Shoutbox 0 nowych PW 


23 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> CLIO MAXI TIME ATTACK, Maszynka do zabawy na torze
CZUCZU
post Mon, 07 Nov 2011 - 22:37
Post #1


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





MODEL: Renault Clio Williams
Modyfikacje :
Silnik:
Seryjne 1.8 f7p zamieniamy na f7r 2.0 z Williamsa,
Moc seryjna 137km, po zmianach 183,5km.

Modyfikacje głowicy:
Planowana wysokość o 1mm,
Obróbka kanałów ssących i wydechowych,
Kolektory zgrane z głowicą,
Zawory ssące i wydechowe powiększone zgodnie z homologacją,
Wałki rozrządu sportowe z rewaru,
Teflonowe uszczelki termoizolacyjne.


Modyfikacje bloku:
Wał, korby, tłoki, koło zamachowe wyważone i odchudzone,
Panewki ACL,
Przerobiona pompa oleju na nowych panewkach Mahle i N-grupowej sprężynie,
Przerobiona miska olejowa z przegrodą,
Odnowione i wyczyszczone kanały wodne i olejowe,
Odelżony układ osprzętu pozbawiony pompy wspomagania.

Układ dolotowy:
Przepustnica po polerowaniu i odchudzaniu osi prowadzących,
Adapter przepustnicy gsg,
Puszka na filtr espace v6,
Filtr gąbkowy Itg,
Łapacz powietrza A grupowy odkurzacz, plus dodatkowy nadmuch.

Układ wydechowy:
Kolektor 4 w 1 Clio Williams,
Katalizator sportowy,
Side pipe,
Układ o średnicy 55mm.

Układ wtryskowy:
4 barowy regulator paliwa,
Pompa paliwa Walbro na osobnym przekaźniku i przewodach bez szybkozłączek.

Elektronika:
Remap seryjnego komputera by Prochip.
Nowa wiązka silnikowa i kabinowa.

Układ chłodzenia:
Nowa chłodnica i nagrzewnica,
Przewody silikonowe kopia Samco.
Chłodnica oleju Mocal, przewody w stalowym oplocie,
2 wentylatory elektryczne.

Układ napędowy:
Krótka homologowana skrzynia z przełożeniem głównym 5.25,
Podpora wałka sprzęgłowego,
Homologowany okular wzmacniający skrzynie biegów,
Short shifter na tulejach z brązu,
Podniesiony lewarek renault scenic.

Zawieszenie przód:
Bilstein gwintowany B8,
Sprężyny HR z helperami KW,
Śruby regulujące pochylenie kół Eibach,
Homologowane poduszki górne mcpersona na uniballu,
Wzmocnione wahacze przednie blachą,
Poliuretan zamiast gumy,
Przedni stabilizator 25 mm na uniballu,
Wzmocnione mocowanie mc persona z rozpórką.

Zawieszenie tył:
Bilstein B6,
Belka na tulejach teflonowych,
Tylne piasty z regulowanymi kątami,
Relokacja zacisków tylnych w kierunku środka pojazdu,
Zestaw rozpórek wzmacniających mocowanie belki.

Układ hamulcowy:
Pompa hamulcowa z renault Scenica,
Płyn motul 5.1,
Tarcze przód 285mm,
Odnowione zaciski przód i tył,
Klocki przód Ferrodo ds 2500,
Klocki tył Ferrodo ds 2000,
Przewody w oplocie,
Sportowy korektor siły hamowania,
Ręczny hydrauliczny.

Karoseria:
Zbudowana w 2015 roku w oparciu o karoserię Clio 3d, pozbawiona rdzy, obspawana,
Auto pomalowane w barwy renault sport,
Wlot maski clio maxi,
Wlot dachowy clio a grupa,
Alufelgi speedline 15 cali,
Otwory w progach na kobyłki,
Zapinki sparco przód i tył,
Tylny spoiler kit car,
Sportowe poliwęglanowe nakładki świateł Renault Sport,
Zestaw uchwytów holowniczych.

