Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Laptop do pracy biurowej i przeglądania internetu, do 2000zł
Wombat
post Thu, 14 Jan 2021 - 14:01
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Praktycznie każdy producent ma jakąś porządną serię (metalowa obudowa, wzmacniane zawiasy)

To bzdura.
Miedzy "porządną serią" a "określanym porządną serią" (przez samego producenta) jest kolosalna różnica. Thinkpady i Latitudy oraz Precision obroniły się same. Nie ma praktycznie w "drugim obiegu" innego sprzętu (żadne tam Vostro, XPS, Yoga, śmoga... i reszta kolorowych cudaków). Były najlepsze kiedy były nowe i są najlepsze kiedy są używane. Tzn są firmy które odkupują wszystko jak leci po korporacjach/firmach i to odsprzedają - ale to odsetek drobny.
Co nie znaczy że nie znajdziesz firmy która bedzie ci usiłowała sprzedać Thinpada ulepa z wentylatorem na wykończeniu i poskładanym z 4 innych. Mirasa - handlarza trafisz w każdej branży.
Zasadniczo są 4 przedziały cenowe:
- sprzęt fabrycznie nowy (tu nie ma co tłumaczyć) - kładziesz 6 koła plus i masz.
- sprzęt fabrycznie niemal nowy z autoryzowanych outletów (zwroty, zamówienia nieodebrane, nadwyżki). Np gdzieś na świecie jakieś wielkie korpo zamówiło 500 sztuk w konkretnej specyfikacji u np Della. Dell wyprodukował ich 550-600 na wszelki wypadek (wypadek w transporcie, wada na produkcji..itd na wypadek jakiegoś fakapu). Ale odbiorca odebrał te 500 bez problemów a reszty przecież nie zamawiał. Natychmiastowych wymian też nie było. Zostaje wiec 10% nadwyżki w czasem dziwnej specyfikacji. Leżą 2-3 miesiące w magazynie i trafiają na rynek. Są "nietkniete uzytkownkiem" ale mają 2-3 miechy już biegnącą gwarancje. Są przez to około 30-40% tansze. Za to co nowe kosztuje 5500 płacisz 3500 i msz fabryczna gwarancje NBD na 3 lata..itd
- sprzęt 3 lata i starszy, pogwarancyjny który wrócił np po dzierżawie do producenta, został naprawiony (wymieniono palmresty, klawiatury..drobnice) , sklasyfikowany jako jakość A,B lub C i trafia na rynek sensownymi kanałami dystrybucji w dobrej cenie adekwatnej do stanu.
- sprzęt 3 lata i starszy skupowany przez Mirasów, lepiony i wystawiany jako "laptop o legendarnej trwałości, kultowy"...itd. Niestety jak nie znasz rynku i dobrych źródeł to czesto sie tak trafia. No i tu jest syf najwiekszy.

I piszę tylko o tych "korpo-seriach" (bo tylko takie dla mnie istnieją). Wszelkie ASUSy, MSI, Samsungi, Acery, FS, Toschiby..itd to nie są notebooki do pracy (do używania nawet).. podobno niektóre nawet działają.
I nie nalezy się sugerować że jakas firma zrobiła zrobiła laptopa z logiem Ferrari, Lambo albo Predator i sprzedaje je za góre siana pokazując "my też umiemy". Bo nie ma to ŻADNEGO technologicznego przełożenia na sprzęt z tym samym logiem dostępny dla zwykłego zjadacza chleba za normalne pieniądze.

