Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Integra Type-R - zgrzyta trzeci bieg
doctorTT
post Wed, 12 Mar 2008 - 12:55
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 05 March 2008
Skąd: Ireland Letterkenny





wiec tak wczoraj moj kolega byl wlasnie autkiem z tematu na wymianie oleju w silniku i w skrzyni .... z tego co wiem , podobno jakis pomagier mechanika spuscil olej ze skrzyni nie korkiem spustowym, tylko odkrecil jakąś srobke po ktorej odkreceniu wyskoczyla jakas sprezynka i kulka .... niby to wrzucil tak jak powinno ale .... i tu wlasnie ten problem ... od tej wymiany zaczoł sie problem z wbijaniem 3 biegu z dwojki ....

czy to wina złego oleju, czy tez tej sprezynki itp ... a moze zbieg okolicznosci i padł synchronizator ??

i jeszcze male pytanko, jaki wogole zalecacie olej do skrzyni wlasnie do tego autka ?

z gory dziekuje za odpowiedz


--------------------
www.stormriders.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Mar 2008 - 12:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
!markos
post Wed, 12 Mar 2008 - 13:06
Post #2


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





tylko honda mtf

zmiencie mechanika. na skrzyni bardzo wyraznie widac srube-korek, ciezko go z czymkolwiek pomylic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doctorTT
post Wed, 12 Mar 2008 - 19:28
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 05 March 2008
Skąd: Ireland Letterkenny





ale uwazasz ze wypadniecie tej kulki i sprezynki niczemu niezaszkodzi ?


--------------------
www.stormriders.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 12 Mar 2008 - 20:41
Post #4


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





nie wiem o jaka kulke i sprezynke chodzi, nie rozkladalem nigdy hondowskiej skrzyni biegow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Wed, 12 Mar 2008 - 23:13
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





hmmm... kulka ze sprezynka wypadajaca z obudowy skrzyni... tego typu mechanizm kojarzy mi sie z wybierakami od skrzyni. nie znam budowy tej skrzyni ale widzialem kiedys przy remoncie jakiejs wzdluznej skrzyni ze takie kulki ze sprezynkami ktore mozna wyjac z zewnatrz obudowy skrzyni sa przy wybierakach a dokladniej miedzy ciegnami ktore ida w srodku w skrzyni i poruszaja wybierakami.
jesli sa 2 lub 3 takie swoznie pracujace rownolegle wzgledem siebie to miedzy nimi sa tego rodzaju kulki dociskane przez sprezynki ktore wskakujac w odpowiednie wyzlobienia na swozniach blokuja je w odpowiedniej pozycji dla kolejnych biegow, jednoczesnie ustajala swoznie od wybierakow i uniemozliwiaja wrzucenie 2 biegow na raz itp.

sorry ale nie umiem tego lepiej wytlumaczyc i fachowym jezykiem (jesli chodzi o skrzynie to zawsze jestem tylko obserwatorem bo dla mnie maja wlasnie za duzo tego typu malych szczegolow przy skladaniu ;-) )
... w kazym badz razie to cos co wypadlo i jesli nie zostalo w odpowiedniej pozycji ponownie wlozone moze skutkowac haczeniem sie biegow czy zgrzytaniem lub w ogole brakiem mozliwosci wrzucenie ktoregos biegu.

moim zdaniem jesli nadal bedzie problem z ktoryms biegiem to skrzynia nadaje sie do rozlozenia przez fachowca i zweryfikowania mechanizmu na stole... jednak z tego co piszesz ten "fachowiec" co spuszczal olej i mu czesci ze skrzyni powypadaly nie nadaje sie do dotykania auta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Thu, 13 Mar 2008 - 02:14
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





do tego autka z wlasnego "podworka" moge polecic albo Motul FF Competition 75W140 albo Motul Gear 300 75W90 na wymiane do skrzyni wchodzi 2,2L oleju


--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 13 Mar 2008 - 10:32
Post #7


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





do hondowskich skrzyn leje sie tylko hondowski mtf.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemir
post Thu, 13 Mar 2008 - 11:43
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 December 2002
Skąd: Fałtekowo





w 100% zgadzam sie z przedmowca "do hondowskich skrzyn leje sie tylko hondowski mtf. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Thu, 13 Mar 2008 - 14:08
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





A czy w ASO hondy mają tylko jeden rodzaj MTF'a? Niestety Pani w serwisie nie była mi w stanie powiedzieć tego wacko.gif


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Thu, 13 Mar 2008 - 14:12
Post #10


