorodności mieszanki. Weź pod uwagę nie tylko temperaturę otoczenia, ale również prędkość przepływu gazów, ruch wirowy i wszystkie te czynniki, które mają na celu zwiększyć jednorodność mieszanki. Mgła benzyny z wielodyszowego wtryskiwacza znika w warunkach normalnych bardzo szybko, co dopiero w cylindrze.

Ale nawet jeśli się dostanie do oleju, a z pewnością się jej śladowa ilość dostanie w postaci gazu to już rozpuszczalność gazu w cieczach spada wraz z temperaturą to po raz, a po dwa olej jest rozgrzany do wysokiej temperatury, w której parowanie benzyny odbywa się bardzo szybko.

Podsumowując ta teoria o rozpuszczaniu oleju paliwem z czasem użytkowania jest wg mnie mocno naciągana z punktu widzenia teoretycznego. Z punktu widzenia praktycznego to już w ogóle się nie broni ponieważ przepracowane oleje mają wyższą lepkość co każdy sobie może sprawdzić bez potrzeby odwoływania się do wiskozymetru. Wzrost tej lepkości można tłumaczyć wytrącaniem zasad, ale nie można mówić o tym, że olej taki (którego lepkość w T pokojowej wzrasta z powodu wytrącania zasad) jest rozpuszczany paliwem, ponieważ poza wzrostem lepkości rośnie również VI.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:25
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





No to jeszcze napisz dlaczego w silnikach z wtryskiem bezpośrednim często "przybywa oleju na miarce" w świetle Twojej teorii ofkors.. i masz u mnie piwo smile.gif

http://forum.golf6.pl/mk6-problemy-usterki...leju-t2573.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:29
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie mam doświadczenia z takimi silnikami. Ile tego oleju przybywa i czy w związku z tym producenci w tych silnikach zalecają częstszą wymianę oleju lub stosowanie oleju o wyższej lepkości?
P.S. No nie mam doświadczenia z VW. Silniki innych producentów też tak mają czy VW tylko tak chce?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:32
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Przetrzyj temat...
Tam są informacje ile przybywa i ile oleju userzy "odciągają".

Chętnie dowiem się skąd się bierze wg. Twojej wiedzy i doświadczenia zwiększona ilość oleju w tak wielu autach z silnikiem PB TSI/TFSI.

No to zacytuje pierwszy post:

CYTAT
Witam,

czy obserwujecie w swoich golfach TSI podniesienie poziomu oleju?

O ile ubytek jest sygnalizowany kontrolką o tyle podwyższenie w żaden sposób nie jest zauważalne, chyba że sami to sprawdzimy.
Przy wymianie oleju pewnie też nikt nie sprawdza ile "zleciało" z silnika.
Ja profilaktycznie sprawdziłem niedawno poziom oleju i okazało się , że jest go ponad stan.
Dodatkowo czuć wyraźny zapach benzyny.

Po odciągnięciu ok 300ml poziom na miarce wrócił na 3/4 paska.

Po ok dwóch miesiącach i przejechaniu ok 1000km znów to samo.


Zastanawiam się czy powodem tego jest głównie jazda w mieście na krótkich dystansach, czy usterka pompy wysokiego ciśnienia, wtryskiwaczy, a może jeszcze czegoś innego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:36
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Przejrzałem, ciekawy. Co tam przeczy temu co napisałem?
Tak jak pisałem wyżej nie mam doświadczenia z silnikami z bezpośrednim, a VW to już w ogóle. Wykluczasz, że to tandeta VW?
Ja mieszkam w sercu śląska i tutaj każdy czy chce czy nie zwykle jeździ drogami szybkiego ruchu lub autostradami, a ja jeżdżę nimi codziennie i nie jeżdżę wolno.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 17:39
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Ej, no przecież pisałeś, że....

CYTAT
Benzyna ma tak niską temperaturę wrzenia oraz tak niskie ciepło parowania, że paruje natychmiastowo inaczej nie moglibyśmy mówić o jakiejkolwiek jednorodności mieszanki. Weź pod uwagę nie tylko temperaturę otoczenia, ale również prędkość przepływu gazów, ruch wirowy i wszystkie te czynniki, które mają na celu zwiększyć jednorodność mieszanki. Mgła benzyny z wielodyszowego wtryskiwacza znika w warunkach normalnych bardzo szybko, co dopiero w cylindrze.

Ale nawet jeśli się dostanie do oleju, a z pewnością się jej śladowa ilość dostanie w postaci gazu to już rozpuszczalność gazu w cieczach spada wraz z temperaturą to po raz, a po dwa olej jest rozgrzany do wysokiej temperatury, w której parowanie benzyny odbywa się bardzo szybko.


Czyli co, teoria nie działa w przypadku silników VW TSI/TFSI ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:27