Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Małe miejskie auto z automatem z pazurem do 50 tys, Corsa D Opc? ibiza cupra? clio RS?
Honada
post Wed, 19 Jul 2017 - 14:59
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Shymek @ Wed, 19 Jul 2017 - 09:40) *
Podaj konkretny argument... bo to samo można napisać o każdym z reszty wymienionych aut smile.gif
Akurat RSy mają np inną deskę (miękką), inne boczki, plastiki nie trzeszczą... ale jako auto na co dzień dla kobiety bym nie polecał (choć nawet w kubłach Recaro siedzi się bardzo wysoko)

Ostatnio sam zastanawiam się nad Fiatem 500 - słyszałem że niestety ma bardzo niewygodne fotele. Ktoś napisze coś konkretniej?


Siedząc na fotelu masz wrażenie siedzenia na krześle z salonu, a jeśli masz 185 cm wzrostu to musisz się dość mocno odsunać od kierownicy. Niestety kolumna kierownicza ma regulację tylko w jednej osi (góra-dół) i trzeba wtedy mocno wyciągnąć ręce, lub bardzo zbliżyć się do kierownicy fotelem.

Co do wnętrza Clio RS, to mam inne nieco doświadczenie. Robiłem kiedyś z kolegą porównanie poprzedniego RS-a z nowym turbo. Stara wersja była kapitalna - materiały bardzo dobre, solidnie zmontowane, a skrzynia i silnik chodziły jak w japońskim hot hatchu. Bajka. po 30 minutach jazdy przesiadłem się do nowego Clio RS. Boczki drzwi na tej samej trasie skrzypiały, a chcąc otworzyć szybę boczną do zdjęcia, wyciągnął cały ten moduł od sterowania szybami. No ale może to poprawili w kolejnych latach. Ja miałem pierwszy egzemplarz z parku prasowego. A stare Clio RS mocno zapunktowało u mnie. Naprawdę dobre auto. Czy to zawieszenie nadal tak drogie w utrzymaniu jest (przednie)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 19 Jul 2017 - 14:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Wed, 19 Jul 2017 - 17:56
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Pozytywnie odnosiłem się do własnie do Clio III RS 2.0 200 KM. Czyli pełna zgoda. Pamiętam, że jak wsiadłem do niego pierwszy raz, to przede wszystkim zaskoczyła mnie ta skrzynia biegów, która pracuje bez tego specyficznego, francuskiego luzu znanego chociażby z nowego Puga 308 GTi 270 KM. Ogólnie auto bardzo dobre, takie dojrzałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 19 Jul 2017 - 21:46
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





mam beetla 2013 rok, czyli tak naprawde golf 6 gti, po dp i programie prawie 280KM z dsg i raczej łoi te wszystkie wymienione tutaj autka, prowadzenie jak golf 6 gti plus 19'' fele przez co trzyma się drogi jak trzeba, elektryczna szpera, prowadzenie na plus. Przejedz się golfem Gti z dsg. Będzie Ci się podobać.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Wed, 19 Jul 2017 - 22:21
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Wszystkie Golfopodone wynalazki z 2.0T + DSG będą na codzień jakieś 5 razy przyjemniejsze od Clio RS smile.gif


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Wed, 19 Jul 2017 - 23:17
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





CYTAT(Shymek @ Wed, 19 Jul 2017 - 09:40) *
Podaj konkretny argument... bo to samo można napisać o każdym z reszty wymienionych aut smile.gif
Akurat RSy mają np inną deskę (miękką), inne boczki, plastiki nie trzeszczą... ale jako auto na co dzień dla kobiety bym nie polecał (choć nawet w kubłach Recaro siedzi się bardzo wysoko)

Ostatnio sam zastanawiam się nad Fiatem 500 - słyszałem że niestety ma bardzo niewygodne fotele. Ktoś napisze coś konkretniej?