Pamietam jakiś szczery do bólu wywiad sprzed lat z kimś z PPHU Brabork (kiedyś dystrybutor Philipsa - a teraz nie wiem).. jak weszły pierwsze 60" plazmy (w PL były takie dwie). Było wiadomo że po roku jest dramat, że zostają powidoki jak pieron i że za taki TV trzeba dać 60 koła - produkt bez sensu i praktycznie niedostępny (ale znam gościa co 1 z nich kupił smile.gif ) . I leciały reklamy tego w TV. Wiec spytali gościa z Braborka " to po kiego grzyba to reklamujecie?".
A gość na to:
- bo jak reklamujemy taki produkt za 60 tysi to lepiej się nam sprzedają nasz suszarki do włosów po 200zł.
I to tak tyle w temacie "każda firma ma porządną serie". Problem jest taki że głównie ją mają tylko po to żeby ją taką nazywać - bo wtedy łatwiej gówno z wozu spychać.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 14 Jan 2021 - 14:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Thu, 14 Jan 2021 - 16:59
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Wombat @ Thu, 14 Jan 2021 - 14:01) *
To bzdura.
Miedzy "porządną serią" a "określanym porządną serią" (przez samego producenta) jest kolosalna różnica. Thinkpady i Latitudy oraz Precision obroniły się same. Nie ma praktycznie w "drugim obiegu" innego sprzętu (żadne tam Vostro, XPS, Yoga, śmoga... i reszta kolorowych cudaków). Były najlepsze kiedy były nowe i są najlepsze kiedy są używane. Tzn są firmy które odkupują wszystko jak leci po korporacjach/firmach i to odsprzedają - ale to odsetek drobny.

akurat od jakiegoś czasu XPSy są też w "drugim obiegu". Odkąd zaczęły współdzielić "kadłubki" z precisionami, więc masz informacje zdezaktualizowne o jakieś... 3+ lata.


CYTAT(Wombat @ Thu, 14 Jan 2021 - 14:01) *
- sprzęt fabrycznie niemal nowy z autoryzowanych outletów (zwroty, zamówienia nieodebrane, nadwyżki). Np gdzieś na świecie jakieś wielkie korpo zamówiło 500 sztuk w konkretnej specyfikacji u np Della. Dell wyprodukował ich 550-600 na wszelki wypadek (wypadek w transporcie, wada na produkcji..itd na wypadek jakiegoś fakapu). Ale odbiorca odebrał te 500 bez problemów a reszty przecież nie zamawiał. Natychmiastowych wymian też nie było. Zostaje wiec 10% nadwyżki w czasem dziwnej specyfikacji. Leżą 2-3 miesiące w magazynie i trafiają na rynek.

Bzdura. Dell nie produkuje zamówionych przez klienta konfigów "na górkę", czy "na wszelki wypadek".
Z ciekawostek - nie ma czegoś takeigo jak Polski "fabryczny Outlet" Della. To jako notka dla potencjalnych kupujących.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Thu, 14 Jan 2021 - 17:55
Post #43


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





XPSy są super ale od lat i niezmiennie, niezależnie od ceny puchną w nich baterie.

Co do 14 calowego ekranu jest rewelacja, nie kupie nigdy większego lapka już. Mam też do domowego użytku ASUS ROG G14 topowego, przesiadłem się z 15.6 właśnie i nie wrócę. Oczywiście asus totalnie inna półka i zastosowania, ale tych Thinpadów jakby gosć miał więcej to chyba bym ze 4 kupił i rozdał po rodzinie bo to jest poezja sprzęt. 9 godzin na baterii, jakość topowa i kładzie się na 180%, można używać jak tabletu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Thu, 14 Jan 2021 - 18:17
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





no sorry ale nie wyobrażam sobie full hd na 14"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 14 Jan 2021 - 18:49
Post #45


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(mystek @ Wed, 13 Jan 2021 - 12:48) *
Poczytałem Wasze opinie i jeszcze doprecyzuję może wymagania (w zasadzie żony, bo to ona użytkuje laptopa, ja jestem fanem stacjonarnych):

- przekątna ekranu 14'' wydaje mi się zbyt mała, aktualnie żona ma Toshibę Satellite L675 (nie wiem jaki konkretnie model, ale na pewno z rynku USA bo stamtąd przywieziony) z 15,6''. Czy warto iść w 14 cali i FHD? Czy lepiej pozostać przy tym 15,6 przynajmniej? Żona będzie filmy oglądać, więc w FHD już bym celował

- Laptop będzie użytkowany wyłącznie w domu, więc bateria nie ma znaczenia, będzie na kablu

- z tego co zaobserwowałem to są procesory i5 i i7 analogicznie do stacjonarnych komputerów. Powiada się, że i5 jest bardziej do zastosowań biurowych, a i7 do gier. Patrzyć tu na rdzenie i wątki jak w stacjonarnych?

