Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Zróbmy co do nas nalezy, Idotako legislako
Misior
post Wed, 27 May 2020 - 09:47
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Wracając do tematu nieuchronności kary. Chyba by trzeba zacząć od lepszej kontroli ludzi przyjmowanych do policji.
Nie dlatego, że uważam, że tam pracuje sporo nieodpowiednich ludzi, ale po to żeby była pewność, że nieodpowiedni człowiek w policji to przypadek, Żeby ludzie wiedzieli, że policjant to gość nie z przypadku ani żaden chcący się podbudować władzą pajac.
Wtedy można srogo karać za ostre przewinienia lub pomagać w przypadku głupstw jak napisano wyżej.
Idąc dalej - jakby policjant był szanowany i odpowiednio chroniony prawem to skończyło by się pajacowanie z nagrywaniem i pyskowaniem do policji w czasie kontroli.
Nie podoba się? To kajdanki i na glebę. Oczywiście tylko w uzasadnionych przypadkach.
A teraz policjant boi się cokolwiek zrobić bo go zaraz jeden prezesik w leasingowej furze nagra i oskarży o 10 paragrafów.
Poprawić wizerunek policji, zmienić absurdy związane ze znakami i wtedy można uczciwie karać, a żaden polaczek kamerzysta nie podskoczy do policjanta - wtedy będzie świadomość nieuchronności kary.
Dziwne, że większość Polaków jak wyjedzie do DE czy AT to nagle umie jeździć zgodnie z przepisami. Tylko, że tam mało kto pocwaniakuje do policjanta.
A u nas? Sami wiecie jak jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 May 2020 - 09:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Wed, 27 May 2020 - 10:09
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Dokładnie. Mam wrażenie, że w policji są dwie skrajne grupy i żadna nie robi dobrze. Albo służbiści i pieniacze albo leserzy i wyrabiacze normy. Z jednej strony jest sobie służbista w stylu takiego co mnie ostatnio zatrzymał bo fabryczne DRL mam w długich na obniżonym napięciu i według niego barwa światła zbyt pomarańczowa. Z drugiej strony wracałem nieraz w godzinach zmiany i wracałem na ogonie radiowozu 100kmh+ na "70ce".
Co do jazdy w DE: Mieszkałem ponad rok w Stuttgarcie. Według mnie u nas lepiej się jeździ i dużo na drogach zrobiły kamerki. Tak jak ktoś wspomniał. Polacy często wrzucają filmiki, tam jest to zabronione i stąd wrażenie, że u nas jest gorzej. Do AT parę razy jeździłem i tam faktycznie rygor na drodze i jak jest 30ci to wszyscy jadą 28~25


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 27 May 2020 - 11:01
Post #63


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ja uwzam ze karac nalezy za cos zlego czytaj ktos kogos zabije ktos kogos potraci ktos spowoduje wypadek stluczke itd. a nie za mozliwosc zrobienia czegos zlego bo ktos jedzie za szybko. powinny byc olbrzymie kary dla sprawcow tragedii tzn spowodowales potracenie dozywotnio skarbokwa zabiera z twoich dochodow 50% na rzecz poszkodowanego itd. nie wiem jak mozna karac za mozliwosc zrobienia czegos a nie za zrobienie czegos. dla mnie to paranoja dazaca do ograniczania wszelkich wolnosci. wiec kazdy jezdzi jak chce pali cp chce pije co chce tak aby nikomu nie zrobic krzywdy a nie karac palwoac za wszystko prewencyjnie aby tylko komus sie nie stala krzywda bo wladzy sie wydaje ze moze sie wydarzyc krzywda. to od nas ma zalezec czy chcemy byc mordercami i za to mamy byc rozliczani.
prawo powinno tylko precyzyjnie byc sformulowane za jaka krzywde na kims jaka kare powinnismy poniesc i byc bezwzglednie sankcjonowane .
jednym slowem dla mnie jazda z kazda predkoscia powinna byc dozwolona wszedzie.
zabiles kogos - dozywotnie kamieniolomy
potraciles kogos - odzywotnio placisz wysoka rente poszkodowanemu,
mozesz pic co chcesz palic co chcesz a jak komus pod wplywem wyrzadzisz krzywde dokladnie to samo co wyzej.
i tylko od nas zalezy czy myslimy i umiemy zyc w zgodzie z innymi czy wolimy byc dozywotnio karani.
moim zdaniem prawo jest obecnie zbyt poblaziwe dla sprawcow tragedii (wypuszczeni pijanych sprawcow tragedii , potracenie na przejsciu i dwa lata w zawiasie itd) i zbyt surowe dla tych ktorzy nic zlego nie zrobili (mandat za przekraczanie predkosci itd) .


