Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Grzebanie w garażu podziemnym
MisioLBN
post Sun, 28 Mar 2021 - 19:46
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(maaaad @ Sun, 28 Mar 2021 - 14:46) *
A kto ten regulamin przyjął? Podpisywałeś się pod nim? A są w tym regulaminie sankcje za nieprzestrzeganie ww. zasad? Nie sądzę, że komuś za takie pierdoły, nie powodujące realnego zagrożenia, chciało się będzie latać po sądach z powództwami negatoryjnymi biggrin.gif

Regulamin został uchwalony uchwałą w 2019 r. jak już mieszkałem ale w głosowaniu udziału nie brałem bo jak zwykle nic sie nie dowiesz że jakieś uchwały bedą podejmowane (trzeba sie specjalnie logować na portal i śledzić). Kar w zasadzie niema jedynie odholowanie źle zaparkowanego auta na koszt oraz naprawa zniszczeń na własny koszt. Nic wiecej w regulaminie niema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 28 Mar 2021 - 19:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Sun, 28 Mar 2021 - 20:36
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





może w tym garażu generujesz taki hałas, że przeszkadza to "życzliwemu". Jak to mawiają, co nie jest zabronione, jest dozwolone.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 28 Mar 2021 - 20:59
Post #63


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Hałasu dłubiac w aucie nie generuje;) wazne ze nic mi zrobic tak naprawde nie moga. Jak przyjdzie ochrona to poprosze o wskazaniu punktu ktory zlamalem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 29 Mar 2021 - 11:21
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Jak mieszkałem w Łodzi to pod blokiem 2 tygodnie robiłem głowice w mustangu biggrin.gif raz była policja, ktoś zgłosił, sprawdzili tylko czy nic z pojazdu nie wycieka. Czasem typki z pobliskiego baru podchodziły, pogadały, zapytały. Ogólnie fajna sprawa biggrin.gif Jedyny problem to zawsze u babki na 2gim piętrze pies ujadał jak mnie widział. Czasem 4h szczekania małego kundla biggrin.gif Po remoncie uruchomiłem silnik, ustawiłem zapłon, całość może 5 minut trwała. Wyskoczyła babka od psa i na całe osiedle żeby samochód oddał do mechanika, a nie całymi dniami tym silnikiem hałasował biggrin.gif Tak z drugiej strony całego tematu. Też wolę zwrócić komuś uwagę, poinformować co i jak. Pod moim domem nagminnie parkują samochody. Mimo, że robią to nieprzepisowo to stoją bo inni też stoją. Zwracałem parę razy uwagę, że mam utrudniony wyjazd i nie wolno tam parkować. Może 3 osoby posłuchały i przeparkowały z czego 2 dalej parkują. Pozostałe albo mnie zwyzywały, albo olały. Argument zawsze ten sam "to gdzie mam zaparkować?". Koniec końców inni sąsiedzi też sie wkurzają. Była 2 razy policja wypisać mandaty. Zgadnijcie do kogo mają pretensje smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 29 Mar 2021 - 16:27
Post #65


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rezor @ Mon, 29 Mar 2021 - 11:21) *
Jak mieszkałem w Łodzi to pod blokiem 2 tygodnie robiłem głowice w mustangu biggrin.gif raz była policja, ktoś zgłosił, sprawdzili tylko czy nic z pojazdu nie wycieka. Czasem typki z pobliskiego baru podchodziły, pogadały, zapytały. Ogólnie fajna sprawa biggrin.gif Jedyny problem to zawsze u babki na 2gim piętrze pies ujadał jak mnie widział. Czasem 4h szczekania małego kundla biggrin.gif Po remoncie uruchomiłem silnik, ustawiłem zapłon, całość może 5 minut trwała. Wyskoczyła babka od psa i na całe osiedle żeby samochód oddał do mechanika, a nie całymi dniami tym silnikiem hałasował biggrin.gif Tak z drugiej strony całego tematu. Też wolę zwrócić komuś uwagę, poinformować co i jak. Pod moim domem nagminnie parkują samochody. Mimo, że robią to nieprzepisowo to stoją bo inni też stoją. Zwracałem parę razy uwagę, że mam utrudniony wyjazd i nie wolno tam parkować. Może 3 osoby posłuchały i przeparkowały z czego 2 dalej parkują. Pozostałe albo mnie zwyzywały, albo olały. Argument zawsze ten sam "to gdzie mam zaparkować?". Koniec końców inni sąsiedzi też sie wkurzają. Była 2 razy policja wypisać mandaty. Zgadnijcie do kogo mają pretensje smile.gif

