Shoutbox 0 nowych PW 

210 Stron V  « < 208 209 210  
Reply to this topicStart new topic
> Dobrze klejace opony na codzien i na tor
xtremesystems
post Mon, 16 Jul 2018 - 22:08
Post #4181

Super User

CYTAT(Tomaso_2017 @ Thu, 12 Jul 2018 - 14:17) *
hej, wrzuce małe podsumowanie z mojego niewielkiego doświadczenie w temacie opon i wyborów jakie dokonałem, sugerując sie wieloma opiniami z tego forum. Może komuś sie cos przyda, a może ktoć dopisze jakies cenne uwagi.
Od początku: samochód to Mazda 3 MPS, FWD, 280 KM, 380 Nm, obnizona 2,5 cm, Bilstein B8, głównie jazda miejska, autostrada, i od czasu do czasu szybkie łuki poza zabudowanym wink.gif

Były rok temu opony Yokohama Advan Sport V105, 225/45/17 --> trakcja przy dynamicznym starcie spod świateł słaba, w zakrętach jak po szynach, zero bujania, uslizgów, reakcja na kazdy ruch kierownicą.

W tym roku, chciałem poprawić trakcję spod świateł wink.gif i wskoczyłęm na Dunlop Sport Maxx RT2, 225/40/18 --> trakcja przy starcie troche lepsza, ale dalej na 2jce trzeba ostrożnie z gazem (choć wiele zalezy od jakości ("śliskości") nawierzchni sad.gif, w zakretach buja, zamiata "dupą" strasznie, wrażenie jakby przód swoje a tył swoje.

Chyba nie ma złotego środka czy mozę jednak, może jakis półśrodek biggrin.gif

dzieki, pozdrawiam

no bo masz zawsze tak.

trakcja spod swiateł - ----- kompromis -------zakrety

chcesz super trakcje spod swiateł . to popatrz co zakladaja do dragu i jak im sie ta opona zawija (hoosier)

jak chcesz sztywno na boki to opona nie "zapracuje" na starcie i zerwie trakcje
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Jul 2018 - 22:08
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
Tomaso_2017
post Tue, 17 Jul 2018 - 08:59
Post #4182

Rookie

CYTAT(xtremesystems @ Mon, 16 Jul 2018 - 22:08) *
no bo masz zawsze tak.

trakcja spod swiateł - ----- kompromis -------zakrety

chcesz super trakcje spod swiateł . to popatrz co zakladaja do dragu i jak im sie ta opona zawija (hoosier)

jak chcesz sztywno na boki to opona nie "zapracuje" na starcie i zerwie trakcje

No zgadza sie, wiem o jakim zjawisku "zapracowania" mówisz. Fakt jest taki , ze ~300 KM na FWD to już jednak troche za dużo i przy starcie fizyki nie oszukasz smile.gif, złotym środkiem okaze sie pewnie twarda ścianka i AWD biggrin.gif

+Quote Post
jackkpl
post Tue, 17 Jul 2018 - 13:51
Post #4183

Forum Clubber

Ikona grupy

CYTAT(Tomaso_2017 @ Tue, 17 Jul 2018 - 08:59) *
No zgadza sie, wiem o jakim zjawisku "zapracowania" mówisz. Fakt jest taki , ze ~300 KM na FWD to już jednak troche za dużo i przy starcie fizyki nie oszukasz smile.gif, złotym środkiem okaze sie pewnie twarda ścianka i AWD biggrin.gif

Michelin PS4 wink.gif.
Rok temu polecałem CSC5, ale właśnie miała miękką ściankę. Teraz mam PS4 i jest twardsza i przy tym też ma bardzo dobrą trakcję na suchym i mokrym.

--------------------
RX8 K20 - Poznań 1:44.115 (Extreme VR2 R7)
----------- Tor Łódź 59.6 (Extreme VR2 R7)
----------- Autodrom Pomorze 42.31 clockwise, 41.68 counterclockwise (Extreme VR2 R7)

www.racetcs.com - sportowa kontrola trakcji
_https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racedroid zmierz osiagi swojego auta

+Quote Post

210 Stron V  « < 208 209 210
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 20 July 2018 - 08:28