Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> hybryda w 1.5dci dacia
mike123
post Tue, 27 Apr 2021 - 23:21
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





siemka,

Mam zamiar zrobić hybrydę turbo (VGT) w swojej daci 1.5dcii (63kW). Autko jest już troche pomodzone ( KAT off, wolny wydech zmieniony z fi 40mm na 45mm , wiekszy FMIC , remap ).
Czy to dobry pomysł z hybryda? Mam pewne propozycje na wieksze kolo kompresji kute CNC . Celuje w lekkie tylko przymodzenie - ok 115-120KM jesli da rade. Pompa CR chodzi teraz w swoim peaku powyzej 3300obr na 1600bar . Czasy wtrysku jeszcze mozna troche wydluzyc i SOI przyspieszyc. W wiekszych modach trzeba byloby zmienic chyba juz koncowki wtryskiwaczy ...
Czy moze jednak zostawic tak jak jest i po tych wlasnie modach - Kat off, FMIC pojechac na korekte i lekko mocniejszy program ?
Czy ktos ma doswiadczenia w hybrydkach do nieduzych 1.5dci ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Apr 2021 - 23:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Wed, 28 Apr 2021 - 22:59
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie obrażaj się, panewki na korbach ile mają obecnie przebiegu?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Wed, 28 Apr 2021 - 23:16
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Panewki, pompa olejowa, układ wtryskowy do sprawdzenia. Kolejna sprawa u Ciebie jest chyba turbo na wastegate, za dużo tam nie można szaleć z wirnikami. Najlepiej byłoby wrzucić hybrydę ale oparta na turbo z zmienną geometrią, dół zostanie, góra będzie mocniejsza. Dochodzi jednak problem wysterowania tego.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Thu, 29 Apr 2021 - 08:19
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





nie obrażam się - nalatane trochę ponad 160tys. km, oczywiście panewki będą tez zmienione - może nawet przed zmiana turbo zdąże to zrobić - ale są ok przynajmniej teraz "odsłuchowo" nic nie stuka na zimnym/gorącym silniku , podobno też 1.5dci poprawili ich smarowanie po 2006 roku bodajże , ja już w każdym bądź razie nie słyszałem o jakiś problemach w autach od 2010. Oglądałem też pare filmików/zdjęć tutoriali z wymian ich w daciach z podobnych roczników >2010r i były w dobrym stanie , więc chyba faktycznie coś poprawili w reanult/dacia.

Układ wtryskowy jak najbardziej będzie sprawdzony ( pompa i wtryski delphi ) - szukam właśnie jakiejś dobrej firmy, jakby ktoś z Was miał do polecenia to proszę dajcie znać . Próba przelewowa ( wtryski ) zrobiona przeze mnie pół roku temy wyszła dobrze albo b. dobrze -> 8ml na powrocie wszystkich 4 wtrysków przez 2minuty. Oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić samą koncówkę wtryskiwaczy i ewentualnie czy coś się nie zepsuło, jeśli zaworki byłyby złe , to oczywiście bym wymienił ale póki co nic nie wskazuje na to , czytaj wyżej.

Jeśli chodzi o turbinę to jest sterowana podciśnieniem na wastegate (vgt), czyli podciśnieniem zamykana klapka wastegate`a. I mam póki co pytanie czy turbo nie będzie mocno późno wstawać gdy będzie powiększone zimne koło kompresji , oczywiście kute cnc? Teraz auto fajnie wstaje nawet i na np. 3.biegu na 1.900 obrotach ma już 1910mbarów , a na 2050obrotów - 2111mbarów ( zczytane własnie z logów które ostatnio robiłem) można pewnie byłoby wstawić turbo z kierownicami z wersji 110KM , ale boję się właśnie o wysterowanie - większy problem z wysterowaniem tego podciśnieniem i zapiekanie kierownic turbiny no i chyba downpipe też musiałbym już przerobić albo spływ oleju turbo.

Słyszałem , że jednak w miarę da się to opanować , dając więcej spalin wink.gif czyli opóźniając wtrysk i wtedy szybciej się nadmucha i turbo będzie w miarę dobrze wstawać - chciałbym żeby miało ten peak około 2600-2700obrotów , żeby dało się tym jeszcze jeździć po mieście a no i żeby było jeszcze użytecznych obrotów do wykorzystania około 3tys obrotów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 30 Apr 2021 - 22:55
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





CYTAT("mike123")
ale są ok przynajmniej teraz "odsłuchowo" nic nie stuka na zimnym/gorącym silniku

Witam, to ja się wtrącę, jak już coś będzie stukać, to już za późno.
Znajomy miał scenika 1,5dci chyba 130KM i też mu panewkę obróciło, starszy gościu nie pałował tego.Panewki bym jedna zmienił, choćby tylko korbowe, bo one siadają w tych silnikach.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Fri, 30 Apr 2021 - 23:12
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





oki, to zmienię. Co możecie doradzić w kwestii turbo ?
Czy nie będzie dużego laga na hybrydzie kompresji ? Jak z tego wyjść w miarę "gładko" żeby dość szybko wstawała - gdzie robić taką turbosprężarkę , a może da się zaadoptować skądś inną ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anwi
post Sat, 01 May 2021 - 08:15
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





