Shoutbox 0 nowych PW 


62 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opinie o narzędziach i pytania o marki
dejv667
post Sun, 31 May 2009 - 13:40
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(*Sajmon @ Tue, 14 Oct 2008 - 22:32) *
Co prawda mi się nie zdarzyło jeszcze na Toptula narzekać, ale u nas na serwisie w Rexroth, gdzie są tego dwie szafki ma opinię "wiurów". Przy rozkręcaniu przekładni planetarnych gdzie przedłużkami są 3 metrowe rury, Toptul nawet nie wchodzi w grę. GEDORE, SANDVIK - te klucze mają dobrą opinię na serwisie.

Proxxon to większość narzędzi jakie mam. Tylko raz mnie zawiodły - nasadka 17 pękła po założeniu na grzechotkę rury długości półtora metra. Po tym pęknięciu nasadka służy do dziś bo "nie rozłazi się" dalej.

Inna sprawa, ze jeśli potrzebujesz klucza dynamometrycznego do celów hobbystycznych i będziesz go używał raz rzadko to raczej spokojnie możesz kupić coś tańszego. Lezy mi na polce tani hipermarketowy kluczy dynamometryczny i do tego żeby od czasu do czasu przykręcić coś momentem daje rade.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 31 May 2009 - 13:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wb78
post Mon, 01 Jun 2009 - 09:25
Post #42


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 March 2008





Danke. Ogólnie nie znosze tandety więc jak już kupować to tylko konkretny sprzęt. Chyba się zdecyduje na proxxona. Poczekam chwile, może ktoś coś ciekawego napisze w temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemekGTI
post Mon, 01 Jun 2009 - 10:02
Post #43


Frequent User
Dołączył: Thu, 23 June 2005
Skąd: Jaworzno





Stosuje ktoś elektroniczne klucze dynamometryczne ? Jak z ich trwałością? Opłaca się to kupować ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cannabolic
post Mon, 01 Jun 2009 - 11:55
Post #44


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 February 2006
Skąd: Wrocław





A ja moge polecic Kamasa oraz Bahco.
Bahco uzywam od, niepamietam kiedy. Znalazlem ostatnio klucz francuski z przed 1954, ktory jakoscia bije wiele dzisiejszych firm.

Kamasa od 15 lat. Zadnych problemow, a klucze przeszly naprawde wiele.

Sa to doskonale narzedzia.



--------------------
-------------------------------------------------------

Total-K-Oss
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tarantula
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:11
Post #45


Frequent User
Dołączył: Mon, 05 January 2009





Ja moge polecic z całego serca firme Facom.Mamy cały warsztat wyposarzony z tej firmy,dosłownie wszystko.Uzywają ich uczniowie(wiadomo jakie mają pomysły) wszystko sie trzyma.Te narzedzia maja tez dozywotnia gwarancje.Szkoda że cena zabija.Ogolnie opłaca sie zaplacic i miec spokojna głowe.
Pozdrawiam.


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lewy_
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:12
Post #46


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Ja uzywam w wiekszosci narzedzi YATO i nie powiem, ale poki co nic sie nie dzieje z nimi.

Ostatnio trafilem wlasnie na klucze BAHCO normalny klucz z grzechotka ... wykonanie profesjonalne i narazie znosza brutalne traktowanie.

Imbusy STANLEYa - gowno jakich malo, ostatnio odkrecalem imbusem 4 srubke i ukrecilem klucz - od tamtej pory wymienilem na YATO i wiele wiecej wytrzymuja!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:21
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(lewy_ @ Mon, 01 Jun 2009 - 12:12) *
Ja uzywam w wiekszosci narzedzi YATO i nie powiem, ale poki co nic sie nie dzieje z nimi.

Ostatnio trafilem wlasnie na klucze BAHCO normalny klucz z grzechotka ... wykonanie profesjonalne i narazie znosza brutalne traktowanie.

Imbusy STANLEYa - gowno jakich malo, ostatnio odkrecalem imbusem 4 srubke i ukrecilem klucz - od tamtej pory wymienilem na YATO i wiele wiecej wytrzymuja!!!



Jesli chodzi o imbusy to rowniez polecam Proxxon. Dzielnie zniosly wszystko lacznie z nakladaniem sporej przedluzki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:35
Post #48


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





szukam wlasnie klucza do kół i zastanawiam się nad grzechotką firmy Yato lub Neo. Pytanie czy taka grzechotka nie przekreci sie przy zapieczonej srubie....

Warto inwestowac w klucz dynamometryczny ok 120pln czy to szajs?

Klucz potrzebny na track day'e.




--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:42
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(the.wolf @ Mon, 01 Jun 2009 - 12:35) *
szukam wlasnie klucza do kół i zastanawiam się nad grzechotką firmy Yato lub Neo. Pytanie czy taka grzechotka nie przekreci sie przy zapieczonej srubie....

Warto inwestowac w klucz dynamometryczny ok 120pln czy to szajs?

Klucz potrzebny na trach day'e.

Nie wiem jak Yato lub Neo, ale grzechotka Proxxona znosi to bez problemu. I to nawet po nałożeniu dluiugiej rury.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Mon, 01 Jun 2009 - 12:47
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Na jesień zmianiałem koła w gumiarni kluczem pneumatycznym .
Na wiosnę orginalny klucz bmw nie dał rady ,a grzechotka Karolusa z nasadką 17mm i z metrowa rurą dała rady.
wszystkie 20 śrub były tak dowalone że zgroza.


