Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fiat 125p 1.8 VVC
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 14:53
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Auto kolegi (Majki). 99% zrobione u mnie ale właściciel tez czasem sobie dłubie przy nim. Projekt zaczęty ponad rok temu i ciągle się rozwija.
Założenie projektu jest takie, żeby auto było drogowe ale można nim było poszaleć, ma skręcać i dawać frajdę ze skręcania - więc auto musi być lekkie etc.

MODEL: Fiat 125peee

Stan na dziś:

Silnik:
zmiana 1.5 ohv 0 koni na rover 1.8 VVC seria 145 koni, teraz pewnie ponad 170 koni -skończony

Modyfikacje głowicy:
Kanały dolotowe dopasowane do kolektorów

Modyfikacje bloku:
brak


Układ dolotowy: skończony
customowy kolektor z aluminium plus itb.

Układ wydechowy:
kolektor rurowy 4w2w1 z rovera, mocno przespawany (nie mieścił się do auta) dalej całość z nierdzewki na 2 tłumikach przelotowych

Układ wtryskowy: skończony
seria

Elektronika: skończona
seryjny komputer do sterowania vvc plus ecumaster w fuel implancie (dzięki Jadźwin za ekstra support!!)

Układ chłodzenia:
seria 125p, wiatrak chinski spal:D (tani, cichy - polecam), customowe nierdzewne rury chłodzenia zamiast baaardzo awaryjnych stalowych odpowiedników.

Układ napędowy: skończony
Skrzynia biegów - seria po przeglądzie - wszystkie tryby i łożyska nowe.
Short shifter własnego pomysłu.
wał po regeneracji
Most z przełożeniem 4.3
Elektroszpera

Zawieszenie:
Układ kierowniczy cały nowy - od łożysk w kolumnie kierowniczej, przez przekładnię po drążki
Całość wypiaskowana, obspawana i pomalowana
przód: twardsze, niższe sprężyny, amortyzatory regulacją GAZ, poliuretan WSZĘDZIE, nowe zworznie,, stabilizator od poldorovera, przerobiona belka silnika - płynna regulacja pochylenia koła, negatyw 1.5 stopnia
tył: bilstein, poliuretany WSZĘDZIE, dołożony stabilizator (seryjnie nie ma) obniżone kolumienki resorów
dystanse

Hamulce:
Seria po całkowitej renowacji na tarczach brembo i klockach trw - blokuje koła bez większych problemów ale oczywiście 2 hamowań z 200 nie lubią - tyle, że nikt tym tak nie jeździ.

Koła
były ronale turbo 15 cali, teraz sąbbsy też 15 cali

Wnętrze:
Kierownica grant, obrotomierz autometer, fotele recaro, pasy szelkowe sparco.

Do tego duperele jak nierdzewne pasy baku i inne pierdoły
BODY KIT:
Żart.

Teraz plany - bardzo zaawansowane, 0 fantazjowania:
Przeniesienie napędu:
Na dniach skrzynia biegów zostanie zamieniona na fordowską 9tkę, wał ze sierry, do mostu od dużego fiata zostanie dołożona szpera z bmw (mała) a przełożenie zmieni się na 4.1.

Silnik:
Przez zimę wyleci itb, dojdzie kompresor.

Hamulce:
4tłoczkowe brembo na przód, na tyle pewnie zostanie co jest (zobaczymy)

PODZIĘKOWANIA: Majka za cierpliwość, wytrwałość i masę pomysłów (great minds think alike:D), Jankowi za kabelkowanie.

Fotki - pamiętajcie, że są to fotki robione w trakcie powstawania auta więc widać różnice i ewolucję. Fotki nie są piękne ale wolę robić niż picować zdjęcia.


















Ciekawe czemu majk tak lubi robić z Kalą felgi?



















