Shoutbox 0 nowych PW 


46 Stron V  « < 42 43 44 45 46 >  
Reply to this topicStart new topic
> Honda Civic EG - Track Car
siewcu
post Mon, 15 May 2017 - 11:26
Post #861


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Sprawdź jeszcze napięcie na pompie paliwa, nieraz to robi problemy...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 May 2017 - 11:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 15 May 2017 - 22:07
Post #862


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Jeśli na logach czas wtrysku spada do zera to pompa paliwa nie ma nic do rzeczy. Głupiejący tps może wprowadzać sterownik w fuel cut. Jesteś w stanie to wychwycić na logach w hondacie?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 15 May 2017 - 23:52
Post #863


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Tak właśnie jednym z głównych podejżanych jest teraz TPS bo w momencie kiedy nagrywałem loga i poszedłem na pełnym bucie od 3000 do 8000obr i przydławiło kilka razy to na logu TPS kilka razy skoczył w dół o 20-25% - to z pierwszych rzeczy które sprawdze - na szczescie mam 2 zestaw przepustnic wiec mogę przełożyć.


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Wed, 17 May 2017 - 23:20
Post #864


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





był to walnięty TPS.
Ufff... chwile odsapnąć mogę wink.gif


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 22 May 2017 - 21:33
Post #865


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Byłęm wkońcu na moich pierwszych zawodach! biggrin.gif



Niestety nie poszło po mojej myśli :/
Wystartowaliśmy już dzień wcześniej zawody odbywały sie przeszło 200km od domu wpis miał być o 7:00 wiec stwierdzilismy ze jedziemy dzień wczesniej, kimniemy sie w motelu i z rana ogień... mmm... brzmiało nieźle smile.gif A wyglądało zupełnie inaczej - ledwo dojechaliśmy, pod koniec trasy honda praktycznie zdechła, odpalała już tylko na pych, wstałem z samego rana o świcie zeby to naprawić winny był kabel zasilający wymontowałem akumulator z bagażnika zamontowałem pod maską wywaliłem kable podłączyłem wszystko na szybkiego - odpalił! Dojechaliśmy na zawody! - pierwszy przejazd i okazuje sie ze silnik nie dostaje na wyższych obrotach na niższych przycina i na domiar złego nie mam hamulców! Katakurwastrofa!!! W miedzyczasie miedzy sesjami sprawdziłem mnustwo rzeczy miedzyinnymi wymieniłem pompe paliwa na nowiutką i nic to nie pomogło, jeśli chodzi o hamulce stało sie to co mi wczesniej mowiono (nie posłuchałem bo na testach na ulicy było wszystko jak trzeba) jednak w warunkach bojowych okazało sie ze podcisnienia z ITB nie ma lub jest za małe i nie ładowało serwa - hamulec miałem jak z betonu - praktycznie wogóle nie chamował... Suma musmarum na 59 uczestników wylondowałem na 54 miejscu sad.gif Kumpel który latał renówką (którego praktycznie zawsze i wszędzie objeżdzam) robił 10-12s. lepsze czasy niż ja... Lipa straszna szczególnie ze to moj pierwszy start... łatwiej by mi przyszło wylondować na ostatnim miejscu bo kiepsko jeżdzę niż na 5tym od końca bo nie działało przez jakieś moje niedopatrzenie :/

No nic... nie poszło tym razem... Ale! pierwsze koty za płoty!! wink.gif


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FranoF1
post Tue, 23 May 2017 - 18:47
Post #866


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 April 2006
Skąd: ja to wiem...





Głowa do góry, następnym razem wszystko odpali wink.gif


--------------------
B4 8C 2.0 20vt 7163 EFR 6-gang quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
appley
post Tue, 23 May 2017 - 20:15
Post #867


Rookie
Dołączył: Tue, 19 October 2010
Skąd: Tychy/Wrocław





może na osłodę masz jakiś film z dźwiękiem?

świetny projekt, bardzo kibicuję, żebyś mógł rozwinąć skrzydła nie tylko podczas budowania, ale też podczas jazdy smile.gif


--------------------
Ford Sierra; 3D; 2.0 DOHC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Tue, 23 May 2017 - 23:34
Post #868


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Prędzej czy puzniej się ogarnie płaczu nie ma wink.gif

Nie filmiku zadnego nie nagrałem, nawet fotki zadnej nie strzeliłem.. tą wyżej na FB znalazłem - cały dzień latałem jak oparzony żeby auto ogarnąć ale sie nie udało.

Budowania już mi wystarczy na długi czas - chce się skoncentrować na jeździe teraz, no może jakieś drobne zmiany kosmetyczne typu lżejszy fotel czy coś co nie zje wiecej czasu niz godzinka czy dwie... Narobić sie już narobiłem trzeba wiecej polatać - na tym etapie wole zeby szło w opony niz w jakieś mody. jak mi sie zacznie układać za kółkiem to może sie pomyśli co dalej wink.gif Ale to juz napewno nie w tym roku.