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 01 Jun 2009 - 13:58
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Ja u siebie w garazu uzywam kluczy TOPTULa i narazie niepowiem tez złego słowa na nie. Wiadomo ze na codzien nie zajmuje sie mechaniką ale przy tym co robie lekko nie mają.
A z ciekawostek moge dodac taka historie: u taty na warsztacie mechanicznym przerabiali taki pieroński reduktor ze sruby od dekla byly na klucz 60 i to jeszcze poprzyklejane. Odkrecali jakimis tam kluczami i sie pourywały. Kupili plaski klucz stanleya (nie pamietam czy plaski czy oczkowy - jakis taki) zalozyli 3m rure i dopiero jak suwnica podnosił za tą rure to nakretki puscily (reduktor wazyl 2t) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Mon, 01 Jun 2009 - 14:00
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





z doświadczeń znajomych mogę jeszcze polecić nasadki i grzechotki firmy Connex. U znajomego są od lat i są nie do zdarcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klari
post Mon, 01 Jun 2009 - 14:13
Post #53


Rookie
Dołączył: Sat, 26 August 2006
Skąd: Bytom





Nie czytałem całego wątku ,ale napisze od siebie ,że sam używam Stanleya ,głównie grzechotek - tak są ok ,ale mechanizm przestawiania odkręcanie/przykręcanie to jakaś porażka - przy odkręcaniu czy przykręcaniu zawsze muszę trzymać tą dźwigienkę bo sama się przestawia i szlag mnie trafia... Pozatym dosyć dobre.
Jeśli chodzi o klucze nasadkowe to mam z GEDORE i są zajebiste (odziedziczyłem jeszcze po ojcu... stare dobre Gedore - nie do zdarcia) .Dokupiłem też nasadki torx i imbus Yato i w sumie też są niczego sobie ,nie rdzewieją itd..
Ogólnie polecam , do średniej mechaniki idealne!

Nie kupujcie kluczy np. z Reala czy Selgrosa/Makro... porażka roku smile.gif wyginają się jak plastelina biggrin.gif


--------------------
C20LET+ in progress...

SWAP-y|Remonty silnika|Kompleksowe odbudowy samochodów i silników|Mechanika|Tuning|Modyfikacje itp.
Zapraszam protune@o2.pl | www.protune.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
makaveli
post Mon, 01 Jun 2009 - 15:10
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 July 2004
Skąd: radzymin





nasadki i bity yato potrafia peknac , przetestowane niestety.


--------------------
e36 320iA coupe -> 329iT by SLG - 400+
e36 325i convertible
golf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qbejs
post Mon, 01 Jun 2009 - 16:14
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Sun, 30 April 2006
Skąd: Skarżysko-Kamienna / Warszawa Wawer





Ja mam b. dobre doświadczenie z narzędziami YATO - mój ojciec handluje narzędziami roznych firm jednak do uzytku czysto hobbystycznego YATO daje rade. Z narzędziami Stanleya a dokladnie nasadkami i imbusami mam przykre doswiadczenia, lubią pękać. YATO przezylo juz kilka przekladek silnikow i ogolny serwis kilku nastoletnich i starszych aut w ktorych czesto lubi sie cos zapiec zatem przedluzki takze byly czasem niemale.


--------------------
VW 16V++ :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Mon, 01 Jun 2009 - 16:26
Post #56


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





no to ogarne temat grzechotki Yato. 50cm długa, powinna dać radę. dzieki.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadius3
post Sat, 06 Jun 2009 - 08:28
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 August 2006
Skąd: kuj-pom





Ja używam narzędzi Jonnesway i King Tony jeszcze nic z tych zestawów mnie nie zawiodło uwielbiam zestaw KT na 1/4cala jest mocny i łatwo jest nim wszędzie dojść. dynanometryk jonneswaya tez dzielnie wszystko znosi. Oczywiście posiadam klucze z bazaru płasko-oczkowe za 10zł kpl też czasami wystarczają ;]


--------------------
Blue Fiesta xr1800

Jest Eibach, jest gleba...
... Jest KONI, jest przyczepność ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sat, 06 Jun 2009 - 08:39
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(klari @ Mon, 01 Jun 2009 - 14:13) *
...

Nie kupujcie kluczy np. z Reala czy Selgrosa/Makro... porażka roku smile.gif wyginają się jak plastelina biggrin.gif


No czasem warto smile.gif
Ja kupiłem torxy w praktikerze i siedzenia w fordzie wymieniłem - potem zwrot kluczy i zwrot gotówki.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Sun, 07 Jun 2009 - 11:37
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Stanley a przynajmniej imbusy to mozna o kant d... potłuc od 2 dni próbuje odkrecic mozowanie wydechu w motocyklu no i jeden imbus złamałem (przy okazji pokaleczyłem dłon) a drugi sie ukrecił i wyglada jak te ogrodzenia ozdobne ...
teraz nie mam wyjscia i musze zamówic pozadny klucz z netu


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Thu, 18 Jun 2009 - 11:59
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





mam prosbe, moglby ktos polecic konkretny zestaw kluczy,grzechotki itp.? jakis link do konkretnej aukcji, sklepu.
chodzi o to ze potrzebuje skompletowac zestaw - teraz nie mam nic.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

62 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:34