Czyli 15 minut "hałasu" przeszkadza,ale 4h dziennie jak pies szczeka, to cacy. Mimo, że jestem za pokojowym załatwianiem spraw, to bym coś odpowiedział wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Mon, 29 Mar 2021 - 21:19
Post #66


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Niby sportowy wóz a tłumik dziurawy. Strach jechać dalej niż 50km bo głowa boli.
Nie jestem w stanie pojąć co może być fajnego po 30 min jazdy głośnym autem. Gdzie co gorsza zazwyczaj są to auta daleko poniżej osiągów mocniejszego auta klasy średniej. Ma wyć jak v12 w lambo?

Przypomina mi to sytuacje gdzie kiedyś słyszę jak ktoś ścigaczem zadupca i to w kierunku promenady. Nagle się wychyla skuter w oczach strach i łzy a na liczniku 43.

Kiedyś kupiłem auto na kjsy przerobione z przelotem. Sąsiedzi się skarżyli, a mnie też to wkurwiało bo jeździłem w zatyczkach. No i wsadziłem tłumik. Moje życie nabrało barw i sąsiedzi zaczęli ze mną rozmawiać bez nienawiści. A nawet chwalili że chcę i umiem coś zrobić przy aucie.

Póki mieszkasz w jakiejś wspólnocie cóż jednak trzeba iść na kompromisy. Mam dziwne przeczucie że to może być za coś, a nie za sam fakt że sobie grzebiesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 30 Mar 2021 - 16:44
Post #67


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(InnyLogin @ Mon, 29 Mar 2021 - 21:19) *
Niby sportowy wóz a tłumik dziurawy. Strach jechać dalej niż 50km bo głowa boli.
Nie jestem w stanie pojąć co może być fajnego po 30 min jazdy głośnym autem. Gdzie co gorsza zazwyczaj są to auta daleko poniżej osiągów mocniejszego auta klasy średniej. Ma wyć jak v12 w lambo?

Przypomina mi to sytuacje gdzie kiedyś słyszę jak ktoś ścigaczem zadupca i to w kierunki promenady. Nagle się wychyla skuter w oczach strach i łzy a na liczniku 43.

Kiedyś kupiłem auto na kjsy przerobione z przelotem. Sąsiedzi się skarżyli, a mnie też to wkurwiało bo jeździłem w zatyczkach. No i wsadziłem tłumik. Moje życie nabrało barw i sąsiedzi zaczęli ze mną rozmawiać bez nienawiści. A nawet chwalili że chcę i umiem coś zrobić przy aucie.

Póki mieszkasz w jakiejś wspólnocie cóż jednak trzeba iść na kompromisy. Mam dziwne przeczucie że to może być za coś, a nie za sam fakt że sobie grzebiesz.

Ja uważam ,że jak się chce psa uderzyć, to się kij znajdzie. Argumenty są przeróżne, u mnie było,że marnuje prąd, albo że smrodzę. Auto bez katalizatora śmierdzi, ale nie bardziej niż diesel zajwchany, których pełno. I to smrodzenie jest 5 minut na miesiąc, ale już jest to powód do narzekania. Więc to są argumenty na zamówienie, a nie realne problemy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 30 Mar 2021 - 17:13
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Na razie będzie cisza bo nie planuje nic grzebac. Ale w sobote dałem ciała bo zostawilem zapalone swiatło (dodatkowe oświetlnie akurat nad moim miejscem smile.gif ) i rano w niedziele juz papierek blokujący przelacnzik byl wyjety wiec przy kolejnej okazji na 100% zostanie to wyjete
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Sat, 10 Apr 2021 - 08:57
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(MisioLBN @ Tue, 30 Mar 2021 - 17:13) *
Na razie będzie cisza bo nie planuje nic grzebac. Ale w sobote dałem ciała bo zostawilem zapalone swiatło (dodatkowe oświetlnie akurat nad moim miejscem smile.gif ) i rano w niedziele juz papierek blokujący przelacnzik byl wyjety wiec przy kolejnej okazji na 100% zostanie to wyjete


Nie dawno pewien pyskaty ochroniarz złamał sobie nogę o mój hak holowniczy, auto stało hakiem na równo z linią ... oczywiście jak na twardziela przystało poszedł z taka nogą do domu i dopiero wezwał pogotowie ...

