Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> My2018 Skoda Octavia III RS tsi 230 KM dsg czy my?
szybciutki
post Sun, 20 Aug 2017 - 01:36
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Cześć!

Zamierzam kupić Octavię Rs III fl z silnikiem benzynowym 230km(bez vaq) bez zbędnych dodatków. Po 12 miesiącach muszę ten samochód sprzedać (promocja dla pracowników VGP, samochód co 12 miesięcy)

Samochód jak i napęd znam bardzo dobrze, nie umiem się jednak zdecydować na skrzynie biegów. Czy przy odsprzedaży po roku odzyskam dopłatę za skrzynie dsg? Doceniam nadgorliwość dsg i jej szybkość ale nie do końca jej ufam. Wolę redukcję z międzygazem i przez to wyczucie jak przekladam masę na winklu.


Co Wy byście wybrali? Co będzie łatwiejsze do odsprzedaży za rok? Mt za 100 000 czy dsg za 107000? Oba samochody roczne, przebieg poniżej 20kkm


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 20 Aug 2017 - 01:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
HubertRinkon
post Sun, 20 Aug 2017 - 08:33
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Kup z DSG ( ja bym wolał)


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Mon, 21 Aug 2017 - 09:48
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Kup manual . Ja bym wolał smile.gif- . Automat zawsze cos tam kombinuje po swojemu .


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 21 Aug 2017 - 15:46
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





manual już tylko do sportowych aut do zabawy, większość ludzi już chce automat bądź zautomatyzowane skrzynie dwu sprzęgłowe. Czasy powolnych awaryjnych automatów odeszły w niepamięć. Skoda nie jest do zabawy (FWD), bierz DSG, przynajmniej będzie szybsze przy gonitwach a na co dzień wygodniejsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Mon, 21 Aug 2017 - 17:05
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





DSG łatwiej później sprzedać niż manual


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 21 Aug 2017 - 17:25
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Moim zdaniem odwrotnie, latwiej poki co sprzedac manual. No ale jak to DSG bedzie mialo max 20k przebiegu to raczej (jeszcze) nie problem...


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Mon, 21 Aug 2017 - 17:28
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Tom-Lee @ Mon, 21 Aug 2017 - 17:25) *
Moim zdaniem odwrotnie, latwiej poki co sprzedac manual. No ale jak to DSG bedzie mialo max 20k przebiegu to raczej (jeszcze) nie problem...


Ile już sprzedałeś Skód manual/DSG że wyrobiłeś sobie takie zdanie ? Ja Ci pisze konkretnie/organoleptycznie że jak stoi taki sam DSG/manual to pomimo wyższej ceny jest dużo większe zainteresowanie DSG


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 22 Aug 2017 - 09:48
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





mam ten silnik z dsg i jako dupowóz jest to idealne połączenie, nie wiem po co komu tam manual, bierz dsg i sie nie zastanawiaj nawet sekundę.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 22 Aug 2017 - 10:04
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Tylko DSG.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 22 Aug 2017 - 10:18
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Abstrahując od tego co kto woli, to sprzedać na pewno łatwiej będzie DSG. Na manual trzeba by amatora, naprawdę mało kto chce dzisiaj manual w nowym dupowozie (szczególnie, jeśli automat w danym modelu jest udany).


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 22 Aug 2017 - 18:54
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Slowo klucz, w nowym albo z malym przebiegiem. Ile takie DSG pojezdzi bez wkladu finansowego jak ma zrobione 'niewiadomojak' ponad 100kkm?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Tue, 22 Aug 2017 - 20:48
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Założyciel tematu pyta o auto z przebiegiem ponad 100 k km ?

Ps. znam różne auta z przebiegiem ponad z 100 k km z dsg i maja się dobrze . ( powyżej 200 k km bywa już dużo gorzej )


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 22 Aug 2017 - 22:55
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(HubertRinkon @ Tue, 22 Aug 2017 - 20:48) *
Założyciel tematu pyta o auto z przebiegiem ponad 100 k km ?

Ps. znam różne auta z przebiegiem ponad z 100 k km z dsg i maja się dobrze . ( powyżej 200 k km bywa już dużo gorzej )


Nie, nie pyta. Ale niektorzy wciskaja kity, ze wszyscy kupuja automat. Napisalem jasno, ze sie zgadzam, przy malym przebiegu. Innymi slowy zalozyciel tematu powinien wybrac dsg.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 23 Aug 2017 - 09:28
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Z jednej strony dużo osób kupuje dziś automaty, ale mój kuzyn handlujący autami z przebiegami do 50 tys. km raczej się ich wystrzega, bo jednak szybciej schodzą mu wersje z manualnymi skrzyniami. Być może zależy to od miejsca sprzedaży i tego czy auto ma jeszcze gwarancje. Ja DSG bym akurat nie kupował, bo jako drugi właściciel brałbym pod uwagę też to, że przy sprzedaży sam miałbym już większy problem żeby to opchnąć. Poza tym, nie widzę DSG w aucie o tak małej mocy. Chyba, że to ma być wóz dla żony lub do wożenia dzieci, a nie do zabawy. Wolę jednak manuala.

