Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> M2 coupe vs RS3 400 KM
Tommo
post Mon, 16 Oct 2017 - 20:45
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dwa pytania w związku z tematem:
1. Który będzie szybszy na torze (raczej mniejszym i bardziej krętym).
2. Który ma większy potencjał rozwojowy poprawiający własności jezdne.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Oct 2017 - 20:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Tue, 17 Oct 2017 - 22:34
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





http://fastestlaps.com/models/audi-rs-3
Przeczytaj komentarz - nie slyszalem jeszcze o szybkim torowym audi z napedem na 4 kola i silnikiem z przodu (jest R8, ale tam jest silnik z tylu, a wydumki lemans sie nie licza).
Jesli ma byc 4 but, to focus RS jest bardzo szybki jak na swoja mase i moc. Seryjne EVO wolniejsze na torze od foki.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 17 Oct 2017 - 22:51
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dziś trochę pojeździłem nowym RS3. Co prawda nie był to tor, ale wiem jedno. Absolutnie genialny samochód. Bardzo szybki a jednocześnie łatwo i pewnie się prowadzący. Czekam teraz na M2 ale chyba już klamka zapadła smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sieniek
post Wed, 18 Oct 2017 - 00:47
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





Jeszcze napisz jak będziesz używał auto, czy to ma być typowy tracktoy w co watpie bo pewnie rozpatrywalbys inne auta czy Daily które raz na ruski rok zabierzesz na tor pośmigać i nie walczyc o sekundy tylko dobrze sie bawic. W obu przypadkach ja osobiscie wybrałbym M2, audi nie za bardzo nadaje się na tor, ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Wed, 18 Oct 2017 - 08:51
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Też moim zdaniem 1M/M2 to najlepiej prowadzące się bmw i ogólnie jedno z lepszych samochodów. RS3 pewnie będzie lepszy jako auto na co dzień, zależy czego oczekujesz od samochodu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 18 Oct 2017 - 09:06
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Tor wyścigowy w naszych realiach sprowadza się w praktyce do krótkich, krętych autodromów. Przyczepność asfaltu na tych obiektach często jest problematyczna. Poza Poznaniem, w zasadzie mocne AWD, myślę będzie najbardziej uniwersalnym i praktycznym samochodem w tych warunkach. Chciałbym też normalnie po ulicach je użytkować bez stresu. Myślę że przy obecnym rozwoju technicznym nowych aut i zaakceptowaniu minimum kompromisu, da się z tym żyć. Zakup nowego samochodu tylko w kierunku jazd torowych, to fanaberia na którą pozwolić niestety sobie nie mogę. Napiszę coś więcej po jazdach M2, co pozwoli mi bardziej obiektywnie ocenić RS3 względem konkurenta.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Wed, 18 Oct 2017 - 13:00
Post #7


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Jeśli to nie problem, napisz kto i gdzie udostępnia RS3 i M2 do jazdy próbnej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 18 Oct 2017 - 13:10
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja przejechalem sie a45 kolegi po torze i przodem pluzyl jak saab kombi. Ciekawe jak rs3, na ulicy moze byc petarda a na torze nuda - pluzy i pluzy. Tego bym sie obawial jesli chcesz autem po torze latac.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 18 Oct 2017 - 13:36
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(jackkpl @ Wed, 18 Oct 2017 - 13:10) *
Ja przejechalem sie a45 kolegi po torze i przodem pluzyl jak saab kombi. Ciekawe jak rs3, na ulicy moze byc petarda a na torze nuda - pluzy i pluzy. Tego bym sie obawial jesli chcesz autem po torze latac.


No ale 1:49 na drogowej oponie da się zrobić na Poznaniu (Miko tak poleciał)


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 18 Oct 2017 - 13:59
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(andorDrakon @ Wed, 18 Oct 2017 - 13:00) *
Jeśli to nie problem, napisz kto i gdzie udostępnia RS3 i M2 do jazdy próbnej.


RS'a dostałem na Połczyńskiej, M2 Inchcape na Prymasa. Niestety M2 gdzieś zabrali i będzie w przyszłym tygodniu.