Wnętrze:
Rozbudowana klatka bezpieczeństwa,
Homologowane otuliny klatki,
Fotel sparco junior na aluminiowym mocowaniu,
Pasy kopia Takata,
Flokowana deska roździelcza,
Kierownica 350mm RRs na odpinanej nabie,
Dodatkowe wskaźniki,
Dodatkowy panel przełączników,
Karbonowa kuweta na nogi,
Lekkie boczki drzwi,
Akumulator na miejscu pasażera w pojemniku,
Siatka na okno,
Przewody paliwowe, hamulcowe i elektryczne w kabinie.


Regulaminowi stało sie zadość zaczynamy historię...

Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia postanowiłem na coś szybszego do klasy Hs/z 2000 - czyli auta do 2 litrów gdzie z francuskim akcentem jeździ Głos i Gwizdała.
Ale do konkretów drogą kupna zanabyłem auto które latało w kjsach, potem odkupił kolega Faraś, zrobił budę z zewnątrz, pomalował i kupił Type R i skończyła się mu kasa.
Tym sposobem trafił do mnie rzadki model Clio Grand Prix.




Wjechał sobie do garazu.

Jedyne co zauważyłem przy kupnie to do roboty jest tylna klapa, która nie była malowana

Za 60zł wyrwałem na allegro takie coś – niebawem poleci w kolor.

Zero rdzy i szyba gratis - już jest zmatowiona chyba nawet i czeka na powrót auta z Łańcuta.
Tymczasem w Taurus Rally Garage chłopaki dostali Clio na początku zrobili otwory pod kobyłki.
Po dniu zabawy w usuwanie zbędnych kabli, zabezpieczeń antywłamaniowych itp. wywalili deskę.


Z przodu wleciały takie 3 otworki - dwa pod zastrzały do kielichów i jeden na przełożenie wiązki komputera itp. do kabiny co potem ładnie opeszluje.
Koledzy zrobili też pierwsze przymiarki rur.



Gdy auto stało w Łańcucie dobrałem się do wybebeszania CC i zabierania elementów do ponownego wykorzystania w Clio - otuliny, obrotek, akumulator itp.

Koledzy podsycali ciekawość posyłając kolejne fotki..

I wtedy pojawił się problem – dowiedziałem się o pękających tunelach i zapadła decyzja o rozbudowie klatki.


Z przodu zrobione zastrzały plus lekka rozpórka.
Okazało się że jest sporo wtyczek nigdzie nie podpiętych, które bankowo wylecą skoro nie mają żadnej funkcji. Okazało się że ktoś dołożył instalacje 4 halogenów na 2 przekaźnikach, wyłącznik prądu na przekaźniku (na złodzieja ), jakieś kable antenowe, głośnikowe i ciul wie od czego chyba alarm. Masakra jednym słowem. W komorze silnika nie lepiej cała masa kabli nigdzie nie podpiętych które idą pod deskę rozdzielczą. Bezpieczniki z komory i komputer już w kabinie.
Kolega stacho z klubu Clio podrzucił mi takie coś:


Felgi do piaskowania i malowania pójdą a oponki na drugie felgi jako opony do treningów
Klatka została pospawana ale nie wspawana do budy. Powodem tego był fakt że auto szło do aso w Rzeszowie na ramę.
Bo trafiła się fotka clio sprzed kilku lat:


Okazało się że dachowanie było, ale auto poskładane zgodnie ze sztuką i wymiary zgodne co do 0.2mm. Wspawane nowe elementy solidniej niż fabrycznie. Koledzy mogli wspawać na spokoju klateczke.
Żonka kupiła mi taki prezent, pokazując kierunek rozwoju wizualnego:


Z adnotacją że odwrócenie kolorów i dodanie paru pasków z przodu dałoby miły dla oka efekt - pasujący do moich innych aut.