W trakcie robienia elektryki - dla tego jest bałagan:


















Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 07 Nov 2013 - 14:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 14:54
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki



















Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 15:00
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Jeszcze tylko napiszę o efektach:
-auto sie odpycha całkiem przyjemnie
-dźwięk itb jest niesamowity w środku i z przodu auta
-do zera pozbyliśmy się gumowatości kanta - auto jest mega czułe i hmm responsywne - feedback z układu keirowniczego jest mistrzowski, zero opóźnienia przy wchodzeniu w zakręty, podsterowność została usunięta, auto wchodzi w zakręty bez jej śladu z naprawdę duużymi predkościami - aż sam się zdziwiłem, że zawieszenia kanta może tak niesamowicie pracować
-kiera chodzi bardzo lekko pomimo braku wspomagania
-auto wydaje się być lekkie
-pali maaaało:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 07 Nov 2013 - 15:09
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Fiacior z niezłą motorownia to jest to smile.gif
ITB bardzo profi wygląda, z czego wytoczone zaślepki do przepustnic?
Ps. Z takim suportem musiał się projekt udać biggrin.gif


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spector
post Thu, 07 Nov 2013 - 15:20
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 August 2011
Skąd: Radość.





fajny wykres w czterocylindrowym wolnossaku biggrin.gif
Piękne auto.


--------------------
Żadne hobby, daj mi spokój i sam dorośnij.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 07 Nov 2013 - 15:31
Post #6


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





swietny projekt, mam sentyment do 125p, dawno temu miałem takiego własnie w tym kolorze

na ronalu turbo jakos bardziej mi podchodzi... akurat w giełdzie sa teraz fajne felgi ATS






--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iron.GD
post Thu, 07 Nov 2013 - 16:29
Post #7


User
Dołączył: Thu, 16 September 2010
Skąd: Trójmiasto





Nieźle się odpycha a na nowych gratach wygląda cudnie! wub.gif
Jago, jeśli to nie tajemnica to proszę na PW przybliżony koszt budowy bo po wysypie "aut z PRL" na forum sam się nad takim czymś zastanawiam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sadek
post Thu, 07 Nov 2013 - 16:49
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT(cowboy @ Thu, 07 Nov 2013 - 15:31) *
swietny projekt, mam sentyment do 125p, dawno temu miałem takiego własnie w tym kolorze

na ronalu turbo jakos bardziej mi podchodzi... akurat w giełdzie sa teraz fajne felgi ATS


"Koła
były ronale turbo 15 cali, teraz sąbbsy też 15 cali"

wink.gif


--------------------
wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Thu, 07 Nov 2013 - 17:46
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





cos chcialem powiedziec ale cycki mnie pochlonely... zadzroscic tylko warunkow do budowy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 17:57
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





tak na prawdę to na początku Majki założył ats classic 13x7, potem ronale i teraz bbsy. Osobiście wydaje mi się, że ronale wyglądały najlepiej ale bbsy ze szarym środkiem też wyglądają nieźle - wcześniej były czarne i to nie było to.
Ile kosztował ten projekt - nie wiem - on ewoluował, jeździł w międzyczasie, były zmiany koncepcji etc więc to nigdy nie jest tanie. Myślę jednak, że jeśli chciałbyś zrobić wszystko na raz to razem z zakupem samochodu i robocizną to jakieś 25-30kpln - oczywiście jest tu dużo zmiennych ale to taka dolna granica tak kompleksowego projektu myślę - tak na oko.
Wszystkie zaslepki sa z mosiadzu, pasowane dosc ciasno, wcisniete z locktitem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 18:14
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





A co do wykresu - jest zrobiony przed przejściem na FIT, teraz jest lepiej więc 170plus będzie. Chyba całkiem niezłe przyrosty jak na dolot-wydech (kolektor jest seryjny co widać na wkresie) - plus 25 koni a dół ma nadal niezły. No i ten dźwięk...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Thu, 07 Nov 2013 - 18:17
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Wszystko fajnie tylko ITB nie jest czasem z blisko silnika? tak małe odległości widuje się w japońskich szlifierkach które zaczynają jechać przy 7tyś a max moc maja przy 14tyś... możne mi ktoś wyjaśnić czego nie daliście dłuższego adaptera celem poprawy dołu...