Po pierwsze proponuję poudawać, że obserwujesz takiego " ochraniaża" - bierzesz psa i za nim łazisz z zegarkiem w ręku, niech zobaczy jak to fanie jak ktoś się czepia pierdół - ze zmywaczem naprawdę uważaj, albo naprawdę nie używaj w garażu, bo pożary w garażach podziemnych to koszmar i kiedyś możesz się zdziwić - postaw sobie dwie dobre gaśnice w okolicy, bo widziałem pożary gdzie nie miało się co palić, a spaliło się wszystko czego normalnie nie podpalił byś zapalniczką czy palnikiem


Zajmuje się wykańczaniem wnętrz/remontami i mam naprawdę spore doświadczenie ze służbistami z ochrony na takich osiedlach- wyobraźcie sobie, że np. wnosicie graty lub materiał i drzwi z domykaczem podpieracie na stałe, a że większość drzwi ma teraz kontraktory to od razu wszystko widzą biggrin.gif O blokowaniu windy nie wspomnę, ale zawsze zostawiam kartkę z nr telefonu żeby wyjaśnić czy ktoś potrzebuje bardziej ode mnie. Tak samo z autem, mimo że vivaro to nie ducato maxi to często i tak się nie mieści na miejscu i dla ochrony to problem i boją się, że dachem mogę urwać część instalacji, bramę itd.


O pracy w czasie gdy budynek nie jest w całości oddany do użytkowania nie wspominam, bo ostatnio było tak ostro, że oparło się o samego dewelopera, a po tym jak mnie kierownik wkurzył jakimiś głupimi uwagami na temat przeróbek, to zaprosiłem go na oględziny stropów ( w apartamencie za ponad milion złotych ) i pomiar strzałki ugięcia stropu laugh.gif koleś tak zbladł, że myślałem, że zaraz zejdzie - okazało się, że po wylaniu stropów, żeby podgonić terminy i wykorzystać dźwig, wcześniej niż to możliwe wstawili palety z bloczkami, ale postawili je na środku pomieszczeń żeby nie przeszkadzały - takie rzeczy można robić, ale z głową i pewnie jakby rozplanowali to nic by się nie stało, a tak inwestycja za ponad 50 baniek w stolicy powinna zostać rozebrana - jednak pan kierownik mnie zapewnił, że dawali lepszy beton niż w projekcie i to spokojnie wytrzyma - On nie myśłał, że cżłowiek, który jest młodszy o 20 lat i układa kafelki może mieć wiedze o stropach i programach cadowskich laugh.gif

Z garażami podziemnymi wiąże się wiele ciekawych sytuacji jak np. zapchana kanalizacja przez ukraińców , którzy wrzucali gruz do rur i zapchali rury na 3 piętrach tak, ze ludziom mieszkania zalało, a wuko przy czyszczeniu też się nie popisało i obsrali cały garaż i przez miesiąc śmierdziało jak z szamba


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 10 Apr 2021 - 11:45
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(kamil.k @ Sat, 10 Apr 2021 - 08:57) *
Nie dawno pewien pyskaty ochroniarz złamał sobie nogę o mój hak holowniczy, auto stało hakiem na równo z linią ... oczywiście jak na twardziela przystało poszedł z taka nogą do domu i dopiero wezwał pogotowie ...

Po pierwsze proponuję poudawać, że obserwujesz takiego " ochraniaża" - bierzesz psa i za nim łazisz z zegarkiem w ręku, niech zobaczy jak to fanie jak ktoś się czepia pierdół - ze zmywaczem naprawdę uważaj, albo naprawdę nie używaj w garażu, bo pożary w garażach podziemnych to koszmar i kiedyś możesz się zdziwić - postaw sobie dwie dobre gaśnice w okolicy, bo widziałem pożary gdzie nie miało się co palić, a spaliło się wszystko czego normalnie nie podpalił byś zapalniczką czy palnikiem