Kolega powywalał część elementów nawiewu zbędnych, cała elektryka jest już w kabinie, deska się wyflokowała , był tylko problem z kobyłką w progu bo znajomy wspawał coś dziwnego w próg i nie było jak tego rozwiercić, ale pomógł palnik.
A kurier dostarczył paczuszkę.
Przód to B6 przerobione w zerkopolu na B8 ( nie wiem czym to sie różni ) nastawy torowe

Tył to zwykłe B6 nastawy torowe

Helper prawdopodobnie Hr

Sprężyna główna KW.

Niby koleś coś przebąkiwał że to b8 będzie ale nie wiem więc uznajmy że jest b6.
Auto wróciło do mnie do garażu i ruszyliśmy z robotą.
Na pierwszy ogień wyciągnąłem zderzak przedni i wywaliłem plastikowe nadkola, przy samej puszcze kabli koło akumulatora, odciąłem i zaizolowałem wiązkę halogenów. Moim oczom ukazały się sanki pod płytę w całej krasie. Na oko to dobre 10 kilo profilu który idzie daleko w tył auta. Mocowanie jest tak dospawane do sanek że wyleci pewnie dopiero przy wyciąganiu wydechu.

Pod maską wywaliłem orginalny dolot, a wsadziłem adapter zrobiony w 4 minuty z jakiejś rurki, trochę silikonu i jakikolwiek stożek z garażu - tylko po to by silnik niczego nie zassał.


Poleciałem potem podkładem te otwory tak by ruda nie łapała się.

Tu widać prowizoryczną przejściówkę dolotu i akumulatorek żelowy podpięty by sprawdzić czy działa.
Potem wyleciał tylny zderzak i nadkola i auto poszło na mycie by jak najwięcej syfu usunąć karcherem.

I założyłem alufelgi ale tylko na przymiarkę bo muszę załatwić szpilki do kół.

Następnego dnia wyleciała mata bitumiczna.
I niestety wyszły dwie spore dziury - zanim ktoś napisze aaaaale złom proponuje sprawdzić to, bo u kuzyna w clio 1.2 rdza była w tym samym miejscu. Powycinałem to trochę i cortaninem potraktowałem. Drugi bak paliwa wyleciał, podobnie jak wlew i wszystkie przewody bo wolałem nie ryzykować przy potencjalnym spawaniu i wycinaniu. Docelowo zastąpi go rura fagumitu do oleju znaleziona w garażu

Szwagier podrzucił mi 3metry przewodu do wyciągarki, dokupiłem 2 metry przewodu i zakułem na szybko przewody i podpiąłem przez hebel akumulator z tyłu. Przewody ważą około 1,5 kilo na gotowo ale są konkretne. Możliwe że po złożeniu deski i reszty zostaną skrócone - to jest na razie by auto działało bezproblemowo.Przy okazji wywierciłem 2 otwory w mocowaniu fotela i fotel jest ustawiony tak jak będzie docelowo - maksymalnie do tyłu by środek ciezkości był maksymalnie cofnięty.

Naprawiłem też mocnym klejem podszybie i pomalowałem sprayem do plastiku. Staram się przy okazji składania odświeżyć wszystko bo to nie kosztuje praktycznie nic, a cieszy oko.

A tu ciekawostka - wyczyściłem drzwi kierowcy ze zbędnej wiązki od centralnego, alarmu, włącznika świateł, elektrycznych lusterek i części elektrycznych szyb. Jest to wyłącznie kawałek drzwi, niebawem ogołocę drugie drzwi ze zbędnego ciężaru bo w drzwiach kierowcy nie będzie sterowania niczym.