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 27 May 2020 - 11:22
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





kompletnie się nie zgadzam z powyższym
Tylko prewencja.

Kary już dzisiaj są bardzo dokliwe np. złamany kręgosłup i wózek do końca życia. W teorii powinno to powtrzymywać wszystkich np. motocyklistów od przeginania pały. I co? I nic.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 27 May 2020 - 11:35
Post #65


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





czyli jestes za tym by nie karac za zlo a za mozliwosc zrobienia czegos zlego. jednym slowem najtaniej wszczepic w mozg chip i jak ktos bedzie mial zle mysli taka osobe z spoleczenstwa eliminowac i nie czekac az cos zlego zrobi. a najlepiej odstrzeliwac dzieci ktore maja zle geny. to najskuteczniejsze. i niech decyduje o tym rzad panstwo.
po co komu wolnosc. najlepiej zyc wg schematu w pelnej inwigilacji, kontrolwanej na kazdym kroku. gps w aucie, soft do kontroli kazdego auta poprzez satelity i centralny system i paralizator w zaglowku jakby byla potrzeba uzyc.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 27 May 2020 - 12:15
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





piwo - Twój pomysł jest mocno abstrakcyjny i kontrowersyjny ale efektem końcowym, który musiałby tu zadziałać jest również nieuchronność kary.
Trzeba by wyeliminować albo jakoś ukrócić możliwość przepisywania majątku na rodziny i udawania biedaka.
Trzeba by też zaostrzyć rygor w więzieniach gdzie jest często lepiej niż na emeryturze (opieka zdrowotna itp). Zabiłeś kogoś? Sam zapracuj na swoje utrzymanie - w kamieniołomie, hospicjum itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 27 May 2020 - 12:45
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Wed, 27 May 2020 - 12:01) *
ja uwzam ze karac nalezy za cos zlego czytaj ktos kogos zabije ktos kogos potraci ktos spowoduje wypadek stluczke itd. a nie za mozliwosc zrobienia czegos zlego bo ktos jedzie za szybko. powinny byc olbrzymie kary dla sprawcow tragedii tzn spowodowales potracenie dozywotnio skarbokwa zabiera z twoich dochodow 50% na rzecz poszkodowanego itd. nie wiem jak mozna karac za mozliwosc zrobienia czegos a nie za zrobienie czegos. dla mnie to paranoja dazaca do ograniczania wszelkich wolnosci. wiec kazdy jezdzi jak chce pali cp chce pije co chce tak aby nikomu nie zrobic krzywdy a nie karac palwoac za wszystko prewencyjnie aby tylko komus sie nie stala krzywda bo wladzy sie wydaje ze moze sie wydarzyc krzywda. to od nas ma zalezec czy chcemy byc mordercami i za to mamy byc rozliczani.
prawo powinno tylko precyzyjnie byc sformulowane za jaka krzywde na kims jaka kare powinnismy poniesc i byc bezwzglednie sankcjonowane .
jednym slowem dla mnie jazda z kazda predkoscia powinna byc dozwolona wszedzie.
zabiles kogos - dozywotnie kamieniolomy
potraciles kogos - odzywotnio placisz wysoka rente poszkodowanemu,
mozesz pic co chcesz palic co chcesz a jak komus pod wplywem wyrzadzisz krzywde dokladnie to samo co wyzej.
i tylko od nas zalezy czy myslimy i umiemy zyc w zgodzie z innymi czy wolimy byc dozywotnio karani.
moim zdaniem prawo jest obecnie zbyt poblaziwe dla sprawcow tragedii (wypuszczeni pijanych sprawcow tragedii , potracenie na przejsciu i dwa lata w zawiasie itd) i zbyt surowe dla tych ktorzy nic zlego nie zrobili (mandat za przekraczanie predkosci itd) .

