Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tereska, czyli 300ce 24V dogleg +ASD MEGAsquirted (MS3e on board)by kubeq_sq, Moja Mercedes i jej przygody.... :)
poorchava
post Sat, 31 Dec 2011 - 00:07
Post #21


Rookie
Dołączył: Thu, 11 March 2010





W jaki sposób jest sterowany LPG? Klasycznie, tzn wtryskiwacze benzynowe sterowane przez MS, a wtryskiwacze LPG przez ECU od LPG (które przechwytuje sygnały z MSa do wtryskiwaczy)? Czy może udało ci się jakoś pożenić 6 wtryskiwaczy benzyny i 6 wtryskiwaczy gazu sterowanych jednym MSem?

Sam planuję u siebie zamontować MS, i zachować LPG i szukam rozwiązań, a aktualna rzeźba Motronic + ECUmaster + STAG-4 + parę własnych zabawek elektronicznych zaczyna być mocno wkurwiająca w regulacji (Tylko motor mam trochę inny, bo C20XE z kompresorem)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 31 Dec 2011 - 00:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
oka
post Sat, 31 Dec 2011 - 00:52
Post #22


User
Dołączył: Thu, 13 January 2011
Skąd: Rzeszów





piękny mesik coupe biggrin.gif powodzenia w dalszych modach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sat, 31 Dec 2011 - 10:38
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Oka THx smile.gif do pieknego to brakuje mu blacharki i nowego lakieru tongue.gif

Poorchava - wszystko ogarnia ms... mam dodatkowy komp do absu, choc ms III ogarnia nawet to i kontrole trakcji smile.gif


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poorchava
post Sat, 31 Dec 2011 - 10:52
Post #24


Rookie
Dołączył: Thu, 11 March 2010





Czyli masz w MS-ie 12 wyjść na wtryskiwacze, tak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sat, 31 Dec 2011 - 11:11
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Nie, uzywam 6ciu wyjsc z procesora, do nich mam podlaczone plytki p&h, dla ktorych rodzaj wtryskow czy lowZ czy highZ nie za bardzo robi roznice i za nimi mam 6 malych przekazniczkow wlutowanych na plytke, ktore po podaniu masy przelaczaja wtryski smile.gif banalnie proste smile.gif ms III ma oddzielny reqfuel, dead time injectors i tak dalej dla drugich map... plus korekty po cisnieniu i temperaturze gazu, afr w closed loop.... lepiej niz najnowszy stag... troche sie obawialem zakupu czy nie zainwestowac bardziej w staga do ms II, ale stwierdzilem, ze chce miec funkcje, ktore oferuje ms III i sie naprawde oplacalo. Widac niesamowita roznice w zachowaniu auta miedzy ms II i ms III .... nie znam sie az tak na programowaniu, ale algorytmy sa o wiele dokladniejsze. mapy ve ustawiane z dokladnoscia do 0.1.... bajka smile.gif


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sat, 26 May 2012 - 16:53
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Witam, chcialem powoli wkracac w strefe mroku, czyli powoli szykowac sobie gratki do turbo smile.gif co najwazniejsze, czyli pompke juz mam, flansze na wydech sie powoli wypalaja.... musze zakupic wtryski, blow off-a i icka, nie wpominajac o orrowaniu, ale to juz na spokojnie... no i tu mam zagwozdke. mialem zamiar uruchomic EBC u siebie, ale nie za bardzo wiem jak to ma funkcjonowac... idac dalej jakbym chcial kupic jakiegos zwyklego blow offa, to jaka firme polecacie? do takiego silnika i duuuzego turbo jaka srednice powinien miec? czy moze dwa?? ewentualne nazwy, linki do produktow itd... mile widziane smile.gif


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Sun, 27 May 2012 - 10:51
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Sory za pytania poza tematem jaki masz reduktor bo wtryski widzę MJ, jakie masz spadki ciśnienia i jak tam termika? A tak z ciekawości ile można średnio dowalić zapłonem na LPG wg Pb95? i czuć różnice wtedy?


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Sun, 27 May 2012 - 10:56
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(kubeq_Sq @ Sat, 26 May 2012 - 16:53) *
Witam, chcialem powoli wkracac w strefe mroku, czyli powoli szykowac sobie gratki do turbo smile.gif co najwazniejsze, czyli pompke juz mam, flansze na wydech sie powoli wypalaja.... musze zakupic wtryski, blow off-a i icka, nie wpominajac o orrowaniu, ale to juz na spokojnie... no i tu mam zagwozdke. mialem zamiar uruchomic EBC u siebie, ale nie za bardzo wiem jak to ma funkcjonowac... idac dalej jakbym chcial kupic jakiegos zwyklego blow offa, to jaka firme polecacie? do takiego silnika i duuuzego turbo jaka srednice powinien miec? czy moze dwa?? ewentualne nazwy, linki do produktow itd... mile widziane smile.gif



pamiętaj o WG , Twój holset go nie ma . EBC megasquirtowe funkcjonuje całkiem przyjemnie i mając MSa grzech pakować MBC do auta .


pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sun, 27 May 2012 - 11:54
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Mihas666 mam reduktory dwa -magic tlokowe... spadki cisnienia to maks 0.2 bara na wot.... problem jest jeden zasadniczy jesli chodzi o te magici- nie moge dobrac odpowiednich dysz, zeby nie byl przelany na jalowych a nie zapetlaly sie na WOT... albo woz albo przewoz.... termika az za dobrze, ostatnio myslalem nad tym jak obnizyc temperature gazu, zeby zwiekszyc wydajnosc silnika, zeby gaz sie ogrzewal dopiero na zaworze i ochladzal mieszanke zasysana smile.gif zaplon mam +5 w stosunku do PB95 i roznice miedzy mapami oczywiscie czuc... jednak dynamika na gazie w stosunku do pb jest troche inna :/ nad czym ubolewam tongue.gif