A potem wpadł teściu i z cieniutkiej blachy alu 0.8mm wyciął takie boczki drzwiowe. Takie same są dla pasażera. Później zrobimy boczki tylne. Prawdopodobnie jako że teraz trendi jest carbon polecą w hydrografikę o takiej strukturze. Mogłem wydać 500zł na płat carbonu 2x1 metr, ale taniej wyszło wziąć blachę alu z garażu ( cała terenówkę tym robiłem ), a ewentualna folia to groszowa sprawa. Ale to sprawa kolegi który zaproponował oklejenie wszystkiego za reklamę.
Kolejnym etapem było uszczelnienie otworów, uszczelka kupiona nie zdała egzaminu więc poleciał wąż gumowy na silikon wciśnięty i trzyma mocno i stabilnie.

Jutro mam zamiar pomalować to pod kolor budy, tak by zamknąć te otwory podszybiem i założyć linkę do hebla. Niemile zaskoczyły mnie drzwi pasażera bo po kilku użyciach okazało się że szyba przestała działać - po wymontowaniu silnika dopasowałem nowe szczotki, zmieniłem wiązkę na nową i szyba działa aż miło. Wyleciała podobna ilość kabli jak w drzwiach kierowcy. Wtedy postanowiłem że trzeba te kable powyciągać z wiązki.

Udało naprawić się światła - kolega kupił nowy przełącznik a ja usunąłem wiązkę kabli idącą do dwóch włączników metalowych, które zastępowały niesprawny włącznik, działa już klakson, kierunkowskazy i parę innych rzeczy. Powoli wziąłem się za usuwanie z wiązki instalacji halogenów, zegarka, świateł w środku, regulacji lamp i intensywności podświetlenia.
Cała wiązka jest rozłożona z izolacji i usuwamy pojedyńcze przewody idące na przykład do podgrzewania tylnej szyby itp. Walka na długi czas się szykuje.
I tak to wygląda obecnie – walka trwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 Nov 2011 - 22:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Gr00bY
post Mon, 07 Nov 2011 - 22:48
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Ja już czekam na odsłonę w A-grupie. Aż mi się łezka kręci w oku jak sobie przypomnę jak kiedyś Bohdan Herink czy Waldi Doskocz. To były ostatnie lata prawdziwych rajdów!


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 07 Nov 2011 - 23:11
Post #3


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Problem jest taki że chwilowo ( od lutego ) nie pracuję. Dlatego też czekam na dostawę z włoch drugiego clia jako dawcy cześci. nie będzie to jakaś mega mocna a grupa celuje w 180 koników, szpery też nie chcę bo jest to bez sensu - lepiej dac skrzynie z krótkim głównym i jeździć do upadłego trenując niż zbudowac potwora i nie miec za co go naprawić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Mon, 07 Nov 2011 - 23:22
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(Gr00bY @ Mon, 07 Nov 2011 - 22:48) *
Ja już czekam na odsłonę w A-grupie. Aż mi się łezka kręci w oku jak sobie przypomnę jak kiedyś Bohdan Herink czy Waldi Doskocz. To były ostatnie lata prawdziwych rajdów!


np karkonoski 95'' 96''
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miket
post Tue, 08 Nov 2011 - 08:49
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 05 December 2008
Skąd: wiśniewo





CYTAT(CZUCZU @ Mon, 07 Nov 2011 - 23:11) *
Problem jest taki że chwilowo ( od lutego ) nie pracuję. Dlatego też czekam na dostawę z włoch drugiego clia jako dawcy cześci. nie będzie to jakaś mega mocna a grupa celuje w 180 koników, szpery też nie chcę bo jest to bez sensu - lepiej dac skrzynie z krótkim głównym i jeździć do upadłego trenując niż zbudowac potwora i nie miec za co go naprawić


Pierwsze A grupowe Clio (model 16S), które startowały w Polsce już w 1993 (Ś.P. Herink) też nie były zbyt ogniste, tam było właśnie pod 180 kucy, dopiero w sezonie 1994 pojawiły się Williamsy o mocy 215 koni. Także Czuczu jeśli zrobisz taka jak piszesz, to będzie to jak fabryka:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
molo_
post Tue, 08 Nov 2011 - 13:41
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 July 2010
Skąd: Wisła





