Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Prosiłbym o podpowiedzi w doborze silnika, Budowa Volvo 740 do driftu
Piacho
post Thu, 28 Feb 2013 - 10:01
Post #61


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Dr Red Devil napisałeś " RedBlock dużo wybacza, a WhiteBlock jest już bardziej wymagający. Potencjał większy, ale koszta również wyższe." Myślałem że White block jest lepszy a że trafiła się dobra okazja to pytam bo jest w nim wszystko cewki a na turbo praktycznie nowe. Czemu white block to zły wybór ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Feb 2013 - 10:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dr Red Devil
post Thu, 28 Feb 2013 - 10:22
Post #62


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Szukałeś najlepszej relacji kosztów do efektu na początkowym poziomie. A WhiteBlock mało się nadaje do katowania w wersji fabrycznej. Ma dużo delikatniejszą konstrukcje w porównaniu do RedBlock'a. Można oczywiście zrobić wytrzymałego i efektywnego WhiteBlock'a, ale to wymaga dużych kosztów, bo trzeba wymienić 80% części silnika, oraz usztywnić blok. To są duże koszta. Moim zdaniem najgorszy wybór, to właśnie R5 dla Twoich celów.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 04 Mar 2013 - 23:19
Post #63


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Skoro są cewki to jakiś nowszy motor. Z tyłu silnika (od strony kolektora wydechowego) po stronie tej co rozrząd na stopce bloku masz wybite oznaczenie.
B5234 to chyba najlepsze co mogłeś trafić ciut gorzej jeśli to B5204 a chyba najgorzej to B5254, tak przynajmniej słyszałem.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spector
post Tue, 05 Mar 2013 - 14:39
Post #64


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 August 2011
Skąd: Radość.





CYTAT(GIB @ Mon, 04 Mar 2013 - 23:19) *
a chyba najgorzej to B5254, tak przynajmniej słyszałem.


Kilka porządnych butów, troche cieplej i dziura z tyłu bloku murowana. W tym roku trzy sztuki rozbierałem, wszystkie trzy pęknięte.
Żadne R5 bez naprawde porządnego przygotowania absolutnie nie nadaje się do driftu, z moich obserwacji wynika, że przeokrutnie
puchną od temperatury i nieszczególnie lubią wysokie obroty (o odcięciu to już wogóle nie wspominając).

Jak już podejmiesz jakieś działania i coś ulepisz, daj znać jaki efekt., bo ja sam planuje 940 drift spec.


--------------------
Żadne hobby, daj mi spokój i sam dorośnij.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 05 Mar 2013 - 18:40
Post #65


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Wiem własnie o tym rozmawiałem z Dr Red Devil`em i mnie przestrzegał o tym że whiteblocki to tylko do dragów nic więcej bez tulejowania i wzmacniania bloku. Wybór padł na red blocka. Teraz będę pomału kompletował graty. Aktualnie poszukuje bloku b230fk i będę składał silnik ;] zobaczymy co z tego wyjdzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Sun, 07 Apr 2013 - 13:29
Post #66


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Posiadam cały silnik b23 z 86 jest to wersja z aparatem w bloku, z kutymi korbami i tłokami głowicą 1000000405 (lepsza niż 531 ponieważ ma większe kanały chłodzące). Nie wiem czy natrysk oleju na denka tłoków jest przy kutych tłokach potrzebny. Pamiętam że wcześniejsze wersje redblocka chyba przed 92 rokiem miały problem z zacierającą się panewką który został później zniwelowany, może ktoś to bardziej opisać? Nie wiem czy mogę wykorzystać ten blok tak jak jest wyremontować go i śmigać czy to bezsensowne, chce zrobić trwałą jednostkę. Zastanawiam się też nad rozwierceniem silnika do 2500 (mogę sobie to zrobić we własnym zakresie ) i zamuwieniu któtych tłoków odrazu np pod głowice 16v. Co myślicie która koncepcja jest lepsza? Chciałbym osiągnąć bezawaryjne 400 HP nadające się do wysokich obrotów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Mon, 08 Apr 2013 - 15:08
Post #67


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Tylko masz świadomość, że te korby są kute bardziej z nazwy, bo są to typowe korbowody, i niemożna ich wytrzymałości porównywać do kutych korbowodów H-beams jakie obecnie się kupuje. Problem występował z panewką oporową, i faktycznie występował, szczególnie jak się zapala silnik jak stary taksówkarz, z wciśniętym sprzęgłem. Jeśli masz możliwość rozwiercenia silnika, to najlepszym rozwiązaniem byłoby złożenie dołu na nowych korbowodach kutych, tłokach kutych pod głowicę 16V. Taki zestaw pozwoli Ci na użytkowanie w miarę bezawaryjnie na poziomie tych 400KM. Na seryjnych korbowodach raczej o bezawaryjności na dłuższą metę można zapomnieć.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
takijedenkuba
post Fri, 01 Sep 2017 - 21:42
Post #68


User
Dołączył: Sun, 27 September 2015
Skąd: Iława Warmińsko-Mazurskie





Odkop
W temacie Szwedzkiej stali tu na forum coś się pisze, czy to zapomniane już historie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:50