Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> FN2 K24 Championship White by BociakxD
Blaid
post Tue, 07 Jul 2020 - 09:41
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Troche naciągane jednak, mimo, że co do zasady masz rację i w sądzie byś wygrał wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Jul 2020 - 09:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m6nj
post Tue, 07 Jul 2020 - 20:15
Post #42


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





No seryjnie w tym modelu nie siedziało k24.. tak jak w golfie 2 3.2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Tue, 07 Jul 2020 - 22:44
Post #43


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





No tak jak mówie, w sądzie wygrasz. Tylko czy swap polegający na podmianie słupka na inny (pasujący) jest porównywalny z włożeniem całego napędu od auta o dwie generacje nowszego, w którym rzeźbić trzeba zapewne wszystko, od skrzyni, łap, półosi, wydechu, dolotu, wiązki, komputera itp?

k20/k24 to prawie tak jakbyś strokera wkładał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 08 Jul 2020 - 06:33
Post #44


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Tak czy siak seryjnie tam nie było tego motoru.
Wybacz szczerość, ale dźwięk tego auta jest nieco irytujący, jak większości Hond na wydechu o średnicy wiadra i naprawdę nie musisz wszystkim w niedziele na Świętojańskiej oznajmiać, że właśnie podjechałeś pod knajpę. wink.gif
Koleżanki nie były pod wrażeniem, a raczej skwitowały to uśmiechem politowania. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 08 Jul 2020 - 07:34
Post #45


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





wink.gif


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 08 Jul 2020 - 09:29
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Blaid @ Tue, 07 Jul 2020 - 22:44) *
No tak jak mówie, w sądzie wygrasz. Tylko czy swap polegający na podmianie słupka na inny (pasujący) jest porównywalny z włożeniem całego napędu od auta o dwie generacje nowszego, w którym rzeźbić trzeba zapewne wszystko, od skrzyni, łap, półosi, wydechu, dolotu, wiązki, komputera itp?

k20/k24 to prawie tak jakbyś strokera wkładał


Łapy, półosie pasujesz seryjne. Słupka nie otwierasz.
W tej hondzie i tak wydech, dolot, komputer, wałki są zmienione. Słupek też otwierany i to w zasadzie frankensztajn taki mały jest. Taniej i szybciej zeswapujesz r32 do golfa 2 niż zrobisz taki setup w hondzie wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 08 Jul 2020 - 14:17
Post #47


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(error. @ Wed, 08 Jul 2020 - 06:33) *
Tak czy siak seryjnie tam nie było tego motoru.
Wybacz szczerość, ale dźwięk tego auta jest nieco irytujący, jak większości Hond na wydechu o średnicy wiadra i naprawdę nie musisz wszystkim w niedziele na Świętojańskiej oznajmiać, że właśnie podjechałeś pod knajpę. wink.gif
Koleżanki nie były pod wrażeniem, a raczej skwitowały to uśmiechem politowania. wink.gif

bo to nie jest samochód do wyrywania lasek, tylko dla kierowcy, który lubi pozapier*** smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 08 Jul 2020 - 14:23
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





laugh.gif
Chyba nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodziło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 08 Jul 2020 - 15:11
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Może jestem głuchy ale ja nie słyszę w tej hondzie głośnego wydechu, głośny dolot jak już.
Każdy kto miał mocne NA wie że dolot w takich silnikach jest głośny, sama praca silnika z powodu wysokich obrotów jest głośna.
Ze względu na duże średnice rur, samego wydechu też nie da się dobrze wyciszyć (to nie turbo).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 08 Jul 2020 - 15:41
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Na te moce 2,25' spokojnie styknie. Do tego jakieś fajne 3 tłumiki przelotowe z dużą ilością włókniny w środku i katalizator i nie powinno być bardzo glosno. Wręcz przepisowo i miło. Dolot tylko dodaje miłego bazowego pomruku ale głośności na zewnątrz nie zwiększa znacząco. Na pewno nie więcej niż o 3db czyli dwukrotnie.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Jul 2020 - 15:41
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(done4 @ Wed, 08 Jul 2020 - 15:11) *
Może jestem głuchy ale ja nie słyszę w tej hondzie głośnego wydechu, głośny dolot jak już.
Każdy kto miał mocne NA wie że dolot w takich silnikach jest głośny, sama praca silnika z powodu wysokich obrotów jest głośna.
Ze względu na duże średnice rur, samego wydechu też nie da się dobrze wyciszyć (to nie turbo).

o to to smile.gif pamiętam jak w 206 2.0 dolot hałasował bardziej jak wydech
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Thu, 09 Jul 2020 - 19:15
Post #52


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Nie wiem, ale się wypowiem...

