Shoutbox 0 nowych PW 


28 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> jarzma pod zaciski boxter s do 312mm
Stf
post Sat, 09 May 2009 - 15:55
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 January 2008





czy ktos Was dysponuje moze rys. technicznym lub szkicem wymiarow mocowan zaciskow przednich z porsche boxter s pod tarcze 312mm 5x100 w vagach ? lub jakiekolwiek wskazowki kto moglby to dobrze i sensownym czasie/cenie ogarnac w wawie ?
dzieki


--------------------
Nordschleife 7.34 BTG /// 1430kg@340KM _https://youtu.be/7it0StugULU
Tor Poznań 1:42 /// 1320kg@370KM _https://youtu.be/bQfTU5LYmNw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 09 May 2009 - 15:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Fido_dido
post Sat, 09 May 2009 - 17:19
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 21 September 2003
Skąd: Elbląg





odezwij sie do użytkownika Pavel na tym forum on ma w ofercie zestawy brembo do kazdego vaga on ci pomoże


--------------------
Black smoke racing corrado tdi by CHANGE Engine Garage soft by Bartezzz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Sun, 10 May 2009 - 00:28
Post #3


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





Z dorobieniem jarzm pod zaciski z BoxterS do mojej rajdówki (golf2syncro) poszło mi szybko i sprawnie. Efekt jest niesamowity.
Następnym krokiem miały być jarzma do zacisków Porsche i zwrotnic Audi tt, ale inne pilne zlecenia trochę zatrzymały ten projekt.
Mam juz dawno zrobione precyzyjne pomiary jarzm pod zaciski BoxterS i zwrotnice z tt, wszystkie śruby (jakość 10.9) już dawno kupione, kilka dni temu odebrałem kątowniki i pozostało mi nawiercenie i nagwintowanie otworów mocujących. Niestety mam taką zasadę, że wszystko najpierw muszę przetestować na własnym samochodzie i to w warunkach ekstremalnych (seryjne hamowania z 200+). Postaram się na dniach nadać sprawie trochę tempa.
Tak na marginesie to docelowe hamulce w mojej tt to zaciski Brembo z Ferrari i tarcze 343x32


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sun, 10 May 2009 - 00:32
Post #4


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





sa adaptery na ebay 120 ojro


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Sun, 10 May 2009 - 02:59
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





szukałem na ebay - ale siakoś kiespsko widać - jutro szukam od nowa ;P. Pavel, jeśli nie jest to trudnością i tajemnicą firmową otrzymać siakieś rysunki lub wskazówki od Ciebie to byłbym wdzięczny. Naturalnie zestaw jest do mojej popierdziawki -> golfa mk4 - z tego co wiem to zarówno wahacz jak i zwrotnica w TT różnią się od tego w golfie mk4 --> generalnie zwrotnica ma inne wydłużone mocowanie wahacza. Wszelkie info mile widziane - gdyby ktoś mógł polecić kogoś w okolicach lub Wawie będę dźwięczny.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SID
post Sun, 10 May 2009 - 18:03
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2005
Skąd: Rzeszów





aby zrobic adaptery nie trzeba szukac speca od tego
jeśli masz zwrotnice, zacisk i tarcze pomiarów samemu dokonasz
ja ostatnio troche tego przymierzam i przymierzyłem smile.gif

firma 034motorsport ma chyba to czego szukasz 034motorsport
gdzies tez w sieci kiedys potykalem sie o rysunki



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Sun, 10 May 2009 - 22:37
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





są kity do zacisków z boxtera ale boxter s ma większe i do tego brak:/ Pavel czy mógłbyś opisać jak podciągasz zacisk z eSki pod 312mm tarczę tak żeby klocki nie wystawały ?