Gratki Jacuś smile.gif idziesz grubo i to sie liczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qulek
post Tue, 08 Nov 2011 - 17:04
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 03 October 2006
Skąd: Kielce





Graty fajnego projektu. Kumpel ma takiego gotowego Williego do sprzedania. Klata wg. załącznika J, silnik zrobiony, ogólnie auto 100% przygotowane. Miałbyś łatwiej. Tyle że tak to zrobisz go całkowicie pod siebie.


--------------------
STOP PIJANYM KIEROWCOM
Ford Focus TDCi 123KM@327Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 08 Nov 2011 - 19:12
Post #8


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





qulek który kumpel ?? Czyżby auto po killerowe? Jak tak to szkoda gadac oglądałem to
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qulek
post Tue, 08 Nov 2011 - 20:21
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Tue, 03 October 2006
Skąd: Kielce





Dokładnie to.. co do stanu to nie kojarzę żeby było "szkoda gadać".


--------------------
STOP PIJANYM KIEROWCOM
Ford Focus TDCi 123KM@327Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 08 Nov 2011 - 20:38
Post #10


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Pojechałem to kupić nawet zszedłem z ceny 5 tysięcy prawie.... Ogólnie auto było super ale za czasów Kaśki,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 09 Nov 2011 - 17:35
Post #11


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Wczoraj połapałem na opaski instalacje elektryczną i wszystko działa, a tajemniczy brzęczyk działał bo zostawiłem go na postojówkach - przedtem nie było problemu bo nie było włącznika.



Tak to wygląda - cześć przy przekaźnikach wisi luzem,bo będzie to jeszcze przerabiane tak by załozyć na widoku.
Nie ruszałem wiązki tylnej a będzie skutecznie odchudzona w przyszłym tygodniu ze zbędnych kabli - póki co wyleciało 4 kilo kabli laugh.gif plus taki fajny ze wzmacniacza który zajumał szwagier do pandy.

Pomalowałem klatkę pod podszybiem, założyłem wstępnie linke od hebla, apotem 2 godziny męczyłem się z zapinkami maski.



Maska w clio z przodu jest 2 x grubsza niż w cc i frezem bawiłem się dobre 15 minut na każdym otworze, potem zabezpieczyłem otwory podkładem i farbą pod kolor auta - nie chce by mi tam wyszła rdza za jakiś czas. Zapinki są na tworzywie z chlapaczy. Na ten rok w planie jest malowanie środka i zożenie deski do kupy, później będe podpinał resztę elementów typu obrotomierz itp. Dzisiaj od poprzedniego właściciela odzyskałem plastiki brakujące tak, że przestaną mi drzwi niszczyć lakier
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sadek
post Wed, 09 Nov 2011 - 20:51
Post #12


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Warszawa





Świetny opis. Jak zawsze czytam i jestem pełny podziwu dla takiego zapału i cierpliwości. A propos cierpliwości to powiedz mi skąd ją bierzesz? Nie masz czasem takich chwil (szczególnie jak słyszysz, że ktoś gdzieś upala), że Ty też już byś chciał a jeszcze taka droga przed Tobą?