CYTAT(jackkpl @ Wed, 18 Oct 2017 - 13:10) *
Ja przejechalem sie a45 kolegi po torze i przodem pluzyl jak saab kombi. Ciekawe jak rs3, na ulicy moze byc petarda a na torze nuda - pluzy i pluzy. Tego bym sie obawial jesli chcesz autem po torze latac.


Tymi autami trzeba się mocniej dohamować do zakrętu, ale wyjście jest wcześniej i pełnym ogniem z minimalnym poślizgiem tylnej osi. Tak działa ten napęd.
RS3 ma przewagę, bo mogę zamówić ceramikę, której nawet za dopłatą w M2 nie ma. W przypadku torowego upalania to ważny argument.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 18 Oct 2017 - 14:34
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Wed, 18 Oct 2017 - 13:59) *
RS'a dostałem na Połczyńskiej, M2 Inchcape na Prymasa. Niestety M2 gdzieś zabrali i będzie w przyszłym tygodniu.




Tymi autami trzeba się mocniej dohamować do zakrętu, ale wyjście jest wcześniej i pełnym ogniem z minimalnym poślizgiem tylnej osi. Tak działa ten napęd.
RS3 ma przewagę, bo mogę zamówić ceramikę, której nawet za dopłatą w M2 nie ma. W przypadku torowego upalania to ważny argument.


Moim zdaniem zaden, bo szybciej zagotujesz olej niz dobry stalowy hebel wink.gif.
A co do dohamowania to oczywiscie robilem lewa w zakrecie i nic, bokiem nie chcial stanac. Jedyne wyjscie to na tyl zalozyc slabsza gume albo pogmerac w przednim zawieszeniu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 18 Oct 2017 - 15:27
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Z forum Porsche o ceramice:

+zdolność do pracy w wysokich temperaturach ze względu na fakt że nie utrzymują ciepła i szybko stygną
+lepiej odprowadzają ciepło i płyn hamulcowy wolniej się nagrzewa
+mniej pylą a pył nie jest magnetyczny i mniej osadza się na elementach metalowych
+mniejszy zużycie
+wirnik jest lżejszy o ok. 50%
+mniejszy hałas podczas hamowania
+brak termicznych odkształceń
+brak korozji
+nie mają pęknięć cieplnych
+85% wyższa pojemność cieplna niż żelaza
+dwukrotnie większe promieniowanie cieplne
+1/3 gęstości żelaza i 40% przewodnictwa cieplnego żelaza i akumulacja cieplna jest niższa co jest ważne dla skutecznego hamowania
+lepsze przyspieszenie ze względu na mniejszą bezwładność obrotową
+żywotność ok. 100tys. Mil i 1000 mil dla wyścigu

-cena
-wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne
-słabsze hamowanie przy zimnych hamulcach


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Wed, 18 Oct 2017 - 19:12
Post #13


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Niby fury z podobnej półki (cena i osiągi), a jednak kompletnie inne.
M2 to zabawka i na co dzień auto niepraktyczne, ale zaprojektowane pod upalanie na torze- przyjdzie mokro , zima , albo przewieść jakieś większe zakupy, pojechać na lotnisko z walizkami i dzieckiem... dupa.
RS3 to jest wygodny dupowóz , pakowny , praktyczny, i mega uniwersalny na każdej nawierzchni.
Też mnie kusi coś z tej półki i już prawie się zdecydowałem na a45(jest opcja z LSD), bo najlepiej łączy upalanie, 4letnia bezproblemową gw, świetny wydech w serii, i świetne osiągi, ale i uniwersalność 5 drzwi , dobra skrzynia, świetny wygląd.
Foka RS odpada, manual dyskwalifikuje auto.
Ale jednak zdecydowałem, że zaczekam na przyszły rok wychodzi nowe a45, więc pchanie się teraz w "za chwilę starą bude" odpuściłem, bo mam czym jeździć jest szybkie i jestem z tego zadowolony.
Jakieś przecieki są o nowym a45 więc można pogrzebać i też mieć na uwadze. (400koni, instalacja 48V, i elektryczne doładowanie).