Zajmuje się wykańczaniem wnętrz/remontami i mam naprawdę spore doświadczenie ze służbistami z ochrony na takich osiedlach- wyobraźcie sobie, że np. wnosicie graty lub materiał i drzwi z domykaczem podpieracie na stałe, a że większość drzwi ma teraz kontraktory to od razu wszystko widzą biggrin.gif O blokowaniu windy nie wspomnę, ale zawsze zostawiam kartkę z nr telefonu żeby wyjaśnić czy ktoś potrzebuje bardziej ode mnie. Tak samo z autem, mimo że vivaro to nie ducato maxi to często i tak się nie mieści na miejscu i dla ochrony to problem i boją się, że dachem mogę urwać część instalacji, bramę itd.


O pracy w czasie gdy budynek nie jest w całości oddany do użytkowania nie wspominam, bo ostatnio było tak ostro, że oparło się o samego dewelopera, a po tym jak mnie kierownik wkurzył jakimiś głupimi uwagami na temat przeróbek, to zaprosiłem go na oględziny stropów ( w apartamencie za ponad milion złotych ) i pomiar strzałki ugięcia stropu laugh.gif koleś tak zbladł, że myślałem, że zaraz zejdzie - okazało się, że po wylaniu stropów, żeby podgonić terminy i wykorzystać dźwig, wcześniej niż to możliwe wstawili palety z bloczkami, ale postawili je na środku pomieszczeń żeby nie przeszkadzały - takie rzeczy można robić, ale z głową i pewnie jakby rozplanowali to nic by się nie stało, a tak inwestycja za ponad 50 baniek w stolicy powinna zostać rozebrana - jednak pan kierownik mnie zapewnił, że dawali lepszy beton niż w projekcie i to spokojnie wytrzyma - On nie myśłał, że cżłowiek, który jest młodszy o 20 lat i układa kafelki może mieć wiedze o stropach i programach cadowskich laugh.gif

Z garażami podziemnymi wiąże się wiele ciekawych sytuacji jak np. zapchana kanalizacja przez ukraińców , którzy wrzucali gruz do rur i zapchali rury na 3 piętrach tak, ze ludziom mieszkania zalało, a wuko przy czyszczeniu też się nie popisało i obsrali cały garaż i przez miesiąc śmierdziało jak z szamba

Z ta gaśnica to masz rację zdecydowanie. Akurat ognia się mega boje bo mi 1 auto poszło z dymem pod domem. Jak odkreciłem HPFP i wylało się 100ml benzyny po silniku to cała butelke wody wywalilem w to miejsce bo poporostu mam uraz. Aktualnie moje miejsce jest najczystszym miejscem postojowym w okolicy, nawet papierka na nim niema czego nie można powiedzieć o miejsach na boki (pudła, piekarniki, foteliki, płyn do sprysikwaczy, nawet płyty karton gisp)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Wed, 21 Apr 2021 - 14:33
Post #71


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





CYTAT(jackkpl @ Thu, 25 Mar 2021 - 18:25) *
To są uroki tych super strzeżonych osiedli, gdzie na ulotce wygląda wszystko fajnie, a jak zaczynasz mieszkać, to się okazuje, że dopłaciłeś za więzienie smile.gif.



I to nieraz słono, że za tą kwotę można mały domek postawić. Szwagier mieszka na takim osiedlu, to wyobraźcie sobie, że przywieźli mu meble i wnosili do mieszkania, to ktoś wezwał staż miejską że stoi dostawczak na miejscu niedozwolonym ( tylko wyładunek mebli). Do tego nie można porozmawiać po 22 na balkonie, bo odrazu telefon, że zakłuca się ciszę nocną. Do tego też wąty od anonimowych jeśli na miejscu parkingowym stoi coś innego niż samochód (opony). Ja dziękuje za takie super osiedla, ani połowy ceny bym nie dał.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Thu, 22 Apr 2021 - 10:11
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





tylko, że to nie wina "osiedla" tylko ludzi!
Ludziom pie*doli się pod czapką. Wszędzie stróże prawa, regulaminów, wzorowi obywatele...