Mam u siebie ze zmienną geometrią, zrobione na 130KM, wykres jest gdzieś na forum, mało km zrobiłem bo około 30k po programie, ale koras od turbo już drugi (i nie wiem czy nie zaczyna już się pocić), one mają raczej słabe ułożyskowanie , cieniutka ośkę która wygląda jak by miała się zaraz ukręcićsmile.gif. Patrząc na panewki po 100kkm uważam że nie ma sensu ekonomicznego robić coś więcej w tym silniku niż soft i turbo z zmienną geometrią po którym z seryjnych 90KM zrobiło się około 110KM (chodź nie hamowałem przed zmianą turbo i nie wiem czy był jakiś bonus mocowy w serii)


--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Sat, 01 May 2021 - 08:56
Post #8


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





tak, zgadzam się, ja też nie celuje w więcej wogóle niż 120-125KM. Ale też widziałem już też sporo dacii 1.5dci zrobionych na 130KM np z Rumunii na forach.
Ja mam turbosprężarkę KP35 54359710029 .

Czy faktycznie dałoby się bez wiekszych przeróbek adaptacji chociażby wydechu ( downpipe`a) włożyć turbo ze zmienną geometrią i wysterować to vacuum solenoidem ? Gruszka tam działa też na podciśnienie ?

Ps. Po włożeniu chińczyka FMICa troszkę większego niż seryjnie z 70-86KM a objętościowo prawie takiego jak z wersji 90-110KM, mam overboost 2550mbarów mi dmucha - jechać na korektę do tunera ? czy się "ułoży" ? czy możne wydłużyć sztangę wastegate o np jeden - dwa obroty ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sat, 01 May 2021 - 10:33
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Nic nie kręc, zostaw tak jak jest, korekta u tunera i tyle. Co do turbiny z zmienną geometria, zamontowanie jej na aucie to najmniejszy problem. Zadzwoń do tunera, który będzie to robił i zapytaj, czy to wysteruje.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Sat, 01 May 2021 - 10:52
Post #10


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





oki, dzięki dsturbo za wskazówkę.
Jest jednak mały problem nie mogę znaleźć turbo ze zmieną geometrią z 1.5 dci która ma taki sam downpipe - wyjście wydechu ... jak w mojej sad.gif musiałbym zmieniać -dokupować "katalizator" i dalej ciągnąć to w aktualny "wydech"?

A tak wogóle wiecie czemu taki jest overboost, na standardowym fmic`u tak nie przeładowywał ... dziwne ... myślałem, że ciśnienie spadnie z powodu większej objętości, ale może jak już turbo napompuje to jednak mniejszy jest spadek ciśnienia w tym nowym fmicu i poza tym lepsze chłodzenie...mimo ze było zimno i tak jak sprawdzałem, sami widzicie 9st C ..no i większe są też oczywiście odczyty powietrza MAF... może trochę więcej wtedy paliwa ... chociaz tu jest 37mg/str to nie wiem czy tak dużo...

ERRATA:bład p0235 - to błąd raczej jakiejś dziurki w układzie turbo-kolektor ssący - także obstawiam niedokładnie skręcone mimo wszystko gdzieś te t-bandy i obejmy na rurach i silikonie przy Intercoolerze. Sprawdziłem logi z wczoraj i są lekkie fluktuacje ciśnienia MAP vs zadanego ... co by wskazywało , że ucieka ciśnienie lekko a układ doładowuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Sun, 02 May 2021 - 15:57
Post #11


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





czy ktoś podpowie ? zna się ktoś na turbinach wogóle do 1.5 dci ?
https://www.turboclinic.pl/produkt/dacia-logan-1-5-dci-86km/ - to moja turbosprężara 54359700029

Zrobić hybrydową turbinę p&p z mojej turbo na wastege`tcie za ok 700-1000pln ? czy szukać dalej pasującą w miarę do mojej 1.5dci ze zmienną geometrią gdzie wejścia air z filtra pow. i rura kompresji jak u mnie na rury z haczykiem? znalazłem pewną do 1.5dci scenic II z wersji 103/106KM ze zmienną geometrią trochę inny wydech , ale tu można byłoby flansze dorobić , albo ewentualnie dokupić ten downpipe z katalizatorem za 200-300pln. Jak myślicie pasowałaby poza tym downpipem?

54399880030
https://sites.google.com/a/uu.tapdoanprime....ne-II-Scenic-II

Czy dałoby się ją wysterować na moim kompie tak wogóle dcm1.2? myślę że tak, jeśli jest na podciśnieniu kierownica geometrii regulowana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Mon, 03 May 2021 - 08:27
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Nikt Tobie nie zrobi hybrydy za 700-1000zl chyba, że żebracy z Mielca, musisz podzwonic.
Dogadają się z swoim tunerem, czy wystroi to i ile to będzie kosztować, bo widzę,, że może być ciężko.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Mon, 03 May 2021 - 09:44
Post #13


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





kto to są Ci żebracy z Mielca ? Mam się ich wystrzegać jeśli dobrze zrozumiałem ? wink.gif
za 1200pln wiem , że robi firma z Łodzi całkiem znana. A na czym polega to , że może być ciężko ? Że nie ma turbo zamiennego ze zmienną geometrią i trzeba robić na starej wastegate`owej z innym kołem kompresji ? To będzie ciężki setup ?
Tunować będę teraz raczej Dynoset`cie w Starogardzie Gdańskim, tak się wstępnie umówiłem, podobno moje wtryski powinny wystarczyć do tego setupu, ale je też dam chyba wcześniej do sprawdzenia/wyczyszczenia końcówek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 22:24