Ale prawda jest taka, że każda potwora znajdzie swego amatora wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 23 Aug 2017 - 14:09
Post #15









do daily drive'a brałbym DSG. nie jest ono idealne i po jeździe nim zmieniłem trochę zdanie ale do wozidła codziennego manual jest wg mnie bardziej uciążliwym rozwiązaniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 23 Aug 2017 - 21:06
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(gucior @ Wed, 23 Aug 2017 - 13:09) *
do daily drive'a brałbym DSG. nie jest ono idealne i po jeździe nim zmieniłem trochę zdanie ale do wozidła codziennego manual jest wg mnie bardziej uciążliwym rozwiązaniem.

Gucior, co konkretnie Ci nie siadło? Jezdzilem w weekend cuprą DSG i mam kilka zastrzezen, ale ogolnie muszę przyznac, ze skrzynia chodzi lepiej niz te sprzed 10 lat.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Thu, 24 Aug 2017 - 08:44
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Jak dla mnie manuale (jesli w ogóle) tylko RWD ew 4WD do zabawy...dla DD w FWD tylko automat/DSG.

Po pierwsze w codziennym uzytkowaniu te skrzynie sa o wiele przyjemniejsze. Po drugie jak chcemy poszalec to w takim FWD procedura startu na DSG bedzie o wiele
sprawniejsza niz machanie lewarem dla wiekszosci kierówców.

Po trzecie...bo tak smile.gif


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Thu, 24 Aug 2017 - 18:40
Post #18









QUOTE (kompot @ Wed, 23 Aug 2017 - 22:06) *
Guzior, co konkretnie Ci nie siadło? Jezdzilem w weekend cuprą DSG i mam kilka zastrzezen, ale ogolnie muszę przyznac, ze skrzynia chodzi lepiej niz te sprzed 10 lat.


mam porównanie dwóch skrzyń w swoich autach czyli amg speedshitf i dsg 7 biegowe w tiguanie 240hp. zawsze narzekałem na skrzynię w amg że zamula na starcie bądź na przebijaniu biegów R--> D i na odwrót. dodatkowo, że jest dość głośna i przy dynamicznej jeździe momentami się gubi.
jak dokupiłem tiguana z dsg w pierwszej chwili byłem zajarany, że wszystkie te oznaki tu nie występują ale... auto było na dotarciu, jeździłem nim jak cywilem i musze przyznać, że po dotarciu i pojeżdżeniu jest szybka do średnich zakresów obrotów, jak chcesz dynamicznie pojeździć to ta 7 biegowa się gubi, przy wyższych obrotach potrafi mocno przeciągnąć bieg, zmiana bywa więcej niż ospała i zachowuje się jak stare automaty. myślę, że to kwestia właśnie tego, że to 7 biegowa wersja bo jak jeździłem golfem r czy superbem 280 to nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem ale tam są dsg 6 biegowe - pewnie w cuprze też jest 6.

jadę na program do skrzyni i motoru niebawem i liczę, że te drobne niedoskonałości znikną bo ogólnie auto jest zdecydowanie na plus tylko ta zamuła przy bardzo dynamicznej jeździe jest irytująca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 24 Aug 2017 - 21:41
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Przeciągnąć w sensie za późno zmienia czy sama zmiana jest kiepska/za długa? Sorry za OT...


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nandoz
post Thu, 24 Aug 2017 - 22:21
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 September 2007





Ot i całe automaty . " gubią " sie " przeciągają "'... U mnie tiptronic z łopatkami ... Nie podoba mi sie start . Dodaje gazu , po chwili dopiero działa sprzęgło i ruszam . Jest lag przy starcie . Oczywiście mozna ruszyć z kopyta , tzn . Hebel i gaz do oporu ,ale tak sie nie jeździ po miescie . Manualem dodaje lekko gaz przed ruszeniem , jak wiem , ze bede startował , puszczam sprzęgło i wychodzę ... . Jestem szybciej w ruchu . Przy delikatnej jeździe automat lubi wbijać biegi lekko i jak zapodam z łopatki przy 2000 rpm zmianę to zrobi ja dopiero przy 2200-2400 ... . Przy dynamicznej jeździe wbija biegi koncertowo , nie przeczę . No i obroty na ostatnim biegu na autostradzie , to jest fajne . Ogólnie jeździe w trybie manual i zmieniam łopatkami . Do pełni szczęścia brakuje mi sprzęgła smile.gif-


--------------------
A4 AWX Switzer P196/400 by Ecuproject .

A6 Avant 3.0 Bitdi 430/833 by Vagtune .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:53