- RAM 4GB, czy już raczej 8? (Pewnie będzie windows 10)

- dysk aktualnie jest SSD, zmieniałem żonie z talerzowego, ma na tą chwilę zajęte 112GB (na zdjęcia/filmy rodzinne mam osobny dysk zewnętrzny 1TB i tam trzymamy takie rzeczy lub na moim stacjonarnym też 1TB), więc nawet 256GB pewnie starczy, nawet jej przekręcę z tego komputera pewnie w razie czego,


Zwracaj na to wszystko uwagę. Jeden procesor z oznaczeniem i5 różniący się resztą cyferek to mogą być dwa różne poziomy wydajności. Wielkość ekranu to im większy tym wygodniej się używa. Rozdzielczość nie skompensuje nam mniejszej wielkości. Więc może 17"? Dobrze by było wziąć z ekranem IPS całkiem inna jakość obrazu.

CYTAT(Misior @ Thu, 14 Jan 2021 - 09:47) *
Ponowię pytanie bo przepadło: jak się mają do całej reszty laptopy MSI?

Poprawnie wykonane. Zazwyczaj dobry współczynnik cena/wydajność. Aczkolwiek serie biznesowe to całkiem inna jakość wykonania.

A laptopy po leasingowe bym odpuścił bo to złom składany z paru. Miałem z tym trochę kontaktu i omijałbym z daleka.

Z laptopami jak z samochodami nie można uogólniać marek. Są dobre i złe modele. Nawet w biznesowych seriach trafiały się buble. Z czego więcej trefnych serii miało Delle (pękające zawiasy) w porównaniu z HP (padające topowe matryce). Lenovo dalekie jest jakością wykonania do czasów IBMa. Jak i gorsza od Della i HP.
Dość dobrze zrównoważone są biznesowe Fujitsu, Toshiba cena/jakość i na te warto zwrócić uwagę. Ale jak ze wszystkim trzeba sprawdzić opinie o danym modelu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 14 Jan 2021 - 18:50
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Linarr @ Thu, 14 Jan 2021 - 18:17) *
no sorry ale nie wyobrażam sobie full hd na 14"

niewiele się różni od fhd na 15.6"

Osobiście pracuję na czymś takim od kilku lat - nie widzę problemów. W sumie jeden minus był (dla mnie): brak numpada na 14"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Thu, 14 Jan 2021 - 18:56
Post #47


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





mam nawet WQHD na 14 na Asusie wink.gif Serio, sprawdźcie osobiście jak to wygląda, bardzo polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 14 Jan 2021 - 19:05
Post #48


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jeśli ktoś planuje pracować na laptopie parę h dziennie, to od razu pakiet u rehabilitanta trzeba kupić smile.gif.
Laptop jest przenośny i można chwilę przy nim posiedzieć, ale do dłuższej pracy zewnętrzna klawiatura, myszka i monitor obowiązkowe. Dlatego nie ma sensu pakować się w lapa 17", bo waży to dużo, a i tak przy 27" monitorze WQHD taki laptop będzie biedny.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 15 Jan 2021 - 06:44
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Buber - AMSO z Krakowa widzę, mam do nich z 30min z buta, obadam. Na razie czytam i analizuję. Z grubsza wychodzi na to (z Waszych komentarzy), że Dell otwiera ranking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baltosz
post Fri, 15 Jan 2021 - 07:06
Post #50


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





Jak się temat tak rozrósł to podepnę się z takim przypadkiem.

Laptop pod kątem oprogramowania CAD. Większość prac jest tworzona na stacji roboczej, ale potrzebuję czegoś do efektywnej pracy u klienta. Da się coś z poleasingowych znaleźć do takiego zastosowania? Czy procesory Intela powiedzmy 5, 6 generacji to już dramat do takich zastosowań i wymagane jest coś świeższego? Dodatkowa potrzeba to "okienko" do szybkiej podmiany dysku. Mam coś takiego w Lenovo Ideapad 510 - jedna śrubka, małe plastikowe okienko z zatrzasków i wymieniam dysk. Występuje coś takiego częściej?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Jan 2021 - 07:14
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Zależy od modelu. A po co cały dysk musisz podmienić? W laptopach 15" masz kieszeń na napęd optyczny i można tam wsadzić szufladkę z dyskiem. Wtedy możesz zrobić dual boota i ładować inny system jak potrzebujesz.
Mój T530 ma dysk na 1 śrubkę (i w środku 1 czy 2 trzymające dysk). Te ultraportable są zoptymalizowane pod kątem wagi i rozmiarów i już nie mają takiego łatwego dostępu.

