Shoutbox 0 nowych PW 


16 Stron V  « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> grupa 45 AMG stage 1/stage 2, boxy,doloty,wydechy czyli sprawdzone mody w A45/CLA45/GLA45
Rozwad
post Mon, 31 Oct 2016 - 14:40
Post #201


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Ile płaciłeś za dp? Ten dławik chłopaki z ttc ogarniali? Jak z dźwiękiem przy decacie z wydechem performance? I napisz jeszcze co zmieniłeś w swoim setupie obecnie? Jaka moc na tym secie?

Ogólnie czy ktoś w PL ogarnie w dobrych cenach np graty od AMS? Znalazłem tylko auto-dynamics.pl

Jaki olej macie zalany? Bo to co proponują w aso to się do c200 najwyżej nadaje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Mon, 31 Oct 2016 - 15:15
Post #202


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Downpipe kosztuje 3300 z najlepszym na rynku bandażem,w cenie zawarta jest specjalna tulejka.
Dźwięk jest naprawdę dużo ciekawszy i robi się mega rasowy (dużo więcej strzałów )
Jesli chodzi o dokładną moc na st.2 to nie wiem do końca ,ale na dniach będzie Nicram na hamowni on ma taki sam setup wiec napewno się wszyscy dowiemy ile wypluje.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_nicram100_*
post Wed, 02 Nov 2016 - 07:02
Post #203









Dolot ams w 4turbo Ich dystrybutor płaciłem 1700zl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Wed, 02 Nov 2016 - 11:34
Post #204


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Mam dolot 4" minimalnie używany w fajnej cenie. Mam też najwyższy model boxa CPA do przedlifta.
Info pm.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Wed, 02 Nov 2016 - 18:36
Post #205


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





nicram, 1700 za sam dolot bez pokrywki? Co powiecie o stage 2 od tricolore? http://tricoloreperformance.co.uk/products/stage2pnp

w jaki sposób reguluje się boxa od speedbustera? Bo rozumiem, że możemy go sobie ręcznie podkręcać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_nicram100_*
post Wed, 02 Nov 2016 - 21:41
Post #206









Ams wchodzi w oryginalne miejsce masz fotki na fb cla45 klub polska , lub link do dropboxa z mojego podpisu . Speed buster na 3 ustawienia Eko Sport i Sport plus i tyle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Thu, 03 Nov 2016 - 01:21
Post #207


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





CYTAT(micky @ Fri, 21 Oct 2016 - 12:45) *
Najbardziej podoba mi się ten chwyt marketingowy od Tricolore Performance z czasami na samym module smile.gif

11.2 od 0-200 smile.gif Ja na st.2 tyle nie robie a mój wóz napewno był by szybszy od tego na st.1 410hp .

Pozatym w GB boxy juz jakiś czas temu wyszły z mody bo wszyscy robią softy i siła Rebellion'a mocno spadła bo wiele firm konkurencyjnych robi już softy do 45 za dużo mniejsze pieniądze. Oni napewno są dobrymi fachowcami ,mieli swoje 5 minut - pamiętam jak wypuścili pakiet stage 2 na samym początku cena wynosiła ok 16tys pln i same uchy achy i pełno zamówień na cały świat.
Ale czasy się zmieniły konkurencja nie śpi i za ok 2.5-3k mamy świetne moduły nie wykrywalne przez MB sprawdzone i działające w 45.
To samo tyczy się dp,mp od nich za pół ich ceny rodzime firmy robią nawet lepszy produkt który równie dobrze działa i dużo lepiej wygląda.

Chyba ze ktoś bardzo lubi przepłacać to proszę bardzo smile.gif


W PL zrobienie softu to już od dłuższego czasu to pikuś, dla firm które pracują na legalnym sprzęcie smile.gif.
Nowoczesne Boxy robią robotę i opcja ominięcia - wykluczenia gwarancji w przypadku wykrycia modyfikacji ecu jest z pewnością po stronie boxa.
Natomiast po gwarancji.. hulaj dusza piekła nie ma, nic nie zastąpi strojonego softu.