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 22 Apr 2021 - 11:11
Post #73


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Dokładnie, ja wychowałem się w Nowej Hucie i problem "starych" blokowisk z lat 50tych, to społeczniacy (tacy cisi społęczniacy, tj zdobywacze plotek, ewentualnie jakaś starsza kobieta, która całe życie do kościoła chodzi itp, raczej mało takich, którzy dzwonią po straż miejską, czy policję) i ewentualnie patologia (alkoholicy, bitki domowe itp). Można się śmiać, ale wolę takie starsze klimaty blokowe niż te nowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilp1908
post Thu, 22 Apr 2021 - 11:36
Post #74


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007
Skąd: Warszawa/Płock





CYTAT
I to nieraz słono, że za tą kwotę można mały domek postawić.

To jest kwestia ludzi, a nie samego budynku. Ile jest historii, że ktoś buduje/kupuje dom na wsi i nagle mu przeszkadza "wiejski" zapach albo maszyny rolnicze pracujące w nocy, I tak samo dzwonią na policję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 22 Apr 2021 - 13:03
Post #75


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(dany_47 @ Thu, 22 Apr 2021 - 10:11) *
tylko, że to nie wina "osiedla" tylko ludzi!
Ludziom pie*doli się pod czapką. Wszędzie stróże prawa, regulaminów, wzorowi obywatele...

U mnie całe szczęście duzo sensownych ludzi. Nawet z pieniaczem można spróbować się dogadać.
Niestety niektórzy nie rozumieją, że ich zachowanie może przeszkadzać innym. Np odpalanie jakiegoś trupa o 1 w nocy pod oknami jest irytujące, czy koszenie trawy o 9 w niedzielę, jak człowiek chce 1 dzień se pospać dłużej smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 22 Apr 2021 - 13:32
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(jackkpl @ Thu, 22 Apr 2021 - 13:03) *
U mnie całe szczęście duzo sensownych ludzi. Nawet z pieniaczem można spróbować się dogadać.
Niestety niektórzy nie rozumieją, że ich zachowanie może przeszkadzać innym. Np odpalanie jakiegoś trupa o 1 w nocy pod oknami jest irytujące, czy koszenie trawy o 9 w niedzielę, jak człowiek chce 1 dzień se pospać dłużej smile.gif.

Jacek w dzisiejszych czasach ludziom zaczęło już wszystko przeszkadzac... Mieszkałem w domu pośrodku pól smile.gif Rzeczywiście latem zdarzyło się że ostro jeb... bo na polu obok wyrzucili gnój... NIkomu nie przyszło do głowy pójśc do rolnika z awantura... Moje miejsce parkingowe jest aktuanie najczystszym w okolicy smile.gif Nie walaja się żadne kartony, śmieci itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Sun, 25 Apr 2021 - 15:50
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 22 Apr 2021 - 13:32) *
Jacek w dzisiejszych czasach ludziom zaczęło już wszystko przeszkadzać... Mieszkałem w domu pośrodku pól smile.gif Rzeczywiście latem zdarzyło się że ostro jeb... bo na polu obok wyrzucili gnój... Nikomu nie przyszło do głowy pójśc do rolnika z awantura... Moje miejsce parkingowe jest aktuanie najczystszym w okolicy smile.gif Nie walaja się żadne kartony, śmieci itd.



Nie tylko w dzisiejszych czasach, bo to chyba za komuny było najwięcej donosicieli, ale np. wspomniane przez Ciebie nawożenie obornika jest regulowane przepisami i nie wolno ot tak sobie rozrzucić obornika bez przyorania, bo to nawet nie ma sensu, gdyż cała zawartość azotu odparuje zamiast wzbogacić ziemię ... tak samo pryzmy obornika nie mogą leżeć sobie gdzie popadnie lub przez dłuższy czas określony przepisami. Teraz rolnik zobowiązany jest prowadzić dziennik nawożenia i takie bezmyślne rozwożenie obornika czy wylanie gnojowicy bez dalszych prac może go słono kosztować. Podobnie wypalanie traw, którego tak ciężko oduczyć ma poważne konsekwencje i dziwi mnie , że tyle lat się cackają z rolnikami. Przecież strażak od razu widzi czy to było celowe podpalenie czy od niedopałka ...


Co do trzymania opon w garażach podziemnych czy piwnicach to przepisy przeciwpożarowe tego zabraniają - dym z opon uniemożliwia działania straży pożarnej i w razie pożaru mimo szczerych chęci są bezsilni - niech tylko połowa osób trzyma dodatkowy komplet opon na stanowisku i w przypadku pożaru straż pożarna nic nie zrobi o skażeniu i zanieczyszczeniu ne wspominam.