Jeszcze można mieć zewnętrzny dysk na port E-sata. Wtedy bez żadnych problemów można uruchamiać system z zewnętrznego dysku.

Ciekawy przegląd przez serie ThinkPad https://www.youtube.com/watch?v=A15FfeJq6pQ
Nowe lapki (nie wszystkie) mają wbudowaną baterię - nie da rady szybko podmienić "w polu". Dlatego te stare paruletnie modele są tak atrakcyjne - można je modernizować za niewielkie pieniądze.


Co do zakupu używki :
Tu jest najtańszy T530 z 1600x900 https://allegrolokalnie.pl/oferta/lenovo-th...b-128gb-ssd-bcb
Starczy spokojnie budżetu na nowy dysk i ram, bateria ze 200zł. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma ukrytych wad (uwalona płyta główna)
Tu druga opcja : https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t...l-a-10077992189
Dokupić SSD za 300zł i baterię i gra muzyka smile.gif.
A tu stacja robocza, można się pokusić o nowy dysk, albo sprawdzić stary : https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-w...0gb-10000488908
Nawet pełnowymiarowa stacja dokująca do tego kosztuje śmieszne pieniądze.

https://allegro.pl/oferta/stacja-dokujaca-l...x230-8960703807

Ja mam takiego Lenovo T530 z I7, 16GB ramu i 500GB SSD i w sumie przez 5 lat pewnie jeszcze pojeździ, zanim zacznie czegoś brakować. Sam stałem przed wyborem - kupić nowszy o 5 lat, czy modernizować stary. Wolałem wydać 500zł na stary (SSD + i7).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 15 Jan 2021 - 11:12
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
akurat od jakiegoś czasu XPSy są też w "drugim obiegu". Odkąd zaczęły współdzielić "kadłubki" z precisionami, więc masz informacje zdezaktualizowne o jakieś... 3+ lata.

Acery też bywają w "drugim obiegu"... tylko co z tego. Niestety teraz podział miedzy tymi trwałymi a tymi na bajerze zaczął sie rozmywać - m.in. dlatego że ludzie/firmy dla zysku zaczęły robić rynek wtórny z badziewia (niemal badziewia).
Bazując na powszechnie panującej opinii że "poleasingowe to tylko najtrwalsze modele" usiłuje sie teraz sprzedawać tu wszystko. Ludzie chcą zarobić - ale to nie ułatwia życia klientom.
XPS nigdy nie był tą klasą "trwałościową" co E-series. XPS były wypasione, z bajerami ale to nigdy nie były sprzęty do tyrania. Raczej taki bajer do teczki.

CYTAT
Bzdura. Dell nie produkuje zamówionych przez klienta konfigów "na górkę", czy "na wszelki wypadek".
Z ciekawostek - nie ma czegoś takeigo jak Polski "fabryczny Outlet" Della. To jako notka dla potencjalnych kupujących.

I tak i nie. Tzn nie ma czegoś takiego jak "fabryczny outlet" ale jednak istnieje taki kanał sprzedaży/wyprzedaży i partnerzy della mają dostęp do takich sprzętów na zasadach różnych.
Zresztą to mało polityczne skoro nówka kosztuje przykładowo 5500zł i jesteś w stanie kupić taką samą nówke tylko 2 miesiące starszą za 3500zł z zachowaniem kompletnej gwarancji..itd to wygląda jak rżnięcie klienta a 2000zł.
Co do tych konfigów wykonanych "z zapasem" to też bywa różnie. Robiłem zamówienia np na partie mocno nietypowo wyspecyfikowanych 60-150 sztuk i polegało to na tym że przedpłacałeś kase i 30-40 dni czekałeś na dostawe swojej konfiguracji. Ale jak sie 2 dni po dostawie obudziłeś nagle że chcesz jeszcze 5 takich - to te 5 sztuk było w 3 dni.
To wszystko kwestia ilości, klienta i obwarowań warunków dostawy. Kasy czyli. Firma wie że i tak nadwyżke sprzeda bez straty jako "outlety"... w takiej czy innej formie.. jako niby zwroty czy coś. Poradzą sobie i stratni nie bedą.