Tylko czekać aż w PL zaczną się mody na hybrydach i koksowanie tych motorków w górę.
Dobry stage 3 na takiej hybrydce na okolice 480hp będzie petardą smile.gif
http://tricoloreperformance.co.uk/products/tte450


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Thu, 03 Nov 2016 - 20:29
Post #208


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(GREGOR10 @ Thu, 03 Nov 2016 - 01:21) *
W PL zrobienie softu to już od dłuższego czasu to pikuś, dla firm które pracują na legalnym sprzęcie smile.gif.
Nowoczesne Boxy robią robotę i opcja ominięcia - wykluczenia gwarancji w przypadku wykrycia modyfikacji ecu jest z pewnością po stronie boxa.
Natomiast po gwarancji.. hulaj dusza piekła nie ma, nic nie zastąpi strojonego softu.

Tylko czekać aż w PL zaczną się mody na hybrydach i koksowanie tych motorków w górę.
Dobry stage 3 na takiej hybrydce na okolice 480hp będzie petardą smile.gif
http://tricoloreperformance.co.uk/products/tte450

To prawda soft jest napewno lepszym rozwiązaniem ze względu na :

- usuniecie limiterow momentu obrotowego na 1,2b
- odblokowanie limitera V-max
- przesunięcie odciecia w położeniu skrzyni biegów "M" na 7000obr (sporo poprawi osiągi na st.2/3 )
- lepsze wysterowanie da ok 10 - 20hp na plus względem modułów które też są trochę ograniczone dla bezpieczeństwa

Sam chciałem przeskoczyć po 2 latach jazdy i 40kkm CLA ze stage 2 na stage 3 na hybrydzie made in germany.Nawet miałem już wszystko dograne z Niemcami i w pl osobę która miała to wystroic na 500hp, ale trochę szkoda było tracić gwarancji która będzie obowiązywać jeszcze przez dwa lata.Wiec podjąłem decyzję o sprzedaży CLA i będę się przesiadał na szybszy model.



--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Fri, 04 Nov 2016 - 13:41
Post #209


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





CYTAT(Rozwad @ Mon, 31 Oct 2016 - 14:40) *
Ile płaciłeś za dp? Ten dławik chłopaki z ttc ogarniali? Jak z dźwiękiem przy decacie z wydechem performance? I napisz jeszcze co zmieniłeś w swoim setupie obecnie? Jaka moc na tym secie?

Ogólnie czy ktoś w PL ogarnie w dobrych cenach np graty od AMS? Znalazłem tylko auto-dynamics.pl

odezwij sie pw wink.gif
zalatwimy i zamontujemy



--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Sat, 05 Nov 2016 - 09:10
Post #210


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Graty zamówione smile.gif DP i kompletny dolot od AMS Alpha. Po długich rozkminkach na temat boxów, zdecydowałem się na soft w unitronic. W razie draki bez problemu przywrócą go do fabrycznych ustawień. O wyższości softa nad boxem chyba nie trzeba za dużo pisać. Myślę, że stosowanie boxa mocno przyczynia się do problemów ze skrzynią. Jestem ciekaw ile a45 wypluje po tych modach, mam cichą nadzieję na 440/580, zobaczymy co z tego będzie.

CZy ktoś wymieniał u siebie chłodnice intercoolera?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Sat, 05 Nov 2016 - 10:26
Post #211


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Rozwad @ Sat, 05 Nov 2016 - 09:10) *
Graty zamówione smile.gif DP i kompletny dolot od AMS Alpha. Po długich rozkminkach na temat boxów, zdecydowałem się na soft w unitronic. W razie draki bez problemu przywrócą go do fabrycznych ustawień. O wyższości softa nad boxem chyba nie trzeba za dużo pisać. Myślę, że stosowanie boxa mocno przyczynia się do problemów ze skrzynią. Jestem ciekaw ile a45 wypluje po tych modach, mam cichą nadzieję na 440/580, zobaczymy co z tego będzie.