DOHC, wlasnie sie w to wszystko wgryzam tongue.gif



--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 27 May 2012 - 21:10
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Reduktor Magic tłokowy to zło. Bywa że puszcza gaz do wody pod dość dużym ciśnieniem, miałem taki w volvo, nie wiedziałem co się dzieje nawet po zgaszeniu silnika z zamkniętego zbiorniczka wylewał się płyn, potem dolałem i na hamowni auto wypluło serię, ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca moim zdaniem.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Thu, 06 Sep 2012 - 12:14
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Witam koledzy, odgrzewam kotleta, poniewaz znow powoli chce ruszyc z pracami przy teresce... mialem troche przestoju ze wzgledu na brak czasu i funduszy, ale troche sie podreperowalem i chcialem cos ruszyc z robota.... na celowniku jest zawiecha z camberplatami, dzstanse do kol, poszerzenie blotnikow, nowy lakier, nowe uszczelki, przednia i tylna szyba nowa, nowy kolektor wydechowy pod turbo, caly nowy wydech, ic planuje kupic z iveco jesli go zmieszcze, nowe wtryski pb smile.gif no i nowe uszczelnienia silnika, nowa uszczelka pod glowica itd... smile.gif

i traz pytanie do Was, czy znacie moze w lubuskim jakiegos dobrego spawacza magika, co by mi wyspawal kolektor wydechowy i wydech pod turbo??


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Tue, 12 Mar 2013 - 11:10
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna









Maly updajcik smile.gif tak jak mowilem ruszam powoli z pracami smile.gif Nie wiem jak uda sie z blachami bo znajomy blacharz zaczyna cos krecic, ze nie ma czasu itd... jeszcze sie okaze, ze bede musial znalesc kogo innego, albo robic sam.

Mam do Was pytanie odnosnie restrykcji do turbo HX40 na przewod olejowy. Jaka powinna byc 1mm czy 2mm?? rozne info znalazlem na forum.

Niedlugo kolejna porcja fotek gratow zakupionych do merca, a moze w weekend uda sie juz zrobic foto tego co pod macha i pierwsze odpalenie z dmuchawka w przyszlym tygodniu smile.gif





--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wladas
post Tue, 12 Mar 2013 - 12:39
Post #33


Super User
Dołączył: Fri, 30 September 2005
Skąd: Białystok





CYTAT(kubeq_Sq @ Tue, 12 Mar 2013 - 11:10) *
.

Mam do Was pytanie odnosnie restrykcji do turbo HX40 na przewod olejowy. Jaka powinna byc 1mm czy 2mm?? rozne info znalazlem na forum.



ja mam taką sama spreżarkę HX40 by 4Max i nie mam zadnej restrykcji, śruba drążona, przewód zasilający zakończony oczkiem


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafciu
post Tue, 12 Mar 2013 - 20:45
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Tue, 31 August 2010
Skąd: okolice wawy





wladas a czy u Ciebie spływ nie wyszedł na górze?


--------------------
Chcesz mi pomóc? Przeczytaj poniższy link i podaruj 1% podatku
http://www.fsr.pl/portal/fsr/695/5528/Kurach_Rafal.html?search=58898
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wladas
post Tue, 12 Mar 2013 - 21:23
Post #35


Super User
Dołączył: Fri, 30 September 2005
Skąd: Białystok





CYTAT(Rafciu @ Tue, 12 Mar 2013 - 20:45) *
wladas a czy u Ciebie spływ nie wyszedł na górze?


Wszystko jest ok,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crup-nick
post Tue, 12 Mar 2013 - 23:28
Post #36


Frequent User
Dołączył: Fri, 20 March 2009





CYTAT(kubeq_Sq @ Tue, 12 Mar 2013 - 11:10) *



Bardzo ładny kolektor smile.gif Widzę, że zostajesz przy fabrycznym WG?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Tue, 12 Mar 2013 - 23:36
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna








update smile.gif nie mam wbudowanego WG smile.gif


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sun, 17 Mar 2013 - 10:27
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





Panowie, napotkalem problem i potrzebuje pomocy. podczas wczorajszej proby montazu ic od Iveco okazalo sie, ze i na grubosc i szerokosc nie da rady go wcisnac... przymierzalismy icki, ktore mielismy pod reka drapiac sie po glowach i dumajac jak cos tam wkleic. jedyna sluszna wersja wydaje sie wlejenie ic od VW t5 1.9tdi 2.5 tdi przed wszystkie chlodnice i wyjscie z komory silnika i wejscie do komory silnika spowrotem na zewnatrz od podluznic... i tu moje pytanie, bo IC z VW jest dosc cienki i ogolnie nie ma porownania z tym z iveco... czy nie bedzie zbytnia restrykcja dla 3litrowego potwora?? na poczatek chcialbym wystartowac z malym boostem smile.gif max 0.5-0.6 bara...


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 17 Mar 2013 - 11:43
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





To zależy od turbiny, czy przy zakładanym booscie nie będzie grzała zbytnio powietrza. Za zderzak nie wlezie?


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Sun, 17 Mar 2013 - 12:28
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





nie za bardzo jest jak cos zmiescic... na upartego jakbym ucial mocowania chlodnic co ida po skosie i wycial zderzak do moglbym wrzucic cos takiego



a to co ja chce zrobic wyglada mniej wiecej tak:



moze nawet daloby sie zrobic tak jak zrobili to amerykanie, ale nie mam takiego ic i nie wiem od czego mozna cos podobnego dobrac...

moze taki fmic
http://allegro.pl/intercooler-chlodnica-55...3047047875.html


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 03:23