jeśli jazda z każdą prędkością będzie dozwolona wszędzie, to kto będzie winny wypadku, gdy auto jedzie dwie paki w mieście, a pod koła wyjdzie pieszy? Jeśli nie będzie przepisów, to jest bardzo szybka droga do anarchii i prawa silniejszego - Z drogi śledzie, bo pan z prawnikiem jedzie.

Poślesz dzieciaka do szkoły wiedząc, że musi przejść przez jezdnię, przez którą jeździ się 250kph? Wyjechałbyś rowerem na spacer wiedząc, że drogę będziesz dzielił z 40-tonowym zestawem mogącym jechać 130kph?

Mamy kodeks drogowy, prosty jak budowa cepa, nawet debil jest w stanie go zrozumieć - obszar zabudowany 50-tka, czerwone światło: stój, znak zakazu zatrzymywania oznacza zakaz zatrzymywania się, olbrzymie tablice ograniczające prędkość, wymalowane pasy na drodze - to wszystko jest mega czytelne, mega proste do pojęcia i gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Wszyscy kierowcy doskonale sobie zdają sprawę z istnienia ograniczeń, a nie stosują się do nich, bo tak im wygodniej, a w razie złapania przez policję, po steku idiotycznych wymówek, przyjmą te 100-200 zeta na klatę i będą się z tej kwoty śmiać w barze, zamawiając drinka na stówkę biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 27 May 2020 - 13:29
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Wed, 27 May 2020 - 11:35) *
po co komu wolnosc. najlepiej zyc wg schematu w pelnej inwigilacji, kontrolwanej na kazdym kroku. gps w aucie, soft do kontroli kazdego auta poprzez satelity i centralny system i paralizator w zaglowku jakby byla potrzeba uzyc.

Skaczesz ze skrajności w skrajność próbując w ten sposób usprawiedliwić swoje absurdalne teorie. Czy nawalony gość może chodzić po chodniku z giwerą i celować nią dla żartu w przypadkowych ludzi? Nikomu krzywdy nie robi, jest wolnym człowiekiem, dużo ryzykuje jak niechcący wystrzeli. Problem w tym, że niewinny, przypadkowy człowiek ryzykuje równie dużo albo i więcej bo swoim życiem lub zdrowiem. I co jest ważniejsze, wolność tego najebanego kowboja z gnatem w ręku czy życie niewinnej osoby? Kozak w BMW wchodzący bokiem w zakręt na drodze publicznej jest takim samym zagrożeniem jak ten z giwerą w ręku. Prewencja ma chronić ludzi przed złem i grzechem pierworodnym człowieka. Nic lepszego nie wymyślono. Będą chipy to wtedy możemy podyskutować o granicach wolności człowieka.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 27 May 2020 - 13:36
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





piwo całą noc pewnie grał i jak to pisał był zapewne mocno nie wyspany. Ewentualnie to próba usprawiedliwienia swoich własnych idiotycznych zachowań na drodze - przyjemność z jazdy wink.gif