Co do ceramiki to zagłęb się w temat bo raczej nie warte takiej dopłaty. I opinie są mocno podzielone.
kupujesz nowe auto więc nawet mocno traktując sprzęt seria da radę, a jak nie to różnica w cenie i tak pozwoli na zakup wielu kompletów "zwykłych".

Jak temat pilny, to rs3 bez ceramiki gdy auto głównie na co dzień, będzie szybkie, mega praktycznie, łatwo podnieść moc, która pójdzie na rozpędzenie auta, albo a45 ale nie wymieniony więc pewnie odpada z jakiegoś powodu?
Bmw bym brał tylko jako drugie auto, to "mały" sedan z napędem na tył, do uplania na suchym super , tylko tyle i aż tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Fri, 20 Oct 2017 - 12:11
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Tommo @ Mon, 16 Oct 2017 - 20:45) *
Dwa pytania w związku z tematem:
1. Który będzie szybszy na torze (raczej mniejszym i bardziej krętym).
2. Który ma większy potencjał rozwojowy poprawiający własności jezdne.


1. M2
2. M2

Nie rozumiem tych tekstow, ze z napedem na tyl da sie jezdzic tylko przy slonecznej pogodzie i 21stopniach. Kapeć szeroki a gaz ma wiecej niz jedno polozenie. Bagaznik tez chyba do malych nie nalezy, ale kombi toto nie jest. Moim zdaniem dobry woz i na co dzien mozna tym jezdzic znajac ograniczenia. RS bedzie bardziej uniwersalny ale to zupelnie inny woz. Ceramika ogolnie rzecz biorac jest zbedna bo tylko podnosi koszty.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 20 Oct 2017 - 14:10
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Tom-Lee @ Fri, 20 Oct 2017 - 12:11) *
Ceramika ogolnie rzecz biorac jest zbedna bo tylko podnosi koszty.

Skąd masz to info? Miałeś jakiś samochód na ceramice?



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 20 Oct 2017 - 17:01
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Też jestem tego zdania. Tu wymiana tarcz i klocków tuning pewnie 3 tys na komplet a tu pewnie za komplet koło 30tys.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 20 Oct 2017 - 17:51
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Fri, 20 Oct 2017 - 14:10) *
Skąd masz to info? Miałeś jakiś samochód na ceramice?

Znajomy ma.ceramike w 997 i mowil ze na ulice kupa. A auto ma jako drogowe i torowe. Jak jechal w deszczu autostrada to zauwazalnie gorzej auto hamowalo.
Jesli to by.kosztowalo 2x , a nie 10x drozej, to moznaby o tym pomyslec.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 20 Oct 2017 - 21:00
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Fri, 20 Oct 2017 - 17:01) *
Też jestem tego zdania. Tu wymiana tarcz i klocków tuning pewnie 3 tys na komplet a tu pewnie za komplet koło 30tys.


W RS3 ceramika wymaga dopłaty 25 tyś zł. Choć jest tańsza niż w Porsche, to nadal sporo pieniędzy. Kurcze ale z punktu widzenia motoryzacyjnego świra, chciałbym mieć kiedyś to rozwiązanie w samochodzie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 20 Oct 2017 - 21:13
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No dopłacasz tyle ale zapytaj się w serwisie ile kosztuje wymiana na nowe tarcze i klocki. To jest fajne bo lekkie ale cena użytkowania na codzien tylko dla bogaczy. I to nie jest tak że to się nie zużywa. Na torze prędzej czy później wyzionie ducha.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 20 Oct 2017 - 21:23
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Zakładam, że gdy ktoś kupuje auto za 300-400tys to zarabia te kilkadziesiąt tysięcy netto mc i wydatek jednorazowy 30-50tys na auto nie jest dla niego nie do przejścia. Inna sytuacją jest leasing za jeden procent i potem płacz bo kupiliśmy coś na co nas nie stać
i wymiana opon staje się wydatkiem nie do przejścia po zapłaceniu tej raty leasingowej wink.gif

Sam jestem przedsiębiorcą i nigdy nie należy brać na leasing aut których nie można kupić za gotówkę tzn. posiadać poduszkę w wysokości wartości auta. Bo tak wiadomo same plus połowa vatu i dochodowy mniej z raty.

Ceramika jest droga ale warta dopłaty.


Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:55