Tak wiem czepiam się...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 18:55
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Czekaj czekaj, może dla tego że.... nie chcieliśmy poprawiac dołu? Tak to może być to! smile.gif Nie wiem też o jakim adapterze mówisz, chodzi Ci o kolektor? Poza tym cału kład nie jest taki krótki wbrew pozorom - długośc kanału plus kolektor plus przepustnice plus trąbki i już pare cm się robi - jesli dobrze pamiętam to liczyłem jak ten kolektor się zachowa - ale to było dawno temu. W japońskiej szlifierce masz krótsze kanały plus brak kolektora dolotowego - więc układ wydłuża sie pewnie o drugie tyle.
Robienie długiego kolektora kest o tyle problematyczne, że:
a)Tutaj trzeba by robić cały kolektor od 0 - a tak wykorzystaliśmy początek fabrycznego (dalej skręca).
b)Kwestie upchania tego w normalny sposób
c)W takiej możesz sobie dowolnie zmieniać długość układu w bardzo łatwy sposób - trąbkami. odkręcasz jedne przykręcasz drugie. Jeśli zrobisz długi kolektor to skrócić go nie jest tak łatwo. Planowaliśmy zabawę z trąbkami ale wykres wyszedł fajny a silnik idzie w innym kierunku.
d)Pierwotnie plan przewidywał rasowanie tego silnika dalej - ostre wałki, większy wydech i takie tam - w czym długi kolektor by przeszkadzał - ale plan się zmienił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 07 Nov 2013 - 19:29
Post #14


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(-Sadek- @ Thu, 07 Nov 2013 - 16:49) *
"Koła
były ronale turbo 15 cali, teraz sąbbsy też 15 cali"

;)


czytanie ze zrozumieniem ?

przeciez jest fotka na ronalach i tam wygladał lepiej niz na tych RSach

mysle ze na ATSach tez by nieźle wygladał.. no ale rozumiem ze do TYCH mozna miec BBSów sentyment ;)



plany zacne z kompresorem to juz bedzie w ogóle szał pał


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sadek
post Thu, 07 Nov 2013 - 19:53
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT(cowboy @ Thu, 07 Nov 2013 - 19:29) *
czytanie ze zrozumieniem ?

przeciez jest fotka na ronalach i tam wygladał lepiej niz na tych RSach

mysle ze na ATSach tez by nieźle wygladał.. no ale rozumiem ze do TYCH mozna miec BBSów sentyment wink.gif


plany zacne z kompresorem to juz bedzie w ogóle szał pał


Ups... Brak czytania ze zrozumieniem z mojej strony. No offence.
Może dlatego, że na Ronalach mniej mi się podoba. smile.gif


--------------------
wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Thu, 07 Nov 2013 - 20:00
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Patrząc po filmie po pierwsze rzuca się "w słuch" bardzo długa skrzynia - moim zdaniem ze 170cioma końmi powinno to jeździc szybciej. Po drugie nie pamiętam kiedy tak stare auto wywarło na mnie tak dobre wrażenie. Po 3cie w połowie przeglądania zdjęc juz przestało wywierać....nie róbcie tego tongue.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 20:04
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Fawor - bardzo słuszna uwaga - na filmie auto ma przełożenie główne 3.9 (teraz 4.3) i skrzynię biegów z poloneza - jest zestopniowana tragicznie - silnik wypada z rytmu bardzo - dla tego tak jak napisałem w planach jest skrzynia z forda która ma biegi bliżej niż polonez (plus można łatwo kupić do niej inne tryby). Może dziś rzucę fotki z prac nad nowym napędem bo są zaawansowane.
Tu masz filmik z 4.3 ale nadal 2jka jest do 100km/h czy prawie do 100. Odleglosc miedzy 1 i 2 jest duuuża.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Thu, 07 Nov 2013 - 20:16
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





No - na tej skrzyni jest już ciekawiej smile.gif Aczkolwiek jakies 4,4 czy 4,7 (bazuje na doświadczeniu z Hond) zagrałoby przy tej mocy i charakterystyce jeszcze fajniej. Macie taką możliwość?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Thu, 07 Nov 2013 - 21:18
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Przelozenie glowne jest w moscie, skrzynia jest ciagle poldowa - to jest tylni naped;)
Skrzynia bedzie lepiej zestopniowana jak napisalem - wczoraj ja malowalem. Przelozenie glowne nie bedzie krotsze bo dla wlasciciela liczy sie tez komfort jazdy z wieksza predkoscia (ja osobiscie wsadzil bym krotsze przelozenie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 07 Nov 2013 - 22:06
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Swietny projekcik, wiecej nie umiem napisać hehe.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 10:47