--------------------
wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 09 Nov 2011 - 21:00
Post #13


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Leżałem w lózku w tym roku 2 miesiące. Teraz mam powera jak nigdy i odbijam to sobie z nawiązką. Dzieki projektowi cc wiem co należy olac, a na co zwrócic uwagę. A cierpliwośc mam bo narazie nie ma perspektyw na starty to sie nie pali, pozatym chce zrobić raz a dobrze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pablo911
post Sun, 20 Nov 2011 - 23:16
Post #14


User
Dołączył: Wed, 16 November 2011
Skąd: trojmiasto





fajny pomysl...nigdy nie jezdzilem 1,8 16v..ale za to mialem kiedys oryginalnego williamsa 150 koni i powiem ze zapierdziela to niesamowicie...jest szybkie,zwrotne...jedynm problemem byla skrzynia biegow ciagle cos w niej padalao...powodzenia w projekcie trzymam kcuki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 21 Nov 2011 - 18:30
Post #15


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





A ja chwilowo nie robię nic szczególnego. Kupiłem spinki mocujące listwy okienne w aso za całe 16 zł i rozwaliłem sobie rękę próbując odciąć spoiler ze starej klapy. Ktoś inteligentnie złapał go na klej do szyb i ani żyłka, ani struna nie dają mu rady - zostaje tylko ciąć nożykiem i pękła obudowa od nówki sztuki i jak się nie zrośnie to ze 2 szwy trzeba będzie założyć. ( dobrze mieć teścia ratownika medycznego w pogotowiu który pomaga)
A robimy takie coś:
Etap I - zaspawać co zbędne

Etap II - oczyścić, zmatowić i poszpachlować, zatrzeć i szpachlować. ( używam novola z dodatkiem włókna)

Etap III - klapa w podkładzie gdzie trzeba i obecnie schnie.

Bez tej klapy nie mogę zrobić zapinek tylnych, teściu oczyścił też blachę z tyłu pod spawanie.
Etap IV - klapa w 2 warstwach bazy, plus 2 razy bezbarwny. ( teściu malował kiedyś auta w pogotowiu
)

Kolor pasuje bardzo dobrze do budy, spoiler odciąłem przecinakiem ale trzymał niesamowicie mocno i się połamał w 3 miejscach. Pospawałem, wyrównałem, pomalowałem i czeka na montaż do nowej klapy.
Po pomalowaniu klapy, uzbroiliśmy ją w szybę, spoiler po pomalowaniu go i założyliśmy na Williego.


Potem założyłem zapinki tylne i teraz ciekawostka gdy robisz auto na szybko montaż zajmuje godzinę, gdy robisz z opcją, że na lata delikatnie wiercisz otwory, zabezpieczasz farbą, po wyschnięciu blachę smarujesz woskiem i dopiero zapinka tak by to nie korodowało.


Znajomy pospawał tigiem coś co posiada każda moja rajdówka i tak na 7 aucie z kolei zagościł odnowiony znaczek.


Auto czeka na termin u kolegi Adriana na lakierowanie środka i pospawanie tyłu.
Jednakże, zamówiłem sporo rzeczy tak, że po odbiorze auta od kolegi mogę składać zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy wszystko do kupy na nowych elementach. Czekam na paczki zatem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rOBERTO795
post Mon, 21 Nov 2011 - 21:33
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 22 May 2011
Skąd: Będzin





Idziesz grubo ale to dobrze. Powodzenia i czekam na 1 szy start smile.gif


--------------------
1-sze w Polsce 1,8T + K04-530 by Digitun.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stilo_kielce
post Tue, 22 Nov 2011 - 20:09
Post #17


User
Dołączył: Mon, 10 May 2010
Skąd: Kielce





Trzymam kciuki za nowy projekt kolego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Fri, 25 Nov 2011 - 17:49
Post #18


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





I na koniec tygodnia aktualizacja.
Zaczęło się niewinnie bo w garażu było zimno, ale postanowiłem przygotować auto do malowania.
Po dwóch popołudniach udało się doczyścić tył, usunąć nalot rdzawy z podłogi i w kilku miejscach, praz zmatowić środek auta. Najwięcej roboty było z doczyszczeniem klatki jest zrobiona w 75% ( na fotkach tego nie widać ) Kolega Adrian który weźmie w przyszłym tygodniu auto musi dokończyć czyszczenie już przed podkładowaniem. Nie da się tego zrobić niestety tydzień przed rozpoczęciem prac więc zrobiłem ile się dało.