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Wed, 24 May 2017 - 14:14
Post #869


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Wyrzucasz serwo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Thu, 25 May 2017 - 00:09
Post #870


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Spróbuję - zobacze jak będzie jak mi podejdzie bedzie bez, jak bede miał kłopoty to dokupie elektryczna pompkę do serwa.
Tak naprawde sie jeszcze nie interesowałem tym i nie wiem jakie zabiegi trzeba by było zrobić wywalając serwo - czy poprostu je wywalić czy jeszcze coś..?


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Thu, 25 May 2017 - 12:36
Post #871


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Ja tam sie nie znam, ale wiadomo, potrzebny adapter serwa, jak bedzie cieżko to można dać pompe z mniejszą średnicą tłoczka, i jeszcze jeden tip- mój kolega w evo9 przy wyrzuceniu serwa wrzucił mega szeroki pedał hamulca, podobno coś pomogło:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 25 May 2017 - 17:34
Post #872


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(Dmj @ Thu, 25 May 2017 - 12:36) *
mój kolega w evo9 przy wyrzuceniu serwa wrzucił mega szeroki pedał hamulca, podobno coś pomogło:-)

hamuje dwiema nogami?? tongue.gif

ale czy wyrzucenie serwa to sposob na miejsc epod maska czy redukcje wagi? bo zastepując serwo pompką elektryczna to redukcji może nie być zadnej


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 25 May 2017 - 18:59
Post #873


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Kolega ma itb, na itb jest słabe podcisnienie i serwo nie robi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 25 May 2017 - 22:26
Post #874


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(Porszak @ Thu, 25 May 2017 - 17:34) *
hamuje dwiema nogami?? tongue.gif

ale czy wyrzucenie serwa to sposob na miejsc epod maska czy redukcje wagi? bo zastepując serwo pompką elektryczna to redukcji może nie być zadnej


Dobry zarcik.Prawie wyszedl biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Fri, 26 May 2017 - 01:45
Post #875


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(CZUCZU @ Thu, 25 May 2017 - 18:59) *
Kolega ma itb, na itb jest słabe podcisnienie i serwo nie robi.

...LOL, sklerozaaaa, sledze temat, ale zwyczajnie zapomniałem o tym. choc u mnie az tak slabo z podcisnieniem nie jest


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 26 May 2017 - 07:37
Post #876


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





A jak małe miałeś podciśnienie że nie było hamulca? Jak miałem itb to 45kpa podczas hamowania silnikiem wystarczało - z każdego runnera poprowadziłem przewody 4mm do przewodu zbiorczego 8mm i potem do serwa. W M5e34 też jest tylko 45kpa, tylko tam podcisnienie jest brane z dwoch ostatnich cylindrów przewodami ~10mm


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soldi
post Fri, 26 May 2017 - 09:48
Post #877


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





na ulice może i wystarczy wink.gif

samo wywalenie serwa spowoduje, że nadal będzie beton, ale zawsze będzie taki sam tongue.gif pokombinuj z relokacją punktu mocowania cięgna, żeby zwiększyć przełożenie lub pokombinować z rozmiarem pompy

Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 26 May 2017 - 09:59
Post #878


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(soldi @ Fri, 26 May 2017 - 09:48) *
na ulice może i wystarczy wink.gif


A co sie zmienia na torze w takim razie? Pytam serio, bo z wspomnianej e34 silnik na końcu wylądował w e30, z małym serwem, z swifta bodajże, został odpreżony odrobine(+kompresor), znów podciśnienie trochę spadło - problemów z hamulcami żadnych a było katowane zdrowo...




--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Fri, 26 May 2017 - 18:57
Post #879


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Jeśli mnie pytałeś, to juz nie pamietam jakie było. U mnie najbardziej zauważalny spadek siły wspomagania ma miejsce kiedy silnik jest zimny i pracuje na "ssaniu" lub wlasnie podczas latania po torze kiedy hamujesz lewa i nie puszczasz gazu do końca. wtedy po 2-3 wciśnięciach hamulca podciśnienie sie kończy. mozna dać akumulator podcisnienia i rozwiazać problem. podcisnienie mam z kazdego cylindra w kolektorek do ktorego wpiete jest serwo. ten sam kolektorek silnik krokowy zasila w powietrze do wolnych obrotów. układ jest kopia oryginału tylko przepustnic wiecej.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vakir
post Tue, 30 May 2017 - 10:18
Post #880


User
Dołączył: Thu, 06 May 2010
Skąd: Płońsk





A może vacum pomp z jakiegoś diesela ? Chyba w 2.5tdi jest elektryczna + zbiornik podciśnienia.


--------------------
Lanos 1.6 Turbo
_https://www.youtube.com/user/vakiros/videos
Go to the top of the page
 
+Quote Post

46 Stron V  « < 42 43 44 45 46 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 06:03