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Tue, 12 May 2009 - 12:53
Post #8


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





CYTAT(Stf1 @ Sun, 10 May 2009 - 02:59) *
Pavel, jeśli nie jest to trudnością i tajemnicą firmową otrzymać siakieś rysunki lub wskazówki od Ciebie to byłbym wdzięczny. Naturalnie zestaw jest do mojej popierdziawki -> golfa mk4 - z tego co wiem to zarówno wahacz jak i zwrotnica w TT różnią się od tego w golfie mk4 --> generalnie zwrotnica ma inne wydłużone mocowanie wahacza. Wszelkie info mile widziane


Różnice w wahaczach i zwrotnicach mk4/tt są tu bez znaczenia- położenie otworów mocujacych jarzma (do zwrotnicy) oraz piast względem siebie jest identyczne w mk4 i tt

CYTAT(Stf1 @ Sun, 10 May 2009 - 22:37) *
są kity do zacisków z boxtera ale boxter s ma większe i do tego brak:/ Pavel czy mógłbyś opisać jak podciągasz zacisk z eSki pod 312mm tarczę tak żeby klocki nie wystawały ?


W/g mnie zaciski są w Boxter/ BoxterS identyczne. Wysokość okładziny klocka w tt (pod tarczę 312mm) jest nawet o 0,5mm większa niż w Boxter/BoxterS, więc nie ma problemu z wystającym klockiem.

Pozostałe informacje otrzymujesz na bieżąco przez tel. cool.gif



--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Tue, 12 May 2009 - 13:17
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





niebawem dotrą zaciski z klockami więc zrobimy pomiar.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogalotti
post Tue, 12 May 2009 - 20:57
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 23 December 2002
Skąd: z R-performance





Stf1: Jak bedziesz miał zaciski prosze pokaz je. Mam zaciski od porcha 6cio tłoczkowe i nie wiem dokładnie z jakiego sa modelu. Moze podobne beda... moze ułatwi to sprawe dopasowania do aut na podłodze Gofra4 bo do takiego chce je założyc.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Tue, 12 May 2009 - 22:45
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





tak jak wspominał Pavel - okazało się że klocki mają wysokości około 60,2mm a więc mogą pokrywać się z tymi z boxtera...

trochę brudne ale proszę:





--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SID
post Tue, 12 May 2009 - 23:25
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Rogalotti @ Tue, 12 May 2009 - 20:57) *
Stf1: Jak bedziesz miał zaciski prosze pokaz je. Mam zaciski od porcha 6cio tłoczkowe i nie wiem dokładnie z jakiego sa modelu. Moze podobne beda... moze ułatwi to sprawe dopasowania do aut na podłodze Gofra4 bo do takiego chce je założyc.

Pozdrawiam.

Twoje zaciski to zapewne Brembo 6-tloczkowe z Porsche/Touareg/Q7 jak te poniżej z mojej kolekcji
rozstaw mocowania 146mm, zacisk dla tarcz 330/350mm i 30-34mm




CYTAT(Stf1 @ Tue, 12 May 2009 - 22:45) *
tak jak wspominał Pavel - okazało się że klocki mają wysokości około 60,2mm a więc mogą pokrywać się z tymi z boxtera...


a twoje zaciski niedawno założyłyliśmy u kumpla dla tarcz 321x30mm
poprawa hamowania znacząca


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Tue, 12 May 2009 - 23:38
Post #13


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





CYTAT(Rogalotti @ Tue, 12 May 2009 - 20:57) *
Stf1: Jak bedziesz miał zaciski prosze pokaz je. Mam zaciski od porcha 6cio tłoczkowe i nie wiem dokładnie z jakiego sa modelu. Moze podobne beda... moze ułatwi to sprawe dopasowania do aut na podłodze Gofra4 bo do takiego chce je założyc.


Parametrów charakterystycznych dla danego zacisku Brembo (oraz możliwości dopasowania go pod konkretną zwrotnicę, piastę i tarczę) jest dużo więcej niż wydaje się to na pierwszy rzut oka.
Zaciski 4ro i 6cio tłoczkowe Brembo z Porsche róznią się.... wszystkimi parametrami, i niestety jarzma trzeba dorabiać indywidualnie



--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Wed, 13 May 2009 - 07:39
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





Siemacie smile.gif

Moje pytanie może troche nie na miejscu bo chodzi o kase i przepraszam za OT ale ile kosztują takie zaciski Porsche jak pokazał Stf1 pod tarcze 312 mm do VAG na przód. Te na zdjęciu to czterotłoczkowe?? I w jakiej cenie mozna kupić klocki do takich zacisków i ewnetualnie komplety naprawcze. Info na temat cen może być na pw. Z góry dziękuję za odpowiedź.


