Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi A4 1.8t AEB brak mocy, istne czary.
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 17:04
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Witam wszystkich, zarejestrowałem się tutaj by uzyskać pomoc. Niejednokrotnie czytałem forum wcześniej i widać, że siedzą tu fachowcy smile.gif
Do rzeczy, posiadam AEB po programie na 180km. Moc zaczęła spadać jakiś rok temu, na początku się nie przejąłem, myślałem że może manometr w kabinie przekłamuje. we wrześniu miałem już tylko 0,7 bar, aktualnie max 0,5bar. Dupohamownia i logi potwierdziły moje przypuszczenia ok 6k rpm mam tylko ok 150-160g/s.
wymieniłem już w zasadzie wszystkie typowe dla spadku mocy elementy:
przepływomierz nówka bosh, n75 nówka, dv nówka, turbo po regeneracji. jak zdejmę wężyk od turbo to auto idzie do przeładowania i tutaj zaczyna się ciekawie. Zakupiłem zawór typu kulka i sprężynka, by oszukać turbo i n75. Sam zawór działa ok, ale sterownik informuje o przeładowaniu już przy 0,8bar. Zadane doładowanie powinno być 0,9bar. Z racji tego, że silnik nie posiada map sensora to skąd sterownik wie, że jest przeładowanie? z przepływki na pewno nie bo przecież nie osiągam zadanego doładowania z programu. Czy ktoś z forumowiczów się orientuje z czego jeszcze sterownik bierze informacje o przeładowaniu? czasy wtrysków? może pompa paliwa siada, chociaż na postoju jest 3,3-3,5bar. Mam podstawkę w sterowniku, po założeniu oryginalnej mapy to doładowanie ok 0,35 w maksie a przy 0,45 już sterownik krzyczy, że przeładowanie.
Walczę z tym już pół roku, ręce mi opadły, na forum a4 nie uzyskałem pomocy.
Czy mógłby mi ktoś polecić Łodzi i okolic jakiegoś ogarniętego speca?
Z góry dziękuję za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 20 Mar 2017 - 17:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wieśmac
post Mon, 20 Mar 2017 - 18:36
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Skąd wiesz że nie sterownik nie widzi zadanego obciązenia z programu? moim zdaniem własnie widzi i dlatego ogranicza doładowanie, a obciążenie właśnie jest wyliczane z przepływki, zawyżająca przepływka może powodować taki efekt. Na a4 pewnie nie uzyskałeś odpowiedzi bo nie zostosowałeś sie do rad i nie zrobiłeś prawidłowych logów dynamicznych, od których powinieneś zacząć, zloguj 002+007, 001+013, 002+025.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 19:11
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Super, już zakładasz, że nie zrobiłem logów, i nie słucham rad. Obiciążenie nie może być brane tylko z przepływki bo nie uzyskuję zadanago doładowania (czyli również przepływu) a mam przeładowanie. Do tego napisałem, że mam nową przepływkę, która pokazuje to samo co używana.
oto logi:

http://vaglog.pl/log-001_002_05O061.html

http://vaglog.pl/log-002_007_bi7ptZ.html

http://vaglog.pl/log-013_008_7KgZ8N4.html

http://vaglog.pl/log-025_001_69XmL.html

te logi nie są najlepsze, bo robiłem je na 1,2 i 3 biegu

tutaj mam log z 3 biegu, grupa 1, 2 i 7

http://vaglog.pl/log-001_002_007_JWVZ4w.html

Zawsze mogę zrobić nowe w razie czego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Mon, 20 Mar 2017 - 19:26
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





No własnie powtórz logi te co pisałem i zrób na 3 biegu prawidłowo do odcinki, z logów widać że ecu uzyskuje zadane obciążenie, na sondzie mega bogato co by potwierdzało moją teorię, ale jeśli piszesz ze na obu przepływkach jest tak samo..
Masz seryjną mape to wrzucaj do kompa i loguj te same kanały zobaczymy jak na serii to wygląda, i nie ma się co irytować bo nikt przez neta nie wywróży co jest nie tak, dlatego szukając pomocy dobrze jest podawać jak najwięcej informacji i logów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 19:31
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Zobaczę, może jeszcze dziś to ogarnę, jak nie to w środę. Z tego co pamiętam to na początku po czipie miałem koło 180-190g/s przy 6k i 24ms czasu wtrysku. Po moich logach widać mniejszy czas wtrysku i mniejszy przepływ. Wygląda to raczej na serię niż na 180 koni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Mon, 20 Mar 2017 - 19:44
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Seria aeb to nie więcej niż 130 g, u Cb sporo więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:04
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Tak kolego, ale to przy 5k powinno być 120-130 g/s przy 6,5k ok 150 właśnie.
Zrobiłem logi, niestety na dwójce, mieszkam w mieście i 150 na 3cim biegu to niebezpiecznie i prawko mogą zabrać wink.gif
logi z czipu na 180km / jest już ciemno i pada, jak będzie potrzeba to wstawię logi z seryjnej kości ale to w środę najwcześniej.

http://vaglog.pl/log-002_007_F2XLq.html

http://vaglog.pl/log-002_025_C41LAI.html

http://vaglog.pl/log-002_007_YoT76k.html

http://vaglog.pl/log-001_013_E369O.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:15
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





CYTAT(kfiat @ Mon, 20 Mar 2017 - 20:04) *
Tak kolego, ale to przy 5k powinno być 120-130 g/s przy 6,5k ok 150 właśnie.