Mialem watpliwa przyjemnosc siedziec w tym najnowsiejszym clio (mlodszym od twojego z awatara) - fakt, nie rs, ale tez nie jakas megabieda.
Ja wiem ze to male tanie auto ale na litosc- boczek to jedna plastikowa wytloczka. Deska jak z dacii - zlozona na odwal sie i tak rzucajaca na kola a designem ze hoho. Plastiki twarde i marne. Konsola srodkowa finezyjna jak deska w trabancie.
Zero hejtu, mam w domu 13 letnisgo peugeota 206 i tam plastiki to luksus. Znajomy ma clio sporta.... 2? Ph2? Czy jakos tak - tez nie ma sie do czego przyczepic. A to tez nuz star dziad w sumie.
Jesli clio rs nie odstaje na plus, to potrzymuje ssoje stwierdzenie. I nie pomoze mu ani zajebisty motor, ani skrzynia, jezli wnetrze wyglada jak toitoi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 20 Jul 2017 - 00:56
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Clio RS nie kupuje sie po to zeby podziwiac w nim wnetrze. Moim zdaniem III RS jest wozem mega i mozna mu wiele wybaczyc przez to co daje w zamian. Oprocz Type-R nie ma w tej lidze zadnej konkurencji. Ale to troche nie na temat bo to nie woz dla kobiety.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitek003
post Sat, 22 Jul 2017 - 13:57
Post #27


Rookie
Dołączył: Sat, 22 July 2017





auto z pazurem za 50 tys? Tylko i wyłącznie focus St mk2 FL. mam takiego części jak na taki saomchód powiedziałbym że tanie, ja mam rocznik 09 i przez poltorej roku nie inwestowałem praktycznie nic oprócz hamulców i opon. Zrobiłem 55 tys w tym czasie. Auto pali średnio 12 l w trasie przy 160-170 km/h. przy 90 pali 6,5-7 l to nie jest żart! miasto od 12 w górę. Clio RS nie daje rad foczce testowałem. Do bagażnika spokojnie włożysz komplet opon a miejsca z tylu jest zadziwiająco dużo. Przejedz się Focusem to sam ocenisz wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Sat, 22 Jul 2017 - 18:19
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Potwierdzam. Z tylu w foce przy moich 189cm95kg siedzi sie na prawde wygodnie jak na tej klasy samochod. Poza tym czesci fakt, wzglednie tanie. Ic+dolot+strojenie i masz ok.280 koni a z dobrą oponą nie ma problemu przeniesc to na asfalt. Do tego skreca i brzmi godnie smile.gif przejedz sie, zobaczysz sam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Tue, 25 Jul 2017 - 11:47
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





CYTAT(Shymek @ Mon, 24 Jul 2017 - 09:31) *
Czyli masz ST szybszego i z lepszym zawiasem niż Focus RS? Bo jemu jakoś Clio radę daje tongue.gif No chyba że znów w domniemaniu szybszy brałeś po uwagę mistrzostwa prostej.
https://www.youtube.com/watch?v=Ae4RqTW5UDU

Mamę oszukasz, tatę oszukasz, fizyki nie oszukasz smile.gif
Clio waży jakieś ~1050kg
Focus RS ~1392kg
Na dość ciasnym torze clio będzie go łoiło jak leci, do tego jeszcze klocek w postaci 2.5T z przodu.
No i rozwijanie mocy też robi swoje. Turbo ma jednak jakąś tam większą bezwładność niż N/A
Podejrzewam że gdyby było to na jakimś szybszym torze, clio nie miałoby tak łatwo smile.gif

Myślę że w codziennym użytkowaniu różnice się zatrą, a za foką będzie przemawiać mimo wszystko łagodniejsza charakterystyka silnika, grubsze wygłuszenia i większy bagażnik biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 25 Jul 2017 - 12:37
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





1050 kg to waży Clio 2, Clio 3 jest o ok. 200 kg cięższe, co nie zmienia faktu że nadal bardzo skuteczne na torze.
BTW, na dość szybkiej konfiguracji na Jastrzębiu Clio 2 RS nie miało problemów z utrzymaniem się za Focusem 3 RS, ale wiadomo, tu też (albo głównie) od łącznika to zależy smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Wed, 26 Jul 2017 - 12:22
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





A fakt, wziąłem nie tę generacje Clio do porównania smile.gif
Co nie zmienia faktu że 100kg to nie jest różnica znikoma.
Nie zmienia to faktu że nadal rozmawiamy o użytkowaniu ulicznym, nie torowym, i tu się zgadzamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 26 Jul 2017 - 12:25
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





... dla kobiety. biggrin.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolek80
post Mon, 28 Aug 2017 - 01:36
Post #33


User
Dołączył: Wed, 08 February 2017





Audi TT 8j?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:17