Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Problemy ze zmianą biegów VR6
djkompot
post Mon, 20 May 2019 - 10:19
Post #1


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Witam,

Mam ostatnio problem ze swoim manualem. Skrzynia DRP, po remoncie, lekkie koło stalowe + jeszcze ori sprzęgło ale nowe (ma 5 tyś dopiero). Short-shifter zainstalowany. Pod dużym obciążeniem jest problem z przepięciem z 2 na 3. Możliwe że sprzęgło nie wraca. Nie wiem czy to klei ori tarczę czy może skrzynia daje w c... Ogólnie 3 bieg parę razy poszedł w zęby. Uciążliwe na 1/4. Nadmienię że to R30 w turbo. Pompkę sprzęgła zmieniałem na nową, wysprzęglik też, bo miałem problem że pedał sprzęgła nie wracał na pełnym piecu co uniemożliwiało zmianę biegu. Mechanik nie wiedział już gdzie szukać. 500x odpowietrzane sprzęgło. Przewody przedmuchane były też. Płyn sportowy ferrodo. Nie wiem czy problem nie wraca może.

Proszę o jakieś sugestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 20 May 2019 - 10:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Mon, 20 May 2019 - 11:16
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Może to śmieszne, ale dołóż dodatkową, mocną sprężynę na pedał sprzęgła i zobacz wtedy co będzie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mss
post Thu, 23 May 2019 - 23:57
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 27 December 2009
Skąd: Łomża





Miałem to samo z biegami na sprzęgle 240mm jak poszedłem w 800+ niuta. RCS200 rozwiązał temat, tylko cena straszy


--------------------
Fabia 1.8T 300+
Leon R30T EFR9180
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Mon, 27 May 2019 - 13:09
Post #4


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Czy RCS200 nie ma twardszych sprężyn docisku? Nie chce przesadzić z twardością docisku bo to auto często gęsto jeździ co dzień.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mss
post Wed, 29 May 2019 - 00:05
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 27 December 2009
Skąd: Łomża





Nie. Jest optymalny


--------------------
Fabia 1.8T 300+
Leon R30T EFR9180
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Wed, 29 May 2019 - 06:42
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Marcin chlop pisze, ze na ori sobie pierdzi a Ty mu z rcsem wyjezdzasz.. sprzeglo z samoregulacja czy bez?


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Thu, 30 May 2019 - 14:01
Post #7


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Wypierdział ostatnio 532KM, trochę szacunku. Najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze... puki co sprężyna pod pedałem mi starcza. Będę motor zakuwał to pobawię się dociskiem bo myślę że samoregulacja może coś dawać w kość. Nie mam czasu na grzebanie w swoim. Tarczę sport już mam w gotowości, obecnie jedno-mas lekki. Szkoda mi kasy na cały zestaw RCS.

Żeby nie zakładać nowego tematu, jaka średnice powinien mieć wydech przy tej mocy? Mam 3cale i końcowy milltek do serii ssaka... powoli denerwuje mnie straszny szum z tyłu, wydaje mi się że ma zbyt duże zwężenie albo za dużo zawijasów w puszce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Thu, 30 May 2019 - 18:07
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Nie badz smieszny.. mamy Ci bic poklony za 530koni czy co? Nie mowilem nic w zlej wierze wiec zluzuj gacie.. poprostu rcs na ta moc to przerost formy nad trescia (tak na wypadek jakbys nie zrozumial co mialem na mysli).. jesli docisk rkowy (dlatego pytalem) to obstawiam, ze samoregulacja moze psikusy platac.. sam sie na tym dwukrotnie przejechalem w swoich autach..

3 cale beda z zapasem..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Fri, 31 May 2019 - 11:39
Post #9


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





CYTAT(kkkacper @ Thu, 30 May 2019 - 18:07) *
Nie badz smieszny.. mamy Ci bic poklony za 530koni czy co? Nie mowilem nic w zlej wierze wiec zluzuj gacie.. poprostu rcs na ta moc to przerost formy nad trescia (tak na wypadek jakbys nie zrozumial co mialem na mysli).. jesli docisk rkowy (dlatego pytalem) to obstawiam, ze samoregulacja moze psikusy platac.. sam sie na tym dwukrotnie przejechalem w swoich autach..

3 cale beda z zapasem..


Nie musisz ale możesz laugh.gif wink.gif Nie stresuj się, źle Cię zrozumialem. Ok obejrzę temat. Co do wydechu chodzi troche jak suszarka na bucie huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojti RAYLLE
post Sat, 01 Jun 2019 - 11:44
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 August 2006
Skąd: POMORZE





3 cale pcha 7pak


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:50