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





tak, mtf jest jeden
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Thu, 13 Mar 2008 - 14:19
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





z tego co sie dowiedziałem to był by problem jak bym poruszał dzwignia zmiany biegów podczas wyjecia tej kulki:/ mogło by to spowodować przesunieciem denego biegu na inne połozenie np na 4bym miał luz itd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Szyd(L)o_*
post Thu, 13 Mar 2008 - 14:53
Post #12









Ja bym na twoim miejscu rozłożył tę skrzynkę i ponownie ustawił wybieraki\widełki. Szkoda skrzyni, sama się nie naprawi a będzie tylko coraz gorzej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doctorTT
post Thu, 13 Mar 2008 - 15:13
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 05 March 2008
Skąd: Ireland Letterkenny





jak dla mnie to jasna sprawa ... zaczelo sie tak dziac po wymianie oleju ... wiec na chłopski rozum, samo to juz jest odpowiedzią ... raczej przyczyna zlego oleju, albo tego co wypadło ....

to jest tylko moje zdanie


--------------------
www.stormriders.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Thu, 13 Mar 2008 - 15:29
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





to zgrzytanie jest tylko przy wyzszych obrotach silnika na niskich jest ok. jak jade na 2ce chce wrzucic 3ke jest zgrzyt ale jak odczekam z sekunde i powoli wbije jest oki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 13 Mar 2008 - 15:35
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





ale jak wypada cos ze skrzyni .... i jest zle , a przed wypadnieciem było dobrze ... ? to czego wina? oleju ? laugh.gif
a olej tylko mtf, 68 pln za litr w ASO na Przybyszewskiego


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 13 Mar 2008 - 19:51
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





CYTAT(mammoth @ Thu, 13 Mar 2008 - 04:14) *
do tego autka z wlasnego "podworka" moge polecic albo Motul FF Competition 75W140 albo Motul Gear 300 75W90 na wymiane do skrzyni wchodzi 2,2L oleju


ten olej to dla wspomnianej skrzyni zabojstwo. nalezy stosowac mtf ktory ma bodajze 10w40 ( moge sie lekko mylic) lub w wyjatkowych przypadkach przejsciowo polsyntetyk 10w40. kulka ktora wypadla to najprawdopodobniej to o czym mowi MACH, czyli blokuje bieg w danym polozeniu. jesli w miedzyczasie bieg sie przesunal i stanal w polowie i ktos wkrecil ta srubke to kulka mogla sie zakleszczyc w srubie i moga byc problemy z wlaczaniem biegu. ale to gdybanie. pierwsze pytanie to jaki tam wlano olej. jesli ktos sie zabiera do spuszczania oleju w taki sposob to na pewno nie ma pojecia co tam wlac. dowiedz sie co tam wlano, albo od razu pojedz to porzadnego mechanika i kaz wlac mtf.amen


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Thu, 13 Mar 2008 - 21:56
Post #17


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





CYTAT(stef @ Thu, 13 Mar 2008 - 19:51) *
ten olej to dla wspomnianej skrzyni zabojstwo. nalezy stosowac mtf ktory ma bodajze 10w40 ( moge sie lekko mylic) lub w wyjatkowych przypadkach przejsciowo polsyntetyk 10w40. kulka ktora wypadla to najprawdopodobniej to o czym mowi MACH, czyli blokuje bieg w danym polozeniu. jesli w miedzyczasie bieg sie przesunal i stanal w polowie i ktos wkrecil ta srubke to kulka mogla sie zakleszczyc w srubie i moga byc problemy z wlaczaniem biegu. ale to gdybanie. pierwsze pytanie to jaki tam wlano olej. jesli ktos sie zabiera do spuszczania oleju w taki sposob to na pewno nie ma pojecia co tam wlac. dowiedz sie co tam wlano, albo od razu pojedz to porzadnego mechanika i kaz wlac mtf.amen

zakładajac ze został wlany zły olej czy olej mógł spowodować to ze skrzynia zaczeła zgrzytać po przejechaniu 50km? wydaje mi sie ze wlanie niewłasciwego oleju moze narobić szkod ale po dłuzszym czasie. ????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Thu, 13 Mar 2008 - 22:07
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





zly olej powoduje zbyt wolna synchronizajce, stad zgrzyty. i wieksze obroty tym latwiej o zgrzyt


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PsychoL_sr
post Fri, 14 Mar 2008 - 13:05
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 12 March 2008
Skąd: LDZ





teraz mam zalany mobil 75 90 SHCL+LS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feluke
post Fri, 14 Mar 2008 - 13:41
Post #20


Moderator
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT(PsychoL_sr @ Fri, 14 Mar 2008 - 13:05) *
teraz mam zalany mobil 75 90 SHCL+LS

A wiec std: "Panie, nie wiem co tam idzie ale wlejemy Hipola 75w90 jak do normalnych skrzyn i bedzie Pan zadowolony." :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:00