Cała instalacja tylna została usunięta, tak że podłoga jest wolna od wszelkich kabelków.
W międzyczasie doszły sportowe szpilki do kół, tak żebym mógł spokojnie podmieniać koła. Po przejrzeniu piast i reszty zapadła decyzja o zakupie kilku części.

Z pomocą przyszła firma Motopartner z Warszawy która znalazła mi części niezbędne do odbudowy clio, bez ich pomocy nie dałbym razy zdobyć wszystkich części naraz.
Zamówiłem tarcze przód i tył lite – ponieważ do gsmp nie potrzebuję kosmicznych hamulców, a seria z dobrym klockiem i dobrym płynem poradzi sobie, na razie zakładam seryjne klocki na czas budowy i testów, a docelowo wleci klocek DS3000 na przód i DS. 2500 na tył.


Do tego nowe wahacze przednie, nowa pompa paliwa bo stara puszcza płyn, komplet łożysk wszystkich kół, bo koła mają konkretny luz. Piasty są w dobrym stanie wystarczy je oczyścić, do tego nowe nakrętki piast i końcówki drążków z drążkami. Do kompletu dojdą przewody hamulcowe w oplocie i nowe przewody hamulcowe miedziane do wszystkich kół.
Miedź poleci w środku kabiny, podobnie jak przewody paliwowe co wymagało wycięcia otworów w ścianie grodziowej i tylnej podłodze ( jeden otwór 15 minut otwornicą ) tam gdzie nie trzeba korozja jest, ale jak chciałem szybko to przewiercić to idealnie zdrowa gruba blacha.

Zaślepki gumowe pasują z cc także problem izolacji otworów mam tym samym rozwiązany.
Dorwałem też plastikowe etui które przydaje się do zapisania przydatnych notatek, od czasu operacji mam problemy z pamięcią i lubię mieć miejsce na ściągawkę.

Chwila roboty czarnym sprayem I już pasuje do wystroju wnętrza, długo szukałem czegoś co by mi pasowało tymczasem załatwił mi to kolega z tesco – montowali takie coś na reklamę w wózkach a to ma urwane mocowania i szło do kosza.
A dzisiaj dostałem ręczny hydrauliczny.

Fajnie solidnie wykonany w komplecie z blaszką mocującą.

Blaszkę nagwintowałem, wspawałem szpilki i przyspawałem w miejsce ręcznego który zdemontowałem wcześniej.

Po przymierzeniu ręcznego okazało się, że wajcha jest w złej pozycji i brakuje regulacji tak by poszła odpowiednio w dół.

Chwila roboty szlifierką, plus mufka i mamy ręczny który nie będzie przeszkadzać w jeździe pod górę.
Do kompletu brakuje korektora siły hamowania z płynną regulacją który będzie zamontowany do obudowy ręcznego, czekam na dostawę ze sklepu Re5pect.
Z kolei do Irka górnego wysłałem elementy celem zbudowania redukcji przepustnica – obudowa z Renault Espace V6. I na razie tyle czekam aż auto zostanie pomalowane i pospawane i wróci do mnie. Wtedy będę mógł myśleć o składaniu środka i montażu zakupionych elementów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Fri, 25 Nov 2011 - 21:13
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Zazdroszczę zapału wink.gif
Ale dajesz z robotą do przodu i to się chwali. Czy Mikoda nie ma przypadkiem nacinanych/wierconych tarcz do Clio?


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarzyn
post Fri, 25 Nov 2011 - 21:20
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 September 2010
Skąd: Zabrze





Możliwe, że ma, ale pewnie homo nie pozwala? wink.gif


--------------------
Audi A4 B5 1.9 TDI AFN // Suzuki SV650N K8 // Nissan Sunny GTi 5-doors
--------------------
"Kto hamuje, ten przegrywa"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:29