Tak samo auta elektryczne są bardzo niebezpieczne, co pokazało kilka pożarów, ale dziwnym zbiegiem okoliczności to auta z LPG są dyskryminowane w garażach podziemnych mimo, że pożarów z ich udziałem za wiele nie było - jedynie ostatnio słynne tankowanie do bagażnika, bo kilka dni wcześniej zdemontowali butle i o tym zapomnieli ...


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 25 Apr 2021 - 22:31
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(kamil.k @ Sun, 25 Apr 2021 - 15:50) *
Nie tylko w dzisiejszych czasach, bo to chyba za komuny było najwięcej donosicieli, ale np. wspomniane przez Ciebie nawożenie obornika jest regulowane przepisami i nie wolno ot tak sobie rozrzucić obornika bez przyorania, bo to nawet nie ma sensu, gdyż cała zawartość azotu odparuje zamiast wzbogacić ziemię ... tak samo pryzmy obornika nie mogą leżeć sobie gdzie popadnie lub przez dłuższy czas określony przepisami. Teraz rolnik zobowiązany jest prowadzić dziennik nawożenia i takie bezmyślne rozwożenie obornika czy wylanie gnojowicy bez dalszych prac może go słono kosztować. Podobnie wypalanie traw, którego tak ciężko oduczyć ma poważne konsekwencje i dziwi mnie , że tyle lat się cackają z rolnikami. Przecież strażak od razu widzi czy to było celowe podpalenie czy od niedopałka ..

Ale chleb wiejski to by się jadło i jajka z wolnego wybiegu wink.gif
Nawet np. sawanny wypalają się "same" co roku do zera w porze suchej, żeby kształtować nową roślinność i populację zwierząt ale na wsi nie wolno łąki wypalić żeby wyplenić mech, chwasty i stare pędy traw.
Ale to nie to forum na takie dyskusje cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 26 Apr 2021 - 08:09
Post #79


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(kamil.k @ Sun, 25 Apr 2021 - 15:50) *
Co do trzymania opon w garażach podziemnych czy piwnicach to przepisy przeciwpożarowe tego zabraniają - dym z opon uniemożliwia działania straży pożarnej i w razie pożaru mimo szczerych chęci są bezsilni - niech tylko połowa osób trzyma dodatkowy komplet opon na stanowisku i w przypadku pożaru straż pożarna nic nie zrobi o skażeniu i zanieczyszczeniu ne wspominam.


W przypadku pożaru w garażu podziemnym to wystarczy zadymienie z opon zamontowanych na zaparkowanych pojazdach i już straż pożarna jest bezsilna co pokazują ostatnie pożary właśnie aut/hulajnóg elektrycznych.

Żeby to obejść montujesz szafę/boks z atestem ppoż i już mogą Ci skoczyć, rozporządzenie tego nie zabrania, pod warunkiem, że nie będziesz tam przechowywał smarów, olejów, paliwa, butli z wszelkiej maści gazami oraz będzie ona zamontowana tak, że nie będzie ograniczała widoczności oznakowania ewakuacyjnego i nie będzie blokować dróg ewakuacyjnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 26 Apr 2021 - 14:23
Post #80


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zmoświ @ Mon, 26 Apr 2021 - 08:09) *
W przypadku pożaru w garażu podziemnym to wystarczy zadymienie z opon zamontowanych na zaparkowanych pojazdach i już straż pożarna jest bezsilna co pokazują ostatnie pożary właśnie aut/hulajnóg elektrycznych.

Żeby to obejść montujesz szafę/boks z atestem ppoż i już mogą Ci skoczyć, rozporządzenie tego nie zabrania, pod warunkiem, że nie będziesz tam przechowywał smarów, olejów, paliwa, butli z wszelkiej maści gazami oraz będzie ona zamontowana tak, że nie będzie ograniczała widoczności oznakowania ewakuacyjnego i nie będzie blokować dróg ewakuacyjnych.


ja mam taką szafę od 10 lat, mocno pomaga w przypadku braku piwnicy. Swojego czasu mieściło mi się tam 12 kół 18" na tor smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 06:18