CZy ktoś wymieniał u siebie chłodnice intercoolera?

czyli pozbędziesz się gwarancji , problemy ze skrzynia dotyczą seryjnych aut i box niema tutaj nic do tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sat, 05 Nov 2016 - 17:44
Post #212









QUOTE (Rozwad @ Sat, 05 Nov 2016 - 10:10) *
Graty zamówione smile.gif DP i kompletny dolot od AMS Alpha. Po długich rozkminkach na temat boxów, zdecydowałem się na soft w unitronic. W razie draki bez problemu przywrócą go do fabrycznych ustawień. O wyższości softa nad boxem chyba nie trzeba za dużo pisać. Myślę, że stosowanie boxa mocno przyczynia się do problemów ze skrzynią. Jestem ciekaw ile a45 wypluje po tych modach, mam cichą nadzieję na 440/580, zobaczymy co z tego będzie.

CZy ktoś wymieniał u siebie chłodnice intercoolera?


O IC AMS pogadaj z Dominikiem z ECU performance, montowal to w autach i powie co realnie to warte
Nie ma szans na taka moc o jakiej piszesz na seryjnej sprezarce.
Klopoty ze skrzynia dzieja sie rowniez w seryjnych autach, nie tylko po boxach, znam 3 serie z wymieniana skrzynia.
Nie wiem czy Unitronic to rozsadny wybor, jakis czas temu Pan Andrzej slynal raczej z "dyskusyjnych" osiagow.
Samego sensu softu w nowym aucie i automatycznej utraty gwarancji nie ma co komentowac, te auta sa zadowne i dla kilku koni dodatkowych pozbywanie sie jej jest moim zdaniem slabym pomyslem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Sat, 05 Nov 2016 - 19:21
Post #213


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Powiem tak, poprzednie auto ,Megane 3 rs kupiłem w warszawie z softem od masters tuning na niby 330hp, auto jeździło tragicznie, 200km type r jechał tak samo. Po wizycie w Unitronic meganka po strojeniu wypluła "tylko" 319 hp, ale auto zaczęło jeździć jak wściekłe, a45 360km z rolki od 50 do 200 lusterko w lusterko, więc uważam że jednak wiedzą co robią w tym unitronicu. Nie wykluczam innego tunera, zobaczymy jak sie to potoczy. Co do gwarancji, to w razie problemu z autem odsyłam ecu do warszawy i przywracają je do fabrycznych ustawień, wiec raczej nie będzie problemu, zwłaszcza ze mam bardzo dobry układ w aso i nikt nie będzie wnikał co i jak. Uważam, że soft jest po prostu duzo bezpieczniejszym rozwiązaniem niz prefabrykowany box.

Zastanawiam się jeszcze czy 2 chłodnice ams są niezbędne, czy tylko ta mała?

Co oprócz problemów ze skrzynią jest zawodne w a45?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 06 Nov 2016 - 10:39
Post #214


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Rozwad @ Sat, 05 Nov 2016 - 19:21) *
Powiem tak, poprzednie auto ,Megane 3 rs kupiłem w warszawie z softem od masters tuning na niby 330hp, auto jeździło tragicznie, 200km type r jechał tak samo. Po wizycie w Unitronic meganka po strojeniu wypluła "tylko" 319 hp, ale auto zaczęło jeździć jak wściekłe,


A czy Ty myślisz że poczułeś różnice w jeździe mając 319 i 330km ??? Do tego kupiłeś auto a skąd wiesz co z nim się działo od strojenia do sprzedaży???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Sun, 06 Nov 2016 - 11:04
Post #215


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





ledziu, zmień piaskownicę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 06 Nov 2016 - 11:54
Post #216


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Rozwad @ Sun, 06 Nov 2016 - 11:04) *
ledziu, zmień piaskownicę.


Spokojnie nie podniecaj się aż tak bardzo... wink.gif Wiemy że jesteś max poważny... biggrin.gif Chciałem tylko zaznaczyć że przyczyna gorszego jechania nie musiała tkwić w kiepskiej firmie i w mocy... ale np: w czymś o czym nie koniecznie musiałeś wiedzieć skoro dopiero auto kupiłeś.
A napisałem to ponieważ miałem do czynienia z dwoma projektami unitr. i jeden był zwalony a drugi ok. chociaż bardzo "optymistyczny".