Nie ma sensu gdybać co tym co powinno być - lepiej dyskutować o tym co jest. Ma ktoś pomysł jak inicjatywa MiP może przebić się do mediów lub do rządzących?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 27 May 2020 - 14:51
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(piwo @ Wed, 27 May 2020 - 11:35) *
czyli jestes za tym by nie karac za zlo a za mozliwosc zrobienia czegos zlego. jednym slowem najtaniej wszczepic w mozg chip i jak ktos bedzie mial zle mysli taka osobe z spoleczenstwa eliminowac i nie czekac az cos zlego zrobi. a najlepiej odstrzeliwac dzieci ktore maja zle geny. to najskuteczniejsze. i niech decyduje o tym rzad panstwo.
po co komu wolnosc. najlepiej zyc wg schematu w pelnej inwigilacji, kontrolwanej na kazdym kroku. gps w aucie, soft do kontroli kazdego auta poprzez satelity i centralny system i paralizator w zaglowku jakby byla potrzeba uzyc.


nie za możliwość tylko za działania które stwarzają ryzyko.
Czyli nie za karaniem za posiadanie szybkiego samochodu tylko za przekraczanie prędkości w miejscach gdzie to jest niedozwolone.
Tak samo jak nie możesz wziąć kałacha i napieprzać z niego w dowolnym miejscu a potem tłumaczyć "przecież nikogo nie trafiłem, możecie mnie ukrać dopiero jak kogoś trafię"

Edit: teraz przeczytałem post Tommo o giwerze wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 27 May 2020 - 16:18
Post #71


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Stwarzanie ryzyka nie jest równoważne z zrobieniem czegoś złego. To jest po prostu szukanie dziury w całym. Człowiek decyduje o swych czynach a nie państwo za człowieka.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 27 May 2020 - 17:12
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Szkopuł w tym, że zapieprzając jak idiota naruszasz MOJĄ wolność. Wolność bezpiecznego, względnie nieskrępowanego i swobodnego poruszania się na drodze PUBLICZNEJ, która ma służyć mi RÓWNIEŻ. Mam jeździć 30 km/h oglądając się non stop wokół siebie bo jakiś debil mający wszystko w nosie może mi wyskoczyć znienacka? Nie.
Idąc takim tokiem rozumowania, usiłowanie zabójstwa czy kradzieży należałoby zdepenalizować. Ciekawe, jak zachowałbyś się, gdyby zatrzymani przy próbie kradzieży Twojego auta złodzieje zostali puszczeni wolno. Wszak nie zrobili nic złego, prawda?

W tym właśnie tkwi cały ambaras, żeby prawidłowo wyważyć ograniczenia wolności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 30 May 2020 - 08:29
Post #73


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Na ulicach osiedlowych u mnie praktycznie niemożliwe jest włączyć się.do ruchu, gdy auta jadą 50-60. Ograniczenie jest do 30, bo co 30m potrafią być wyjazdy i dlatego takie miejsca powinny być szczególnie pilnowane.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Fri, 05 Jun 2020 - 12:14
Post #74


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





W ogole obrona ulic zeby mozna bylo szybciej jezdzic to chyba jest dobra dla 18latkow... Przeciez nie mam drog ani infrastruktor zeby szybciej jezdzic. Spoleczenstwo nam sie starzeje moj ojciec jezdzac 40 po miescie ostatnio o mało nie potracil drugiego pana 70 plus ktory patrzyl w smartfona. Poki nie poprawi sie drog to mozna zapomniec o szybszej jezdzie. A ze autostrady buduja jak buduja to trzeba sie pogodzic z takimi ograniczeniami i tyle...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 05 Jun 2020 - 13:19
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Od 20 lat po Śląsku jezdzi się autostradami, a ekspresowkami od 50. Nie wiem gdzie Ty żyjesz, ale Polski najwyraźniej nie znasz.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Fri, 05 Jun 2020 - 13:55
Post #76


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Moze na Slasku Tak. Ja zyje na Podlasiu tutaj zadnej Autostrady nie ma. Do Warszawy(130km) moje busy jezdza codziennie droga krajowa z 20 km odcinkiem autostrady. Zadnych drog ekspresowych nie ma w poblizu 100 km odemnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:47