CYTAT(piwo @ Wed, 08 Jul 2020 - 15:41) *
Na te moce 2,25' spokojnie styknie. Do tego jakieś fajne 3 tłumiki przelotowe z dużą ilością włókniny w środku i katalizator i nie powinno być bardzo glosno. Wręcz przepisowo i miło. Dolot tylko dodaje miłego bazowego pomruku ale głośności na zewnątrz nie zwiększa znacząco. Na pewno nie więcej niż o 3db czyli dwukrotnie.



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 10 Jul 2020 - 00:01
Post #53


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





True. 2,25 to do D16 smile.gif

Do K serii to wydechy jak do 2JZ pakują.

Dolot też potrafi ryczeć głośniej niż wydech, ale nie wiem jak to wychodzi na urządzeniach pomiarowych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Fri, 10 Jul 2020 - 05:40
Post #54


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





2.25 to starcza na 400 koni wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Fri, 10 Jul 2020 - 07:59
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Z kosmicznym EGT a potem wybucha biggrin.gif


ps.
Bardzo fajne auto i rewelacyjny silnik.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Fri, 10 Jul 2020 - 08:10
Post #56


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Niechcący wywołałem ten temat, ale to już nawet mniej miałem na myśli ten buczący wydech, jak sam podjazd pod czyjś stolik jak do parku maszyn na Rajdzie Polski. wink.gif
Natomiast jak został poruszony ten temat to to, że "ludzie pakują" taki a nie inny wydech do wolnossaka, bo tak się utarło to jeszcze mnie do niczego nie przekonuje. Ktoś to liczył, mierzył, potem hamował, potem znowu liczył, mierzył i hamował? wink.gif Ile jest w taki sposób zmierzonych silników, chyba niewiele. Idąc tym tropem to do takiego 5 litrowego motoru trzeba by chyba przynajmniej z 5 cali pakować, nie ma co się pieścić.
Ja rozumiem 2.75 w Subim gdzie jest doładowany motor i luźny wydech jest wskazany pod krzesanie mocy, a i sam silnik brzmi pięknie. Honda to robi świetne, ale motocykle. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Fri, 10 Jul 2020 - 11:02
Post #57


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Oczywiście, że zmierzono to setki razy, w Hondach już wszystkiego próbowano wink.gif



Seryjne K20A2 zrobione kolektory, wydech 2,5 cala (przerywana linia) vs 3 cale (ciągła linia).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bociak
post Fri, 10 Jul 2020 - 14:57
Post #58


User
Dołączył: Sun, 26 April 2020





CYTAT(error. @ Fri, 10 Jul 2020 - 08:10) *
Niechcący wywołałem ten temat, ale to już nawet mniej miałem na myśli ten buczący wydech, jak sam podjazd pod czyjś stolik jak do parku maszyn na Rajdzie Polski. wink.gif
Natomiast jak został poruszony ten temat to to, że "ludzie pakują" taki a nie inny wydech do wolnossaka, bo tak się utarło to jeszcze mnie do niczego nie przekonuje. Ktoś to liczył, mierzył, potem hamował, potem znowu liczył, mierzył i hamował? wink.gif Ile jest w taki sposób zmierzonych silników, chyba niewiele. Idąc tym tropem to do takiego 5 litrowego motoru trzeba by chyba przynajmniej z 5 cali pakować, nie ma co się pieścić.
Ja rozumiem 2.75 w Subim gdzie jest doładowany motor i luźny wydech jest wskazany pod krzesanie mocy, a i sam silnik brzmi pięknie. Honda to robi świetne, ale motocykle. cool.gif


Auto na tą chwile ma 2.75" i 290hp finalnie ten wolnossący motor będzie miał pod 320HP.
W Fn2 nie wsadzić 2 czy 3 tłumików bo nie ma na to miejsca. jest tylko jedno miejsce dedykowane na tłumik max 350mm więcej miejsca nie na ruchasz.
Świętojańska to jest najlepsza uliczka do upierdalania i to się nigdy nie zmieni ( chyba że zrobią z niej deptak ).

A tak BTW to w ta niedziele nie byłem na mieście tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Fri, 10 Jul 2020 - 20:50
Post #59


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





To dobrze, że chociaż za tym dudnieniem idzie jakiś performance.
Co do samej ulicy to rzeczywiście- ograniczenie do 30km/h, ścieżki rowerowe w obie strony, przejście dla pieszych co 50 metrów i wysepka na wysepce. Masa spacerowiczów, pubów z ogródkami w których ludzie chcą spokojnie pogadać i napić się kawy/piwa - doprawdy idealne miejsce do "upierdalania". rolleyes.gif
W tą czy inną niedzielę, bez znaczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 12 Jul 2020 - 23:39
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





od golfa VR6 pewnie szybsza jest Corsa A 3.2 wink.gif Pytałem o seryjny z fabryki.

Co do 5 cali w 5.0L to może być to tylko 2,5 cala na stronę wink.gif

A wracając do mojego pytania to najszybsze SERYJNE fwd to chyba ciągle Focus RS500?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:59