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sun, 06 Nov 2016 - 12:34
Post #217









QUOTE (Rozwad @ Sat, 05 Nov 2016 - 20:21) *
Powiem tak, poprzednie auto ,Megane 3 rs kupiłem w warszawie z softem od masters tuning na niby 330hp, auto jeździło tragicznie, 200km type r jechał tak samo. Po wizycie w Unitronic meganka po strojeniu wypluła "tylko" 319 hp, ale auto zaczęło jeździć jak wściekłe, a45 360km z rolki od 50 do 200 lusterko w lusterko, więc uważam że jednak wiedzą co robią w tym unitronicu. Nie wykluczam innego tunera, zobaczymy jak sie to potoczy. Co do gwarancji, to w razie problemu z autem odsyłam ecu do warszawy i przywracają je do fabrycznych ustawień, wiec raczej nie będzie problemu, zwłaszcza ze mam bardzo dobry układ w aso i nikt nie będzie wnikał co i jak. Uważam, że soft jest po prostu duzo bezpieczniejszym rozwiązaniem niz prefabrykowany box.

Zastanawiam się jeszcze czy 2 chłodnice ams są niezbędne, czy tylko ta mała?

Co oprócz problemów ze skrzynią jest zawodne w a45?


Wiara w dobry uklad w ASO pewnie daje Ci poczucie spokoju, szkoda ze zgranie komputera wysylaja przy powazniejszym fuck upie do centrali, tam tez masz dobry uklad?
Komputer zapisuje wszystko w tym przebieg, dziura w historii z pewnoscia nie zwroci niczyjej uwagi. Przekonywanie kogokolwiek tu o wyzszosci softu nad boxem mozemy sobie darowac przy czym mysle, ze Twoje nastawienie do boxow masz z czasow jak V-Tech robil pudla to 1.9tdi.

Wg mnie do dupowozu nawet jeden wymienny IC nie jest potrzebny do wozenia sie po miescie czy okazjinalnego toru, jedyne czego to auto potrzebuje to momentu bo seria nie jedzie

A co sie psuje? To Mercedes, on sie psuje, mam dwa pod domem, nie chce mi sie nawet pisac ile razy byly w serwisach

Go to the top of the page
 
+Quote Post
absolut
post Sun, 06 Nov 2016 - 12:45
Post #218


User
Dołączył: Thu, 16 January 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(gucior @ Sat, 05 Nov 2016 - 17:44) *
O IC AMS pogadaj z Dominikiem z ECU performance, montowal to w autach i powie co realnie to warte
Nie ma szans na taka moc o jakiej piszesz na seryjnej sprezarce.
Klopoty ze skrzynia dzieja sie rowniez w seryjnych autach, nie tylko po boxach, znam 3 serie z wymieniana skrzynia.
Nie wiem czy Unitronic to rozsadny wybor, jakis czas temu Pan Andrzej slynal raczej z "dyskusyjnych" osiagow.
Samego sensu softu w nowym aucie i automatycznej utraty gwarancji nie ma co komentowac, te auta sa zadowne i dla kilku koni dodatkowych pozbywanie sie jej jest moim zdaniem slabym pomyslem.


Hej, dokładnie, proponuję uderzyć do Dominika z ECU.

Ma opanowane A/CLA 45 AMG ze wszystkimi dostępnymi gratami na rynku łącznie ze zmianą turbo.

Nie ma opcji na seryjnej sprężarce zrobić ponad 420 km.

U Inki w aucie jest wymienione wszystko z AMS łącznie z turbo i pokazuje 466 km i 600 Nm - tutaj dane:

A45/CLA AMG

Dopiero po zmianie turbo jest znaczna różnica biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Pozdr.


--------------------
秋田犬
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Sun, 06 Nov 2016 - 14:30
Post #219


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Tak zrobię w poniedziałek smile.gif Tak jak piszesz gucior, w głowie mam obraz boxa do tdi, może dlatego jestem taki anty smile.gif Ma ktoś wykresy z hamowni albo racelogica ze stage 2 ( dp, dolot i box )?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MegaAerox
post Mon, 07 Nov 2016 - 11:55
Post #220


User
Dołączył: Fri, 28 November 2014
Skąd: Trojmiasto





Widzę ze Bartek nie wrzucił linka to łapcie http://tricoloreperformance.co.uk/products/45-amg-stage4

Spore obietnice !
"Gains for the 45AMG are as follows:

355BHP - 525BHP (550BHP with Water Injection)

450nm - 650nm (Limited) "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V  « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:41