Edit: z ciekawostek. Jedynymi laptopami zabieranymi w kosmos przez ponad 20 lat (misje kosmiczne, teraz wyposażenie ISS) były tylko thinkpady - tu nie ma kompromisów i to nie marketing. Ostatnio dopuszczono jakieś HP Zbook i zdaje sie że mają dojść Delle Precisiony.
Rosjanie zabierają jakieś swoje konstrukcje o tajemniczej specyfikacji i chińczycy zabierają jakieś swoje wynalazki.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 15 Jan 2021 - 12:35
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Wombat @ Fri, 15 Jan 2021 - 11:12) *
Edit: z ciekawostek. Jedynymi laptopami zabieranymi w kosmos przez ponad 20 lat (misje kosmiczne, teraz wyposażenie ISS) były tylko thinkpady - tu nie ma kompromisów i to nie marketing. Ostatnio dopuszczono jakieś HP Zbook i zdaje sie że mają dojść Delle Precisiony.
Rosjanie zabierają jakieś swoje konstrukcje o tajemniczej specyfikacji i chińczycy zabierają jakieś swoje wynalazki.

Nie wiesz przypadkiem kiedy im się w Nasa kończy leasing na te Thnikpady? Wziąłbym ze dwa biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 15 Jan 2021 - 17:21
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ja byłem przed "pandemią" w ITS w jakimś dziale badań, patrzę, a tam wszyscy lecą na tych samych co u mnie Dellach Precision M4800, M4600 i M6600. Pytam się -

- A tak z ciekawości zapytam, dużo Wam się tego psuje? Kupiłem kilka sztuk do firmy, ale poleasignowe, i ciekaw jestem czy pochodzi to więcej niż rok
- Powiem Panu, że odkąd je mamy, chyba z 6 lat, to żaden na serwisie nie był, albo nikt się nie chwalił.

wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Fri, 15 Jan 2021 - 20:27
Post #55


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Spytam z ciekawości bo się kompletnie nie znam. Czemu nie Mac? Mam takiego z 6 lat, żadnych problemów. Lekki, cichy, dobra bateria chociaż już nie trzyma jak na początku.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Jan 2021 - 21:55
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(stef @ Fri, 15 Jan 2021 - 20:27) *
Spytam z ciekawości bo się kompletnie nie znam. Czemu nie Mac? Mam takiego z 6 lat, żadnych problemów. Lekki, cichy, dobra bateria chociaż już nie trzyma jak na początku.

Sam myślałem o macu ,ale jak porównywałem konfig interesujący, to mi wychodziło 12k za laptopa smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Fri, 15 Jan 2021 - 22:03
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Wombat @ Fri, 15 Jan 2021 - 11:12) *
XPS nigdy nie był tą klasą "trwałościową" co E-series. XPS były wypasione, z bajerami ale to nigdy nie były sprzęty do tyrania. Raczej taki bajer do teczki.

Nie do końca to jest prawda niektóre XPSy mają ten sam kadłubek co serie biznesowe. Obudowa z magnezu i aluminium.

Ponownie odradzam zakup po leasingowych. Znam to od zaplecza i to jest syf składany z 5. Przychodzi paczka takich Delli biznesowych jeden model np. 50 sztuk. Z czego część idzie od razu na części a część się naprawia, składa z paru. Nikt nie marnuję czasu na dokładne testy czy czyszczenie układu chłodzenia, zmiany pasty. Tylko z zewnątrz jest czyszczony by jakoś wyglądał. Cena dodatkowo nigdy nie jest atrakcyjniejsza za to samo co od prywatnej osoby.