I jeżeli fabrycznie były zaciski jednotłoczkowe to po założeniu takich zacisków jak wyżej trzeba jeszcze coś przerabiać w układzie hamulcowym( oprócz jarzm oczywiście) żeby normalnie to wszystko działało??

Pozdrawiam.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staniekkk
post Wed, 13 May 2009 - 11:05
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2007





Może ktoś się orientuje z jakiej grubości tarczą współpracują w oryginale (w sensie w Boxterze) zaciski o których tu mowa?
Czy te zaciski są identyczne np. z zaciskami czterotłoczkowymi Brembo montowanymi min. w Alfie???

Pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SID
post Wed, 13 May 2009 - 11:19
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2005
Skąd: Rzeszów





tak jak napisał pavel zacisków jest wiele które wygladaja na pierwszy rzut identycznie
moje czarne które dałem foto na górze zamontowane były na tarczy 318x28mm
takie same zamontowałem z kumplem ostatnio na 320x30mm przy użyciu innych klocków

tutaj masz foto tarcz 318x28 jakie występowały razem z tymi zaciskami w :


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyTG
post Wed, 13 May 2009 - 14:40
Post #17


Rookie
Dołączył: Tue, 17 June 2008
Skąd: Tarnowskie Góry





Czy zaciski 6-cio tłoczkowe Brembo z Cayenne'a/Touareg'a będą współpracowały z tarczą 312 - taką jak w S3/TT?
Jeśli nie to jaka najmniejsza tarcza wchodzi w grę? Wiem, że idealnie podchodzi tarcza z Golfa IV R32, ale strasznie drogie są tarcze dedykowane do tego modelu, bez względu na to, czy to oryginał czy inna marka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rogalotti
post Wed, 13 May 2009 - 22:55
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 23 December 2002
Skąd: z R-performance





Dokładnie mój zacisk wyglada tak jak na zdjeciu SIDa, nawet ma taki sam kolor... wink.gif


CYTAT(AndyTG @ Wed, 13 May 2009 - 14:40) *
Czy zaciski 6-cio tłoczkowe Brembo z Cayenne'a/Touareg'a będą współpracowały z tarczą 312 - taką jak w S3/TT?
Jeśli nie to jaka najmniejsza tarcza wchodzi w grę? Wiem, że idealnie podchodzi tarcza z Golfa IV R32, ale strasznie drogie są tarcze dedykowane do tego modelu, bez względu na to, czy to oryginał czy inna marka.


Raczej 6cio tłoczkowy nie bedzie współgrał z tarcza 312mm chociazby ze wzgledu na jego gabaryt którego nie widac/"nie czuc" na zdjeciach SIDa. Po przyłożeniu tego zacisku do felg 16cie cali okazuje sie ze jest on on nich sporo wiekszy !!.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SID
post Wed, 13 May 2009 - 23:06
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(AndyTG @ Wed, 13 May 2009 - 14:40) *
Czy zaciski 6-cio tłoczkowe Brembo z Cayenne'a/Touareg'a będą współpracowały z tarczą 312 - taką jak w S3/TT?
Jeśli nie to jaka najmniejsza tarcza wchodzi w grę? Wiem, że idealnie podchodzi tarcza z Golfa IV R32, ale strasznie drogie są tarcze dedykowane do tego modelu, bez względu na to, czy to oryginał czy inna marka.


na Twoja tarcze 312mm mozesz zalozyc zacisk 4-ro tloczkowy jak na zdjeciach powyzej o ile tarcza ma 28-30mm grubosci



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyTG
post Thu, 14 May 2009 - 00:12
Post #20


Rookie
Dołączył: Tue, 17 June 2008
Skąd: Tarnowskie Góry





Myślę jednak o tych 6-cio tłoczkowych, często można je wyrwać w dobrej cenie + tarcze R32 334mm.
Pozostaje tylko kwestia tych adapterów, żeby to pasowało do S3
Jeśli ktoś ma zwymiarowane takie adaptery, to proszę o info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:19