To akurat bzdura.


Przepływka widzi za duży przepływ dlatego obcina wysterowanie n75, zrob logi na serii, tam są seryjne wtryski?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:20
Post #9


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





https://forum.vw-passat.pl/threads/82343-AB...oku-GUIDE-v-0-3 proszę poczytaj odnoście MAF, na wielu forach jest mowa o 120g/s ale przy 5k. nie tylko tutaj. Tak wtryski seryjne, generalnie wszystko seryjne jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:23
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Ok, nie mam pytań, nie musze nic czytać, widziałem dziesiątki logów seryjnego aeb-a. pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:42
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Po co zaraz się obrażać. Miałem częściowo rację, 120 przy 5k i max w okolicach 130 smile.gif tyle już czytałem o tym że musiałem coś pomylić. Co nie zmienia faktu, że o ile przepływ jest większy z powodu czipu, to doładowanie jest niskie i czuć ubytek mocy. Widać coś w tych logach? jakaś sugestia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 20 Mar 2017 - 21:42
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Moje wstępne przemyślenia to rozrząd lub nieszczelny dolot za turbina skoro przepływ wysoki a ciśnienia brak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 20 Mar 2017 - 22:17
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Moje wstępne przemyślenia są takie, że autor tematu cwaniakuje zamiast słuchać doświadczonego gościa i powinien zamiast tego już dawno wrzucić ładne logi z 3 biegu, bo w okolicy Łodzi to chyba nie problem znaleźć autostradę/ekspresówkę.
Według mnie będzie tam dziura w dolocie pomiędzy turbo, a kolektorem ssącym.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Mon, 20 Mar 2017 - 23:07
Post #14


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Rozrząd sprawdziłem, wałki również na znakach. Co do dziury w dolocie to jak musiała by być duża by uciekło 0,4 bar? bieg jałowy trzyma elegancko i podciśnienie wynosi 0.65 bar. Nie powinno wtedy być na kompie błędu składu mieszanki w przypadku nieszczelności? u mnie żadnych błędów, auto pali ładnie, nie szarpie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Tue, 21 Mar 2017 - 00:15
Post #15


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





mi na spadniętym wężyku fi 3 mm z dvki była ogromna różnica w budowaniu ciśnienia , jak i w samym ciśnieniu max, także nie przesądzaj.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Tue, 21 Mar 2017 - 00:23
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Tak jak koledzy napisali, szczelność do sprawdzenia kompresorem, dv i jego sterowanie podciśnieniem bardzo wążne ale to na tescie szczelności wychodzi, jak tu jest temat ok, to logi na serii i dalsza analiza co może być nie tak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kfiat
post Tue, 21 Mar 2017 - 20:17
Post #17


Rookie
Dołączył: Mon, 20 March 2017





Dzięki wszystkim za podpowiedzi. kierunek poszukiwania nieszczelności wydaje się prawidłowy, nie znalazłem niestety żadnej. Nie zrobiłem chwilowo próby ciśnieniowej, gdyż mam ograniczony dostęp do kompresora. sprawdziłem jednak dv (nawet montowałem odwrotnie by ciśnienie nie mogło otworzyć grzybka) , całe odpowietrzenie skrzyni korbowej (odpiąłem od kolektora i zaślepiłem do testu), jedno drożne zaworki itp. Przejrzałem dokładnie wszystkie łączniki elastyczne, TIPa i nigdzie nie ma choć grama oleju i brudu (przy pękniętym wężu powinien być jakiś kurz oblepiony olejem) wszystko suche. W styczniu wyjmowałem silnik z uwagi na urwany gwint w głowicy i składając również przeglądałem czy nie ma nieszczelności. Z brakiem mocy walczę od wakacji. Zrobię mam nadzieję jutro logi na standardowej kości. Moc spadała powoli, najpierw 0,8, potem 0,7 po kilku miesiącach 0,6 i od lutego 0,5 max. tak jakby coś się coraz bardziej psuło. Kiedyś miałem problem z rozrządem, jak zerwał się klin od koła wałka i przestawiło wtedy rozrząd to faktycznie auto nie miało mocy, ale do tego jeszcze cofało powietrze do kolektora ssącego co dało się wyczuć choćby ręką przykładając w miejsce zasysania powietrza. do tego słychać było dziwne buczenie i brzęczenie przy schodzeniu z obrotów, telepało silnikiem. Teraz nie ma żadnego z objawów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 22 Mar 2017 - 21:20
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Zacznijmy od tego że aeb ma regulator paliwa 4bar , a ty masz 3-3,5 bara . Też miałem aeb i nigdy komp nie widział przeładowania , nawet z odpiętym wężykiem i ponad bar doładowania z programem jak i bez .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wieśmac
post Thu, 23 Mar 2017 - 00:20
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sun, 26 January 2014





Twierdzisz że na regulatorze 4 bar cisnienie na postoju 3,5 bar nie jest prawidłowe? Ja mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat, po drugie w kwesti sprawdzania ciśnienia paliwa czy wydajności pompy to mierzenie na postoju nie ma żadnego sensu, no chyba że chcemy sprawdzić czy wogóle jest jakieś ciśnienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 23 Mar 2017 - 09:51
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Niestety aż tak dokładnie nie znam zasady działania regulatora. Po prostu myślałem że jest od tego aby utrzymać ciśnienie 4bar w układzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:28