Branie starych laptopów powyżej 6gen to trochę bez sens. Taki sprzęt ma 6-10lat. Procesory poszły do przodu a najbardziej wbudowane karty graficzne. Nie wspominając o zarządzaniu energią w laptopach powyżej 4gen ciężko o takie czasy przeliczając masa/czas pracy. Przy 6gen i świeższych nie jest nic dziwnego trzymanie baterii 8-10h przy 15".
No i wiadomo SSD to podstawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yarbin
post Sat, 16 Jan 2021 - 10:47
Post #58


User
Dołączył: Wed, 25 June 2008





W pracy używamy różnych modeli "syfu składanego z kilku" w postaci Lenovo serii W plus jakaś X1 i wszystkie działają od kilku lat bez zarzutu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 16 Jan 2021 - 10:53
Post #59


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(yarbin @ Sat, 16 Jan 2021 - 10:47) *
W pracy używamy różnych modeli "syfu składanego z kilku" w postaci Lenovo serii W plus jakaś X1 i wszystkie działają od kilku lat bez zarzutu.

Też mi się wydaje dziwne,że laptop złożony z podzespołów sprawnych jest nazywany syfem. To tak , jak kupić część używaną do samochodu - od razu samochód to syf.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 16 Jan 2021 - 11:16
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(InnyLogin @ Fri, 15 Jan 2021 - 22:03) *
Ponownie odradzam zakup po leasingowych. Znam to od zaplecza i to jest syf składany z 5. Przychodzi paczka takich Delli biznesowych jeden model np. 50 sztuk. Z czego część idzie od razu na części a część się naprawia, składa z paru. Nikt nie marnuję czasu na dokładne testy czy czyszczenie układu chłodzenia, zmiany pasty. Tylko z zewnątrz jest czyszczony by jakoś wyglądał. Cena dodatkowo nigdy nie jest atrakcyjniejsza za to samo co od prywatnej osoby.


Ja jak kupowałem swojego pierwszego leasignowca, to nawet byłem przy tym jak mi ten syf składali. Powiedziałem co chce zmienić, wybrałem sobie najładniejszą matryce bez jakichkolwiek wad, dorzucili nowe dyski SSD, klawiaturę zmienili, ram dorzucili w takiej konfiguracji jak chciałem. Swój pierwszy PC też składałem osobiście, to chyba nic złego. Tym bardziej, że tutaj masz praktycznie robione wszystko plug-ang-play bo biorą graty z jednego Precisiona do drugiego, więc ta optymalizacja działania zostaje zachowana.

Mimo że składał to jakiś młody Ukrainiec, to nie zgodzę się, że oni tego nie czyszczą. Wręcz przeciwnie, od środka to oczyszczone perfekt, pasta nowa na procku itd. dają na laptopa gwarancję na 1 rok (poza baterią). I ten syfiasty składak odpukać no śmiga bez zająknięcia. Przez prawie 2 lata nawet się raz nie zawiesił.

Zaletą tych syfiarzy jest fakt, że jak potrzebujesz jakiegoś programu, albo coś chcesz poprawić, oczyścić (z kurzu) to oni to robią albo za free, albo za jakieś symboliczne pieniądze. Bylem w 3 punktach w Warszawie i tylko w 1 mnie przekonali tą autentycznością. Fakt, takie trochę osiedlowe "maniaki" komputerowe, ale przyznam, że atmosfera pracy i kontakt z klientem lepszy niż w Apple Store biggrin.gif No i jeszcze jedno - jak się coś popsuje to oni robią to od ręki (choć nie sprawdzałem osobiście, widziałem jednak klienta któremu padł wentylator i po prostu gość to robił przy nim). Co więcej, w trakcie gwarancji, czyszczenie i wymiana pasty darmowa. I z tej opcji skorzystałem. Kolejne dwa Delle na chwilę obecną nic nie dotykane.

Nie żebym Was zmuszał do zakupu poleasingowca, bo sam miałem duże wątpliwości, ale z takimi syfiarzami można się dogadać zupełnie inaczej. Ja za swój M4800 płaciłem 2900 zł 1,5 roku temu i tam jest i7-4800MQ, Nvidia Quadro K2100M, 32 GB RAM i dwa dyski SSD 250 GB i 1000 GB (nowe). Do tego nagrywarka DVD. Ale robotę robi matryca IPS, ma świetne odwzorowanie barw, oraz metalowa obudowa z ergonomiczną klawiaturą (pełną). No i stabilność całości. Sprzęt za grosze okazuje sie zdecydowanie lepszy niż jego poprzednik za 13 500 zł. Nigdy więcej gamingowego gówna producentów typu samsung, acer czy asus. Lepiej iść już w Maca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:07